www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
PostPostano: 31 ožu 2014 23:47 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 18 ožu 2014 11:34
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja njega stvarno volim. Osjecam da je on osoba s kojom zelim provesti zivot. Samo me jako boli sto se moji najblizi ne slazu s tim. Znam da mi oni zele najbolje samo.... nikad se nisam nalazila u slicnoj situaciji. Prosto ne znam kako da se vise postavim i sta da uradim...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 tra 2014 09:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Helen Rose napisao:
Ja njega stvarno volim. Osjecam da je on osoba s kojom zelim provesti zivot. Samo me jako boli sto se moji najblizi ne slazu s tim. Znam da mi oni zele najbolje samo.... nikad se nisam nalazila u slicnoj situaciji. Prosto ne znam kako da se vise postavim i sta da uradim...

pozdrav rose.. dobro došla..
da li su to jedini razlozi zašto se tvoji ne slažu, mislim razlika u godinama ili postoji i nešto drugo..
na kojoj si ti godini faksa..što poslije udaje - hoćeš li nastaviti studirati.. kakve su ideje tog tvog budućeg.. možda se tvoji stoga boje ..a baš sad da su tako izričito protiv..to moraju argumentirati, to je moje mišljenje.. pa ja svojoj djeci ne bih to nikad radila..svako bira sebi..mogu savjetovati, komentirati i reći svoje mišljenje..ali svako odlučuje sebi za život (bude tu jako puno promašaja ali neka te to ne plaši jer brak nije cvijeće i leptirići..to ti je "borba" svakodnevna..uglavnom)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 tra 2014 10:22 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 18 ožu 2014 11:34
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da to su jedini razlozi mojih roditelja. I onda se na to svakakve price nadovezuju.... o braku i svemu. Jer sam i ja mlada i ne znam sta je zivot ( kako oni kazu) :twisted: ... a naprotiv ja uvijek bila zrela za svoje godine. Sto se tice faxa, naravno da mi je u cilju da ga zavrsim, sto se njega tice on za tim jos vecu zelju ima. Fer je prema meni u potpunosti nikad me nije sputavao ni u cemu... u sali uvijek kaze : " dok ne zavrsis fax imaces radno vrijeme uvijek od 7h do 15. Ja radim, ti ucis..." . Ali eto moji roditelji su toliko protiv toga, da me psihicki ubijaju vec danima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 tra 2014 10:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 sij 2014 21:10
Postovi: 182
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 118 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Helen Rose napisao:
Pozdrav! Ja sam takodje prvi put ovde. Nalazim se u jako teskoj situaciji i ne znam gdje vise da potrazim savjet. Naime. Imam 21 godinu. Sa svojim momkom sam godinu dana u vezi. On me je prije skoro mjesec dana zaprosio... medjutim moji roditelji i sestra to nikako ne prihvataju. Ne znam sta vise nisam pokusala i kako razgovarala sa njima. Stanje u porodici mi je kriticno. Moj momak je stariji od mene 10 godina. Molim vas ako se iko nalazio u slicnoj situaciji, ili neko zna kako mi je. Da mi data bar savjet. Hvala puno svima! :twisted:


Dobro nam došla Helen Rose!
:grlim te:

Razlika u godinama ne vjerujem da je jedini razlog zbog kojeg bi roditelji bili tako kategorično protiv,pa i sestra.
No ima nas različitih,kako vas ne poznam mogu samo odgovoriti kao da si mi kćerka :grlim te:
Prvo lijepo završiš faks ,ako te voli čekat će,ako te ne voli..odgovor znaš i sama.
Imat ćeš svoj kruh u rukama što se narodski kaže,tvojim roditeljima će to takođe pokazati i da te voli a i da ti misliš i glavom a ne samo srcem.
I da "danas" uopće ne moraš raditi,nek imaš diplomu,nikad se ne zna što donosi sutra.
Biti s jednom plaćom i čekati svaki mjesec da ti se da za ovo,pa za ono..je vrlo teško..
Dođu djeca troškovi su veći,s dvije plaće je teško a tek s jednom..
Na taj način razmišljaju roditelji,oni znaju koliko košta zajednički život..režije,hrana,odjeća,obuća...a znaju i da kad prvi zanos prođe a računi se gomilaju da se od ja tebe tako silno volim ne može živjeti.
Oprosti,možda je malo grubo rečeno ali s dobrom namjerom.
Ako je odabranik tvog srca onaj pravi,čekanje ništa između vas promjeniti neće..a ako nije bolje je da to saznaš na vrijeme.
Vjerujem da će do tada i tvoji roditelji promijeniti mišljenje.
BtB
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 tra 2014 10:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Helen Rose napisao:
Pozdrav! Ja sam takodje prvi put ovde. Nalazim se u jako teskoj situaciji i ne znam gdje vise da potrazim savjet. Naime. Imam 21 godinu. Sa svojim momkom sam godinu dana u vezi. On me je prije skoro mjesec dana zaprosio... medjutim moji roditelji i sestra to nikako ne prihvataju. Ne znam sta vise nisam pokusala i kako razgovarala sa njima. Stanje u porodici mi je kriticno. Moj momak je stariji od mene 10 godina. Molim vas ako se iko nalazio u slicnoj situaciji, ili neko zna kako mi je. Da mi data bar savjet. Hvala puno svima! :twisted:

Citat:
S osamostaljenjem prestaje posluh djece prema roditeljima, ali ne i poštovanje koje im uvijek duguju. To je poštovanje ustvari ukorijenjeno u strahu Božjemu, jednom od darova Duha Svetoga.“
Dakle, kao što možemo vidjeti, vremenom prestaje obveza posluha, ali ostaje trajna obveza poštivanja roditelja, koja uključuje dužnost da im se u starosti i bolesti, u samoći ili neimaštini pomogne moralno i materijalno (usp. KKC, br. 2218.). Sam Isus ističe dužnost zahvalnosti roditeljima (usp. Mk 7,10-12).

više na Poštuj oca i majku

da i još jedna bitna stvar, ako se hoda u čistoči onda se i jasnije vidi, dal je ustinu par jedan za drugoga. Predbračni odnosi obično zamute tu sliku, pa onda ostaju samo osječaji, a ulazit u brak samo na temelju osječaja je dvosjekli mač.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 tra 2014 16:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Helen Rose napisao:
Ja njega stvarno volim. Osjecam da je on osoba s kojom zelim provesti zivot. Samo me jako boli sto se moji najblizi ne slazu s tim. Znam da mi oni zele najbolje samo.... nikad se nisam nalazila u slicnoj situaciji. Prosto ne znam kako da se vise postavim i sta da uradim...

gle...ako odlučiš ići do kraja, nema nazad, barem ne za nas kršćane

no, samim time što si postavila boldano pitanje, usudio bih se reći da iako na prvu izgleda da si dobro razmislila, ti to nisi učinila. Vodiš se više osjećajima i sada očekuješ da drugi misle za tebe. Imaš i ti glavu da misliš :wink:

Helen Rose napisao:
Ali eto moji roditelji su toliko protiv toga, da me psihicki ubijaju vec danima.

gle...što ti u stvari i želiš? Ako želiš da drugi misle za tebe, onda ih i poslušaj, pa ako se to pokaže pogrešno, lupi se rukom po čelu i reci: "što nisam mislila svojom tikvom!?"
S druge strane, ako ti se stvara pritisak od roditelja, pa ti želiš sama razmisliti ali da ti mi pomognemo oko smanjivanja pritiska, onda lijepo pitaj preko pp-a ljude za fejs, e-mail i sl. i dopisuj se s njima.
Nemoj tražiti jedno a htjeti drugo...a u stvari ti možda treba i treće.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr