www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:08

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 stu 2011 18:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 ruj 2011 17:10
Postovi: 12
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da da, jasno mi je sve, ali ponekad mi stvarno bude teško.. sad sam se pomirila s tim bivšim dečkom, s kojim sam prekinula zbog roditelja.. i ne želim im reći da smo ponovo skupa, pogotovo jer smo i sami sebi rekli da ne trebamo to sve tako ozbiljno shvaćati.. ne znam, griješim li ako im ne kažem? nekako mi je savjest (bar zasad) po tom pitanju mirna.. jer ionako mislim da je najvažniji onaj čovjek s kojim budem u braku, a dotad se stvara cijela panika bespotrebno.. ima vremena za sve..
ma joj, sretni vi koji nemate takvih problema :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2011 09:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Eh, Lucija..razumijem te jako dobro...Iako sam starija od tebe, hvataju me isti strahovi i nemiri..Ali ne daj se, moli se Bogu za sebe i svog dečka..čuvaj ljubav. Nadam se da ćeš izabrati pravi put...a koji je, tvoje će srce znati kad za to bude vrijeme..
Sjetit ću te se u svojim molitvama BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 ožu 2012 11:05 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 06 ožu 2012 14:03
Postovi: 1
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vidim da je od ove teme dosta prošlo, al moj problem je sličan, ako ne i gori, pa evo da ne otvaram novu temu.
Moje vjenčanje je zakazano za ovo ljeto i sve je bilo super dok zaručnikovi roditelji nisu došli kod moje mame na upoznavanje (otac mi je poginuo, brat davno odselio, znači imam samo mamu i ona ima samo mene). Druženje je prošlo u redu, ali kad su oni otišli iz kuće moju mamu je snašlo neko zlo. Skakanje želuca, prženje u tijelu, šuštanje u glavi. Pošto joj se slično događalo kad je njena svekrva bila živa (i prestalo kad se uključila u molitvenu zajednicu), ona smatra da joj je to sad napravila mama moga zaručnika kako bi razdvojila nas dvije. Sada mi brani svaki kontakt s tom obitelji, jer se boji da će i meni nešto napraviti ako se udam, ali i da će nauditi i mojoj mami i bratu. Kaže da ću je nositi na duši ako odem (a zaručnik je iz malog mjesta 90 km od moga grada, kupio je kuću prekoputa svojih roditelja), i da ću za sve nesreće uvijek ja biti kriva. Ona želi da se ja udam, ali da nađem nekoga u gradu.
U dva tjedna sam se predomislila 100 puta, bila sam jako tužna, isplakala sam sve osjećaje. Dečko tvrdi da mi moji ispiru mozak, mama tvrdi da mi dečko ispire mozak. Ja više ne znam ni šta da mislim, ni šta osjećam.
Boriti se ili prepustiti mami. Šta ako je ona u pravu? Šta ako nije?
Svega mi je preko glave.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 ožu 2012 11:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ivka1234 napisao:
Vidim da je od ove teme dosta prošlo, al moj problem je sličan, ako ne i gori, pa evo da ne otvaram novu temu.
Moje vjenčanje je zakazano za ovo ljeto i sve je bilo super dok zaručnikovi roditelji nisu došli kod moje mame na upoznavanje (otac mi je poginuo, brat davno odselio, znači imam samo mamu i ona ima samo mene). Druženje je prošlo u redu, ali kad su oni otišli iz kuće moju mamu je snašlo neko zlo. Skakanje želuca, prženje u tijelu, šuštanje u glavi. Pošto joj se slično događalo kad je njena svekrva bila živa (i prestalo kad se uključila u molitvenu zajednicu), ona smatra da joj je to sad napravila mama moga zaručnika kako bi razdvojila nas dvije. Sada mi brani svaki kontakt s tom obitelji, jer se boji da će i meni nešto napraviti ako se udam, ali i da će nauditi i mojoj mami i bratu. Kaže da ću je nositi na duši ako odem (a zaručnik je iz malog mjesta 90 km od moga grada, kupio je kuću prekoputa svojih roditelja), i da ću za sve nesreće uvijek ja biti kriva. Ona želi da se ja udam, ali da nađem nekoga u gradu.
U dva tjedna sam se predomislila 100 puta, bila sam jako tužna, isplakala sam sve osjećaje. Dečko tvrdi da mi moji ispiru mozak, mama tvrdi da mi dečko ispire mozak. Ja više ne znam ni šta da mislim, ni šta osjećam.
Boriti se ili prepustiti mami. Šta ako je ona u pravu? Šta ako nije?
Svega mi je preko glave.

Nisam dobro shvatila, tvoja mama tvrdi da je tvoja buduća svekrva vještica ili zla osoba koja će svima nanijeti zlo? Zar nije Bog jači od bilo kakvog zla?
"Pa da mi je i dolinom smrti proći,
zla se ne bojim, jer si ti sa mnom." (Ps,23)
Ne prepuštaj se takvim strahovima. Takva vrsta zlogukog prorokovanja samo stvara takve situacije, čim pristaneš vjerovati na takve stvari ti si predao svoju slobodnu volju i postao rob.
Joj gdje je Naggar, on je to super bio jednom rekao, bila sam to zapamtila ali sad je već dosta prošlo pa sam zaboravila.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 ožu 2012 20:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
zelimbitiponizna napisao:
Ne prepuštaj se takvim strahovima. Takva vrsta zlogukog prorokovanja samo stvara takve situacije, čim pristaneš vjerovati na takve stvari ti si predao svoju slobodnu volju i postao rob.

točno tako. tako reci i svojoj mami. nema toga što se molitvom ne može pobijediti.

odluka o udaji nije mala stvar, ne donosi se preko noći. nadam se da si toga svjesna. ako vjeruješ da možeš do kraja života živjeti s tim dečkom u ljubavi, onda se molitvom možeš izboriti za taj brak. i moraš vjerovati da vam nitko i ništa ne može napraviti nešto loše, jer ako molite, Bog je s vama. a od Njega nema jačeg.
kroz molitvu predaj svoj problem Bogu, iskreno i od srca prepusti Njemu neka vas vodi, tako možeš biti sigurna da će sve biti dobro. jer što god se dogodi Njegovom voljom, ne može biti loše.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 ožu 2012 21:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3249
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
dugi napisao:
roditelji ti mogu zagorčati život samo tako... u biti su oni krivi za izranjenost u tvom životu, pomanjkanje ljubavi, nesigurnost, besciljnost... i na kraju kad si u braku, ako si prisiljen živjeti s njima u istoj kući... ja bi se prije ubio...

a za odlazak u svećeništvo, u samostan i u brak se nikad ne pita roditelje... nikad




Dugi brate,ovo potpisujem. :b112: ,


a ti Luce,slušaj svoje srce.Nikoga drugog.Ako je on čovjek tvog života,prijatelj...samo naprijed i ne slušaj nikoga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 ožu 2012 21:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 ožu 2012 21:09
Postovi: 80
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
leelaa napisao:
zelimbitiponizna napisao:
kroz molitvu predaj svoj problem Bogu, iskreno i od srca prepusti Njemu neka vas vodi, tako možeš biti sigurna da će sve biti dobro. jer što god se dogodi Njegovom voljom, ne može biti loše.


S ovim se i ja slazem. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 ožu 2014 20:58 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 18 ožu 2014 11:34
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav! Ja sam takodje prvi put ovde. Nalazim se u jako teskoj situaciji i ne znam gdje vise da potrazim savjet. Naime. Imam 21 godinu. Sa svojim momkom sam godinu dana u vezi. On me je prije skoro mjesec dana zaprosio... medjutim moji roditelji i sestra to nikako ne prihvataju. Ne znam sta vise nisam pokusala i kako razgovarala sa njima. Stanje u porodici mi je kriticno. Moj momak je stariji od mene 10 godina. Molim vas ako se iko nalazio u slicnoj situaciji, ili neko zna kako mi je. Da mi data bar savjet. Hvala puno svima! :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 ožu 2014 21:14 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 18 ožu 2014 11:34
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Skupa smo godinu dana. Odnos njega i mojih roditelja.... pa oduvijek je za njih preKretnica razlika u godinama.. . Govorili su mi i na pocetku da ne trebam zbog tog biti s njim i da ga ostavim... a inace studiram. pozdrav :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 ožu 2014 21:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Gita napisao:
iskreno, mislim da si premlada i da ste prekratko skupa da bi ulazili u brak Slika


Premlada kažeš,

Nedavno sam čitao ovo: "I neumorno su nastojali da se oženim. Već sam zaprosio zaručnicu, već mi je bila obećana, najviše trudom moje majke, da me već oženjena opere spasonosna vod krštenja...
Radilo se ipak i dalje oko ženidbe : isprošena je djevojka. Ali njoj je trebalo još oko dvije godine do dobi za udaju, a kako mi se djevojka i sviđala, odlučeno je da se čeka.
"

Sv. Aurelije Augustin, Ispovijesti

A u fusnoti piše : Za djevojku je zakonska dob za udaju bila dvanaest godina. Augustin je tada imao 32 godine.

Dakle malo oduzimanja njoj je falilo dvije do 12 dakle imala je 10 a on 32, :roll: :roll: , veoma zanimljivo, istina drugo vrijeme al opet zanimljivo, al dobro možda je to nebitno bitno da mu se dopala. :lol:

Helen Rose napisao:
Skupa smo godinu dana. Odnos njega i mojih roditelja.... pa oduvijek je za njih preKretnica razlika u godinama.. . Govorili su mi i na pocetku da ne trebam zbog tog biti s njim i da ga ostavim... a inace studiram. pozdrav :twisted:


A ti bi htjela šta???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr