www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 13:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 ožu 2012 23:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2008 19:32
Postovi: 51
Lokacija: Bosna i Hercegovina,Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moja prijateljica je jedna, krasna osoba koja je kako je ja znam od prije isla na mise, na molitvenu, molila se, i izmedu ostaloga bila na ovom forumu! ali zadnjih godinu dana je prekinula odnose sa mnom i s ostalim prijateljicama, a sve je počelo ovako! Posto smo mi iz Mostara, a tamo zajednica sarolika znate hrvati, muslimani , srbi te osobe mjesanog braka kojih je jako mnogo; te isto tako i vjera! Mi smo imale jednog prijatelja muslimana koji je igrao na sigurnu kartu kao neki muskarci, ono pokusat ce kod 3 od cetiri moje prijateljice pa kod koje upali , mislim na vezu! I tako sad moja prijateljica koja je katolkinja za razliku od ostale 3 prijateljice, koje bas ne prakticiraju vjeru ( iz nekih vrlo poznatih razloga) ona je sad s njim! meni je to tako zalosno da vam ja to ne mogu opisati! jer ona je toliku zelju imala za vjerom i vjerovala je i molila se Isusu i voljela ga, a gle sad ona i taj musliman! Ja nemam nista protiv toga ako osoba ni prije nije bila praktični vjernik, ali ovako to inace biva, on njoj najprije kaze da ostavi stare prijatelje , onda obitelj , onda vjeru, onda da se samo u nekim prlikama zamotava , onda da prede na islam i da stalno bude zamotana!
Ja bi htjela pomoć oko ovoga kako da ja njoj pridem kako da joj ukazem na ovu stašnu pogresku! Znam svi cete reci moli se i molim se ali mora se nesto i uciniti, jer ovo predugo traje godina dana! Kako da joj pomognem da se vrati Isusu! i da li vi smatrate da veza s osobom druge vjere uredu ( ja ne smatram)!( i znate njegova obitelj drzi do vjere , majka i sestra, prakticiraju vjeru; te mislim da on ne bi nikad pristao da prijede na drugu vjeru, te takoder je i on prestao komunicirati s nama kao sto ste mogli zakljuciti ali i s jos nekim prijateljima!)
eto toliko molim pomoć! :a1250: :a1250: :a1250: I da li ste imali iskustva s ovakvim stvaima!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2012 06:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Moj savjet tebi je, najbolje je da se nemješaš u njen život i okreneš svome...dobila je slobodnu volju, i nek si sama kroji sreću, što te briga za nju, pobrini se ti za sebe, nemoraš biti toliko sažaljiva prema njoj, nije ona niti silovana, niti pedofilski zlostavljana, niti ima rak, niti neku drugu opaku neizlječivu bolest, niti je u kolicima - ako se nađe u takvim stanjima, ili ona, ili bilo koja osoba, tad imaj sažaljenja...
Iz osobnog ti iskustva mogu reći, da kad su mi se druge osobe uplele u život, skupo sam platila, i iz osobnog ti iskustva mogu reći da nije dobro druge ljude previše sažaljevati....
Čuj ja osobno nikad nebi voljela se udati za muslimana, mislim da si to nebi mogla dozvoliti, nisam za to, niti bi voljela da mi se desi takvo što, kad mi je se tetka udala za Srbina mome didi nije bilo nimalo drago, bez obzira što je i on kršten i to u katoličkoj Crkvi, jer tetkova mama je Hrvatica, al moja tetka sa mojim tetkom ima dobar život, djecu, sad već i unučiće, nikad se nisu posvađali, sad žive u Americi, dobro im je, sretni su, a i tetak i tetka su predivni ljudi, kao i djeca....al neki ljudi se udaju i za muslimana, pa s tom osobom imaju sretan brak...moja jedna malo dalja rodica , bila udata za hrvata, katolika, on je tukao, maltetirao, silovao u braku, nema što joj nije radio, poslije on umre, i ona se uda za muslimana, s njim je proživila život ovako hoću, išla i na more, preselila se u Njemačku, stvarno je bio dobar i pažljiv muž.....
Nemješaj se u njen život, ako pogriješi, to je njen problem, a ako se usreći, nek joj je sretno, možeš me poslušati, ali i nemoraš, ti opet uradi po svome, i kako ti misliš da je ispravno.....
BOG TE BLAGOSLOVIO


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2012 11:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Ne bih rekao da oni drze bas do vjere,znam dosta muslimana koji i ne drze do vjere ali se ipak zene muslimankama,tako da oni drze do vjere nebi bili bas sretni da im je sin sa nemuslimankom.ako drze onda ce se oni potruditi da se ne ozeni njome.
Sta ona vise ne ide u Crkvu?
Ako ste prijateljice onda mozete porazgovarati,da vidis kako ona gleda na sve to.Nekim uvjeravanjem nevjerujem da mozes ista postici.
Dobro si napisala,mozes se moliti za nju da se vrsi volja Isusova,da bi ona vidjela sto je najbolje za nju...vjerujem da se nemolis tipa ono da prekinu,ni Bog se ne zeli mijesati u nasu volju.
Najvise sto mozes napraviti je biti joj prijateljica i ako opet bude htjela ojacati svoju vjeru biti ces tu da joj pomognes.

Ja sam na pocetku mislio da mogu ljude promijeniti,iznosio ciste dokaze,svoje svjedocanstvo,ali su me samo cudno gledali...tipa vjerujemo da ti vjerujes da je to istina...prvo sam se cudio kako nemogu vidjeti nesto toliko ocito i pred nosom...onda sam se sjetio da je i meni jedan sa posla govorio kako se vino promjenilo u pravu krv i hostija u pravo tijelo...ja sam mu se cudio kako moze vjerovati u to pa to mora biti namjesteno,mislio sam da je on slijep....shvatio sam da nas samo Isus moze promjeniti...moje rijeci su bile prazne,samo sa Duhom Svetim u njima bi napravio nesto.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2012 11:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
SAN napisao:
Moj savjet tebi je, najbolje je da se nemješaš u njen život i okreneš svome...dobila je slobodnu volju, i nek si sama kroji sreću, što te briga za nju, pobrini se ti za sebe, nemoraš biti toliko sažaljiva prema njoj, nije ona niti silovana, niti pedofilski zlostavljana, niti ima rak, niti neku drugu opaku neizlječivu bolest, niti je u kolicima - ako se nađe u takvim stanjima, ili ona, ili bilo koja osoba, tad imaj sažaljenja...


joj tko te naljutio danas....evo ti cvjetic :b232:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2012 12:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Nije me nitko naljutio, nego sam dala svoje mišljenje....
Ta njena prijateljica zna za samu sebe, i nek odlučuje za sebe, hoće biti sa muslimanom nek joj je sretno, netreba se previše petljati u tuđe živote....svatko nek odlučuje za samoga sebe, tko god nije retardiran i ima slobodnu volju....
Božiji blagoslov....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2012 12:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
sluga napisao:
SAN napisao:
Moj savjet tebi je, najbolje je da se nemješaš u njen život i okreneš svome...dobila je slobodnu volju, i nek si sama kroji sreću, što te briga za nju, pobrini se ti za sebe, nemoraš biti toliko sažaljiva prema njoj, nije ona niti silovana, niti pedofilski zlostavljana, niti ima rak, niti neku drugu opaku neizlječivu bolest, niti je u kolicima - ako se nađe u takvim stanjima, ili ona, ili bilo koja osoba, tad imaj sažaljenja...


joj tko te naljutio danas....evo ti cvjetic :b232:



i zagrljaj :grlim te: :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2012 12:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Hvala za cvjetić i zagrljaj, al nitko me nije naljutio...
Stojim iza svoga mišljenja da se svatko najprije treba pobrinuti za samo sebe i pustiti druge ljude da odlučuju za sebe, dobili su slobodnu volju, i nek biraju...
Bvb!
Pia :grlim te: i tebi isto...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2012 14:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
imao sam prijateljicu koja je bila primjer vjere još dok ja nisam bio u vjeri.Upoznala je dečka koji nije niti kršten.Svi su joj govorili da on nije za nju i da se makne od njega.Išla je na nekoliko razgovora sa svećenicima i svi su joj samo to potvrdili.Ali ona je sebi zacrtala da se želi udati za njega i to je na kraju i dobila,udala se za njega.Sakrament je dobila samo ona a on blagoslov.Nedugo nakon toga udaljila se od vjere,počela je govoriti kako je sve Bog,kako su indijski bogovi isto tako bog,itd.Ljudima s kojima se družila počele su se događati čudne stvari kad bi im došla u goste.Meni osobno se dogodilo nekoliko stvari koje mi se nikad u životu nisu dogodile,srećom Bog me sačuvao veće štete.Svi smo se zbog toga morali maknuti od njih iako su iznimno dobri ljudi.

Sjećam se da je godinama pokušavala obaviti Prvih 9 petaka kao naknadu za uvrede koje se nanose Srcu Isusovu ali uvijek bi je nešto spriječilo da obavi neki od prvih petaka i uvijek je iznova započinjala.Napokon je uspjela obaviti svih 9 prvih petaka i par tjedana nakon toga je prohodala s tim dečkom koji joj je sada suprug.

Kako promijeniti drugoga?Sjećam se da je Zlatko Sudac rekao Promijeni sebe pa će se drugi početi mijenjati nadahnut tvojom promjenom


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2012 15:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 pro 2010 00:07
Postovi: 56
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=347075851985174&set=a.346869065339186.101346.138728192819942&type=3&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=348452201847539&set=a.346869065339186.101346.138728192819942&type=3&permPage=1


Zadnja izmjena: Rafaela7; 05 ožu 2012 15:49; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2012 15:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 pro 2010 00:07
Postovi: 56
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
U mojoj rodbini isto ima mjesanih brakova...ja njih nikad nisam osudjivala, al nikad mi nije islo u glavu kako se krscani mogu upustati u takve veze i brakove s nekrscanima!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 39 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr