www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 13:39

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 05 ožu 2012 17:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Rafaela7 napisao:
U mojoj rodbini isto ima mjesanih brakova...ja njih nikad nisam osudjivala, al nikad mi nije islo u glavu kako se krscani mogu upustati u takve veze i brakove s nekrscanima!!!


Sorry, al jesi sigurna da nikad nisi osudjivala to? Zar samo pitanje "kako su mogli?" ne ukljucuje (barem malu) osudu?
A kako su mogli? Mozda tako sto jedno drugo nisu gledali kroz pripadnost pojedinoj vjeri, naciji ili rasi..mozda su se srcem gledali...mozda su pogrijesili..a mozda i nisu..ali ti ne ostavljas mogucnost da oni nisu pogrijesili..a treba priznati da su cudni putevi Gospodnji...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2012 19:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 pro 2010 00:07
Postovi: 56
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pia napisao:
Sorry, al jesi sigurna da nikad nisi osudjivala to? Zar samo pitanje "kako su mogli?" ne ukljucuje (barem malu) osudu?
A kako su mogli? Mozda tako sto jedno drugo nisu gledali kroz pripadnost pojedinoj vjeri, naciji ili rasi..mozda su se srcem gledali...mozda su pogrijesili..a mozda i nisu..ali ti ne ostavljas mogucnost da oni nisu pogrijesili..a treba priznati da su cudni putevi Gospodnji...


Nisu su svi krscani prakticni vjernici, tako da oni koji nisu, mogu si dozvoliti vezu i brak s nekim druge vjere...i dobro to je njihov izbor, biramo srcem, a ne razumom... kao sto kazes cudni su putevi gospodnji... a mi se mozemo samo pitat, kako ovo , kako ono ? Tako se i ja samo pitam...Ako ovo ''kako su mogli'' tebi zvuci kao osuda uredu...al ja nisam mislila na to...uopce ne osudjujem nikog... BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2012 19:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Rafaela7 napisao:
Pia napisao:
Sorry, al jesi sigurna da nikad nisi osudjivala to? Zar samo pitanje "kako su mogli?" ne ukljucuje (barem malu) osudu?
A kako su mogli? Mozda tako sto jedno drugo nisu gledali kroz pripadnost pojedinoj vjeri, naciji ili rasi..mozda su se srcem gledali...mozda su pogrijesili..a mozda i nisu..ali ti ne ostavljas mogucnost da oni nisu pogrijesili..a treba priznati da su cudni putevi Gospodnji...


Nisu su svi krscani prakticni vjernici, tako da oni koji nisu, mogu si dozvoliti vezu i brak s nekim druge vjere...i dobro to je njihov izbor, biramo srcem, a ne razumom... kao sto kazes cudni su putevi gospodnji... a mi se mozemo samo pitat, kako ovo , kako ono ? Tako se i ja samo pitam...Ako ovo ''kako su mogli'' tebi zvuci kao osuda uredu...al ja nisam mislila na to...uopce ne osudjujem nikog... BTB


Ok, oprosti :q4: mozda sam samo ja takva... smajlic24 iako..kad kazem "kako su mogli?", znaci da smatram da su nesto lose uradili..ili ?...moje stajaliste je da nisu..samim time, evo odgovora za Witty...a "praktične vjernike" necu ni komentirati :-|


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2012 19:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Samo Bog može nekog izvesti na pravi put.
i samo ON zna, zašto netko ide nekim putem..
..i koja je misija zemaljska na zemlji neke duše..
..poslanje...možda da nakon 20g.nekog preobrati..
..tko zna..

a..

..prijatelji služe samo da :
..ili da podmeću klipove.. :D

..ili da ljube svoje prijatelje , kakvi jesu.. 8)

..kako će slijepac slijepca ..izvesti na pravi put..?

--tako da se zagrle...smiju se zajedno ..ili isplaču..
..a onda se zajedno mole Bogu..da ih vodi pravim putem.. 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2012 20:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Sve je u prihvaćanju,onog drugog,i ništa drugo.Teško je miješati se,kako kažu "ljubav nije paradajz" :wink:
Bog nam je dao slobodu,a kada odlučujemo sami,neminovno je i da pogriješimo nekad.Pa,na greškama se uči...padamo pa se opet dižemo.
Ima divnih brakova koji su izašli iz čiste ljubavi,opstaju i dalje i traju.Nisu zasnovani na sakramentima,ali stoje na ljudskim vrijednostima,na dobroti,poštivanju,a prije svega ljubavi.Ljubav je najvažnija,a hvala Gospodinu dana je svima.Ja sam bila vjenčana kuma jednom takvom braku koji traje već 26 godina,i sretni su oboje jedno uz drugo.Nema vjere,mislim ove o kojoj mi ovdje govorimo,al' ima vjere u čovjeka,u poštenje,dobrotu i ljubav.
Moj savjet,iako ti je teško zbog prijateljice,budi uz nju,zbog nje same,zbog vašeg prijateljstva,ma što da bude i ma s kim ona bila.

Btb :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2012 22:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Teško je ispravljti krivudave rijeke.
Pa kod mene malo malo se netko rastane i dovede mi novog kući.
Neznam što bi ih više rekao. Najradije bi ih istjerao napolje!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2012 00:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 pro 2010 00:07
Postovi: 56
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Magda napisao:
Moj savjet,iako ti je teško zbog prijateljice,budi uz nju,zbog nje same,zbog vašeg prijateljstva,ma što da bude i ma s kim ona bila.

Btb :grlim te:


:b112: Slazem se s Magdom, jer ti ne mozes utjecat toliko na svoju prijateljicu, jer znamo i sami da se osjecajima ne moze upravljat, jedino sto mozes je moliti se za nju jer...

naggar napisao:
Samo Bog može nekog izvesti na pravi put.


Tako je :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2012 00:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2008 19:32
Postovi: 51
Lokacija: Bosna i Hercegovina,Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Znam ja da je to sve tako! Ali zamislite se da ste u istoj poziciji kako bi se vi osjecali! Ja nju i sad volim , bez obzira na sve sto se dogadalo među nama! a ima toga! Znate ja tog momka sam znala i prije nje! I sve sto mogu reci, jedan premazanko sa sto boja!( nesto o njemu, on pije pivu jede svinjetinu i joj neke stvari, a pred svojom majko i sestrom to krije! sto puno govori o njemu!) Ov sto sam rekla ne mislim zato sto je on musliman ne daj Boze, jer sam vec napomenula da su mi sve prijateljice razlicite sto se tice vjere! I tu napominjem da su mi sve jako dobre prijateljice i jako dugo se druzimo! I nemam nikave predrasude o ljudima sto se tice vejre! Ali on za nju nije sve i da nije musliman! A sto se tice razgovora ja sam to pokusavala ali da znate ona se meni nikad nije usudila reci da hoda s njim jednostavno je prekinula kontekte! I sad kad sam je srela neki dan imala je u ocima neku veliku zabrinutost, iako je na prvi pogled bila vesela! ali ja imam osjecaj da njoj treba netko, jer je prekinula odnose sa svim prijateljima svojim s kojima se dugo druzila! ali kako prici, kad ja imam toliko pitanja¨!? a ona ce opet izbjegavati odgovore!?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2012 08:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Samuel napisao:
Teško je ispravljti krivudave rijeke.
Pa kod mene malo malo se netko rastane i dovede mi novog kući.
Neznam što bi ih više rekao. Najradije bi ih istjerao napolje!!


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I ja! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2012 10:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 vel 2012 11:44
Postovi: 215
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
WiTTy napisao:
Znam ja da je to sve tako! Ali zamislite se da ste u istoj poziciji kako bi se vi osjecali! Ja nju i sad volim , bez obzira na sve sto se dogadalo među nama! a ima toga! Znate ja tog momka sam znala i prije nje! I sve sto mogu reci, jedan premazanko sa sto boja!( nesto o njemu, on pije pivu jede svinjetinu i joj neke stvari, a pred svojom majko i sestrom to krije! sto puno govori o njemu!) Ov sto sam rekla ne mislim zato sto je on musliman ne daj Boze, jer sam vec napomenula da su mi sve prijateljice razlicite sto se tice vjere! I tu napominjem da su mi sve jako dobre prijateljice i jako dugo se druzimo! I nemam nikave predrasude o ljudima sto se tice vejre! Ali on za nju nije sve i da nije musliman! A sto se tice razgovora ja sam to pokusavala ali da znate ona se meni nikad nije usudila reci da hoda s njim jednostavno je prekinula kontekte! I sad kad sam je srela neki dan imala je u ocima neku veliku zabrinutost, iako je na prvi pogled bila vesela! ali ja imam osjecaj da njoj treba netko, jer je prekinula odnose sa svim prijateljima svojim s kojima se dugo druzila! ali kako prici, kad ja imam toliko pitanja¨!? a ona ce opet izbjegavati odgovore!?


Pa eto, to ti je prilika da joj ponovo prides i da joj budes potpora...
Dogovorite se za kavu, nemoj je osudivati i mozda ti se otvori i povjeri, mozda to ne bude na prvoj kavi nego na drugoj, trecoj, desetoj.... Obnovite prijateljstvo ako je to ikako moguce.... lako je onda mozes posavjetovati i ukazati na neke stvari koje onda mozda ne vidi zbog zaljubljenosti ili neceg drugog, naravno ako to bude trazila od tebe....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr