www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 08:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 16 srp 2012 11:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
situacija sljedeca -> dolazi vikend, izlazi se sa drustvom van zabavlja se, naravno necemo biti zedni naruci se runda, dvije, tri...slijedeci dan nedelja, ide se na Sv. Misu i kad ono tijekom Mise pitanje -> smijem li na pričest!?? dali sam sagriješio teško? uvuku se nekakve sumnje, pa nesmeš na pričest jucer si popio dosta, pa nisi, pa jesi, mozda malo, al opet ne previše.... :?

pitanje, kako biti siguran da nije prijeđena granica iz laki - teski grijeh? mislim jasno je da je pijanstvo tezak grijeh (ako se covjek ubije od alkohola, zaspi na sred podija, probudi se na trgu itd.) jasno je da alkohol utjece razlicito na ljude, neki popiju vise neki manje i mogu se kontrolirati. najbolje je ne piti alkohol, al buduci da je to skoro pa nemoguce evo postavljam pitanje, mozda je neko od vas vec imal slicno iskustvo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2012 11:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 kol 2007 11:24
Postovi: 59
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mata napisao:
situacija sljedeca -> dolazi vikend, izlazi se sa drustvom van zabavlja se, naravno necemo biti zedni naruci se runda, dvije, tri...slijedeci dan nedelja, ide se na Sv. Misu i kad ono tijekom Mise pitanje -> smijem li na pričest!?? dali sam sagriješio teško? uvuku se nekakve sumnje, pa nesmeš na pričest jucer si popio dosta, pa nisi, pa jesi, mozda malo, al opet ne previše.... :?

pitanje, kako biti siguran da nije prijeđena granica iz laki - teski grijeh? mislim jasno je da je pijanstvo tezak grijeh (ako se covjek ubije od alkohola, zaspi na sred podija, probudi se na trgu itd.) jasno je da alkohol utjece razlicito na ljude, neki popiju vise neki manje i mogu se kontrolirati. najbolje je ne piti alkohol, al buduci da je to skoro pa nemoguce evo postavljam pitanje, mozda je neko od vas vec imal slicno iskustvo.



Dragi Mate,
najbolje bi bilo ne dovoditi sebe u ovakvu situaciju o kakvoj pišeš (izlazak vani, pijanke i to). Nije to tako nemoguće, viruj mi ;) . Treba se odma ispovjediti. U svakom slučaju, pitanje je kaješ li se ti iskreno i duboko zbog tog svog čina? Ako se iskreno kaješ, ako ti je iskreno žao što si Gospodinu bio u tom trenutku neposlušan i ako imaš žarku želju doći pred Gospodina i u sakramentu ispovijedi sve Mu priznati i pokajati se, onda se smiješ pričestiti. Ali uz uvjet da ćeš se što je prije moguće ispovjediti. Brate, bježi ubuduće od grijeha i grešnih prilika! Gospodin nas je pozvao na SVETOST, i trebamo se truditi oko svetosti. A kad ti se dogodi da upadneš u grijeh (svi smo slabi!), onda se idi što prije ispovjediti U(po mogučnosti ODMAH). Eto..to je moje mišljenje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2012 12:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 svi 2011 17:50
Postovi: 130
Lokacija: varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi brate u Kristu, kolko ja znam jedna čaša dnevno je dosta, sve više je previše. E sad želiš li slijediti Krista, težnja ovom svijetu i alkoholnim zabavama do u kasne sate vodi te krivim smjerom. Po meni bi bio teški grijeh ako bi ustrajao u tome i ne kajao se, kao i za uludo potrošeno vrijeme.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2012 12:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2012 05:38
Postovi: 116
Lokacija: split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kad smo krenuli već ovim putem ja ću reć da ja skoro svaki dan popijem 2-3pive (litra do litra i pol)i ne smatram to grijehom
grijeh mi je kad ih popijem preko 5 :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2012 14:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 tra 2009 13:18
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Baš si pogodio temu koja i mene često muči. Ovaj vikend sam bio na svadbi dobrom prijatelju i ne mogu reći da nisam malo pretjerao sa alkoholom. Svadba je bila fenomenalna i svi su se dobro zabavljali. Naravno, svadba ne bi trebala biti izgovor za neumjerenost u jelu i piću, i radi moje nesigurnosti uvijek ispovijedam taj grijeh. Često se zbog toga sjetim prispodobe Isusa na svadbi u Kani Galilejskoj gdje je Isus čini svoje prvo čudo i gdje On nakon što je nestalo vina čudesno stvara novo. Da su ti ljudi popili po jednu čašicu vina onda bi vjerojatno bilo dosta vina i On ne bi trebao činiti čudo. Postoji mogućnost da je došlo toliko ljudi da dio njih nije mogao popiti po čašicu-dvije, no to budemo saznali jednog dana.
Uglavnom, drugi dan, tj. taj isti samo malo kasnije, dolaskom kući nisam uskratio svojoj djeci dan i obavio sam svoju dužnost kao roditelja. Savjest mi ne bi bila čista da sam spavao cijeli dan i da sam ignorirao djecu i ostatak obitelji. Svejedno ću se ovaj tjedan ispovjediti i priznati Bogu ovaj grijeh, bio on lagan ili težak, nikad neznaš :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2012 14:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..ako se već loče.."grijeh " mora bit konstruktivan...kreativan... :D
..npr..dobra domaćaj juha...pa popit 0,3 dcl..malu čistu šljivu..
..poslije ručka..dobar gemišt dva..
..ili kad se radi na betonaži..teški poslovi pa se posmrče i malo više..

..ili svatovi..krstitke..kad se malo više mezi i cmrče..
..ružno je kad svatovi dođu kraju..pa se onda pred jutro divlja u pijanstvu,,

..ili razne momačke, gdje je cilj..samo nalokati...se
..onda društvo..ima repertoar od 20 riječi..bla..bla..
..i kad se ponapijaju onda rade gluposti i obično se završi se nekom svađom.. :a1163: :a1407:
..pa se prijatelji...posvađaju..ponekad i potuku..psuju..
..drugi dan se često ne sjećaju , velik dio priče... :a1430:

..lijepo je kad se nađe dobro društvo pa se malo i zapijeva..
.a. danas je to rijetkost..
..uglavnom...ekipa samo loče i psuje... :a1430:

..ja volim popit točeno..cca 3 komada po pola litre..
..nakon sporta..ili ovako ..nakon ničega..

..iz bogatog iskustva..pričam... 8)

..uglavnom...umjerenost je ..GLAVNO MJERILO...
.sve drugo je strast i ovisnost..koja prelazi u grijeh..
..a grijeh..je ..uvod u bolest..
..koje nastaju kao posljedice ..neumjerenosti u jelu i piću..
..debljina, tlak, itd..jetrica malo natekne..koji čirić .

...Pa nije Bogu važno , što mi ločemo..
..ali nama jest važno...
..jer tako otupljujemo svijest...
..i uništavamo tijelo..

..ali teško se boriti sa strašću..svih vrsta od cigara , cuge, hrane itd..

..Čovjek može bez svega toga...može a neće... 8)

..pa ako već se mora , lokati ..budite umjereni i kreativni.. 8)

..i ja se borim..sa time.. :oops: :a1430: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2012 15:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2012 05:38
Postovi: 116
Lokacija: split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
e vidiš recimo ja volim popit i zakantat našu lipu dalmatinsku pismu i to mi predstavlja ogroman gušt,pivan ja i bez kapljice da se razumimo ali budimo realni to nije to :lol:
p.s:po meni grijeh nastupa onda kad čovjek izgubi kontrolu nad sobom zbog alkohola pa se zalome psovke,uvrede,tučnjave itd.
dobija san inspiraciju pa prelazim na droge :lol:
lišće koke lijek-kokain grijeh,konoplja najstarija ljekovita biljka na svijetu-pušenje trave grijeh,opijum lijek u medicini(anestetik)-heroin grijeh itd.
poanta:svaka biljka stvorena od Boga na ovom svijetu ima svoju svrhu ako je čovjek pravilno koristi tj.ne zloupotrebljava
hvala na pozornosti,spreman sam na rešetanje :a1163:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2012 16:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
daruj nam mir napisao:
e vidiš recimo ja volim popit i zakantat našu lipu dalmatinsku pismu i to mi predstavlja ogroman gušt,pivan ja i bez kapljice da se razumimo ali budimo realni to nije to :lol:
p.s:po meni grijeh nastupa onda kad čovjek izgubi kontrolu nad sobom zbog alkohola pa se zalome psovke,uvrede,tučnjave itd.
dobija san inspiraciju pa prelazim na droge :lol:
lišće koke lijek-kokain grijeh,konoplja najstarija ljekovita biljka na svijetu-pušenje trave grijeh,opijum lijek u medicini(anestetik)-heroin grijeh itd.
poanta:svaka biljka stvorena od Boga na ovom svijetu ima svoju svrhu ako je čovjek pravilno koristi tj.ne zloupotrebljava
hvala na pozornosti,spreman sam na rešetanje :a1163:


..a kakvo rešetanje..pa dovoljan si sam sebi.. :a1490:

...svi grijesi..se čine...kad se napravi konstrukcija za konzumaciju..i umiri duša... 8)

."ajde jedi...nije ti to ništa.."
.."ajd zapali..pa neće ti biti ništa od jedne..znaš se kontrolirati "
.."aje popij..pa zdravo je...popiti"

..i tako...čim se bez nečega..ne može...to je onda ovisnost.. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2012 16:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2012 05:38
Postovi: 116
Lokacija: split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
tako je druže naggare,u pravu ste,ja iman dvi ovisnosti u životu,prva je duhan kojega ću se rišit prije ili posli a druga je HAJDUK SPLIT za koju ne virujen da ću je se rišit dok sam živ
pozz hžv :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2012 17:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
uf i dalje na 100 muka :)
nije bilo oblokavanja, nije se išlo van radi pijančevanja (nikad nejdem radi tog), nije bilo tučnjave. znaci bila je veselica i pjevalo se, (imam i video za naggara :) )
nego muci me ta granica, po ovome kaj je napisal Vedro, jedna casa - onda svaki dan griješim :?

nekako mi je najviše sjelo ovo od daruj nam mir tu sam najbliže, mozda ce se neki zgroziti kad velim da znam popiti po 6-7 piva, i biti normalan i svega svjestan, drugi dan normalno obavljat sve svoje duznosti.. neznam još uvjek nisam nacisto..

svecenik moze imati do 3 mise nedeljom, i popije cca pola litre vina (to bi bilo otprilke da se miješa sa vodom 4 gemišta), kad su mlade mise ono popije se 200l - 300l vina kako gdje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr