www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 02 lis 2013 20:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 ruj 2013 10:42
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
imam slican slucaj u obitelji.rodica se udala za srbina,mislim nitko nema pojma jel srbin,etiketirali su ga jer eto malo im je cudno njegovo prezime.ne ide na misu,nemam pojma jel uopce vjernik ni je li primio sakramente.i sad se digla buka,digla se fama kako je mogla...
al znas sto cu ti ja rec dok njen nevjernik radi ko konj da bi imali lijep i ugodan zivot,drzi svoju zenu i kcerkicu kao kap vode na dlanu usprkos svakavim napadima uze i sire obitelji,moj hrvat i vjernik(sa svim sakramentima)kojeg je obitelj ocijenila kao prihvatljivog vec trecu noc zaredom obija sankove!ironije li...tako da to sto mama ili susjeda ili cijela tvoja obitelj misli o tvom decku nije bitno.ti ces zivjeti sa njim,ne tvoja mama ni susjeda. a sad trebas li biti sa njim,u to se ne bih htjela mijesat.dobro sagledaj dobre i lose strane.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 02 lis 2013 21:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
:b112:
dema napisao:
imam slican slucaj u obitelji.rodica se udala za srbina,mislim nitko nema pojma jel srbin,etiketirali su ga jer eto malo im je cudno njegovo prezime.ne ide na misu,nemam pojma jel uopce vjernik ni je li primio sakramente.i sad se digla buka,digla se fama kako je mogla...
al znas sto cu ti ja rec dok njen nevjernik radi ko konj da bi imali lijep i ugodan zivot,drzi svoju zenu i kcerkicu kao kap vode na dlanu usprkos svakavim napadima uze i sire obitelji,moj hrvat i vjernik(sa svim sakramentima)kojeg je obitelj ocijenila kao prihvatljivog vec trecu noc zaredom obija sankove!ironije li...tako da to sto mama ili susjeda ili cijela tvoja obitelj misli o tvom decku nije bitno.ti ces zivjeti sa njim,ne tvoja mama ni susjeda. a sad trebas li biti sa njim,u to se ne bih htjela mijesat.dobro sagledaj dobre i lose strane.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 03 lis 2013 10:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Samuel napisao:
Upropastila život, zašto misliš da ga je upropastila.

Nisam rekla da ga je upropastila..nego, da dobro promisli o svemu...da ga ne bi upropastila, da ne bi poslije žalila..
To što sam pomislila tako, takav sam dojam stekla...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 03 lis 2013 11:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Draga bubice, glavu gore!
Naggar ti je lijepo napisao..u potpunosti se s njim slažem... :b112:
Ja ti ne znam, ne mogu reći što je 100% ispravna odluka..i što god odabereš, da neće biti poteškoća kroz život. To treba biti tvoj izbor, tvoja odluka..jer, u pitanju je tvoj život..a isto mislim, da si dovoljno odrasla da za sebe odlučuješ!
Nećeš biti sretna udovoljavajući drugima...Pa ako i pogriješiš, tvoja je pogreška, sama birala..
Već sam ti ranije kratko pisala, što sam i sama prošla..Ne bih nikome poželjela takva iskustva..al' vrijedilo je! Da se nismo voljeli iskreno i bez Božje pomoći, ne bi nikad uspjeli sve to prevazići...drugi bi nas slomili, završili bi možda negdje na liječenju..
Bog nam je udjelio svoj blagoslov...a poslije i roditelji, obitelj...od srca, a ne radi reda..iako je to izgledalo nemogće!
Ali, s Bogom je sve moguće..i onima, koji Ga ljube, Bog sve izvodi na dobro!!
Preispitaj sebe..što stvarno želiš..Ne zatvaraj se u sebe, ne tuguj..piši, razgovaraj...
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 03 lis 2013 14:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Ovdje se izgleda baziralo sve na mamu, koja je sporedna u ovoj stvari ako je punoljetna osoba u pitanju.
Ovdje je glupost što je netko napisao da je krštenje forma.
Ovdje je bezveze što netko napiše "ako se volite", ko da se danas svaki drugi rastavljeni par nije prije braka volio najviše na svijetu, ko da nisu bili Romeo i Julija modernog doba.
Nešto je drugo meni ovdje interesantno, pa da skratim, mamu sad ostavimo na miru, ajmo sad reći da je mama pristala, da je veza OK, da se vi volite najviše na svijetu, što ne znači da kasnije će biti isto kao i kod drugih, jer znamo da se danas ljubavlju svašta naziva. Teorijski je moguće, ali pustimo sad to! T
Ajmo reči da ste se odlučili vjenčati, jer oko toga i je ovdje sva bit rasprave, dakle datum je ugovoren.
E sad razgovarate li vi o tvom vjerskom stavu, a tvoj stav je pošto si ovdje se javila i iznijela svoj problem, predpostavljam da se nazivaš katolkinjom, a sad nam reci, jesi li razgovarala sa svojim dečkom (zaručnikom) o tome:
1. Kako će te slaviti Božić
2. Kako će te slaviti Uskrs
3. Kako će te odgajati djecu
4. Što će on djeci reći o Bogu
5. Kako će objasniti svoj ateizam njima
6. Što misliš kako će djeca reagirati kad shvate njegov ateizam a djeci je otac pojam i uzor
7. Jesi li pričala s njim o predbračnoj čistoći, poštuje li to
8 O bračnoj čistoći, jer ti si dužna prakticirati svoju vjeru i poštivati ono što Crkva nalaže, zašto bi se on uzdržavao zbog nečega što mu ne predstavlja ništa, pogotovo intimnih odnosa (tu je uvučen smrtni grijeh)
9. Hoće li te poštivati dovoljno da prakticira plodne i neplodne dane, da ne koristi kontracepciju, jer ako ti budeš morala to ispunjavati prema njemu a on se ne mora uzdržavati jer je nevjernik, tu astaje problem, sad bi se već trebala odlučiti, ne kasnije
itd...
Ovo su par primjera koje sam naveo, ali postoje mnoga, dakle, hoće li doista on moći uz tebe živjeti tvoj vjernički život, pošto ti ne želiš smrtno griješiti? Hoče li biti toliko tolerantan i kasnije kad zaljubljenost prođe.
Ja ne kažem da nije moguće da se on ne obrati, jer vidim ovdje kako neki navode primjere, kako ima svakakvih pokvarenih krštenih ljudi sa sakramentima, pa bi to trebala biti neka norma i opravdanje.
Jer se može navesti i drugi primjer gdje muž ne obija šankove, gdje muž svake nedjelje u Crkvi sa ženom, gdje svaku večer mole, gdje žive sakramentalni život i ne dovodi u napast svoju ženu da smrtno griješi zbog svog nagona, gdje živi sa ženom bračnu čistoću!!
Eto , to bi me zanimalo!! Možda je intimno ali je bitno za život i vječnost. A mamu pusti sad, kakva god da je majka ti je, nisi je dužna slijepo slušati, ali si ju dužna poštivati da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji! Roditelji znaju biti brutalni, možda je kriv način na koji to rade, kao u ovom slučaju!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 03 lis 2013 15:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 ruj 2013 10:42
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
samuele nitko nije rekao da je to norma ili opravdanje,ako procitas do kraja vidjet ces da sam napisala da dobro sagleda dobre i lose strane.nisam napisala da se vjenca s njim ili ne,ta odluka je iskljucivo na njoj i njenom decku.u postu sam se osvrnula na mamine osude.mogu pisati jedino o onome sto znam iz iskustva i vidim u svojoj okolini,nazalost zakinuta sam za iskustvo drugacijeg nacina bracnog zivota.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 05 lis 2013 16:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 kol 2013 11:17
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuel napisao:
Ovdje se izgleda baziralo sve na mamu, koja je sporedna u ovoj stvari ako je punoljetna osoba u pitanju.
Ovdje je glupost što je netko napisao da je krštenje forma.
Ovdje je bezveze što netko napiše "ako se volite", ko da se danas svaki drugi rastavljeni par nije prije braka volio najviše na svijetu, ko da nisu bili Romeo i Julija modernog doba.
Nešto je drugo meni ovdje interesantno, pa da skratim, mamu sad ostavimo na miru, ajmo sad reći da je mama pristala, da je veza OK, da se vi volite najviše na svijetu, što ne znači da kasnije će biti isto kao i kod drugih, jer znamo da se danas ljubavlju svašta naziva. Teorijski je moguće, ali pustimo sad to! T
Ajmo reči da ste se odlučili vjenčati, jer oko toga i je ovdje sva bit rasprave, dakle datum je ugovoren.
E sad razgovarate li vi o tvom vjerskom stavu, a tvoj stav je pošto si ovdje se javila i iznijela svoj problem, predpostavljam da se nazivaš katolkinjom, a sad nam reci, jesi li razgovarala sa svojim dečkom (zaručnikom) o tome:
1. Kako će te slaviti Božić
2. Kako će te slaviti Uskrs
3. Kako će te odgajati djecu
4. Što će on djeci reći o Bogu
5. Kako će objasniti svoj ateizam njima
6. Što misliš kako će djeca reagirati kad shvate njegov ateizam a djeci je otac pojam i uzor
7. Jesi li pričala s njim o predbračnoj čistoći, poštuje li to
8 O bračnoj čistoći, jer ti si dužna prakticirati svoju vjeru i poštivati ono što Crkva nalaže, zašto bi se on uzdržavao zbog nečega što mu ne predstavlja ništa, pogotovo intimnih odnosa (tu je uvučen smrtni grijeh)
9. Hoće li te poštivati dovoljno da prakticira plodne i neplodne dane, da ne koristi kontracepciju, jer ako ti budeš morala to ispunjavati prema njemu a on se ne mora uzdržavati jer je nevjernik, tu astaje problem, sad bi se već trebala odlučiti, ne kasnije
itd...
Ovo su par primjera koje sam naveo, ali postoje mnoga, dakle, hoće li doista on moći uz tebe živjeti tvoj vjernički život, pošto ti ne želiš smrtno griješiti? Hoče li biti toliko tolerantan i kasnije kad zaljubljenost prođe.
Ja ne kažem da nije moguće da se on ne obrati, jer vidim ovdje kako neki navode primjere, kako ima svakakvih pokvarenih krštenih ljudi sa sakramentima, pa bi to trebala biti neka norma i opravdanje.
Jer se može navesti i drugi primjer gdje muž ne obija šankove, gdje muž svake nedjelje u Crkvi sa ženom, gdje svaku večer mole, gdje žive sakramentalni život i ne dovodi u napast svoju ženu da smrtno griješi zbog svog nagona, gdje živi sa ženom bračnu čistoću!!
Eto , to bi me zanimalo!! Možda je intimno ali je bitno za život i vječnost. A mamu pusti sad, kakva god da je majka ti je, nisi je dužna slijepo slušati, ali si ju dužna poštivati da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji! Roditelji znaju biti brutalni, možda je kriv način na koji to rade, kao u ovom slučaju!!



1. Ici cemo zajedno na misu i slaviti kuci sa obitelji
2. Ici cemo zajedno na misu i slaviti kuci sa obitelji
3. Djeca ce ici na vjeronauk, primati sakramente, uciti o Bogu i Crkvi kao i svi ostali katolici
4. Ne znam sto ce reci djeci, ovisi kako bude tada razmislja, nije tip koji ce djecu gurati od Boga
5. Da je on odrastao na drugciji nacin od njih i da njega nitko nije ucio takvim stvarima
6. Ne znam, mozda ce oni njega nauciti prihvatiti Boga ako on njih nece moci, u zivotu je sve moguce, zar ne?? Ima mnogo pitanja koja se tu mogu javiti i problema, zar ne bi trebalo biti dovoljno za pocetak da prihvaca da ide na misu na Bozic, Uskrs, da djeca prime sakramente i odgajaju se u katolickom duhu?
7. Iako on nije vjernik nije osoba koja dovodi u napast druge da grijese, postiva mene i moju vjeru, ako nesto ne zna pita, uci, ne mozda da pocne vjerovati vec da zna jer je to jako bitan dio mene


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Izgubljena
PostPostano: 05 lis 2013 16:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
1. Ici cemo zajedno na misu i slaviti kuci sa obitelji
2. Ici cemo zajedno na misu i slaviti kuci sa obitelji
3. Djeca ce ici na vjeronauk, primati sakramente, uciti o Bogu i Crkvi kao i svi ostali katolici
4. Ne znam sto ce reci djeci, ovisi kako bude tada razmislja, nije tip koji ce djecu gurati od Boga
5. Da je on odrastao na drugciji nacin od njih i da njega nitko nije ucio takvim stvarima
6. Ne znam, mozda ce oni njega nauciti prihvatiti Boga ako on njih nece moci, u zivotu je sve moguce, zar ne?? Ima mnogo pitanja koja se tu mogu javiti i problema, zar ne bi trebalo biti dovoljno za pocetak da prihvaca da ide na misu na Bozic, Uskrs, da djeca prime sakramente i odgajaju se u katolickom duhu?
7. Iako on nije vjernik nije osoba koja dovodi u napast druge da grijese, postiva mene i moju vjeru, ako nesto ne zna pita, uci, ne mozda da pocne vjerovati vec da zna jer je to jako bitan dio mene


Ok, pitanja:
1, 2, 3, su u redu, bitno je da ne koči vaš rast!
4. Hm, ovisi, za dozvolu ako se on vjenča kao ateist, onda mora dopustiti da se djecu odgajaj u vjeri onoga tko traži crkveni sakrament braka
5.Ajd dobro, vjera se prima i od roditelja, ali opet nije to samo stvar odrastanja, više je nekako spoznaja
6. Sa crkvene strane je to dovoljno, dušu bi griješio kad bi drugačije zborio
7.Vjerujem da nije osoba koja dovodi u napast i druge da griješi, ali ovo se tič njegovog nagona koji nije lako svladavati, pa to nije klasično uvlačenje drugih u grijeh.
8.?
9.?
Ovo mi nisi odgovorila, iako smatram da je najvažnije jer je pitanje usko povezano sa smrtnim grijehom, ali opet je nikako povezano sa ateističkim shvaćanjem pogotovo ako mu je to potreba. Jer ovo je teško i za praktične katolike, i ovoga me je nekako najviše strah. Jer ima mnogo krštenih čije žene nose spirale, podvezane su, koriste kondome i rikverc, i to im je ok, tako da je ovo jako teško pitanje!! I ujedno najteže.
Ali opet da budem iskren, ovo i katolici ignoriraju, gdje neće ateist.! :roll:
Ali jako se malo o tome prića, strahovito malo, kao da se crkva ne želi zamjerati ljudskim slabostima!! :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr