www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 07:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 18 ruj 2012 10:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
kristina18 napisao:
A ako osoba ipak ima sanse za nekakav oporavak..e onda je to druga stvar.


Da, ali nijedan liječnik nikada neće savjetovati isključivanje aparata ako postoji šansa za oporavak.
Prema tome, postanimo donori :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 ruj 2012 09:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 17:14
Postovi: 59
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kristina18 napisao:
Pia napisao:
S druge strane, postoji osoba koja je umire ili se „barem“ pati jer mu/joj bubreg ne radi. Koliko je kršćanski mene (opet, kao dobrovoljnog davatelja) ostaviti na „životu“ i čekati da taj aparat fikne (a to će se teško desiti, jer je uvijek neki majstor pri ruci, jel) i pustiti da ta osoba umre ili da se nastavi patiti? Meni taj bubreg ne znači ništa, ja ionako čekam da aparat fikne pa i ja s njim, a ta osoba može imati život? Moram priznati da mi nije jasan tvoj stav, ako je i tebi uopće jasan. Ja bih ipak potpisala da mi aparat isključe i daju moje organe ljudima koji imaju šansu za život. Meni ne služe, zašto drugima ne bi služili?



Ja mislim da ako je osoba na aparatima..i ako nema sanse da se oporavi i da ga samo aparati drze na zivotu..mislim da je uredu da donira organe, jer ce on/ona ionako umrijeti..nece mu trebati vise, a nekome ce ipak spasiti zivot. E to je cin ljubavi.
A ako osoba ipak ima sanse za nekakav oporavak..e onda je to druga stvar.


Ako je poziv na eutanaziju cin ljubavi, evala ti, ako si krscanka! Velika je sramota i moralna neodgovornost, ako neki neupuceni i nestrucni ljudi pisu o toliko ozbiljnim stvarima!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 ruj 2012 09:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 17:14
Postovi: 59
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pia napisao:
Eh Mihaele, što si nabrušen..i kompliciran. Ti, čini mi se, vidiš samo problem i tu bi se ti zadržao. Ok, možemo komplicirati, to ti je meni osobito drago. Elem.. „Glede tehnike transplantacije organa, to znači da osoba može darovati organ samo ako taj čin ne dovodi osobno zdravlje i identitet u ozbiljnu opasnost, i ako je učinjeno iz ispravnih moralnih i primjerenih razloga.“

Dakle, ako mene (potpisanog davatelja organa – ček' nek ipak da se pohvalim) na životu održavaju samo aparati, govorimo li mi o stvarno životu? Dakle, taj aparat, da se razumijemo, diše umjesto u mene, pa je moje pitanje, koliko sam ja zapravo na životu? Jer ak nema parata, nema ni mene? Ajd sad, ajd kad hoćeš komplicirati...

S druge strane, postoji osoba koja je umire ili se „barem“ pati jer mu/joj bubreg ne radi. Koliko je kršćanski mene (opet, kao dobrovoljnog davatelja) ostaviti na „životu“ i čekati da taj aparat fikne (a to će se teško desiti, jer je uvijek neki majstor pri ruci, jel) i pustiti da ta osoba umre ili da se nastavi patiti? Meni taj bubreg ne znači ništa, ja ionako čekam da aparat fikne pa i ja s njim, a ta osoba može imati život? Moram priznati da mi nije jasan tvoj stav, ako je i tebi uopće jasan. Ja bih ipak potpisala da mi aparat isključe i daju moje organe ljudima koji imaju šansu za život. Meni ne služe, zašto drugima ne bi služili?

Btw, nema potrebe Pia stavljati pod navodnike :)


Da nebi doslo do zabune, zelio bih primjetiti, da je nisam principijelno protiv transplantacije organa. Boze sacuvaj. Ja sam za transplantaciju parnih organa, zivog prema zivom, jer je to jedan od najvecih i najhumanijih cinova ljubavi. Medjutim, transplantacija neparnih vitalnih organa, dakle srca i cijele jetre, e tu sam protiv transplantacije, jer kriteriji i sama definicija smrti nije moguca, a mozdana smrt nije relevantan parametar za transplantaciju. Nitko nije u stanju, najmodernijim znanstvenim metodama decidirano reci kada je neka osoba mrtva, ako se ne posluzimo parametrima bioloske smrti. A to podrazumijeva i tvrdnja Pape Benedikta XVI; kada on kaze, "ex cadavere". A organi eksplantirani ex cadavere nisu vise funkcionalni i nisu za transplantaciju, osim roznjace oka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 ruj 2012 16:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Mihael24 napisao:
Da nebi doslo do zabune, zelio bih primjetiti, da je nisam principijelno protiv transplantacije organa. Boze sacuvaj. Ja sam za transplantaciju parnih organa, zivog prema zivom, jer je to jedan od najvecih i najhumanijih cinova ljubavi. Medjutim, transplantacija neparnih vitalnih organa, dakle srca i cijele jetre, e tu sam protiv transplantacije, jer kriteriji i sama definicija smrti nije moguca, a mozdana smrt nije relevantan parametar za transplantaciju. Nitko nije u stanju, najmodernijim znanstvenim metodama decidirano reci kada je neka osoba mrtva, ako se ne posluzimo parametrima bioloske smrti. A to podrazumijeva i tvrdnja Pape Benedikta XVI; kada on kaze, "ex cadavere". A organi eksplantirani ex cadavere nisu vise funkcionalni i nisu za transplantaciju, osim roznjace oka.


Eh da..da nebi doslo do zabune. I ja sam za transplataciju PARNIH organa! Ne za ubojstvo ko sto si ti shvatio, brate u Kristu. Uredu je, po meni, ako je osoba na aparatima da se "uzmu" organi, ali parni. Ne da mu uzmu npr,srce, pa da ga se na taj nacin ubije. NE! Ako je osoba mozdano mrtva, netreba ga do kraja ubiti. Ali ako osoba ima sanse za ozdravljenje, netreba mu uzimati organe, jer on sam treba odluciti, kada ozdravi, dali ce darivati organ ili ne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 ruj 2012 16:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 17:14
Postovi: 59
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kristina18 napisao:
Mihael24 napisao:
Da nebi doslo do zabune, zelio bih primjetiti, da je nisam principijelno protiv transplantacije organa. Boze sacuvaj. Ja sam za transplantaciju parnih organa, zivog prema zivom, jer je to jedan od najvecih i najhumanijih cinova ljubavi. Medjutim, transplantacija neparnih vitalnih organa, dakle srca i cijele jetre, e tu sam protiv transplantacije, jer kriteriji i sama definicija smrti nije moguca, a mozdana smrt nije relevantan parametar za transplantaciju. Nitko nije u stanju, najmodernijim znanstvenim metodama decidirano reci kada je neka osoba mrtva, ako se ne posluzimo parametrima bioloske smrti. A to podrazumijeva i tvrdnja Pape Benedikta XVI; kada on kaze, "ex cadavere". A organi eksplantirani ex cadavere nisu vise funkcionalni i nisu za transplantaciju, osim roznjace oka.


Eh da..da nebi doslo do zabune. I ja sam za transplataciju PARNIH organa! Ne za ubojstvo ko sto si ti shvatio, brate u Kristu. Uredu je, po meni, ako je osoba na aparatima da se "uzmu" organi, ali parni. Ne da mu uzmu npr,srce, pa da ga se na taj nacin ubije. NE! Ako je osoba mozdano mrtva, netreba ga do kraja ubiti. Ali ako osoba ima sanse za ozdravljenje, netreba mu uzimati organe, jer on sam treba odluciti, kada ozdravi, dali ce darivati organ ili ne.

Ovo je vec bolje! :b112:
Ziva i zdrava mi bila!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr