www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 stu 2014 22:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Isus:"Što me zovete 'Gospodine, Gospodine!', a ne činite što zapovijedam?" (Luka 6:46)

"Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: 'Gospodine, Gospodine!', nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima." (Matej 7:21)

"Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. Po njihovim plodovima ćete ih prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati." (Matej 7:15)

Apostol Pavao:"A očita su djela tijela. To su: bludnost, nečistoća, razvratnost,
Galaćanima 5,20 idolopoklonstvo, vračanje, neprijateljstva, svađa, ljubomor, srdžbe, spletkarenja, razdori, strančarenja,
Galaćanima 5,21 zavisti, pijančevanja, pijanke i tome slično. Unaprijed vam kažem, kao što vam već rekoh: koji takvo što čine, kraljevstva Božjega neće baštiniti."

Apostol Petar:"Oni smatraju uživanjem prolazno veselje. Prljava i nakazna stvorenja! Uživaju u svojim nasladama kad se goste s vama. Njihove su oči pune požude za preljubnicom i ne odustaju od grijeha. Oni zavode nepostojane duše; imaju srce ogrezlo u lakomstvu. Prokleta stvorenja! Ostavili su pravi put i zastranili. Pošli su putem Bosorova sina Balaama, koji je volio plaću (koja se daje) za nepravednost. Ali primi ukor za svoju zloću: jedna nijema magarica progovori ljudskim glasom i spriječi prorokovo ludilo.
Oni su izvori bez vode, magle koje tjera vihor. Za njih se čuva tamni mrak. Oni govore bahate i prazne riječi te mame tjelesnim požudama i razuzdanošću one koji su tek izbjegli od onih što žive u zabludi. Obećavaju im slobodu, a sami robuju propasti, jer pobijeđeni robuje pobjedniku. Ako se, naime, oni koji su pravom spoznajom Gospodina, Spasitelja Isusa Krista, izbjegli pokvarenosti svijeta, opet upletu u nju i ako ih ona nadvlada, tim njihovo posljednje stanje biva gore od prijašnjega. Njima bi, uistinu, bolje bilo da uopće nisu priznali puta pravednosti, nego da, pošto su ga priznali, okrenu leđa svetoj zapovijedi koja im je predana. Na njima se događa što kaže istinita poslovica: "Pas se vraća na svoju bljuvotinu" i "Okupana se svinja vraća da se valja u kaljuži."

2.Petrova poslanica


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2014 22:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Apostol Ivan:"Tko god čini grijeh, čini i bezakonje; ta grijeh je bezakonje.
1. Ivanova 3,5 I znate: on se pojavi da odnese grijehe i grijeha nema u njemu.
1. Ivanova 3,6 Tko god u njemu ostaje, ne griješi. Tko god griješi, nije ga vidio nit upoznao.
1. Ivanova 3,7 Dječice, nitko neka vas ne zavede! Tko čini pravdu, pravedan je kao što je On pravedan.
1. Ivanova 3,8 Tko čini grijeh, od đavla je jer đavao griješi od početka. Zato se pojavi Sin Božji: da razori djela đavolska.
1. Ivanova 3,9 Tko god je rođen od Boga, ne čini grijeha jer njegovo sjeme ostaje u njemu; ne može griješiti jer je rođen od Boga.
1. Ivanova 3,10 Po ovom se raspoznaju djeca Božja i djeca đavolska: tko god ne čini pravde i tko ne ljubi brata, nije od Boga.
1. Ivanova 3,11 Jer ovo je navještaj koji čuste od početka: da ljubimo jedni druge.
1. Ivanova 3,12 Ne kao Kajin, koji bijaše od Zloga i ubi brata svog. A zašto ga ubi? Jer mu djela bijahu zla, a bratova pravedna."

Ovo boldano namjenih nekima koji ne vide braću u protestantima i pravoslavcima!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2014 23:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Kristijane, što si se upro toliko na dokazivanju da su svi ljudi braća. Pa dakako. Evo ja te smatram bratom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 08:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
kristian napisao:

Ovo boldano namjenih nekima koji ne vide braću u protestantima i pravoslavcima!


..NEMA KOLEKTIVNOG SPASENJA..niti kolektivne krivice... 8)

..ti si to što jesi..krhko griješno biće...

..generalno
:: biti protestant...što se tiče doktrine..nije neki napredak u duhovnom smislu..
..dapače...

..pravoslavna vjera..je ista baza...ali ..tumačenja i politika su je odvojile od baze kršćanstva..

..i biti kršćanin..je dobra stvar..katolik pogotovo..jer doktrina katolika je vrlo dobra...
..no samo po sebi to ništa ne znači...ako nema djela koji to dokazuju..

..pa su protestant, pravoslavac i katolik...veća braća u grijehu...
..nego li po vjeri...
..jer u grijehu su svi ISTI..i vjerska deklaracija im tu neće pomoći ništa..

..tko želi biti drag BOGU..MORA imati na umu samo jednu bitnu stvar..
..i tako se ponašati...
.ili bar težiti da se bude takav..
" BUDITE SVETI KAO ŠTO JE OTAC MOJ NA NEBESIMA"
..jer tko ovako čini...dobar je i pun ljubavi.. :D 8) .
.. 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 09:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
why napisao:
Kristijane, što si se upro toliko na dokazivanju da su svi ljudi braća. Pa dakako. Evo ja te smatram bratom.

Nigdje nisam rekao da su svi ljudi braća nego samo kršćani,,i to ne svi.Samo oni koji kršćanski živi!
Takve Pavao naziva "Nazovi brat":"Napisah vam u poslanici da se ne miješate s bludnicima -
1. Korinćanima 5,10 ne općenito s bludnicima ovoga svijeta, ili lakomcima, ili razbojnicima, ili idolopoklonicima jer biste inače morali iz svijeta izići.
1. Korinćanima 5,11 Napisah vam zapravo da se ne miješate s nazovibratom koji bi bio bludnik, ili lakomac, ili idolopoklonik, ili pogrđivač, ili pijanica, ili razbojnik. S takvim ni za stol!
1. Korinćanima 5,12 Što spada na me suditi one vani? Ne sudite li vi one koji su unutra?
1. Korinćanima 5,13 A one vani sudit će Bog. Iskorijenite opakoga iz svoje sredine.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 11:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
kristian napisao:
Nigdje nisam rekao da su svi ljudi braća nego samo kršćani,,i to ne svi.Samo oni koji kršćanski živi!

E pa onda si sa svojim učenjem očito inferioran u odnosu na KKC:
361 "Taj zakon ljudske solidarnosti i ljubavi", ne iskljucujuci bogatu raznolikost osoba, kultura i naroda, uvjerava nas da su svi ljudi zaista braca.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 11:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
why napisao:
kristian napisao:
Nigdje nisam rekao da su svi ljudi braća nego samo kršćani,,i to ne svi.Samo oni koji kršćanski živi!

E pa onda si sa svojim učenjem očito inferioran u odnosu na KKC:
361 "Taj zakon ljudske solidarnosti i ljubavi", ne iskljucujuci bogatu raznolikost osoba, kultura i naroda, uvjerava nas da su svi ljudi zaista braca.

Ja sam citirao Novi Zavjet,,,to je ALFA i OMEGA vjere.Uostalom,Isus reče nekim Židovima:"Vi imate Đavla za oca!"
Pa nisu li nam valjda,,i takvi braća.Svi ljudi su Božja stvorenja.Ne braća!
Meni nije brat(u vjeri) onaj tko je lopov,bludnik,ubojica,nevjernik,,,bio on katolik,pravoslavac ili protestant!Braća su oni kojima je Bog Otac!Koji ga štuju i trude se vjernički živjeti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 11:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
why napisao:
kristian napisao:
Nigdje nisam rekao da su svi ljudi braća nego samo kršćani,,i to ne svi.Samo oni koji kršćanski živi!

E pa onda si sa svojim učenjem očito inferioran u odnosu na KKC:
361 "Taj zakon ljudske solidarnosti i ljubavi", ne iskljucujuci bogatu raznolikost osoba, kultura i naroda, uvjerava nas da su svi ljudi zaista braca.

Da li su svi ljudi djeca Božja?
Često puta u vjerskim časopisima čitam kako smo svi djeca Božja. Čitavši Sv. Pismo uočila sam što nam Bog govori:

Po ovom se raspoznaju djeca Božja i djeca đavolska:tko god ne čini pravde i tko ne ljubi brata, nije od Boga. (1.Iv 3,10)

Vama je otac đavao i hoće vam se vršiti prohtjeve oca svoga.(Iv 8,44)

Svi koje vodi Duh Božji sinovi su Božji.(Rim 8,14)

Tko čini grijeh, od đavla je jer đavao griješi od početka.(1.Iv 3,8)

Dakle, Gospodin Isus o djeci Božjoj i djeci đavolskoj, a po tome se vidi da nisu svi ljudi djeca Božja. Kako možemo biti braća i sestre sa onima koji čine grijeh kao vračarama, lašcima, kradljivcima, bludnicima... Npr. ne može se reći da je Herod bio dijete Božje jer je bio ubojica. Evo još jednog citata iz Sv. Pisma
"Tko je majka moja, tko li braća moja?" 49I pruži ruku prema učenicima: "Evo, reče, majke moje i braće moje! 50Doista, tko god vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima, taj mi je brat i sestra i majka." (Mt 12,48-50)

Braća su sinovi istoga oca, a pošto je Gospodin sin Svevišnjeg, njegova su braća oni koji vrše volju Očevu. Ponovno vidimo da nisu svi ljudi djeca istoga Oca (tj.Boga). U evanđelju je opisano da je Gospodin molitvu Oče naš molio sa svojim učenicima, nije molio sa farizejima, pismoznancima i licemjerima, tj. onima koji ne vrše zapovijedi:

Jednom je Isus na nekome mjestu molio. Čim presta, reče mu jedan od učenika:
"Gospodine, nauči nas moliti kao što je i Ivan naučio svoje učenike." 2On im reče: "Kad molite, govorite:Oče! Sveti se ime tvoje! (Lk 11,2)

Ljudi jesu Božja stvorenja, ali samo oni koji se opredijele za poslušnost i vršenje Njegovih zapovijedi, odnosno koji Ga prime jesu djeca Njegova:

A onima koji ga primiše podade moć da postanu djeca Božja: (Iv 1,12)

Molim za Vaš komentar. Unaprijed hvala, Marija


Draga Marija,

Kao što nam tvoji citati sugeriraju, „djeca Božja“ se može shvatiti u dvostrukom smislu. Sa stajališta stvaranja, svi ljudi su djeca Božja. Stvoreni smo na Božju sliku, i u svakom od nas postoji taj neizbrisivi trag sinovskog dostojanstva. To je nešto što ne odabiremo, već je dio naše naravi. S druge strane, „djeca Božja“ u užem smislu su svi oni koji iskreno slijede Božji put. Tek tako postajemo u punom smislu svjesni svoga izvornog dostojanstva i svoje prave naravi. Stoga su u širem smislu svi ljudi djeca Božja, a u kršćanskom smislu „Braća su sinovi istoga oca, a pošto je Gospodin sin Svevišnjeg, njegova su braća oni koji vrše volju Očevu.“

BTB,

Don Damir


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 12:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Što se mene tiče, ti si se s ovih par zadnjih postova koje sam od tebe pročitao - delegitimirao za ozbiljnog sugovornika o Bibliji. Zauzeo si tipičnu početnički neznalačku poziciju: pucanje iz citata. Raspalio si biblijske citate, iako je iz opće metodologije rasprave o Bibliji poznato da je nizanje biblijskih citata unaprijed besmislena radnja stoga jer je Biblija, da me se ne shvati ovdje vulgarno: "zbir besmislenih citata". Zašto? Zato što svaki koji ti lupiš, može se vratiti bar tri suprotna.
Takva me, nazovi rasprava, bez znanja i spoznaje, apsolutno ne zanima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2014 18:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
why napisao:
Što se mene tiče, ti si se s ovih par zadnjih postova koje sam od tebe pročitao - delegitimirao za ozbiljnog sugovornika o Bibliji. Zauzeo si tipičnu početnički neznalačku poziciju: pucanje iz citata. Raspalio si biblijske citate, iako je iz opće metodologije rasprave o Bibliji poznato da je nizanje biblijskih citata unaprijed besmislena radnja stoga jer je Biblija, da me se ne shvati ovdje vulgarno: "zbir besmislenih citata". Zašto? Zato što svaki koji ti lupiš, može se vratiti bar tri suprotna.
Takva me, nazovi rasprava, bez znanja i spoznaje, apsolutno ne zanima.

Očito ju ne poznaš!
Koliko si ju puta pročitao?Ona je najveće bogatstvo koje nam je Boga dao!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr