www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 19:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 16 srp 2012 17:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
daruj nam mir napisao:
tako je druže naggare,u pravu ste,ja iman dvi ovisnosti u životu,prva je duhan kojega ću se rišit prije ili posli a druga je HAJDUK SPLIT za koju ne virujen da ću je se rišit dok sam živ
pozz hžv :D



..čekaj za koga navijaš...za Hajduk ili za Split....

bolje da si napisao da navijaš za SPLIT- HAJDUK...

..nešto Hajduk slabo kotira..
..puno babica...kilava djeca... :D

..znaš frende..od kad je počeo..pad Hajduka... :lol:

..od kad su časne sestre kupile dionice Hajduka.. 8)

..nebeske i zemaljske strasti su nespojive... 8) ..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2012 17:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Mata napisao:
mozda ce se neki zgroziti kad velim da znam popiti po 6-7 piva, i biti normalan i svega svjestan, drugi dan normalno obavljat sve svoje duznosti...



..zgrožen sam Mata.. :b101: jer znam da lažeš. :D .
..možeš ti popit i više od 6-7 piva na dan..i da si svjestan..drugi dan... :a1490:

..npr..neka betonaža..
.-.-ja ne smijem ni napisati..
..koliko se ..popije kad se radi cijeli dan....na suncu.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2012 17:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
naggar napisao:
Mata napisao:
mozda ce se neki zgroziti kad velim da znam popiti po 6-7 piva, i biti normalan i svega svjestan, drugi dan normalno obavljat sve svoje duznosti...



..zgrožen sam Mata.. :b101: jer znam da lažeš. :D .
..možeš ti popit i više od 6-7 piva na dan..i da si svjestan..drugi dan... :a1490:

..npr..neka betonaža..
.-.-ja ne smijem ni napisati..
..koliko se ..popije kad se radi cijeli dan....na suncu.. :lol:

ok drugo je to kad se radi, onda se i potroši to, to me ne zabrinjava :a1163:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2012 21:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
duhovni dnevnik - alkohol


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 srp 2012 07:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Mata napisao:


..to je to... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 srp 2012 21:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Da bi čovjek sa sigurnošću znao je li nešto teški grijeh, ako je "normalan", da ne kažem prosječan kršćanin, dovoljno je poznavanje 10 Zapovijedi i 7 glavnih grijeha, ali nadasve ispitom savjesti saznaje težinu grijeha.
Čim je grijeh počinjen, pokajmo se i odlučimo odmah danas na ispovijed.
Zašto?
Ako je grijeh težak, što se više bliži sat ispovijedi u nama će se roditi nemir.
Onaj Crnim koji nas je i naveo na grijeh, prvobitno je šaputao "nije to ništa! Učini to". Sada će igrati na drugu kartu - sugerirat će da je grijeh prevelik, šaputati svašta: što će misliti ispovjednik, kako to reći i sl.
To je samo kad je u pitanju zaista teški grijeh, ali za laki - pa to nam savjest odmah kaže.
Ovo s alkoholom je…sorry na izrazu…nekako banalno. Grijeh je počinjen samo ako smo znali da nismo svoji gospodari i ako ZNAM da, čim popijem jednu, ja više nisam svoj gazda. Nije trebalo popiti ni tu jednu.
Ali…znamo što su skrupule - ne mislim na one u cipeli!
Skrupulozna savjest postavlja ovakva pitanja, pa tko želi ostatak ima OSOBNI FORUM >OD SVEGA POMALO > strana (3) ).- SAVJEST - "POKVARENI TELEFON“.. Ova je pod 7.0d str (3)
(Na toj strani (3) sam počeo označavati redni br. teme)
.
Tamo sam pokušao obraditi što i kako činiti ono glavno - borba da se teži k svetosti je OK, tu je upoznavanje samoga sebe veoma važno, no…Treba paralelno "raditi i sa spoznavanjem svoje okoline.
Čovjek je društveno biće i kao takav nikada sebe ne smije promatrati izdvojeno od zajednice.
Link do osobnog posta:
viewtopic.php?f=40&t=5703&start=30#p191334


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2012 09:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
I link do slične stranice
viewtopic.php?f=5&t=6189&start=135#p191297


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2012 11:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
fala Zdrave na trudu, pročitah sve kaj si postal... odgovore sam pronasel na linku par postova prije tebe kaj sam stavil...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2012 11:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
UBOJICE NA RAZNIM FRONTOVIMA
Dok smo šetali grobljem prijatelj upre prstom i reče: -Gle, tu je Ivo sahranjen!
-Je li on i sada čovjek?- upitam. On podigne obrve, upitno me pogleda ali reče tiho:
-OK! Bio je dok nije umro…", - Brzo se ispravio:- Ali ne! On je i dalje ČOVJEK.
.
1. Jedna pričica govori kako Faraon juri za Izraelcima koji prolaze suhim dnom mora. Kad i zadnji Izraelac izađe na drugu obalu, među anđelima na nebu nastade veselje, ali:-"UMUKNITE",- oštro će Bog, dok se more sklapalo nad egipatskom potjerom. -Kako se možete radovati dok moja sirota djeca Egipćani umiru zbog svoje tvrdoglavosti.
.
2. Za Domovinskog rata, dok je MIG kružio nad gradom, narod se molilo da ne ispusti "krmaču". Nismo znali da je nema."Samo" rakete. PZO je djelovala, a jedan PAT pogodio kružeću opasnost. Vidjeli su se golim okom bljeskovi na MIG-u, a jedan muškarac s dvogledom je opisivao: "Ispalio je dvije rakete istovremeno,…Još dvije….I još dvije!".
Par dana kasnije se saznalo da pilot nije i aktivirao rakete. Nađene su daleko izvan grada zabijene u oranicu.
.
I u ratu treba osluhnuti savjest. Ovaj pilot je samo izvršavao naređenje no, kad je bio pogođen imao je opravdanje da se brzo riješi "tereta". Iako je trebao razarati to nije učinio. Samo on i Bog znaju zašto nije..
U 1. primjeru je istaknuta Božja dobrota, u 2. da o svom odnosu na relaciji savijest-dužnost ipak treba poslušati savjest. Da je samo ispustio rakete netko bi možda poginuo, bilo bi dosta toga uništeno, srušeno, i možda ne bi bio pozvan na raport kod svog komandanta, jer je spašavao sebe MIG. To je nagađanje, ali kako razumjeti osobe kojima ne prijeti nikakva opasnost, a ipak sudjeluju u ubojstvima tisuća ljudi? Neki direktno, neki svojom pasivnošću ili nemarom.
Agronom će u klasu pšenice, listu, slami ili korijen uvijek znati da se radi o pšenici. Pa, kad je stručnjak! No, ima stručnjaka svake vrsti. I naš ministar zdravstva je…tako barem kažu - stručnjak!
.
Baka ju je zaklala kokoš jer je prestala nositi jaja. Odjednom:-"Jao, što uradih". - Kad je došla 17-godišnja unuka vidje u kokoši zbrčkanu žutu gomilicu budućih jaja. Baka objasni: "Pogledaj koliko sam pilića uništila "!
Samo par mjeseci kasnije ta ista baka je vodila unuku "stručnoj ženi" da riješi novonastali bakin (ne i unukin) "problem". Unuka se mora riješiti "tereta", jer ako svijet sazna koja bi to bruka bila za cijelu obitelj!
Uzalud se unuka nećkala. Baka je bila žestoka:-Prestani, nije to ništa. I ne spominji mi više taj komadić zbrčkanog mesa, znaš?!… Kakvo dijete!
Starici su ona zbrčkana jaja u zaklanoj kokoši već bili pilići, a čedo u utrobi unuke je bilo zbrčkano meso - koje treba ukloniti, dakle ubiti… Sačuvaj nas, Bože, takvih baka!
.
Nema razlike između te starice i spomenutih zagovarača legalizacije abortusa - čedomorstva. Prema njima je i Faraon bio šegrt, jer ovi NELJUDI ubijaju čovjeka kada je najnesposobniji za obranu. Nema mogućnosti zvati u pomoć, ni plakati. Uz to najčešće baš njegova mama želi da ga ubiju! Ako ne "stručnjak" učinit će to sama, i po cijenu svoga zdravlja i svoga života.
Hoće li spomenutima jednoga dana Bog reći: "Kako ste mogli samo GLEDATI dok moju najmiliju populaciju kasape, mrcvare i odmah bacaju kao komad smeća na đubrište? Kako ste mogli SUDJELOVATI u tome? Odlazite od mene…"! Ne znam! Više me zanima što će reći svakome kršćaninu, svima koji više, ne samo da ni glas ne dižu, nego ni pogled na problem abortusa, tog najvećeg zla u našim obiteljima. Roditelji su Božja desna ruka, Bog preko njih stara čovjeka, a Bog ga "dovršava" darivajući mu dušu.
I ubojice ili samo(?) odgovorni za 800.000 - po statistici unutar razdoblja od 10 godina ubijene djece pri abortusu - odgovarat će i za nestanak Hrvata. Zar se nadamo da ćemo rasprodajom svega vrijednoga strancima Hrvata? Došljaci s bankama ili trgov. lancima ili kupaca dobrostojećih firmi, naših zlatnih koka, dođoše da potiču ideju o boljem standardu, Hrvati ulaze u sve veće dugove. Prvo srediti kuću, nabaviti automobila, a djeca - kada dođu na red. Ako koje dijete i "krene na put" po Božjem zakonu, mama će riješiti taj "problem".Takve mame su žešći neprijatelj hrvatskome narodu od bradonja u Domovinskom ratu. Jesu li to mame? Ne, i nema tako sitnih slova za prvo slovo "ž", ali zato ima jako velikih za UBOJICE SVOGA ČEDA.
Siroto čedo, sirota i takva majka, jer je Bog bio blaži prema Faraonu nego će moći biti prema njoj.
Kad Bog ne bi sudio takvoj mami, bila bi to do neba urlajuća nepravda.
Hoće li jednoga dana biti za takvu mamu najveći užas kad odmah uz Boga bude njeno ubijeno čedo i upirući prstom bude joj sudac? Možda, ali zasigurno će biti tužitelj i svjedok - majčina zločina.
.
A zar i naš ministar zdravstva neće pred Boga?
Neće mu pomoći opravdanje da se morao pokoriti "višim interesima", da je bio samo mali pijun na šahovskoj ploči, gdje poteze vuku "neki odozgo"!
Neće mu pomoći nepoznavanje Mojsijevog zakona, jer NE UBIJ je za života imao zapisano duboko u kao i NE LAŽI, NE UKRADI...
Neće mu pomoći "nepoznavanje" činjenice da još ne postoji metoda naglog odleđivanja…I ona je upitna: Boluješ od raka? Daj se zamrznuti dok se ne otkrije i siguran lijek protiv karcinoma i tvoje odmrzavanje - bez posljedica!
Siromašni ministar, zar ne zna da je svaka ljudska stanica osim jezgre, vanjske opne i mnoštvo plutajućih enzima sačinjena gotovo sva vode? Snižavanjem temperature ispod +4 voda se opet širi, led također…Kida sve u stanici, opna puca!
Naš ministar nije biolog…(nisam ni ja!), ali mu zato pravi biolozi rekoše istinu - a on nije čuo?
Siroti ministar…sad pred Bogom će slušati vlastitu savjest koja se podigla iz prašine, u koju ju je ministar nastojao zgaziti, ušutkati!
Siroti naš ministar, sirote duše onih iz naše vlade...koji zapovjediše izglasavanje zakona o UVOĐENJU i legalizaciji SMRTNE KAZNE u RH…nad najbespomoćnijem dijelu puka.
Siroti zastupnici koji digoše ruke…kad za sve njih dođe "onaj dan"!
.
Onaj kolega se složio da je Ivo ipak i dalje čovjek, jer čovjeku umire samo tijelo. Čovjek je po duši besmrtan, a duša je ta koja će svakoga od nas, nas sâme opravdavati ili optuživati. Ona sve pamti, sve zna, makar mi na zemlji i zaboravljali. One ne! I taj Ivan i svako ubijeno čedo je Božje stvorenje, određeno da svojim životom zasluži raj.
Makar taj život majka, uz "asistenciju" liječnika, i nekih političara skratili na samo par mjeseci - jednom začet čovjek je uvijek, prije i poslije rođenja, prije i nakon smrti UVIJEK PRAVI ČOVJEK.
Makar ministar i svi akteri pri donošenju sramotnog zakona o PMO sve učiniše po tuđem diktatu - odgovorni su za smrt nekoliko tek započetih ljudskih života. Neće im pomoći "neznanje" da će mnoštvo fetusa možda završiti i u raznim pomadama…ostatak u kantama za smeće!
.
Ako su ona bakina zbrčkana jaja već gotovi pilići…Ako su korijen pšenice, slama i klas biologu, agronomu i seljaku…svakoj normalnoj osobi uvijek pšenica, onda su fetus i starac zasigurno još više pravi, "gotovi" ljudi.
Neka Gospodin prosvijetli one koji to ne shvaćaju!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 kol 2012 08:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 kol 2010 16:41
Postovi: 32
Lokacija: OS
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
covik je uvik covik samo neljudski se ponasa za to ce Bogi polagati racun


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr