www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:34

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 lip 2012 08:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 pro 2011 22:43
Postovi: 26
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moji zanima me kako vi gledate na zakon iz SZ u kojem Bog govori da je žena u dane menstruacije nečista i da za te dane ostane u kuči. Dajte molim vas neki vaš osvrt.

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 09:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Mala Mare napisao:
Dragi moji zanima me kako vi gledate na zakon iz SZ u kojem Bog govori da je žena u dane menstruacije nečista i da za te dane ostane u kuči. Dajte molim vas neki vaš osvrt.

BVB


Da ostanem u kuci dok imam mengu?? :shock: Za to nisam nikada cula. Jedino da muskarac nebi trebao imati intimne odnose u dane zenine necistice tj.menstruacije. E za to sam cula.

U ostalom..stari zavijet se "ponistava" dolaskom Isusovim..tj. novim zavjetom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 09:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 pro 2011 22:43
Postovi: 26
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kristina18 napisao:
Mala Mare napisao:
Dragi moji zanima me kako vi gledate na zakon iz SZ u kojem Bog govori da je žena u dane menstruacije nečista i da za te dane ostane u kuči. Dajte molim vas neki vaš osvrt.

BVB


Da ostanem u kuci dok imam mengu?? :shock: Za to nisam nikada cula. Jedino da muskarac nebi trebao imati intimne odnose u dane zenine necistice tj.menstruacije. E za to sam cula.

U ostalom..stari zavijet se "ponistava" dolaskom Isusovim..tj. novim zavjetom.



On krvarenje nakon poroda poistovječuje sa menstruacijom i tu se navodi točan broj dana nakon muškog i nakon ženskog djeteta koliko žena treba ostat u kući.

Hvala na objašnjenju jer još uvijek učim i slobodna sam pitat :grlim te: BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 09:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 pro 2011 22:43
Postovi: 26
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Znaći li to sa od starog zavjeta za nas kršćane vrijedi samo 10 Božjih zapovijedi i 2 zapovijedi ljubavi. Odnosi li se to " poništavanje" zakona i na hranu jer na samom početku SZ BOg izričito govori da je kao hranu ljudima namjenio bilje a nikako životinje?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 10:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Mala Mare napisao:
Znaći li to sa od starog zavjeta za nas kršćane vrijedi samo 10 Božjih zapovijedi i 2 zapovijedi ljubavi. Odnosi li se to " poništavanje" zakona i na hranu jer na samom početku SZ BOg izričito govori da je kao hranu ljudima namjenio bilje a nikako životinje?



neki zakoni vrijede a neki ne. Npr, razapinjanje na kriz ili kamenovanje nije dozvoljeno. Ljudi smiju jesti i biljke i zivotinje, samo ne jedni druge..znaci nesmijemo se jesti međusobno.
Stari zavijet se "ponistava" jer su prorocanstva ispunjena...jer gle, u starom zavijetu se navjescuje dolazak spasitelja..njegova smrt i uskrsnuce... Stari zavijet je navjestanje dolaska spasitelja koji ce otkupiti cijeli svijet od grijeha.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 10:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
kristina18 napisao:
Mala Mare napisao:
Dragi moji zanima me kako vi gledate na zakon iz SZ u kojem Bog govori da je žena u dane menstruacije nečista i da za te dane ostane u kuči. Dajte molim vas neki vaš osvrt.

BVB


Da ostanem u kuci dok imam mengu?? :shock: Za to nisam nikada cula. Jedino da muskarac nebi trebao imati intimne odnose u dane zenine necistice tj.menstruacije. E za to sam cula.

U ostalom..stari zavijet se "ponistava" dolaskom Isusovim..tj. novim zavjetom.


..nije Isus došao kao novi moderni ginekolog...pa da se stanje promijenilo-- :D

..menstruacija jest ..čišćenje žene. 8) .

Menstruacija je fiziološki proces koji se kontinuirano, sa cikličnim ponavljanjima iz mjeseca u mjesec, dešava u životu jedne žene, počevši od najranijih pubertetskih dana, pa sve do menopauze. Vremenski, taj period traje čak 40-ak godina.
Sve počinje buđenjem hormona u pubertetu, kada pod njihovim djelovanjem jajne ćelije sazrevaju u jajnicima .Ako oplodnje nema, sredinom ciklusa, jajna ćelija propada, a nakon toga, točnije nakon 14 dana ljušti se i unutrašnjost materične šupljine. Sve se stalno ponavlja.


.Izlaganje žene suncu, moglo je pojačati krvarenje...
..ili povećani napor...kod posla..jer su žene radile teške fizičke poslove..uostalom..
..zato je bilo bolje da žena ostane u kuće te dane..
..posprema,šiva,kuha itd..

..današnja žena ima kućanske aparate.itd .samo uključi..
..ne mora tegliti vodu svaki dan..prati veš na potoku..

..u ono vrijeme nije bilo alwaysa..pa si možete zamisliti ..kako uložak izgledao..
..množda više ko kuhinjska krpa...
:lol:
..pa se to današnjoj ženi čini glupo..
..no u ono doba to je bila stvarnost... 8)

.


Izvor: http://www.zenskastrana.com/sta-je-mens ... z1ynRegz22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 10:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 15:48
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja smatram da se ništa ne poništava, inače bismo samo čitali novi zavjet zar ne?

i treba jest samo biljke!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 10:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
da, upravo tako kako naggar kaže.
žene su izlazile van kuće kako bi obavljale teže poslove. na taj način se štitilo ženu i njezino zdravlje.
to se posebno odnosi na vrijeme poslije poroda, kada je potrebno dodatnog sna i odmora. zato tolika "pravila".
žene su u doba krvarenja podložnije infekcijama, zato je potrebno suzdržavati se i od odnosa.
i ja mislima da ti "stari" zakoni vrijede, tj. vrijedi njihov smisao, i razlozi zašto su postavljeni.

a gdje piše da je čovjekova hrana samo bilje? jel bi to značilo da je grijeh jesti meso?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 10:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 pro 2011 22:43
Postovi: 26
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ok, ali ne čini li se to sve skupa kao ono tipa ovo ću uzet sviđa mi se tako ovo pak ne, ne sviđa mi se. Moram priznat da sam pomalo zbunjena jer neki zakon ili poštuješ ili ne. Ne možeš poštovat i držat se samo djelova zakona.

Što se tiće krvarenja nigdje ne stoji da je to zbog sunca i sl. jer je štetno za ženu pa joj Bog savjetuje nego je jasno naziva nečistom kao uostalom i njen krevet, odječu i nazovimo tako sve njene osobne stvari, pa je čak nečist i onaj koji sjedne na njen krevet.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 11:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 tra 2012 13:03
Postovi: 181
Lokacija: Sinj
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
..u ono vrijeme nije bilo alwaysa..pa si možete zamisliti ..kako uložak izgledao..
..množda više ko kuhinjska krpa...


Hvala ti boze na naggaru i njegovim dosjetkama koje me uveseljavaju, posalji svoj blagosov na njega da tako i ostane.

Kristina 18 je donekle u pravu, Isusovim dolaskom neki zakoni SZ vise ne vrijede, kao na primjer osvete oko za oko zub za zub, osvete koje se odnose na cin ljubavi, vise se neotpustaju zene zbog preljuba, nije zabranjeno jesti meso papkara, itd.....
neznam sto jos tocno. Mozda imamo nekog teologa da nam pojasni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr