www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 10:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 26 kol 2011 17:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 srp 2007 20:25
Postovi: 90
Lokacija: okolina Vinkovaca
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kod:
Nekoliko gidna je molila frkinovu deseticu krunice


Ovo je jako bitno.Bez molitve nema ni čistoče bila ona u braku ili prije braka.Samo se s molitvom postiže taj biser prije braka tj očuva se od svega ostaloga.Zato mislim da je ta riječ jako važna. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 kol 2011 17:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Benedikt napisao:
Kod:
Nekoliko gidna je molila frkinovu deseticu krunice


Ovo je jako bitno.Bez molitve nema ni čistoče bila ona u braku ili prije braka.Samo se s molitvom postiže taj biser prije braka tj očuva se od svega ostaloga.Zato mislim da je ta riječ jako važna. :lol:

eto... :lol: bitno da se razumije šta je pjesnik htio reći,brzo pišem pa mi se dogodi pogreška a kako ne prekontroliram uvijek ispadne ovo na što si mi skrenuo pozornost


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 kol 2011 17:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 15:48
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
što znači frkinova desetina krunice ? hvala, :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 kol 2011 18:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 srp 2007 20:25
Postovi: 90
Lokacija: okolina Vinkovaca
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
običan momak napisao:
Benedikt napisao:
Kod:
Nekoliko gidna je molila frkinovu deseticu krunice


Ovo je jako bitno.Bez molitve nema ni čistoče bila ona u braku ili prije braka.Samo se s molitvom postiže taj biser prije braka tj očuva se od svega ostaloga.Zato mislim da je ta riječ jako važna. :lol:

eto... :lol: bitno da se razumije šta je pjesnik htio reći,brzo pišem pa mi se dogodi pogreška a kako ne prekontroliram uvijek ispadne ovo na što si mi skrenuo pozornost


Ništa n ti nisi pogriješio samo si ljepo rekao a ja to potvrdio..i to je to

Kod:
što znači frkinova desetina krunice

To se tako inače zove zato što je pater Frkin preporuča moliti svima.Uzmeš desetinu Gospine Krunice i moliš na nakanu za duše Hrvatskih branitelja koji su stradali u ratu.Oni imaju korist od te desetine a mole za tvoje potrebe. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 kol 2011 22:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Piše u knjižici ovako:
"Za vrijeme Domovinskog rata javio se kao dobrovoljac u vojnu kapelansku službu u kojoj je bio od studenoga 1991. pa sve do 1996. godine. U toj se službi upoznao i najviše radio s onima kojima je ovaj rat najteže pao, tj. s roditeljima poginulih branitelja, udovicama i djecom poginulih branitelja kao i invalidima Domovinskoga rata. Odatle je saznao i za idealizam s kojim su mnogi išli u rat i s kojim su poginuli. To ga je potaklo da mladima savjetuje molitvu desetice krunice za poginule."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 kol 2011 22:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ja sam tu deseticu krunice molio više od 10 godina da mi Bog pošalje životnu družicu.Uz to sam preko tjedna često mise na koje sam išao prikazivao na tu nakanu,hodočašća,pokore,postove,ni sam ne znam šta sve nisam na tu nakanu prikazivao.I prije 2 godine dobijem od Duha rasvjetljenje da te molitve nisu bile "Bože daj mi" nego "Bože pripremi me na to" tj.kroz sve te molitve Bog me obraćao i pripremao da primim tu milost.Inače kakav sam prije bio vrlo lako bi mogao upropastiti odnos s tom djevojkom.

Od mog prijatelja žena je jednom rekla kako je svaki dan molila čak i po nekoliko krunica za duše u čistilištu i da zna da su joj upravo te duše izmolile supruga.

Inače Frkin savjetuje slobodnima da mole deseticu krunice za pokojne branitelje a da im oni izmole bračnog druga.Za one koji su u vezi savjetuje da mole tu deseticu a da oni mole za njih da hodaju kako treba.I na kraju za one u breku savjetuje da mole tu deseticu krunice a da pok.branitelji za njih mole da im brak bude kako treba i da budu dobri supružnici i roditelji.

Mi smo se dogovorili da će nam to biti zajednička molitva samo za nas dvoje do kraja života svaki dan.Ako je ne možemo zajedno izmoliti onda će je svako od nas pojedinačno izmoliti.I zasad tako funkcioniramo nešto više od godinu dana


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 kol 2011 08:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 15:48
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja nisam osobno protiv poljubaca i mislim da su oni potrebni...

mislim da nije sasvim dobar stav taj da se mi prvo moramo izgrađivati pa da se s nekim susretnemo... naime, to sam i ja dugo godina vjerovao i držao se toga... međutim, otkrio sam da se najviše izgrađujem u odnosu s nekim... kada sam u interakciji sa svojim bližnjim... naravno, uz to je potrebna samoća zatvorene sobe gdje ja sa svojim Gospodinom također gradim odnos i s njim sam u odnosu da bih se tako mijenjao i gradio...

dakle, u odnosu s nekim mene Gospodin izgrađuje, mijenja, liječi, osnažuje...

a što se tiče čistoće i izgradnje te kreposti u nama, u našoj nutrini... imam iskustvo da čistoću najbolje uspijem sačuvati i izgraditi u samoći... daleko od ljudi, ispraznih razgovora, jurnjave... nemali broj puta sam doživio da nakon što provedem neko vrijeme s ljudima, da sam nečistiji, opterećeniji... nesretniji...

također mislim da svatko od nas ma koliko bio nečist može biti čist srcem... i za to je potrebna velika žrtva, snaga molitve, odlučnost... i uvjeren sam da nam Gospodin svakome u danu daje ono što mu je tada potrebno da uspije živjeti čistoću srca...

to svi želimo jer samo će čisti srcem Boga gledati :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 kol 2011 10:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
dugi napisao:
ja nisam osobno protiv poljubaca i mislim da su oni potrebni...

mislim da nije sasvim dobar stav taj da se mi prvo moramo izgrađivati pa da se s nekim susretnemo... naime, to sam i ja dugo godina vjerovao i držao se toga... međutim, otkrio sam da se najviše izgrađujem u odnosu s nekim... kada sam u interakciji sa svojim bližnjim... naravno, uz to je potrebna samoća zatvorene sobe gdje ja sa svojim Gospodinom također gradim odnos i s njim sam u odnosu da bih se tako mijenjao i gradio...

dakle, u odnosu s nekim mene Gospodin izgrađuje, mijenja, liječi, osnažuje...

a što se tiče čistoće i izgradnje te kreposti u nama, u našoj nutrini... imam iskustvo da čistoću najbolje uspijem sačuvati i izgraditi u samoći... daleko od ljudi, ispraznih razgovora, jurnjave... nemali broj puta sam doživio da nakon što provedem neko vrijeme s ljudima, da sam nečistiji, opterećeniji... nesretniji...

također mislim da svatko od nas ma koliko bio nečist može biti čist srcem... i za to je potrebna velika žrtva, snaga molitve, odlučnost... i uvjeren sam da nam Gospodin svakome u danu daje ono što mu je tada potrebno da uspije živjeti čistoću srca...

to svi želimo jer samo će čisti srcem Boga gledati :b112:

poljubac može i ne mora biti grijeh ali ako i nije grijeh može biti grešna prigoda,pogotovo za nas muškarce.Jer ako se uzbudiš ajde se poslije ohladi,tada postoji realna šansa da ili navališ na djevojku ili da kući masturbiraš pa tu treba biti oprezan.Ko će šta učiniti na njemu je da odluči ali ovo o poljupcu nisam ja izmislio nego to kažu svećenici koji se bave temom hodanje prije braka.Ja iz osobnog iskustva znam da je teško stati kad se počnem uzbuđivati pa izbjegavam i takve prigode.Uostalom Isus je rekao Valjaš slugo vjerni,u malome si bio vjeran.Pa onda izbjegavanje čak i sitnica nije neko puko cjepidlačenje nego samo slušanje onoga što je Isus rekao i pokazatelj nečijeg stava.

Što se tiče osobne izgradnje,možda je moj slučaj bio da me Bog izgrađivao i pripremao za brak kroz duži vremenski period ali slažem se s tobom da to uvijek ne mora biti slučaj.Samo u nekoj vezi barem jedan mora biti izgrađen jer jao onima di je dvoje nezrelo,tu možeš biti skoro pa siguran da će krenuti naopako.A takvih primjera imaš koliko želiš.Hoćeš li ti biti taj koji se nije izgradio a tvoja djevojka da tebe "nosi" tj.vodi ili ćeš ti nju polako upućivati u bitne stvari za vezu i brak to samo Bog zna.Slažem se da se ljudi grade u hodu tj.čitav život ali opet moraš imati neko temeljno znanje i zrelost kad ulaziš u vezu.Neko će možda dati sve od sebe da se dobro pripremi za brak,neko će se više oslanjati na partnera, u nekim vezama oboje će biti dovoljno ozbiljni i zreli za vezu i brak a u nekim oboje nezreli.Uglavnom naravno da je bolje biti za nešto pripremljen nego nepripremljen.Jer kad dođu kušnje tj.kad se nađeš u situaciji da biraš hoćeš li sagriješiti ili nećeš tu se vidi koliko je ko spreman.

Što se tiče druženja s drugim ljudima i onečišćenja,ne mogu te drugi onečistiti,samo ti sam sebe možeš onečistiti tako da padneš u grijeh.Možda te drugi mogu navesti na grijeh pa stoga treba izbjegavati grešne prigode ali ti sam sebe onečsitiš,ne mogu to učiniti drugi.Isus je rekao da čovjeka ne onečišćuje što u njega ulazi nego što iz njegovog srca izlazi,to onečišćuje čovjeka


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 kol 2011 10:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 15:48
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ne znam... ja ne gledam na brak kao na nešto na što se trebam pripremiti... i pripremati...

općenito mislim da se mi ljudi previše pripremamo za sve u životu, a zapravo smo premalo "pripremljeni" u pravom smislu riječi - gledano s Božje strane... previše smo pripremljeni a premalo spremni... previše smo religiozni, a premalo kristoliki... tu mislim na dimenziju bitnu za brak...

kad malo pogledam, mi se svi stalno nešto pripremamo čitav život za nešto što će doći, a nikako da to dođe za što se pripremamo... s druge strane, ja ne znam što znači biti spreman za brak... ??? što je to? tko može reći da je spreman za brak? uostalom, jesam li spreman za današnji dan? za današnju bolest? spreman za današnju radost????

smatram da je potrebno živjeti svaki dan u punini, takav kakav jesi... i kada dođe brak, jednostavno ako odlučiš u srcu krenuti s nekim u brak, uđeš u brak i dalje živiš brak s tom osobom u punini... svaki dan se pripremaš u smislu da ga živiš...

a to savjetovanje prije braka, svećenici, idi ovako, nemoj onako... ne znam... toliko smo pripremani, a sve je više rastava, nerazumijevanja, netolerancije...

mislim da se općenito stvara oko braka neki bauk s tim pripremama da se svaki pojedini vjernik i čovjek ne osjeća spreman uopće ući u brak... mislim da nitko nije dokraja spreman za brak... jedino Isus te čini spremnim i dostojnim ući i biti u braku...

a sad da sam ja spreman u nekom trenutku... mislim da ne... jedino što treba gledati jest istinska iskrena ljubav prema Bogu i partneru... ostalo se gradi u braku... in situ... suo tempore... s Gospodinom...

sigurno će netko reći da je brak sveta institucija, i to je istina... ali, sveta je ne po meni i mojoj supruzi, nego po Bogu koji prebiva u nama... u našoj ljubavi...

zato siguran sam da sam za brak samo ukoliko je moje srce i duša usidreno u Božjoj ljubavi, Božjoj naravi i milosrđu koje uvijek iznova obnavlja moje dostojanstvo djeteta Božjega...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 kol 2011 10:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 15:48
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dugi napisao:
Što se tiče druženja s drugim ljudima i onečišćenja,ne mogu te drugi onečistiti,samo ti sam sebe možeš onečistiti tako da padneš u grijeh.Možda te drugi mogu navesti na grijeh pa stoga treba izbjegavati grešne prigode ali ti sam sebe onečsitiš,ne mogu to učiniti drugi.Isus je rekao da čovjeka ne onečišćuje što u njega ulazi nego što iz njegovog srca izlazi,to onečišćuje čovjeka


moje iskustvo mi govori kako sam napisao... naravno čistima je sve čisto... ali, iskustvo mi potvrđuje ono što duhovni oci pišu da se nečistoća jedino liječi i pobjeđuje u osami... bez ljudi... valjda su zato i sveci više voljeli biti u osami s Gospodinom, nego s ljudima...

tako da nije to baš tako... koliko god bio čist, ako si s nečistima... postepeno malo po malo i ti sam postaneš nečist, kao i oni... imam dosta primjera za to... nažalost jedan i vlastiti :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr