www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 21:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
PostPostano: 27 kol 2011 17:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 ožu 2009 15:51
Postovi: 110
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
običan momak napisao:
ja sam tu deseticu krunice molio više od 10 godina da mi Bog pošalje životnu družicu.Uz to sam preko tjedna često mise na koje sam išao prikazivao na tu nakanu,hodočašća,pokore,postove,ni sam ne znam šta sve nisam na tu nakanu prikazivao.I prije 2 godine dobijem od Duha rasvjetljenje da te molitve nisu bile "Bože daj mi" nego "Bože pripremi me na to" tj.kroz sve te molitve Bog me obraćao i pripremao da primim tu milost.


U potpunosti se slažem, slična stvar se desila i meni.
Obični momče, hvala na svom svjedočenju,.. mnogima si još više otvorio oči. :shock: :D

BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 kol 2011 21:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
još mi je nešto palo na pamet a što bi volio podijeliti s vama,a to je nešto također jako bitno za život u braku.Radi se o izboru bračnog druga.

Naime,kad se neko zaljubi onda ne razmišlja puno o tome da li je ta osoba vjernik ili ne.Ali samo za informaciju,Papa Ivan Pavao II je bio protiv brakova između katolika i pripadnika drugih religija.Rekao je ako se ipak dogodi tome treba pristupiti s puno pažnje.Vlč.Radigović je lijepo obasnio o čemu se radi,stvar je u tome da svatko vuče na svoju stranu i tada se jedan mora prikloniti ili bračnom drugu ili Bogu.Ako se prikloni bračnom drugu koji je ateist onda puca odnos s Bogom.Ako se prikloni Bogu onda puca odnos s bračnim drugom.Kaže Radigović da neka djevojka kad se zaljubi razmišlja da kad se uda onda će ga ona promijeniti.A kaže da u praksi u 99% slučajeva ta djevojka postane ateistica tj.vjernik se prikloni ateistu i on sam postane ateist ili mlaki vjernik što je još gore.I u Bibliji negdje u Starom zavjetu stoji kako je zlo "zaraznije" od svetosti.

Ja osobno uopće nisam htio razmišljati o djevojkama koje nisu bile praktične vjernice tj.djevojku sam tražio isključivo u krugovima djevojaka za koje sam mogao vjerovati da žive vjeru pa sam ih tražio među onima koje su bile po nekim crkvenim zajednicama i koje sam preko tjedna znao viđati na misi.Možda ni to nije neka garancija ali ipak je puno veća šansa da neka od tih djevojaka živi vjeru nego neka koju mogu upoznati u disku ili u kafiću.

Znao sam da ako se zaljubim i uđem u vezu s djevojkom da kad je prihvatim neću imati puno izbora pa ako ima neke sklonosti ili životne stavove koji bi mogli stvarati probleme u bračnom životu da neću imati puno izbora.Ili ću morati prekinuti ili svjesno ići u nešto zbog čega bi moglo biti puno problema.Zato sam prvo tražio da se malo upoznam s njom pa tek onda u vezu kad bi se uvjerio da njeni životni stavovi odgovaraju mojim.A u praksi događalo bi se da sam izlazio s više djevojaka koje su bile jako slične po nekom životnom "profilu" za koji sam mislio da bi mi odgovarao tj.sve su bile praktične vjernice,sličnih godina,,slične naobrazbe,dolazile su iz sličnih obitelji,...ali kako sam molio da ne budem zavaran(da prepoznam onu koju mi Bog šalje) i kako sam htio svoje srce pokloniti samo jednoj na kraju sam nakon dugo godina samoće ipak u vezu ušao samo sa svojom sadašnjom djevojkom.

Mnogi o ovome uopće ne razmišljaju kad s nekim ulaze u vezu.Možda tada ne razmišljaju o braku nego samo da imaju "nekoga" ali ako se ne razmišlja o zajedničkom životu prije nego se ulazi u vezu onda svatko sebi može stvoriti toliko problema koji se godinama,ponekad 10,20 pa i više godina neće popraviti tj.ostaviće traga.Bog grijehe oprašta ali posljedice ostaju.O tome je lijepo govorila gđa Josipa Džojić koja je imala predbračne odnose s nekoliko partnera prije svog sadašnjeg muža,ranu koja je od toga nastala nosi i nekoliko godina nakon udaje.A sa svojim sadašnjim suprugom nije spavala prije braka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 kol 2011 21:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slažem se O. Momče, vjerujem da je to jako važno za budući brak, ne znaš što je gore vjernik+ateist, vjernik+vjernik druge vjere ili vjernik+vjernik na papiru... sve je to nekako u konačnici loše po vjernika.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 kol 2011 22:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
IVT napisao:
Slažem se O. Momče, vjerujem da je to jako važno za budući brak, ne znaš što je gore vjernik+ateist, vjernik+vjernik druge vjere ili vjernik+vjernik na papiru... sve je to nekako u konačnici loše po vjernika.

mislim da vjernik+vjernik na papiru još imaju neke šanse jer imaju ista životna usmjerenja pa se zajedno mogu koliko toliko boriti da nešto naprave od svog braka,ovi ostali idu svatko svojim pravcem pa teško da zajednički mogu raditi na nečemu.Jer brak Bez Boga je nesreća a nekima i pakao.A većina vjernika su više ateisti nego vjernici,na žalost.Po nekim teološkim statistikama vvjeru živi samo 1-2% vjernika,ostali su vjernici samo na papiru.

Zato je bitno da mladi shvate kako ljubav nisu emocije nego da ljubav uključuje i srce i razboritost.Evo što don Damir Stojić kaže koji su kriteriji ljubavi

http://www.hkr.hr/?sec=3&tid=9&cid=22125

Na prvo mjesto stavlja kemiju,možda zato jer se po kemiji mnogi spajaju,pogotovo djevojke izgube glavu kad kemija proradi.Ali kako kaže jedan svećenik,ako neko nema emocija(kemije)dok je u vezi za to može Bogu zahvaliti,garantirano je da će kemije biti u braku.Ovo možda čudno zvuči ali kad se malo bolje pogleda upravo taj nedostatak kemije umanjuje šansu da se padne prije braka i ljudi zbog toga jasnije vide onog drugog jer ga ne idealiziraju.Zaljubljeni idealiziraju onog drugog,oni koji samo vole jasno vide i vrline i mane druge osobe ali je unatoč tome prihvaćaju i vole,oni su realni.

Ono što je najbitnije jest prepoznati osobu koju nam Bog daje.Ako Bog ima u svom planu da dvoje ljudi uđe u brak tada će im dati sve potrebne milosti da budu sretni u zajedničkom životu,naravno pod uvjetom da ne izgube te milosti predbračnim odnosima.Kako Frkin lijepo prikazuje ljubav,kod "čistih" ona ide dosta polako ali sigurno iz godine u godinu i s vremenom je sve veća.Zato treba imati vjeru.Kod onih s predbračnim odnosima ta ljubav prvo ide u nebesa pa se nakon nekoliko godina braka potpuno gubi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 lis 2011 21:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dorothea napisao:
evo ja ću ovdje stavit sve šta ima na netu o čistoći i odnosima prije braka:

http://www.youtube.com/watch?v=Sp-5n-Rgars vlč.Radigović:Ljubav ili promašaj
http://www.youtube.com/watch?v=Nj8BeZweARw mladi par drži predavanje srednoškolcima
http://www.youtube.com/watch?v=hMAqXPeVpeg svjed. mladog bračnog para u Međugorju
http://www.youtube.com/watch?v=XkNhFYNOepo friško svjed.potkovano don Damirom :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=1yHvSeNwArs malo fra V.Frkina


http://www.katolik.hr/crkvamnu/svjedoca ... anstvo-ene Svjedočanstvo žene

knjige dostupne u Hrv:
1.M.B.Bonacci:Prava ljubav
2.V.Frkin:Hodanje mladića i djevojke
3.Frkin:Uslišane molitve mladića i djevojaka
4.J.Gusić:Djevojko,znaš li ljubiti?
5.H.A.Paulsen: Emocionalna čistoća-stvar srca


Evo još jedan klip :) :
http://www.youtube.com/watch?v=VknC5H3izyo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lis 2011 16:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
pa evo samo da napišem i svoje svjedočanstvo,nedavno sam se oženio,nakon par manjih padova u prva tri mjeseca hodali smo bez poljubaca još 9 mjeseci i tako ušli u brak.Bilo je kušnji pa smo se dogovorili da se ni za ruke ne držimo jer smo vidjeli da nas čak i to vuče u intimnosti.Poljubio bi je u obraz i čelo na početku susreta,na kraju i ponekad između toga.Sad u braku se možemo opustiti.Dok smo hodali zajedno smo molili deseticu krunice za pokojne branitelje,sad svaki dan molimo cijelu krunicu i tu deseticu.

Jučer nam je jedan stari svećenik rekao da je hodanje u čistoći pečat za čitav život


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lis 2011 17:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
običan momak napisao:
pa evo samo da napišem i svoje svjedočanstvo,nedavno sam se oženio,nakon par manjih padova u prva tri mjeseca hodali smo bez poljubaca još 9 mjeseci i tako ušli u brak.Bilo je kušnji pa smo se dogovorili da se ni za ruke ne držimo jer smo vidjeli da nas čak i to vuče u intimnosti.Poljubio bi je u obraz i čelo na početku susreta,na kraju i ponekad između toga.Sad u braku se možemo opustiti.Dok smo hodali zajedno smo molili deseticu krunice za pokojne branitelje,sad svaki dan molimo cijelu krunicu i tu deseticu.

Jučer nam je jedan stari svećenik rekao da je hodanje u čistoći pečat za čitav život


Čestitam, neka vas Bog blagoslovi i čuva! Tako se radujem kad čujem ovakva životna iskustva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lis 2011 20:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ožu 2010 21:22
Postovi: 191
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
običan momak napisao:
pa evo samo da napišem i svoje svjedočanstvo,nedavno sam se oženio,nakon par manjih padova u prva tri mjeseca hodali smo bez poljubaca još 9 mjeseci i tako ušli u brak.Bilo je kušnji pa smo se dogovorili da se ni za ruke ne držimo jer smo vidjeli da nas čak i to vuče u intimnosti.Poljubio bi je u obraz i čelo na početku susreta,na kraju i ponekad između toga.Sad u braku se možemo opustiti.Dok smo hodali zajedno smo molili deseticu krunice za pokojne branitelje,sad svaki dan molimo cijelu krunicu i tu deseticu.

Jučer nam je jedan stari svećenik rekao da je hodanje u čistoći pečat za čitav život



Prekrasno :b112: blago djeci koja će nastati od takvih roditelja :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr