www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 03:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 252 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 11 tra 2007 15:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Hvala ti Joakime,da si me ispravio,jer vjerojatno sam pogresno shvatila.
U stvari u Austriji se svaki drugi brak raspada,i to od ono malo sto
"Sklope Crkveni brak",tako je Svecenik,puno govorio...kako se treba raditi na tome,(da i ponovno ozenjene)treba pustiti ,da prisustvuju
Sv.Misi ,i slavlju.Da mogu ici na Ispovijed,ali da ne mogu primati Sv.Pricest...i vise puta je naglasio,"ja vas molim i pozivam,dodjite i prikljucite se ."On ni jednom nije naveo da je "Razrijesivost moguca."
On je i dalje tvrdio,da je "Brak dozivotan,i nerazrijesiv."ali da nebi odbacili takve ljude,duzni smo da ih prihvatimo i stim grijehom,
za kojega oni sami moraju moliti Gospodina,da im oprosti.!
I naveo je vise puta,i ( i Bog ce vam oprostiti)
Ja sam shvatila ,da "Sakramenat" i dalje ostaje,da se ne moze ponistiti,
ali da grijeh koji su pocinili. Bog moze da oprosti!
Ako se iskreno kaju i cine pokoru!
To je Katolicki svecenik,austrijanac.!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 tra 2007 13:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Otvarajući ovu temu od srca, prema ovozemaljskoj ljubavi i Božjoj a u svojoj početnoj neukosti (pa i sadašnjoj) s crkvenim Zakonima, dobio sam od nekih članova foruma, pogotovo od Joakima odgovore koji potpuno zadovoljavaju moje interese i naslov teme. Čak, što više, tema se proširila i na one rastavljene, nevjenčane, .. , i stav crkve prema njihovom položaju i obrnuto, njihov odnos prema Zakonu RKC (moguće poništenje braka, ispovjed, pričest, ..). Kao vjernik, katolik, prihvaćam i uvažavam "Kanonske zakone" i općenito Zakon RKC ali kako je i on podložan promjenama, nadam se da će i on (s vremenom) biti malo "libelarniji" prema onima koje je zadesila nesreća a puni su ljubavi prema Bogu i ljudima. Međutim, uvjerio sam se isto tako ako trenutačno ne poštujemo stav RKC, možemo slomiti vrat čak na jednoj forumskoj temi kao Eta i dr. A.Lauc na TT-u (pročitaj str. i.2.3.4.) koji su ne priznavajući crkvene regule, proizvoljno tumačili Riječ (č. Bibliju).
Kako ima mnogo novih članova a tema je od prije godinu dana još aktualna možda ima još nekih pitanja ili svjedočenja za koje bi nam vjerojatno Joakim ili netko drugi našao vremena odgovoriti ili prosvjetliti nas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 tra 2007 08:16 
...Damire707... :D ...To je samo pretpostavka da su dotićni slomili vrat, na nekoj banalnoj forumskoj temi...to je samo tvoja autopercepcija...
Možda su manje prisutni u Crkvenim zbivanjima, pa im neki Kanoni, Crkve Rimokatoličke nisu jasni...No, Damire707, kakvo god bilo tvoje mišljenje o njima, to su duše koje iskreno traže svoje mjesto u Kristovu Srcu... :D ...a onda će sigurno znati, i svoje mjesto u Crkvi, kojom se toliko ponosiš...Zar ona nije Sveopća, Katolička, Apostolsa otvorena svim ljudima, kao jedina Arka spasenja...
Kako je bolno kad te braća nerazumiju, pa na otvorenu ranu, razoćaranja i mladenačke neobuzdane strasti, još dodaju zrnca soli... :twisted: ...a to peče i boli, duplo više i teže, jer dolazi od onih, koji se ponose postom i molitvom, i svetom vjerom Katoličkom...
Prijatelju...Kad bi samo mogao povirit u srce jedne Ete...možda bi se :oops: ...i gorko :twisted: ...što si je tako teško osudio...
Da si samo izmolio bar jednu Zdravo Mariju, od njenog odlaska sa foruma...tvoja kršćanska ljubav, za "izgubljenu ovčicu" bila bi jača 707 puta...Budi pozdravljen brate u Kristu...Blagoslovio te Uskrsli Gospodin...
Tvoja sestra Miriam :b206:


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 tra 2007 18:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Tezak je kriz rastavljenih, posebno ono vrijeme dok ne upoznaju Boga nakon svoje rastave, poput mene.
No lagan kriz moze biti kada Boga upoznaju rastavljeni i prihvate ga nositi, upravo po Duhu tumacenja Katolicke crkve.
Ja se pricestiti ne smijem, no tu moju tugu satire radost kada gledam koliko se ljudi pricesti za vrijeme Mise.
Ti ljudi su udovi Crkve i sacinjavaju samu Crkvu, pa zar bih sebe stavljao i svoj jad i bijedu ispred radosti koju za vrijeme Mise dozivljavam. Ne hvala, takvo samozaljenje ne ide ako koji od nas ljubi Isusa Krista!
Zato i jesam ponosan i pocascen sa svojim krizem. Na koncu, sto znaci nositi svoj kriz dok hodocastimo po ovom svijetu kao prognanici ako se usporedimo s Krizem koji je Isus Krist ponio. Ispadamo cak i smijesni, al ispadamo i samoljubljivi i sebicni, a promisljajmo s kolikom tugom Bog nas Isus Krist gleda na nase mrmljanje i odbijanje kriza.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 tra 2007 20:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
[
Citat:
quote="Leo"]Tezak je kriz rastavljenih, posebno ono vrijeme dok ne upoznaju Boga nakon svoje rastave, poput mene.
No lagan kriz moze biti kada Boga upoznaju rastavljeni i prihvate ga nositi, upravo po Duhu tumacenja Katolicke crkve.
Ja se pricestiti ne smijem, no tu moju tugu satire radost kada gledam koliko se ljudi pricesti za vrijeme Mise.


..i ti kreni (u duhu)..zajedno s njima..radost će biti veća..
..jer ( u duhu) ..ti NITKO ..ne može Zabraniti..(jer je duh..iznad tijela)
..to TI čak ni ISUS ne zabranjuje..
..jer BESKRAJNO MORE MILOSRĐA..izliveno je nad cijeli svijet..
..a ne ..selektivno..

Ti ljudi su udovi Crkve i sacinjavaju samu Crkvu, pa zar bih sebe stavljao i svoj jad i bijedu ispred radosti koju za vrijeme Mise dozivljavam. Ne hvala, takvo samozaljenje ne ide ako koji od nas ljubi Isusa Krista!
Zato i jesam ponosan i pocascen sa svojim krizem.


.čovjek koji " ne ljubi svoj grijeh"..nije više jadan..
..pa nemoj ni ti , biti..
..jad je ostao..IZA TEBE..i ne nosi ga sa sobom..više..pliz..


Citat:
Na koncu, sto znaci nositi svoj kriz dok hodocastimo po ovom svijetu kao prognanici ako se usporedimo s Krizem koji je Isus Krist ponio. Ispadamo cak i smijesni, al ispadamo i samoljubljivi i sebicni, a promisljajmo s kolikom tugom Bog nas Isus Krist gleda na nase mrmljanje i odbijanje kriza.
[/quote]

..Zemaljski Život je DAR I RADOST..no razumijevanje ..prolaznosti..
..njegove je Potrebito..da bi čovjek..s Radošću ponesao..KRIŽ..
..i slatko.." sahranio"..ono što je ..prolazno..
..da bi Baštino vječni život po USKRSNUĆU..s KRISTOM..

..zato..budimo ponosni..

.. RADUJETE SE NARODI, KAD ČUJETE GLAS..
..DA SE ISUS PORODI, U BLAŽENI ČAS..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2007 10:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
naggar napisao:
.čovjek koji " ne ljubi svoj grijeh"..nije više jadan..
..pa nemoj ni ti , biti..
..jad je ostao..IZA TEBE..i ne nosi ga sa sobom..više..pliz..


Jad i bijeda koju nosim sebi pred ocima nije bez veze, tu je da se ne uzoholim i ne pozvjerim kao prije. Svoj jad trebam vazda ne samo nositi i isticati ga, vec i svoj kriz koji nije samo moj.
Jer vidi, kao ja, tako i ti castis i proslavljas Milosrdje Isusa Krista, a kada stujes Milosrdje Njegovo, tada moras biti spreman na svojim ledjima, na svojim ramenima nositi ne samo svoj jad i bijedu, vec i jad i bijedu cijeloga covjecanstva.
'..opa..' reci ces i mozda ti zazvuci 'prenapuhano' ovo sto iznosim, no to nije tesko, jer takav netko, jak je snagom Bozjom i snaga takvog nekoga dolazi od Isusa Krista, za svakoga ponaosob.
Zato obrati malo paznju na sedmi dan Devetnice koja je objavljena svetoj Faustini. Tu se skriva ovo sto ti govorim.
Sve to pari tesko nekome tko je samoljubljiv, al toliko je lako ustvari, jer te svugdje i oko svega brani Isus Krist, 'kao Svoju vlastitu cast', kako je Gospodin rekao svetoj Faustini. Hej Naggar, 'brani kao svoju vlastitu cast' kaze Isus Krist. No ne samo sto kaze, vec to i cini.
Svojom snagom nikada ne bi mogao izdrzati vrijedjanja i nevjeru nekoga koga ustvari niti ne poznajem, a jos manje od svojih najblizih, jer od njih najvise boli. Al po Isusu Kristu, uzimam sve to, zalostan u dusi do suza koje rijetko staju teci, al uzimam sve to i molim posebno za njih al i za cijeli svijet, molim za Milosrdje Isusa Krista - da nam svima bude blag i da nam svima bude milosrdan u Onaj dan.
Zar bi to mogao tko sam od sebe i sam po sebi!?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 tra 2007 13:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Jad i bijeda koju nosim sebi pred ocima nije bez veze, tu je da se ne uzoholim i ne pozvjerim kao prije. Svoj jad trebam vazda ne samo nositi i isticati ga, vec i svoj kriz koji nije samo moj.


..đe si jadan, brate leo

Citat:
Jer vidi, kao ja, tako i ti castis i proslavljas Milosrdje Isusa Krista, a kada stujes Milosrdje Njegovo, tada moras biti spreman na svojim ledjima, na svojim ramenima nositi ne samo svoj jad i bijedu, vec i jad i bijedu cijeloga covjecanstva.
'.

..nije bijeda "iznad"..radosti prema Kristu...
..jad i bijeda..mogu biti samo..spomenar..na starog grješnog "sebe"

Citat:
Svojom snagom nikada ne bi mogao izdrzati vrijedjanja i nevjeru nekoga koga ustvari niti ne poznajem, a jos manje od svojih najblizih, jer od njih najvise boli.


,,ne veži se uz čovjeka"..
..već ga samo..ljubi..njegovu nutrinu..
..ali ne i njegov grijeh..
..jer grije je taj..zbog kojeg..suza kanu..

Citat:
Al po Isusu Kristu, uzimam sve to, zalostan u dusi do suza koje rijetko staju teci, al uzimam sve to i molim posebno za njih al i za cijeli svijet, molim za Milosrdje Isusa Krista - da nam svima bude blag i da nam svima bude milosrdan u Onaj dan.
Zar bi to mogao tko sam od sebe i sam po sebi!?
[/quote]

..ta sami "po sebi ".smo samo prah..
,no MI NISMO SAMI...
..tu je naš.. Abba..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 tra 2007 15:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Da, svaki slucaj je individualan i za svaki se slucaj valja posebno obaviti razgovor s nekim od crkvenih vlasti i vidjeti dalje sto se moze a sto ne.
U mom primjeru, recimo, bivsa supruga i ja nikada nismo isli u crkvu, niti za Uskrs, niti za Bozic, niti prije braka niti nakon braka. Jednostavno smo se vjencali u crkvi jer se to tako cinilo. A nismo poznavali Boga, niti se molili Njemu, niti Ga spominjali u svom zivotu. Tri mjeseca prije rodjenja naseg djeteta vjencali smo se u crkvi. Bog dragi zna sto smo mislili cineci sve to. Tri godine nakon rastave poceo sam spoznavati Boga i ljubav Njegovu i sada je ovako kako je - i vise nego milosrdno s obzirom na djela nasa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 tra 2007 18:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joj teska vam tema :D :D
ma ja naravno također vjerujem u svetost braka i voljela bih kad to bude da potraje do kraja zivota..

al,ljudi smo,gijesimo,a ima miliun slucajeva kada se nladi i zalete pa nakon par godina on se propije,pocne je mlatiti..jednostavno neizdrzivo..i nastupi razvod..i ako ta neka osoba opet upozna nekoga i zaljubi se i ima sve sto nije s ovim imala i sda je mozda stvarno to to..sta to joj je grijeh-treba je osuditi i nedozvoliti joj sakaramente??!!
s tim se neslazem nikako..al svatko ima svoje :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 tra 2007 19:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
ivana7 napisao:
joj teska vam tema :D :D
ma ja naravno također vjerujem u svetost braka i voljela bih kad to bude da potraje do kraja zivota..


..svaka Božja zapovijed je SVETA..jer je SAVRŠENO ISTINITA u temeljima..

.a mi ih SVE..uredno KRŠIMO...
..s sve su POD ZNAKOM BESKRAJNOG BOŽANSKOG MILOSRĐA..

.ILI JESU ILI NISU..

.pa je po tome i " neraskidivost ženidbe" isto takva..ili nije..

..npr "[b]Poštuj oca i majku[/b]...".
..npr..kad se netko posvadi s svojim
..roditeljima i neće čuti za njih godinama..ne razgovaraju..
..da li to znači da ONI VIŠE NISU NJEGOVI RODITELJI..
..da li to znači da im GOSPODIN..treba zabraniti..primanje Sakramenata....

..Kako da se čovjek "očisti"..ako mu se brani PRISTUP..
..IZVORU MILOSTI I PRAŠTANJA...


.zar ne može PRIMITI ONU GOSPODNJU " Idi i ne griješi više"

..Da li su se zakoni , opet izdigli iznad smisla samog USTROJSTVA..

..koje govori o NESEBIČNOM PRAŠTANJU I MILOSRĐU..

.."Ta došao sam da vas spasim"

-------------------------------------

.Neraskidivost braka..nije ni više niti manje sveta..od svih ostalih
.zapovijedi koje se krše..

..Neka bude..samo Jedan Brak ..vezan i na nebi na zemlji...

.no nakon..propasti zemaljske veze..

..SVAKI ČLAN treba imati PRAVO NA OPROST I MILOSRĐE..
..NA ISPOVIJED I PRIČEST....bezuvjetno..

..kako bi svim srcem SLAVIO GOSPODINA..
..čist i opran od grijeha..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 252 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 31 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr