www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostOvaj post je obrisan od budituisuse na 31 kol 2013 16:06.
PostPostano: 14 lis 2013 07:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Gledala sam neke videe na youtoube i baš sam si počela malo razmišljati o čednosti. Nije da se ja oblačim otkriveno, kratko ili slično, ali opet malo si razmišljam... Uglavnom moje suknje su do koljena, haljine (one koje imam) su i duže od toga, kratke hlače nisu ono shorts nego više bermudice, ali opet... Razmišljam kao majka jedne curice, koju oblačim nešto slično kao i sebe.
Ali ruku na srce po ljeti su tu i majčice bez rukava ili na bretele (makar tih imamo par i ja i ona) pa kupaći dvodjelni (normalan ništa pretjerano malo), ali počela sam si razmišljati da kupim jednodjelni...
Što sa mojom curkom? Ona je još mala, slijedeće godine će imati 5 i pol po ljeti. Ima ona i jednodjelni i slatka je u njemu i ne buni se...
Ma tako razmišljam tu na glas. Da li postoji neka granica čednosti? Znamo da u drugom smjeru očito ona ne postoji...
Da li je nečedno obući tajice u čizme i gore tuniku koja dođe do recimo pola bedra? Da li je nečedno po ljeti obući (van crkve) majicu bez rukava ili na bretele? Da li je nečedno za na plažu obući dvodjelni kupaći ili shorts?
Da li je to sve pretjerivanje ili ima svoje razloge?
Čitajući po net-u vidim da RKC ima neka svoja pravila što se odijevanja tiče. Tipa suknja ili haljina do koljena ili možda mrvicu iznad, tako isto za kratke hlače. Kratki rukavi do max 1/4 ispod ramena (možda nije baš tako).

Zanima me vaše mišljenje, pogotovo muškog dijela foruma 8) .

Video ima 4 dijela prvi je:



Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2013 08:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Rora napisao:
Gledala sam neke videe na youtoube i baš sam si počela malo razmišljati o čednosti. Nije da se ja oblačim otkriveno, kratko ili slično, ali opet malo si razmišljam... Uglavnom moje suknje su do koljena, haljine (one koje imam) su i duže od toga, kratke hlače nisu ono shorts nego više bermudice, ali opet... Razmišljam kao majka jedne curice, koju oblačim nešto slično kao i sebe.
Ali ruku na srce po ljeti su tu i majčice bez rukava ili na bretele (makar tih imamo par i ja i ona) pa kupaći dvodjelni (normalan ništa pretjerano malo), ali počela sam si razmišljati da kupim jednodjelni...

Ma tako razmišljam tu na glas. Da li postoji neka granica čednosti? Znamo da u drugom smjeru očito ona ne postoji...


I ja o svemu ovome često razmišljam i važem oko većine odjevnih predmeta koliko su čedni ili ne. Ovako kako si ti opisala Rora tako nešto slično se odjevam i ja. Neku odjeću više uopće ne nosim, tipa uske traperice, jako kratke hlače, majice na bretelice...

Rora napisao:
Da li je nečedno obući tajice u čizme i gore tuniku koja dođe do recimo pola bedra? Da li je nečedno po ljeti obući (van crkve) majicu bez rukava ili na bretele? Da li je nečedno za na plažu obući dvodjelni kupaći ili shorts?
Da li je to sve pretjerivanje ili ima svoje razloge?


Čitajući po net-u vidim da RKC ima neka svoja pravila što se odijevanja tiče. Tipa suknja ili haljina do koljena ili možda mrvicu iznad, tako isto za kratke hlače. Kratki rukavi do max 1/4 ispod ramena (možda nije baš tako).

Zanima me vaše mišljenje, pogotovo muškog dijela foruma 8) .



I mene zanima mišljenje muškog dijela foruma...što se tiče shorts za plažu ja ih ne nosim jer gledam to sa strane da ipak treba doći u njima do plaže, pa odem na kavu, sladoled, i onda ne vidim zašto bi plaža bila tu privilegirana..teoretski ih onda mogu nositi i bilo gdje drugdje. :l30:
oko kupaćeg kostima sam isto počela razmišljati u zadnje vrijeme :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2013 08:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Mene, s druge strane, zanima ipak zensko misljenje, odnosno, zanime me kako ste vi dosle do toga da razmisljate cinite li ista lose, a ne odjevate se provokativno?! :shock: Otkud to? Sto bismo trebale hodati kao zene u islamskim drustvima? Posebno me zivcira ovaj prvi momak iz videa, kad kaze da muskarci "popunjavaju rupe" u mislima i onda se mi moramo, valjda, zamotati u vrece od krumpira da oni ne bi dosli u napast? Really 8) zasto je uvijek naglasak na zenama? Zasto muskarci ne preuzmu dio odgovornosti (makar dio) pa prestanu "popunjavati rupe" u mislima? Ako je zena vec i provokativno obucena (sto ne opravdavam) zasto muskarci ne okrenu glavu? Najlakse se opravdati s "kemijskim reakcijama". Zene nemaju "kemijske reakcije"? Ma dajte...

Kao odgovor na video, evo slika

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2013 08:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hm....odijevanje...

osim samog odijevanja, jako je bitno kakvu vibru širiš.
naime, neka žena će čedno izgledati u oskudnom bikiniju, a druga će biti provokativna u jednodjelnom kostimu ;)

imam kćer koja je u godinama kad njezina slika prema van jako ovisi o tomu kako se obukla.
uvijek sam davala samo jedan savjet, a to je da uvijek pripazi da ne izgleda cajkasto Slika

dakle, tunika i tajice na visoke čizme može. majica na bretelice ako je ljeto, može.
kratke hlačice, može na plaži, ne može u grad. uostalom, ovisi i kakve su te kratke hlačice. nekad duge hlače mogu biti provokativnije od kratkih. isto i majica na duge rukave od majice na bretelice (ako je npr dekoltirana).

a muškarci? iskreno, većina muškaraca koje poznajem je čednija od žena i poštuju ženu :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2013 08:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Mislim da su muškarci u potpunosti drugačiji od nas da kod njih taj klik u glavi koji pokrene žensko tijelo nije isto kao kod nas žena.
Naravno da i žene imaju "kemijske reakcije". U videu se govori i o muškoj čednosti u manjoj mjeri to sigurno.
Žensko tijelo nije muško tijelo. Muški hormoni i reakcije nisu ženski hormoni i reakcije. Mi žene znamo puno bolje i lakše kontrolirati neke svoje fiziološke rekacije i želje nije li tako? Ne govorim za sve nego čini mi se za većinu.
Ne kažem da se trebamo oblačiti u burke ili štogod slično. Ne daj Bože! Nije nas On stvorio za to. Bog nas je stvorio na svoju Sliku, a iskreno ne vjerujem da nas voli vidjeti golišave i slično.
Ne mislim da radim nešto loše nego jednostavno razmišljam... Da li moj dvodjelni kupaći može dovesti do nečijih grešnih misli? Da li te grešne misli su samo njegova krivnja ili možda dijelom i moja?
Ovo je zaista samo razmišljanje, ali opet želim da Isus bude zadovoljan sa mnom i da budem sveta kako je On pozvao sve nas na svetost.

Moja pokojna mama rođena je bila 1948. i ja ju nikada, ali baš nikada nisam vidjela odjevenu nečedno. Možda je eto imala dvodjelni kupaći, ali nekako mi se čini da se je sramila kada bi ga obukla. Mom je tati bila (i još uvijek je) najljepša žena na svijetu. Ok, možda su oni imali neke svoje trenutke za koje mi djeca nismo znala, ali u javnosti, na fotkama i u kući uvijek je bila čedno odjevena. Nije imala facol na glavi niti je imala haljinu do poda, ali bila je ukusno, ženstveno odjevena.
A gdje se onda sve to izgubilo?
Zar biti lijepa, zgodna (mislim na fizičku privlačnost) znači biti u uskoj ili kratkoj robi?

Pia znam da imaš težnju feminizmu i da nekako uvijek žarko braniš svoje stavove, ali eto čisto probaj malo izokrenuti perspektivu. Slažem se, ako je netko bolestan i zao i silovat će bez obzira na odjeću u koju je neka žena odjevena, ali da li je baš uvijek tako?
Da li je normalno da male curice budu obučene u male "prostitutke", a ima takvih primjera puno previše.
Ti mali anđelići sa prekratkim suknjicama gdje se naziru gaćice ili sa majicama otvorenih trbuha meni nisu slatke nego iskreno mi ih je žao. Ja kao mama vidim te stvari gotovo svaki dan u vrtiću ili van njega.
Ako je to odraz "ženske slobode" ja ju ne želim niti sebi, a niti mojoj curici.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2013 08:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Muškarci definitivno različito reagiraju nego mi žene. I među normalnom odjećom postoji ona čedna i ona manje čedna tako da ne bih sad da se trebamo odijevati kao žene u islamskim društvima, to je stvarno krajnost...
Rora napisao:
Da li te grešne misli su samo njegova krivnja ili možda dijelom i moja?

u tome i jest stvar. Ako se ja obučem tako da izazovem požudu kod nekoga onda je to moj grijeh jer ga navodim u napast a ako on pristane na te misli onda je i on sagriješio. Svatko nosi svoj dio odgovornosti.


Rora napisao:
Nije imala facol na glavi niti je imala haljinu do poda, ali bila je ukusno, ženstveno odjevena.
A gdje se onda sve to izgubilo?
Zar biti lijepa, zgodna (mislim na fizičku privlačnost) znači biti u uskoj ili kratkoj robi?


Dobro pitanje...gdje se sve to izgubilo...lijepa žena je lijepa žena i kad je čedno odjevena svejedno će privlačiti poglede muškaraca ali s potpuno drugim ciljem. Pa i ona manje lijepa (mislim fizički) će opet čednošću na pozitivan način privući pažnju na sebe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2013 08:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
hahaha, da, imam "teznju" feminizmu, malo mi i zasmeta kada me zena "upozorava" na to. ali ok, sve 5 :D

Nisam sigurna da feminizam ipak, u ovom slucaju, igra glavnu ulogu u mom razmisljanju. Ja sam odgojena poprilično konzervativno, svaka druga recenica moje mame je "dama takvo nesto ne cini", ali ipak mislim da je dvodijelni kostim, majica na bretele i slicno, odlazak u krajnost.
S druge strane, ne mislim da su muskarci strasno drugaciji od zena, mislim da je i to pitanje odgoja - jer danas cujem brata kojem su provokativno obucene djevojke "neukusne i neodgojene" = ociti utjecaj mame :D :D

O curicama koje su obucene kao "prostitutke" je bespredmetno razgovarati. Ali to nije, niti je ikada bila, "zenska sloboda"; taj pojam se ipak odnosi na nesto vise :)

i OK, ja cu pokusati izokrenuti perspektivu (mozda s ovim postom vec i jesam :) ), ali pokusajte i vi. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2013 09:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 ruj 2013 13:58
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Muškarcima je puno teže ne "popunjavati rupe" nego što je ženama normalno se oblačiti, ali sigurno da naglasak ne može biti samo na ženinu odjeću.

Bez pretjerivanja, ljeti je više od pola žena obučeno tako da im je isto bile gole ili imale te nekakve krpice na sebi :shock: . I kako ću ja sad normalno razgovarat s takvom curom? Ona nema pojma koliko samokontrole treba samo da ne gledam u određene dijelove tijela dok istovremeno treba slušat što govori i voditi nekakav suvisli razgovor... a tek onda kasnije da zaboravim tu cijelu sliku.


Citat:
Ako je zena vec i provokativno obucena (sto ne opravdavam) zasto muskarci ne okrenu glavu?


Najbolje da mi muški stavimo na glavu ono što imaju konji u zaprezi pa da gledamo samo u pod ispred sebe, jedino tako možemo ljeti proći kroz grad bez šokova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2013 09:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
ribar napisao:
Ona nema pojma koliko samokontrole treba samo da ne gledam u određene dijelove tijela dok istovremeno treba slušat što govori i voditi nekakav suvisli razgovor... a tek onda kasnije da zaboravim tu cijelu sliku.


Smrc...jadan :roll: (jednina)


ribar napisao:
Najbolje da mi muški stavimo na glavu ono što imaju konji u zaprezi pa da gledamo samo u pod ispred sebe, jedino tako možemo ljeti proći kroz grad bez šokova.


Smrc...jadni... (mnozina) 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr