www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 12:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 12 kol 2011 10:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 stu 2007 20:28
Postovi: 26
Lokacija: Varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvaljen Isus i majka mu, Marija. Nisam sigurna je li ova tema prikladna za ovakav tip stranice, al već sam očajna i nemam se kome obratiti.

Osoba sam koja je odrastala u vjeri i o kojoj su me podučavali već od malih nogu. S njom odlazim u svijet i vraćam se kući. Jedna od bitnih stvari za mene jest i predbračna čistoća do koje držim i ne mislim odstupit od nje. Međutim, imam dečka već dvije godine i kad smo započeli razgovor na tu temu, ja sam mu otvoreno i jasno dala do znanja koliko mi je predbračna čistoća važna. On je to prihvatio i zaista u ove dvije godine nije me nikad pokušao navesti na nešto tome suprotno. No, tijekom tog razgovora, on je meni priznao da nije više "čist" te da je spavao s nekoliko djevojaka. Kad sam čula, nije mi bilo toliko važno to. Ali, kako razmišljam o budućnosti i planiram brak s tim čovjekom, to mi užasno počinje smetati. U jednoj je propovijedi o predbračnoj čistoći jedan svećenik rekao da prva osoba s kojom spavaš je i osoba kojoj tjelesno pripadaš i to mi se usjeklo u pamćenje, odtad razmišljam o tome sve više i više. Ne mogu se pomiriti s činjenicom da neću biti ta kojoj će se pokloniti u potpunosti i sjediniti u ljubavi po prvi put.

On je jako dobra osoba, i vjernik je, zajedno odlazimo na misu, molimo zajedno, sudjelujemo u crkvenom zboru, obiteljski je čovjek, uvijek spreman pomoći bilo komu i volim ga. Ne znam kako se postaviti u ovakvoj situaciji i što raditi. Iskreno vas molim za pomoć. Otvorila sam svoju dušu ovdje, nije mi bilo lako, ali ne znam koga da pitam za savjet jer uglavnom nitko od mojih prijatelja ni ne drži do čistoće, a nerijetko kad se načne ta tema, pa se ja izjasnim, gledaju me s podsmijehom. Nadam se da nisam na krivom mjestu došla zatražiti pomoć.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2011 12:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 sij 2010 15:03
Postovi: 177
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga sestro po Kristu isto tako kao i tebi mi je predbačna čistoća bitna,prvo bih ti napomenuo da je najvažnije živjeti ono što govoriš i vjeruješ. Već to tvoje svjedočanstvo puno govori.Očekuj napad i ismijavanjem, ali to je Isus nama obećao ako ćemo Njega slijediti. Nisi svjestana koliko je tvoje svjedočanstvo kao sjeme kojemu možda nećeš vidjeti plodove, ali će Bog iz njih izvući velike plodove. Savjetovao bi ti da pogledaš na youtubu film u isječcima LJUBAV BEZ ŽALJENJA,vjerujem da će ti film pomoći pronaći odgovore evo ti link:http://www.youtube.com/watch?v=Nj8BeZweARw

Sjetit ću te se u molitivi,Bog te blagosovio i čuvao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2011 13:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 stu 2007 20:28
Postovi: 26
Lokacija: Varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
taj sam film pogledala već nebrojeno puta i svaki puta kad ga gledam, dobijem potvrdu da nisam u krivu i da se isplati tako živjeti, i zato me proganja i izjeda to što moj dečko nije uspio odoliti takvim plitkim zamkama i jer mu je tjelesnost bila bitnija od njega samog kao osobe. I, zato jer je dobar čovjek, zaista smatram da je trebao misliti o tome, al znam da ni on ni ja to ne možemo promijeniti. I znam da Bog sve prašta. No, muči me to jako, i ne znam kako se riješiti tih sumnji i loših misli. Ne znam kako da to zaboravim, potisnem i da ne razmišljam kako su ga druge djevojke s kojima je bio imale jer sam oduvijek smatrala da je to obostrani dar jednog drugom nakon sklapanja braka, a kako se pomiriti s tim da je moj poklon već netko dobio i da ću ja biti tek ne znam koja po redu??? :( :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2011 13:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Jel bi s drugima,dok je bio u vezi s tobom,ili je to bilo prije tebe!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2011 14:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 stu 2007 20:28
Postovi: 26
Lokacija: Varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
to je bilo prije mene, ali svejedno me muči. Njemu to nije velika stvar, ali meni jest. A i ne znam kako da to njemu kažem da razmišljam o tome i da me tišti to...?
Meni to smeta jer sam se uvijek nadala da ću u brak stupiti s nekim kome je također to važno.

Jednom mi je pokazao jednu djevojku u kafiću i pitala sam ga je li mu ona bila cura prije, a on je rekao da je bila nešto slično- da nisu bili zajedno nego samo spavali. Tog mi je trena nešto probolo srce i osjećam toliku gorčinu, a ne mogu si pomoći.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2011 15:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ožu 2010 21:22
Postovi: 191
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Sarra.
probaj to ovako gledati-bar je iskren..mogao ti je sva ta prošla iskustva zatajiti,ili prikazati u drugačijem svjetlu...ljudi da se dopadnu smišljaju kojekakve,često lažne priče :roll:
no,prema tvome pisanju,on se očito obratio i krenuo nekim drugim putem..očito je i po tome jer se složio da s tobom živi čistoću..a znamo koliko je to muškima teško :?
tako da,probaj ga ne suditi u srcu,već Bogu predavati u molitvi svu tu vašu situaciju,neka vas vodi,i providi što je najbolje za oboje..
neka te prati moćni zagovor naše Nebeske Majke :a1250:
btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2011 15:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 stu 2007 20:28
Postovi: 26
Lokacija: Varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala ti, Diva Grabovčeva. Stvarno mi treba ohrabrenje i poticaj. Božja je volja da budemo zajedno jer smo prošli mnogo kušnji, ali molitva je uvijek pomogla, no čini mi se da je ova kušnja najveća za mene jer mi se srce para od samih pomisli.

Al, mislim da moram njemu to otvoreno reći, al ne znam kako započeti razgovor na tu temu jer on ni ne sluti koje su moje muke..?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2011 16:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ožu 2010 21:22
Postovi: 191
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bogu hvala :D
Naravno da trebate otvoreno i iskreno porazgovarati o svemu,a ti se lijepo pomoli Duhu Svetom da ti On da prave riječi i povede vaš razgovor u pravom smjeru..
Bila sam u sličnoj situaciji,tako da te dobro razumijem..
Samo hrabro,sestro draga :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2011 16:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 stu 2007 20:28
Postovi: 26
Lokacija: Varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zaista Ti hvala. Ne znam što bih da nema ljudi koji su spremni pomoći kao vi. U početku sam se dvoumila oko toga trebam li sve iznijeti ovdje, ali sad shvaćam da nisam pogriješila jer ovdje postoje ljudi koji razumiju. I Bogu hvala na tome. I samo Ga molim da mogu oprostiti i zaboraviti kao što i On svima prašta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2011 17:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Da,to je danas svakodnevan problem kod mladih.To sam i ja prolazio,iako se je radilo samo o jednom poljubcu prije mene i ništa više.Smetalo mi je to dok smo hodali,slike su same dolazile u misli,a ja sam tad bio lud.Kao da sam vrag obliječe oko glave i tjera me da budem nesretan ni iz čega.Ali hvala Bogu te mušice sam prerastao,jer sam s vremenom shvatio i uvjerio se da mi se je žena darovala svim srcem i tijelom.Čak sam bez ikakvih problema joj to tad i govorio,pomoglo mi je kajanje koje sam vidio u njezinim riječima.
Svi mi griješimo,u mnogim stvarima,tvoga momka nemoj gledati kao nekog čiji je bio na noč ili dvije,već se moli za njega da mu Bog oprosti i bude milosrdan,kako li je tek Gospodinu koji mora trpjeti dok tolika njegova djeca rade takve užase.
Stvar nevinosti nije na tijelu već u duhu i duši,u odnosu prema drugom,nije sam sebi dao nevinost (kako sam negdje pročitao)već mu ju je Gospodin dao,pa mu može dati opet.Stvar je u tome da ti može biti kao obraćenik predivan muž,kao Pavao krščanin poslije užasa koje je radio,kasnije ti neće ni biti bitno,jer si vjerovatno zamišljala da ti netko se daruje tko je netaknut,ali od grijeha nitko nije netaknut.Da dobiješ najljepšeg "djevca",tko ti garantira da ti pakao neće priuštiti.

Znam da sve ovo sada zvuči lagano,ali kao krščanin nemaš druge nego opraštati i moliti Gospodina milost da ti pomogne u tome.
Svakako razgovaraj,jer kada vidi da te to tišti,ako te voli kao što kažeš,pomoći će ti i shvatiti koliko je pogriješio misleći kako je to bezazlena stvar,i vjeruj da će ti biti lakše.Jer lijepo je kad vidimo raskajana grešnika,srce nam zaigra,jer smo dobili nekog sličnog nama.Možda neče biti sličan tebi zbog odnosa s drugom,ali puno je ljepše kad ti je sličan u Kristu,po Kristu i s Kristom.Ako se pričešćuje s tobom,zar niste obje čisti,ako Krist može njemu poslije Ispovijedi poslije toliko grijeha,što i ti nebi mogla,a nije toliko tvoj koliko je Kristov,niti si podnijela toliku žrtvu za njega kao Krist.
Moli se,živi sakramentalno i razgovaraj s njim više puta o tome ako te pati,ako mu je čisto srce,prepoznat ćeš to i biti će ti lakše!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr