www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 07:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 22 stu 2008 15:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
ajtera napisao:
...na poslu sam u nekoliko navrata bila živi svjedok primanja mita, a i kad ne vidim in vivo po ponašanju određenih osoba jasno vidim da je lova u igri...ne radi se tu o sitnicama niti o nekim poklončićima...riječ je o pravom pravcatom sramotnom mitu...
...ne želim govoriti o stavu onih koji vjeruju u Boga, mislim da je tu stvar sasvim jasna...
...zanima me što mislite kako i na koji način izbjeći vlastiti sukob s bogom koji to sigurno vidi i zna no ti ljudi i dalje bezobrazno napreduju, ostvaruju svoje ciljeve, ugledni su i poštovani čak i u nekim svećeničkim krugovima a neki koji nastoje raditi poštenu kao da stalno tapkaju na mjestu a ciljevi se uvijek izmigolje...
...oprosti mi Bože jer ne mrmljam protiv Tebe samo mi nije jasno...

Kopajući malo po TT-u našla sam ovu staru temu koja je nakon nekoliko komentara prešla u napete teme i tu ostala.
Na aiterin post koji govori o mitu i korupciji svi su odgovori bili " molimo se za te osobe ili život je kratak da bi se brinuli oko toga ,pustimo to , predajmo to Gospodinu......itd. Drugim riječima okrenimo glavu na drugu stranu.
Zato u našoj lijepoj stvari idu kako idu jer velika večina okreče glavu na drugu stranu i od toga već imaju ukočen vrat. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2011 20:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Podmitljivost?
Kako se u zadnje 2-3 godine, od zadnjeg pisanog posta na ovoj temi, nosio mali HR čovjek s ovom svakodnevnom devijantnom pojavom u našem društvu?
U kojoj je mjeri i on uhvaćen u kandže ovog zloga?
Koliko danas mogu doći do izražaja njegove sposobnosti, poštenje. znanje, marljivost ... nasuprot degradirane stvarnosti društvene zajednice?
Složit ćete se da mu se u konkretnim životnim situacijama ova "nezakonita radnja", nudi kao rješenje mnogih problema, prvenstveno u: pronalaženju posla, upisu u školu, fakultet, rješavanju stambenog pitanja, liječenju, ostvarivanju socijalnih prava, mirovine, invalidnine, statusa ovog, statusa onog ...
A,nasuprot njega, u lijepom odjelu, kravati, malo jačeg stasa, često u ime vlasti, državne ili neke druge moći, stoji dobrostojeći predstavnik, često zaštićen imunitetom, koji može rješiti mnoge od njegovih problema. Nikad vam on neće reći da za svoju uslugu traži novac (možda koji glas ako je na nekoj izbornoj listi), a možda je čak i član tamo nekog "antikorupcijskog tima".
Probao je sve te probleme mali čovjek rješiti pošteno ali nije baš uspijevao pa ga sad uhvatila neka nemoć, depra, panika ..
Izgleda, ostalo "snađi se druže". Samo se opet bolje snađoše oni izopačeniji, potkupljiviji, koji novcem rješiše svoje egzistencijalne i druge probleme ??
Osta njemu borba za biološko/psihološki opstanak, strah za goli život, preživljavanje. "Ili - ili". Borba kao negacija pravde i morala u kojoj opstaju najprilagodljiviji, najjači, najprljaviji ..
Iako naš mali čovjek zna da su radnje za kojima mora "potegnut" nelegalne ili protuzakonite, nešto mu baš ne leži ta borba u kojoj su sva sredstva dozvoljena, gdje se svatko boji svakog, gdje se boje svoje sjene i nitko nikom ne vjeruje.
Pa jadan, i tako podmitljiv ne može naći protekciju. Od nekad uzoritog, sposobnog, uzeše mu nesposobni, od znalca izigraše ga neznalice, radnika izigraše neradnici. A kako osta sve na pokušaju, razočaran svašta pričao, dokazaše mu njegove namjere, nezakonite radnje, pa tko mu je sad kriv, nek ga sad "kadija i tuži i sudi"!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2011 20:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
damir707 napisao:
Podmitljivost?
Pa jadan, i tako podmitljiv ne može naći protekciju. Od nekad uzoritog, sposobnog, uzeše mu nesposobni, od znalca izigraše ga neznalice, radnika izigraše neradnici. A kako osta sve na pokušaju, razočaran svašta pričao, dokazaše mu njegove namjere, nezakonite radnje, pa tko mu je sad kriv, nek ga sad "kadija i tuži i sudi"!


..a svijet se skroz pokvario..
:D ..
..zadnjih dana..mjeseci..
..ne može čovjek više "pošteno" nikog ni podmititi
..jer: svi se boje svih... :D jer su popustile " stranačke stege"

..a i dosta su se "mudonje" opskrbili za stare dane ..svoje i za stare dane svojih praunuka...
..pa nema potrebe risikirati.. :roll:

..ima još finih stvari što se mogu raditi po zakonu..
..od fondova..naknada..mirovina ...otpremnina.. 8)
..a i plaćice nisu loše..da se to trpit.. :lol:

..jer nema milosti u "junaka-političara" dok se bori za "narod svoj"

.."Bože , spasi nas od ovih koji se "bore" za nas " :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2011 20:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 vel 2011 11:46
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čini se nemoguće opstati u današnjem svijetu ako se vodiš kršćanskim načelima. Nije nikad ni bilo lako. Možemo se žaliti, tražiti izgovore i opravdanja. Na kraju se svodi na jedno: ako si kršćanin tako ćeš i živjeti. Ne možeš biti napola pošten i častan. Ili jesi ili nisi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 vel 2011 16:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 vel 2011 19:21
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Haj svima!Mito korupcija!Pa za to ima lijeka,gdje su za to zaduženi organi? Da moliti,ali i sv. Mihael ima vatreni mačan,ane ljiljan. : :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 vel 2011 16:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 vel 2011 11:46
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tadej napisao:
Haj svima!Mito korupcija!Pa za to ima lijeka,gdje su za to zaduženi organi? Da moliti,ali i sv. Mihael ima vatreni mačan,ane ljiljan. : :b101:


Što je Mihael šef USKOK-a? Ja sam mislila da je on više pri Ministarstvu obrane? :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2011 16:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Hvaljen Isus iMarija. U jednoj knjizi oca Dzemsa Manjackala u jednom pogavlju stoji naslov Ludost poruke kriza[ako se dobro secam], i sto se hoce rec ako zelis ziveti po jevandjelju , ziveti svoju veru ceka nas upravo to bela vrana, naivcina,nerazumevanje okoline, cesto osuda , mozda i siromastvo,sazaljenje okoline pa jos ako to strpljivo podnosis sa osmehom e onda si kompletan ludak [prosao kroz to i prolazim]. Ne zaboravite reci 'ovaj svijet je pod vlascu zloga' i sta apostol Pavao govori protiv koga se moramo boriti, sta nam Raspeta LJubav porucuje 'hrabri budite Ja sam pobijedio svijet'.Podmitljivost je samo jedno od oruzja zloga , a asortiman je veliki a mi ljudi smo samo orudje ako pristanes[Bog ti je dao slobodnu volju].Verujte nisam uvek ovako mislio i bio ovakav, naprotiv,pa malo sta mi je bilo sveto , ali jepatnja radjala molitvu molitva veru vera obracenje. Nisu vremena teska nego mi slabi malovjerni, a zlo ce postojati dok je ljudi, mi smo pozvani moliti i voleti i ne suditi nikoga, ciniti dobro i onda kad je ono za svet apsurdno.Sta sve cine ljudi iz straha od sutrasnjice ,za nepoverovati niko od nas ne moze ni jedni vlas sa glave promeniti a kamoli kupiti srecnu buducnost svome detetu,nesigurnost sa Bogom nije neizvesnost, nego buducnost, zivot vecni.Aleluja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2011 18:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Speranza, da su ljudi podmitljivi najbolji znaju oni koji to znaju iz osobnog iskustva - pri DAVANJU.
Ne treba dati, pa podmitljivac neće imati ni što primiti, zar ne? I slažem se da uvijek vidim najbolji "lijek" slijeganje ramenima i savjetovanje molitve...Mole li i ti savjetodavci? Vjerujem da DA!
Damir707 objašnjava kako je, NAVODNO, obični smrtnik (mali čovjek) PRIMORAN dati mito...radi dobivanja posla npr.? Hmmm...ili upisa djeteta na faks?
.
Eto tko je stvorio ove afere podmićivanja - običan puk: "Prije ću na red kod liječnika,... na operaciju"..."Neću morati dugo čekati" - itd., itd.
Tko je prvi počeo: onaj koji prima ili tko daje?
Odgovor znamo, pa pustimo da se ovim "darovateljima" mita polako počne to davanje razbijati o glavu, jer tu ni USKOK ni mali pojedinac ne mogu ništa.
Neće tu ni Zakon išta promijeniti, jer tko ga piše? Oni u vrhu, koji su najviše korumpirani. Stoga se slažem i sa svima koji predlažu molitvu. Krunice u ruke, jer ako inače znamo moliti za svašta (i svetom Anti kad nešto izgubimo) - zašto ne moliti i sad, ali za ŠTO?
Da Bog iskorijeni korupciju? Ne, On to neće, jer MI smo Njegove produžene ruke.
Istodobno se slažem i s tobom, Speranza, ako si u prilici UKAŽI nekome da si očevidac/svjedok korupcije....Zapravo prije tog pokušaja ipak razmisli...na žalost.
13-14 stoljeća naše dike - kršćanstva se rasplinulo ne za komunizma, već dolaskom HDZ-ove mašinerije na vlast. Sorry, pošteni simpatizeri HDZ-a, ipak stavite ruku na srce...i zavirite mišlju i sjećanjem u svoje srce uz pitanje griješi li ovaj što sad piše ili ovaj koji...pa kao najnovije (potpuno neustavno kao i 60% svega učinjenoga) sad prekraja izborne jedinice...koristeći neke svoje "aršine"?
Može li se protiv ovog zla - mita?
Dakako, kao i protiv ostalih - ali opet - uz potporu zakona. Stoga, slijegat će se ra,menima dok na izbore ne budemo išli oslonjeni na svoj RATIO, nego prethodno moleći Duha svetoga da nas On prosvjetli.
Pravilan izbor će biti tek PREDUVJET za ispravljanje "krivih Drina", zar ne?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2011 19:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
cirenac napisao:
Hvaljen Isus iMarija. U jednoj knjizi oca Dzemsa Manjackala u jednom pogavlju stoji naslov Ludost poruke kriza[ako se dobro secam], i sto se hoce rec ako zelis ziveti po jevandjelju , ziveti svoju veru ceka nas upravo to bela vrana, naivcina,nerazumevanje okoline, cesto osuda , mozda i siromastvo,sazaljenje okoline pa jos ako to strpljivo podnosis sa osmehom e onda si kompletan ludak [prosao kroz to i prolazim]. Ne zaboravite reci 'ovaj svijet je pod vlascu zloga' i sta apostol Pavao govori protiv koga se moramo boriti, sta nam Raspeta LJubav porucuje 'hrabri budite Ja sam pobijedio svijet'.Podmitljivost je samo jedno od oruzja zloga , a asortiman je veliki a mi ljudi smo samo orudje ako pristanes[Bog ti je dao slobodnu volju].Verujte nisam uvek ovako mislio i bio ovakav, naprotiv,pa malo sta mi je bilo sveto , ali jepatnja radjala molitvu molitva veru vera obracenje. Nisu vremena teska nego mi slabi malovjerni, a zlo ce postojati dok je ljudi, mi smo pozvani moliti i voleti i ne suditi nikoga, ciniti dobro i onda kad je ono za svet apsurdno.Sta sve cine ljudi iz straha od sutrasnjice ,za nepoverovati niko od nas ne moze ni jedni vlas sa glave promeniti a kamoli kupiti srecnu buducnost svome detetu,nesigurnost sa Bogom nije neizvesnost, nego buducnost, zivot vecni.Aleluja


Bog te blagoslovio za ove riječi i za dobrotu koja iz njih isijava! Živio prijatelju, baš si me razveselio! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2011 22:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 vel 2011 19:21
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
odgovor sofi :sv. Mihael ti je nešto kao šef Domovinske sigurnosti,moraš poznavat neke stvari da bi ih kužio,jedini lijek (pa i za planetarnu situaciju ) jest povratak radikalnom življenu Evanđelja, ja se molim ali i radim ,ORA ET LABORA; IJA imam broblema, zbog lopovluka, zapamtite-
vlast pripada i izvire iz naroda-narod je nosioc suvereniteta (o vršiocima vlasti-bez Komentara) danas sam doživio toliko boli da ne mogu reć,16 god sam bez posla (VSS), državotvorni element,banda nepismenih BOLJŠEVIKA smije mi se u lice, sad ih je puna crkva, grozota pustoši,sram me je reć da sam na krajnjoj GRANICI egzistencije, tražim neki PC, ( ovaj je već za posljednju pomast)ili sprovod? Pa GDJE smo mi to ,ima li kršsanske ljubavi, da li ću u vlastitoj domovini prosit ,il cu se kao častan čovjek MORAT UBIT, samo nemojte molit za mene, molim vas :a1163:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr