www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 09 kol 2013 15:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
bubica napisao:
Svatko odgovara za svoje odluke i toga sam svjesna, ali nije lako kada ti svi govore ili misle da radis krivo, zar nije normalno da postoji strah da jednoga dana ne shvatis da si pogrijesio i da si ih trebao slusati? Jednostavno se bojim neuspjeha

Strah je sasvim normalan, ali čini se da sam krivo procijenio: smatrao sam da se bojiš preuzeti na sebe posljedice.
No, ti se bojiš samih posljedica.

Postavi si pitanje: što mi je jamstvo da se neuspjeh neće dogoditi?
Kada odgovoriš na to pitanje, sve će ti biti jasno. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 09 kol 2013 18:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Men zanima ako naprimjer ti kao praktična vjernica odlučiš prakticirati jedino plodne/neplodne dane (jedina dopuštena metoda od Crkve), a njemu kao ateistu to ne znači ništa, kako se je moguće tu dogovoriti??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 09 kol 2013 18:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Ajme Sam, u tebe izgleda nema drugih problema nego sex? :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 09 kol 2013 19:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Samuel bi trebao imati lisicu, a ne majmuna na avataru :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 09 kol 2013 19:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 kol 2013 11:17
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Cini mi se da se ja svega pomalo bojim, ne znam sta mi se dogada, odjednom me uhvati nesigurnost, panika, strah i ne znam sta da napravim, u diucem trenu se pitam zasto uopce sumnjam, treba mi valjda vremena de se malo saberem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 09 kol 2013 19:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Nije ovdije problem sex, ali svi znamo da je spirala br.1 hit kod katolika, i to praktičnih katolika koji idu redovito na ispovijed i pričest, svi znamo da je to jako težak grijeh.
A u braku sa ateistom ako se sastane, onda dolaze neke stvari koje će se kositi jedna s drugom, na jednoj strani će biti spas duše zbog grijeha, a n drugoj će biti bitka sa mužem oko međunožja.
Jer kako ateistu objasniti da se suzdržava, ako ne budu bili u mogučnosti više imati dijece, ili odluče pauzrati ili tako nešto, da sad ne idem dalje na drugu temu.
E to nek mi netko objasni.
Obiteljsku molitvu neću spominjati, i odgoj oba roditelja u vjeri. Ili kako objasniti dijetetu za prvu pričest, da tata ne vjeruje u Boga, a djetetu je otac več mali bog, što da dijete misli!!
U ovom slučaju je Crkva izašla u susret takvim brakovima, jer se katolikinja ima pravo udati u Crkvi za ateista, s tim da ateist ne brani krščanski odgoj i krštenje i ostale sakramente, ali kad se malo dublje u ovo sve zađe, onda se naziru neke velike prepreke, iako ne moraju biti ako se muž podredi ženi.
Ali da ateist bude "suh" zbog vjere i Boga, e to je več malo teže!! :b101: :b101: :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 09 kol 2013 20:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
https://www.youtube.com/watch?v=qNTr2tYCN48
https://www.youtube.com/watch?v=cbRqaO6j4jE
i kao šlag na torti....
https://www.youtube.com/watch?v=GkDzCgf ... redirect=1


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 10 kol 2013 11:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Samuel napisao:
Jer kako ateistu objasniti da se suzdržava, ako ne budu bili u mogučnosti više imati dijece, ili odluče pauzrati ili tako nešto, da sad ne idem dalje na drugu temu.
E to nek mi netko objasni.

Unatoč malo škakljivim izrazima, treba se Bubica malo zamisliti nad ovim. Ili ovim:

Samuel napisao:
Obiteljsku molitvu neću spominjati, i odgoj oba roditelja u vjeri. Ili kako objasniti dijetetu za prvu pričest, da tata ne vjeruje u Boga, a djetetu je otac več mali bog, što da dijete misli!!

Nije tu samo prva pričest!
Molitva - obiteljska - KAKO???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 10 kol 2013 12:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 lis 2009 13:19
Postovi: 190
Lokacija: Hrvatska, Rijeka
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vrlo delikatna tema..

Sami je pokrenuo par dobrih pitanja.. Mene isto u ovoj priči najviše muči zajednički rast u vjeri i zajednička molitva..
Mislim da bi prije nekakvih konačnih odluka o sklapanju braka, trebalo sve važne stavke unaprijed dogovoriti.. Sjesti za stol i dogovoriti se oko bitnih pitanja.. Bez toga nikako.. Da ne bi poslije bilo - "nisam znao".. I eto odjednom hrpe problema..
Iako se tu stalno spominje da je budući supružnik ateista, to ne mora nužno biti problem ako on ne zastupa svoja stajališta na agresivan način.
Ipak je on bio i u Međugorju s bubicom, to ipak znači da prihvaća i uvažava da mu je buduća supruga vjernica.
Nikad se ne zna kad će i njega dotaknuti.. Vjera je dar, zato nade uvijek ima..
Molit' ćemo bubice za obraćenje tvog budućeg supruga, prije nego sklopite brak..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 12 kol 2013 10:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
bubica napisao:
Hvaljen Isus i Marija,

Evo prije par dana sam otkrila ovaj portal i moram priznati da sam oduševljena jer nisam znala da postoji nešto ovako dobro. Naslov teme je izgubljena jer tako se osjecam zadnjih dana, ali najprije da Vas upoznam sa svojim problemom. Naime, potječem iz katoličke obitelji i u dugogodišnjoj vezi sam sa momkom koji nije vjernik odnosno ateist je. On poštuje mene moju vjeru, moje nedjeljnje odlaske na misu, ako ne odem na misu kažem mi zašto nisi išla, mogla si... Moji roditelji su ga nakon dvije godine naše veze upoznali, ne znajući da je on ateist, jako im se svidio i tako su godine išle, ja šutila i došlo je vrijeme da se trebamo vjenčati, ali već neko vrijem nas je kočilo to što ja nisam rekla roditeljima da on nije vjrenik, katolik, kršten, da nema sakramente... Prije dva mjeseca sam skupila hrabrosti, nakon milijun prolivenih suza da će me se roditelji odreći i sl. Roditeljima sam rekla da se planiramo vjenčati i da momak nema sakramente, nastupio je šok, suze, tuga, razočaranje, ja sam nanijela sramotu obitelji, zabila im nož u srce. Ne znam koji dan mi je bio gori od kojega i sada nakon nekih mjesec-dva roditelji su se smirili, spremni su sudjelovati u planiranju našeg života jer žele da ja budem sretna, nije im drago zbog mog izbora, nisu zadovoljni, ali nekako sada nemaju ni izbora. Mama mi je rekla da ce se oni nekako nauciti nositi sa time, ali da sam ja ta koja sa tim zivjeti, da mi nece biti lako, uz to je on i pomorac, da cu cijeli zivot biti sama... Kada ti netko tako kaze zamislis se, svakim danom se pitam da li sam mozda pogrijesila, trebam li odustati od nase veze i ljubavi, moliti da se on promijeni, ne znam da li sada osjecam samo strah od buducnosti, velikog koraka ili sto se dogada sa mnom? Inace imamo dogovor da sklopimo vjencanje u crkvi ateista i katolika, te djeca ce se krstiti, ici na vjeronauk, u crkvu i sl. njemu to nista ne smeta samo on to jednostavno ne osjeca, nije odgojen u tom duhu. Ne znam da li je dovoljno za sretan brak i uspjesnu buducnost to sto je on predivna osoba, jako dobar, ne bi ni mrava zgazija, ako moze nekome pomoci napraviti ce to, za mene bi sve ucinija, drzi me kao kap vode na dlanu.... Osjecam se jako izgubljenom, znam da sam pogrijesila sto nisam razgovarala ranije sa roditeljima, to sebi ne mogu nikako oprostiti, jednostavno se raspadam svakim danom sve vise...


draga bubica, čim nemaš mir po pitanju udaje za tvog dečka očito nešto nije u redu. Ti ne vidiš što nije u redu ali drugi oko tebe vide, pogtovo tvoji roditelji koji ti žele dobro i žele da budeš sretna u životu. Misliš da je osnovni problem nekakva "formalnost" što on nije vjernik i misliš ako se vi volite i ako je on dobar dečko da će vaša ljubav sve probleme prevladati. I nadaš se da će se on obratiti i postati vjernik u braku. To se nekima dogodilo ali to su iznimke, kako kaže vlč.Radigović svaka djevojka se nada da kad se uda za nevjernika da će ga ona obratiti u braku i da će on biti Kristov a to se dogodi u 1% slučajeva, u većini slučajeva žena postane gora vjernica od svog muža. Možda ovo zvuči dosta obeshrabrujuće ali tako je to u stvarnom bračnom životu. A to za sobom povlači mnoge druge probleme.

Dalje, ako ne hodate u čistoći mogu ti samo prenijeti riječi Zlatka Sudca a on kaže onima koji ne uđu u brak u čistoći da nikad neće upoznati pravu bračnu sreću, iako ima iznimaka a to su oni koji su prošli kalvariju da bi im se srce kroz to pročistilo i na kraju su našli sreću.

No da se ne ponavljam pisao sam o mom iskustvu hodanja i ono što su neki svima poznati svećenici govorili o izboru bračnog druga, hodanju i kako se to kasnije odrazi na brak pa pročitaj

viewtopic.php?f=40&t=6290


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr