www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 13:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Poniznost
PostPostano: 14 ruj 2013 20:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Pia napisao:
Ha...sto je to poniznost na prakticnom primjeru bi mogli vidjeti odmah, kad bi sada svi Dinamovci ponizno priznali da smo ih upravo razvalili na Poljudu Slika

Vidi, ma samo vidi tu divotu:
Slika


Ja sad neću glumiti poniznost, ali zato ću glumit hajdukovca i reći "Kriv je sudac, okralo nas"!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Poniznost
PostPostano: 14 ruj 2013 20:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Molitva za poniznost (u kušnji, napasti)

Srce u pjesku

- Gospodine, daj da budem blag prema onima koji su tvrdoglavi ili nepodnošljivi. Isuse blaga i ponizna Srca, učini srce moje po Srcu svome.

- Nauči me da šutim na upućene prigovore. Nauči me da slušam sa smirenim zadovoljstvom nezaslužene grube riječi. Daj mi novo srce, jer se moje tako često ponaša grubo i prije nego što ga uspijem smiriti.

- Isuse blaga i ponizna Srca, sačuvaj me od oholosti: bilo bi to najgore zlo koje bi me moglo zadesiti. Volim biti od svih zaboravljen, nepriznat, prezren, ponižen do dna - nego li se vidjeti, punog samozadovoljstva, uzdignutog iznad drugih. Daj da želim ostati malen, slab i nemoćan.

- Isuse, daj da moje uši tako rado ne slušaju upućena mi priznanja; da moje srce ostane zatvoreno uživanjima u mojim osobnim poslovima; da se moja misao ne vraća neprestano na ostvarene uspjehe, učinjena dobra djela, primljene pohvale. Neka mi nepravedni sudovi, kojih sam žrtva, postanu slatkost, kao i upućene mi ponižavajuće riječi, gorke kritike mojih djela, omalovažavajući postupci koje imam podnijeti. Daj da ljubim da budem nepriznat.

- Kada će ipak doći čas kad ću biti sretan da sam zaboravljen od sviju, da vidim da nitko ne sanja o meni, osim da me prezire kao zadnji otpadak? Vjerujem da će doći taj čas kada ću po Tvojoj milosti spoznati da je istina samo ova: da sam ništa i da ne zaslužujem ništa.
http://www.katolici.org/duhovnost.php?a ... di&id=7389


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Poniznost
PostPostano: 14 ruj 2013 20:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
rebeka napisao:
Svi smo mi oholice,Oholost je nas glavni grijeh ,i ona sputava ponoznost..

Slažem se. No, jel moguće mislit o sebi da smo ponizni a da pritom ne upadnemo u oholost? To mene zanima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Poniznost
PostPostano: 14 ruj 2013 20:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Samuel napisao:
Ja sad neću glumiti poniznost, ali zato ću glumit hajdukovca i reći "Kriv je sudac, okralo nas"!!!


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Poniznost
PostPostano: 14 ruj 2013 20:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Fran26 napisao:
rebeka napisao:
Svi smo mi oholice,Oholost je nas glavni grijeh ,i ona sputava ponoznost..

Slažem se. No, jel moguće mislit o sebi da smo ponizni a da pritom ne upadnemo u oholost? To mene zanima.


Zasto se pravis da ne znas odgovor? Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Poniznost
PostPostano: 14 ruj 2013 20:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Fran26 napisao:
rebeka napisao:
Svi smo mi oholice,Oholost je nas glavni grijeh ,i ona sputava ponoznost..

Slažem se. No, jel moguće mislit o sebi da smo ponizni a da pritom ne upadnemo u oholost? To mene zanima.


Nemoj se zamarati s tim..To je tesko za reci,i upravo da budes,budemo ponozni neki puta ,nije moguce misliti kako smo ponizni uvjek i svagdje...Vaznije nam je boriti se protiv oholosti..Osobno poznajem ljude za koje se usudim reci da zive ponizno..i uvjek se bore protiv oholosti..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Poniznost
PostPostano: 14 ruj 2013 20:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Pia napisao:
Zasto se pravis da ne znas odgovor? Slika

Znam odgovor. Zanima me šta kaže Rebeka. Zake? Budući da je u jednom postu napisala, citiram;

rebeka napisao:
Moguce je,ali to nije vazno....


A onda dalje piše da se slaže samnom;

rebeka napisao:
Tako je..


A ja san tvrdio da nije moguće, dok je ona tvrdila da je moguće. Sad me zanima šta Rebeka misli: jel moguće ili nije moguće.

rebeka napisao:
Nemoj se zamarati s tim..To je tesko za reci..

Nije teško. Točno se zna: nije moguće misliti da smo ponizni a da pritom ne upadamo u težu oholost.


Zadnja izmjena: Fran26; 14 ruj 2013 20:57; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Poniznost
PostPostano: 14 ruj 2013 21:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
ja i ne razmišljam o poniznosti.. ako misliš da si ponizan, vjerovatno se varaš.. zato ja nastojim biti maksimalno korektan prema svojoj supruzi, djeci, rodbini, punici, starijim osobama, prijateljima.. je li to ta poniznost?.. ne znam, ali mogu reći da sam dao sve od sebe.. i kako sam napisao u profilu- imaj na umu da si ponos ili sramota svojih bližnjih..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Poniznost
PostPostano: 14 ruj 2013 21:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 lip 2013 22:09
Postovi: 69
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Prvo ako ćemo govoriti o poniznosti onda moramo govoriti i o oholosti jer je ona suprotnost. Moram priznati da sam nijekao postojanje đavla i zloduha, jer mislim da mi ljudi trebamo preuzeti 100% odgovornost za svoje grijehe koje smo učinili i prihvatiti posljedice grijeha. Ali shvatio sam da postoje faktori koji nas mogu navoditi na grijeh, ko se odupre on pobjeđuje u Isusu Kristu. Ali nije olakotna okolnost ako smo zavedeni da počinimo grijeh ipak postoji i naša odluka koja vodi da sagriješimo ili da se odupremo grijehu uz pomoć Božju. Postoji zloduh oholosti kojim su mnogi ljudi zarobljeni, sam sam bio svjedok da mnogi ljudi padaju na karizmackim obnovama kada se moli za oslobođenje od zloduha oholosti. Jedna osoba iz moje porodice konkretnije moj otac kojeg ja dobro poznajem je pao na pod kada je Fra Ivo Pavić molio za oslobođenje od zloduha oholosti, ali to ne znači da se on odmah oslobodio od tog zloduha nego je pokrenut proces oslobađanja od tog zloduha. Daljnji događaji u životu moga oca su ga smekšali i učinili drugačijim, njegovo ponašanje se promijenilo, ali opet ne mogu reći da je on sada totalno ponizan, jer zloduh oholosti se pokušava raznim taktikama vratiti potpuno u njega još jači i razorniji. Što se tiče poniznosti to je krepost koja se gradi sa vremenom, sve u ovisnosti kako postupamo u svakodnevnim događajima koji su dati da se uzoholimo ili da se samovoljno ponizimo i postupimo onako kako Isus od nas traži i hoće, a on traži i hoće da budemo što sličniji njemu. Poniznost nekog čovjeka, može biti u očima ljudi koji su oholi nešto gadno i neprihvatljivo, i poticaj za ismijavanje. Ako primiš šamar od neke osobe i ne uzvratiš ga onda te drugi ljudi mogu smatrati strašljivim i kukavicom, ali ako pretrpiš taj šamar onako kako je Isus primio sve uvrede, mučenje i razapeće, i moliš se za onoga ko te udara, i oprostiš mu, onda vršiš Božju Svetu Volju i takav se sviđaš Bogu. Đavao želi da mi uzvraćamo uvredu za uvredu, udarac za udarac, smrt za smrt, jer to su postupci koji njemu idu u korist, ali Isus ne želi da mi uzvraćamo jedni drugima zlo za zlo, nego da opraštamo, jer opraštanje je moćno oružje kojeg se svi zlodusi boje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Poniznost
PostPostano: 15 ruj 2013 01:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2012 05:38
Postovi: 116
Lokacija: split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pia napisao:
Ha...sto je to poniznost na prakticnom primjeru bi mogli vidjeti odmah, kad bi sada svi Dinamovci ponizno priznali da smo ih upravo razvalili na Poljudu Slika

Vidi, ma samo vidi tu divotu:
Slika

Ispričavam se na off topicu ali moram lajkat ovo :b112: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr