www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 22:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Reanimacija
PostPostano: 05 srp 2011 21:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 lip 2010 19:38
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Imam jedno pitanje i zanima me vase misljenje... Neki dan me jedna kolegica pitala dali mi kao krscani imamo pravo na reanimaciju ili ne? I onda sam stala i :shock: se u zenu... Zato pitam dali imamo pravo ili ne??? Hvala na odgovoru...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Reanimacija
PostPostano: 06 srp 2011 09:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
draga malecka:)..kolegica je postavila pitanje vjerojatno iz razloga jer se toliko ovih dana priča o legalizaciji eutanazije u raznim državama,pa je bila u nedoumici,ako su kršćani protiv legalizacije eutanzije,onda vjerojatno ne bi smjeli ni oživljavati(reanimirati)ljude...

ovdje samo treba imati na umu.. eutanzija je direktno miješanje čovjeka u Božji plan, te ga tako na taj način stavljamo u drugi plan,jer tada više On nije gospodar Života i smrti...i to je pogrešan način,i protivi se želji Kreatora ovog našeg života...

..naime naš Bog u samom početku,podario je vječni život svojim stvorenjima,ali ga oni prokockaše..ipak,Bog daje drugu šansu,ali ovaj puta ga moramo svi,noseći svaki svoj križ,zaraditi...

eutanazijom,bilo vlastitim pristankom,bilo da smo to učinili mi nekom drugom,kršimo njegove zapovijedi,napose... Ne ubij!!...

...kod reanimacije,mi ne preuzimao ulogu Boga kao Tvorca i Stvoritelja,nego svojim vlastitim ljudskim mogućnostima priskačemo bližnjem u pomoć i želimo da on i nadalje bude među nama,do trenutka kad ga sam Bog pozove k sebi...dakle,mi se ne uplićemo u Božji plan stvaranja života,već služimo bližnjem,a opet na slavu Boga!!

..osim toga,svi znademo da je i sam Isus hodao po zemlji,ozdravljao,čistio,oživljavao,i da je želio da čovjek bude zdrav i duhovno i tjelesno,pružajući mu na taj način šansu za novi početak,za pravu spoznaju Boga,baš kao što je i nama sam Bog dao drugu šansu,da se uz žrtvu,patnju i trpljenje izborimo za vječni život,kojeg tako olako davnooo prije prokockaše naši praroditelji...

eto,malo sam u žurbi,nadam se d a sam Ti bar malo pripomogao u Tvom "šoku":)

s poštovanjem,
Ljubi i čini što hoćeš!!




Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr