www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 19:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: molim pomoć
PostPostano: 15 lip 2011 19:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 sij 2011 15:29
Postovi: 18
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav svima. oprostite ako sam pogrijesila temu, ne snalazim se bas ovdje jer ne postam cesto, nego vise citam...
Naime, zelim vas zamoliti, vas dobre ljude, da u vasoj molitvi prikazete moj brak,..

Ne radi se o nikakvoj bolesti, nego siuacija je vrlo komplicirana..
evo da se prvo predstavim; Ja sam mlada cura tj. zena od 22 god.. Udana sam i imam curicu od 1.5 god. i u braku manje od 2 god. nemam nikoga kome bi se povjerila ili izjadala....
Ocajna sam i tuzna zbog situacije u braku. Vrlo je cudno jer i muz i ja smo vrlo privrzeni vjeri, on cak i vise od mene. Zajedno svakodenvno molimo krunicu, prikazujem nas brak, on svaki dan ujutro prije posla odlazi na sv. Misu i pricest,ispovijeda se redovito, svaki dan provede vise od tri sata u molitvi itd..
naime, u zadnje vrijeme, neznam jesu li kusnje u pitanju ili slabost ili nesto trece, ali naš odnos postaje sve hladniji, svadamo se cesce nego prije i to traje po nekoliko dana...prije braka znali smo se posvadati, ali bi se pomirili za 2 sata i zaboraviti na to...
Ne razumijem zasto je to sada tako kad smo sada oboje dublji u vjeri nego prije...
Ja znam da je uistinu vazno moliti puno, predpostavljam da je sotona djeluje vise nego ikad i pokusava razoriti sto vise obitelji..
Naime, muz i ja nemamo nikakvu komunikaciju u svakodnevnom zivotu. Osjecam kao da je skroz nezainteresiran za mene i dijete... Njegov dan izgleda tako da oko 17h dođe s posla, max 15 min se igra s malenom, a onda se baca na kauc, uzme knjigu marije Valtorte u ruke i cita do 20h, kada odlazi na molitvu i spavanje...i tako svaki dan...Bezbroj puta sam mu prisla, pokusala otvoriti neku temu za razg. pitam ga kako je bilo na poslu itd. ali dobivam samo kratke, beznacajne odg. i tada shvatim da ga ometam u njegovom citanju...
nemam nista protiv njegvog citanja i molitve, dapace, zahvalana sam Svevišnjemu sto mi je takvog muza poslao, ali tesko mi je sto zaista djeluje nezainteresiran za nas i ne provodi nikakvo vrijeme s nama...(osim vikendom, kada nema sto raditi..)
Vjerujem da ni sam Bog nebi htio da tako bude, jer mu je On dao nas-obitelj koju mora njegovati i graditi, zar ne?Sve sam mu ja ovo rekla i pričali smo, obecao je bezbroj puta da ce se promijeniti, ali ni mrvu pomaka!
neznam, mozda sam i ja sebicna, mozda krivo gledam na situaciju, ali zaista sam tuzna...
jos bi htjela napisati, vrlo je slab na moje grijehe..trenutno ne razgovara samnom i ignorira me jer sam propustila svetu Misu ove nedijelje.Od tada ne prica samnom i valjda mi ne moze preko toga prijeći...

Ali , zelim napomenuti, ja volim svoga muza i vise nego prije, ne zelim protiv njega nikada, samo vas molim, dragi tt-ovci, prikazite nas brak u vasim molitvama...i molim vas , ako je netko imao sličan problem da napise svoja iskustva, poznajete li nekog svećenika kojemu bi se mogla obratiti??
Hvala od srca!!!
Hvala od srca!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lip 2011 20:53 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 30 kol 2010 20:08
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Više svetosti, više iskušenja. To je jasno. Ali negdje sam čitao. Pita muž mudraca: Jesam li dobar katolik? On odgovara: Ne znam, nisam još sreo tvoje žene. Nije problem u brakovima, gdje su obojica vjerni. Problem je u mješovitim brakovima, gdje jedan partner drugog tjera u grijeh ili ga odaljuje od Boga. Lijep je primjer u Knjigi kraljeva.
A ja osobno mislim, da samo treba izdržati, jer sve ima svoju namjeru i Bog če sve srediti. Sa kušnjama rastemo u vjeri.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lip 2011 01:25 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 04 lip 2011 07:58
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
PA po ovome sto si ti napisala muz ti je jak na rijecima a nije na djelima,gleda samo sebe ,a brak zanemaruje
ocito je zaboravio sto Brak pred Bogom uopce znaci ili ga demoni kusaju pomocu nekih istina sto se tice vjere i udaljavaju ga od onoga sto je obecao pred Bogom
u biti to vidim na komentaru slucaja
Ukratko mozda da pitas muza da li je algao pred Bogom kada je to sve rekao na vjencanju,mozda se osvijesti
Mnogo njih ide stalno u crkvu,a kasnije se ponasaju kao sotonske sluge,to jest suprotno
ti odluci sama sto ces,ali ja mislim da ti je muz zaboravio stom je obecao pred Bogom,bar po ovome sto si napisala


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lip 2011 07:22 
:a1250: http://www.vukovarske-novine.com/novine/377/vu_1_10.pdf

Fra Vatroslav Frkin :b112:


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 16 lip 2011 08:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
nadam se draga cecilija da ce tvoj muz uskoro shvatiti da ljubav prema Bogu nije samo citanje Vassule ili molitva... molitva je osposobljavanje za normalan zivot a NE OTUDJENJE... mozda zapravo muz bjezi od ogovornosti... mozda zato sto niste razvili nikakvu komunikaciju u braku lakse mu je citati i moliti nego razgovarati... sami znate najbolje... uostalo i razumijem vas... neznam kako bi se i ja snasao otprve... mozda bi bilo najbolje da polako gradite neke stvari... pa covjece mladi ste... cijeli zivot je pred vama...

mozda je kljuc u ovome: "dat cu si vremena da se stvari posloze"

Bozji blagoslov :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lip 2011 09:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mislim da se zemaljske stvari,obaveze ne smiju zapostaviti na uštrb duhovnih! vrijedi i obratno...treba naći ravnotežu i granicu. Probaj mu to nekako objasniti na lijep način!
sretno! :grlim te:
Pomolit ću se za vas!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lip 2011 09:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Opasno je donositi zaključke kad samo jedna strana ih iznosi.To sam već iskusio i na vlastitoj koži i kod drugih.

Zato je ovdje jedino ispravno donijeti neke smijernice o braku i obitelji.Jer od optuživanja jedne strane,može donijeti samo gore.
Tko zna kako on gleda na tu situaciju,i kako on razmišlja.
Supruzi koja je ovdje bih preporučio da teži za komunikacijom i uvijek da proispituje svoje riječi i djela,kao šti bih preporučio i njemu ako bi bio ovdje.
Iz onog što pišeš je normalno osuditi takvu vjeru koja je samo pustinja bez vode i iz takve vjere ne može se nešto posebno izroditi,jer vi ste jedno,i bez davanja kroz sve moguće situacije jedno drugom nema blagoslova.
Zato budi ženo strpljiva kao majka Crkva,koja je strplijiva sa svom svojom djecom ma kakva bila,koja je otvorena za ispovijed i ostale sakramente,gdje na ulazu nitko ne pita kakav si i odakle dolaziš,već Raspeti u svetohraništu te čeka da ide s tobom,tako i ti budi iznad svega za njega,jer te treba,jer tu si za njega i on za tebe.
I zato ga njeguj u nježnosti kao što jedna ruka služi drugoj bolesnoj dok ova ne ozdravi pa da zajedno opet funkcioniraju.

P.S.;Možda se nisam dobro izrazio kako mislim,ali nadam se da razumiješ,jer nekada jednostavno misli ne mogu pretvoriti u riječi.Bog s vama i naka Božji blagoslov siđe na vas!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lip 2011 10:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 sij 2011 15:29
Postovi: 18
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav i hvala.
evo danas se osjećam nekako bolje,..unatoc i dalje hladnoj situaciji..
Naime, sinoc sam u molitvi zavapila Kristu iskrenije i jače nego ikad, i ovaj put, kao i mnogo puta- dobila sam utjehu. Osjećam kao da je Gospodin skinuo pola tereta s mojih leđa i nosi ga samnom..
i desilo mi se to...kao neki znak..ono o cemu vec duze razmisljam i dvoumim ;
Otvorim knjigu "sila odozgor" Josipa Lončara na blef i ono sto mi zapne za oko biva ovaj tekst:

..."dar jakosti" - " ljudska pala narav je itekako sposobna sama po sebi griješiti. Ipak, kršćani koji zanemaruju đavolske napade i koji mu se nisu sposobni ni spremni oduprijeti teško mogu uživati u plodovima Duha Svetoga. Đavao može toliko utjecati na pojedine kršćane da ih pusti da budu uzorni vjernici svojim ponašanjem i djelovanjem, da budu naizgled plodonosni u svom kršćanskom poslanju i uvijeriti ih da je sve što čine plod Božje volje.Vrijeme je da pogledamo u svoje srce i zapitamo se imamo li pravu vrstu ljubavi prema Bogu i bližnjemu?Živimo li svoje kršćanstvo iz revnosti ili čiste ljubavi? Iz straha od pakla ili želje za nebom? Imamo li Božju vrstu mira u svojim srcima? Znamo li u dubini duše da Bog sve okreće na dobro onima koji ga ljube? Jesmo li zaista radosni? Možemo li se opustiti i iskreno radovati? raduje li nas susret s Bogom u molitvi ili to činimo iz neke 'obaveze'?
Možda ipak đavao krade dobar dio izobilja koje nam pripada, a da to nismo spremni prepoznati, priznati i oduprijeti se?..


"Ubuduće jačajte se u gospodinu i u silnoj snazi Njegovoj. Obucite svu opremu Božju da se mognete oduprijeti lukavstvima đavolovim.Opašite bedra istinom, obucite oklop pravednosti, potpašite noge spremnošću za evanđelje mira! U svemu imajte uza se štit vjere. njime ćete moći ugasiti zapaljive strijele zloga. uzmite kacigu spasenja i mač Duha, to jest, riječ Božju.Svakovrsnom se molitvom i prošnjom u svakoj prigodi u Duhu molite. Poradi toga i bdijte sa svom ustrajnošću i molitvom za sve svete. " (Ef 6,10-18)


...kao sto kažeš Samuel, treba cuti obje strane, zato sam i napisala da sam ja ta koja možda krivo gledam situaciju, možda sam ja u krivu, to je pisalo moje srce i trenutni osjećaji. kao sto sam napisala, volim ja njega i vise, o njemu mogu reći samo dobre stvari, jer je zaista dobar čovjek, ali eto problem je negdje drugdje, negdje gdje ga moramo zajedno riješiti.. ali nesto/netko od nas se mora promijeniti u svakodnevnom zivotu jer, bojim se, opet će se dešavati isto, ako ne i gore...
Nadam se da je ova samo faza koja će proći i da će Gospodin uslišati naše molitve..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lip 2011 11:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Još samo nešto jako bitno.Đavao nas napada tamo gdije smo najranjiviji.
Tvoj muž voli Mise,voli knjige,voli molitvU ali vas zanemaruje i tu ga đavao kao što vidiš i napada,jer gdje će ga oplest nego po njegovoj duhovnosti,a to je da pretjeruje.Umjerenost je krepost!!
Bilo bi pametno da mu gurneš pod nos knjigu Lorenzo Scupoli-DUHOVNI BOJ!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lip 2011 08:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Draga sestro nemoj misliti da đavao napada na svaku sitnicu, on nam nemože ništa ako mu se nepribližimo, a približt mu se možemo jedino kroz veliko zlo, smrtni i teški grijeh.....kroz ništa drugo...Što se tiče tvoga muža, to ti je do njega, možda je trenutno zapao u takvu fazu, pa će shvatiti da vas zanemaruje, ili se pak udala za osobu, koju nisi prihvatila u njenoj nesavršenosti, već samo u njenim vrilinama, zapravo za koga god da si se udala, vjerojatno ni jednoj ženi non stop necvjetaju ruže u braku, nije uvjek sve idealno, zapadnu bračni drugovi i u gora stanja, pa bi se vjerojatno mnoge žene rado mijenjale sa tobom.........neznam, ja nisam u braku, samo pretpostavljam.......u svakom slučaju Bog te blgoslovio sestrice.......i tvoj bračni život, vašu komunikaciju.......rješit će se to, strpi se.....možda se baš to sad dešava, da bi kasnije tvoj muž shvatio svoju nesavršenost, ti samo polako, čekaj tren, i mani se svađa, jer strpljen, spašen...Btb, opet i opet!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr