www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 11:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 ruj 2012 14:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
zelimbitiponizna napisao:
Uopće mi je nebitno da li smo po prirodi dobri ili ne (ja vjerujem da jesmo jer nas je Dobri Bog stvorio). Ovaj život je samo trenutak i zato MORAMO biti dobri i sveti ako želimo doći u Kraljevstvo Nebesko, a to je jedino bitno. Ovo ostalo je uistinu mlaćenje prazne slame.


:D



:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 ruj 2012 11:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 17:14
Postovi: 59
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
zelimbitiponizna napisao:
Uopće mi je nebitno da li smo po prirodi dobri ili ne (ja vjerujem da jesmo jer nas je Dobri Bog stvorio). Ovaj život je samo trenutak i zato MORAMO biti dobri i sveti ako želimo doći u Kraljevstvo Nebesko, a to je jedino bitno. Ovo ostalo je uistinu mlaćenje prazne slame.


:D



:D


Mlatimo li praznu slamu? :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 ruj 2012 12:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Covjek je po prirodi dobar.
Da covjek nije dobar onda bi lose stvari radio lako a nije tako.
Laganje nije urođeno u covjeka zato detektor za lazi i radi,jer nije prirodno.

Stvoreni smo na sliku Božju koji je dobar.

Eto,dosta da ne mlatim slamu previse :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 sij 2013 18:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2012 09:23
Postovi: 167
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
čovjeka je Bog stvorio na svoju sliku i priliku. svaki je čovjek dobar,malo dijete kad se rodi ono ne zna za ubojstvo,za grijeh,za srdžbu, itd.,vidi od roditelja,od okoline kako se ponaša i kopira.I tako svatko od nas.zbog covjekove naivnosti nastao je grijeh.ali opet se zamislim zbog Isusove recenice upucenom bogatom mladiću:sto me zoves dobrim? Samo je Bog dobar... dao dobri Bog da se svi odlucimo za nasljedovanje njegova Sina!!! Bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 sij 2013 13:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Sluga, bravo! "Čovjek je po prirodi dobar" - Ta, pogledajmo dječicu!
Malo dijete još ne zna za dobro i zlo, ne zna to dvoje razlučiti, a Isus:
"Ne budete li kao ovi maleni, ne, nećete u kraljevstvo nebesko".
.
Mihaele, opet unosiš pomutnju? Gle samo jedan svoj biser:
"Dakle, otvorenim nastupom protiv Boga i njegovih zapovijedi u edenskom vrtu, covjek postaje po prirodi (naturalno!) zao i to zlo se prenosi na sve ljudske generacije. Sloboda izbora je odlucila: ljudska priroda je zla! Svi se ljudi radjaju u grijehu.
Ako si drugog misljenja, onda mi pojasni gdje sam pogrijesio!
" (Mihael).
Okani se te teme, jer bio ti ne znam koliko školavan...uzalud! Isus nije birao učene pismoznance i farizeje za učenike - sve priprosti "bogeci"...ribari...
(ostavi sad nastranu Savla/Pavla)!
(sve naj-naj u Novoj)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 sij 2013 20:53 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 srp 2012 08:45
Postovi: 9
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kažu ...zlo je nedostatak dobra...i s tim se slažem...
ali također...bez obzira na svu dobrotu u nečijem srcu, puno toga ovisi u kakvom položaju se nalazi osoba...tj. svatko od nas je sposoban učiniti najbolju i najgoru stvar na svijetu - sve ovisi u kakvoj životnoj situaciji se nalazimo!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2013 07:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 lis 2011 22:37
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vrlo intrigantna tema, priznajem.

Niko to mudrije nije objasnio od blaženopočivšeg patrijarha srpskog Pavla. Narod ga je obožavao upravo zbog njegove skromnosti, mudrosti i beskrajne ljubavi prema svakom čoveku.

Imala sam čast da ga vidim dva puta. Ne može se opisati dobrota i spokoj, kojom je Pavle zračio.
Pravi Hristov učenik.

U vezi ove teme, mudro zvuče njegove pouke...

"A srce naše biće čisto ako mi budemo trudili da ga očistimo od grijeha. Đavo ubacuje u um naš i srce naše zle misli, grešne misli. Ako se mi budemo trudili svom silom i snagom da te misli odgoni od sebe, onda će srce naše biti čisto. Ali, ako đavo nađe u nama pomoćnike svoje i mi se budemo zadržavali na tim grešnim mislima, budemo ih gojili, podgrevali i one budu rasle i izrasle u grijeh, sami ćemo biti odgovorni. Više puta i mi, a pogotovu ljudi ovoga svijeta, nevjernici, kažu: "Pokažite nam Boga pa ćemo i mi vjerovati". Ne shvaćaju, dakle, da je srce to ogledalo, to oko kojim se Bog može vidjeti. A kakvo je naše i njihovo srce, koliko je pomračeno grijesima da se u njemu ne može ogledati ni vidjeti Bog Svesilni i Svečisti! To dakle, imati u vidu.

Budimo mudri i bezazleni

Među vukovima opstati ovci je teško, ali nije nemoguće, jer nam Gospod kaže na koji način mi možemo i među vukovima opstati kao ovce Njegove. A to je: da budemo mudri kao zmije i bezazleni kao golubovi.
Mudrost će nas sačuvati da ne postanemo plijen, da nas vuci ne raskinu, odnosno da nas neprijatelji ne onemoguće. A bezazlenost i dobrota će nas sačuvati da mi ne postanemo vuci. Treba imati, dakle, mudrost. Razvijati mudrost Bogom danu, sve više i više, a paralelno s tim razvijati i dobrotu. Jer, mudrost bez dobrote prelazi u zloću, a bezazlenost bez mudrosti prelazi u glupost. Ni jedno ni drugo više, nego da budemo "mudri kao zmije, a bezazleni kao golubovi". "I mene su gonili, i vas će goniti", govori Gospod. S tim moramo biti načisto i pripremiti se da i pri tom ostanemo onako kako treba, kakvi su i preci naši bili: ljudi Božji, narod Božji. I onda, kad dođe kraj života našega, ući ćemo u radost blaženstva Carstva Nebeskoga. To i jeste smisao i cilj našeg života. Bog vas blagoslovio!"

Hoću da kažem, da sam jako srećna kad pročitam, vidim ili čujem divne pouke sveštenih ljudi, nebitno je koje vere. Jer, oni upravo i jesu iznad podela među narodima. :q4: Podele nam nameću političari, vođe sekti, tzv. ljudi iz senke, iluminati i slične organizacije zbog svojih interesa. Pa, i staru Jugu su zato rasparčali...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2013 10:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
"Hoću da kažem, da sam jako srećna kad pročitam, vidim ili čujem divne pouke sveštenih ljudi, nebitno je koje vere. Jer, oni upravo i jesu iznad podela među narodima. Podele nam nameću političari, vođe sekti, tzv. ljudi iz senke, iluminati i slične organizacije zbog svojih interesa. Pa, i staru Jugu su zato rasparčali...["(MarijaMarija)
.
Draga moja, sve ovisi od kuta gledanja…Pogled s istoka ili…recimo iz srca Slavonije ili s Jadrana, svejedno.
.
Da, Martin Luter je kriv za drugu veliku podijelu Crkve…Ili je samo pokrenuo "nešto"? A za onu s početka 11. st.?
Opet ovisi iz kojeg kuta gledaš, zar ne? Jer…Ne može nijedan vođa SAM učiniti ništa ako nema pristaša, nije li tako?
I TU je ključ: bitna su srca onih koji šute na sve i onih koji vuku konce - motivi jednih i drugih, kao i shvaćanje budućnosti, sadašnjosti i prošlosti su itekako bitni.
Završit ću citiranjem tvoje misli:
"Jer, mudrost bez dobrote prelazi u zloću, a bezazlenost bez mudrosti prelazi u glupost…"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 vel 2013 17:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Dobar. A kakav bi bio? Lol.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 vel 2013 21:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 srp 2010 16:48
Postovi: 111
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Svakičovjek u sebi nosi i dobro i loše samo što neki ljudi imaju više zla u sebi,a uopće nemaju dobrote ili je obrnuto


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 36 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr