www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 25 vel 2009 07:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
svim dragim prijateljima,sestrama i braćom u Kristu,onima koji nas prate i čitaju,znanima i neznanima,iskažimo ponajprije hvalu Bogu Ocu koji nam je danas,na Pepelnicu, udijelio ovaj divni dar da započnemo korizmeno vrijeme...ujedno ga zamolimo,da u ovo milosno i sveto vrijeme,u ove dane spasenja po izlijevanju i djelovanju Duha Svetoga,svoja srca očistimo i u ljubavi ih svi zajedno učvrstimo...svima kojima nanijesmo bilo svjesno ili nesvjesno,bilo koju ranu njegovu/nu srcu,zamolimo i molim oproštenje,kako bih po milosti Božjoj svi imali u svom srcu mir i radost ovoga svetog korizmenog vremena!



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dMFKMDvGpXY&feature=channel_page[/youtube]


Zadnja izmjena: joakim; 25 vel 2009 08:00; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 vel 2009 07:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Poljubimo svoj križ! - počinje korizma

Bunimo se kad nam dođe
a znamo da bez križa nema zajedništva s Isusom.
Zamišljamo ga drugčije
a on nam se pojavi u sasvim običnim svakodnevnim stvarima
u sasvim običnim ljudima
u sasvim običnim mjestima

I tada mogu izabrati -
poljubiti svoj križ,
svoj svakodnevni križ,
ili gunđati na nj...

Neka nam Korizma pomogne
približiti se misteriju Križa -
približiti se LJUBAVI koja ima moć
preobraziti našu svakodnevnicu u nešto
.... posve drugčije...

I zato - prihvati-mo svoj križ...
poljubi-mo svoj križ...
Počinje korizma...

Iziđimo iz nje - bolji!

( mariela )

:grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 vel 2009 19:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
TKO NE UZME KRIŽ SVOJ I NE IDE ZA MNOM, NIJE ME DOSTOJAN!

KORIZMENI POST


--------------------------------------------------------------------------------

Bog želi da imamo radost, i to potpunu. Ali često da bi se ostvarila takva radost, moramo najprije nositi križ, biti pribijeni na križ, i to - sami.

Slika

Od apostolskih vremena kršćani su se s velikom ljubavlju prisjećali Kristove muke i uskrsnuća. Postili su na Veliki petak i Veliku subotu. Post kao zahvala i sjećanje na Isusovu muku u 3. stoljeću obuhvaća cijeli tjedan prije Uskrsa tj. Veliki tjedan. U 3. stoljeću pa i ranije postojao je post prije Uskrsa od 40 dana. Taj korizmeni post je u Rimu počinjao 6 tjedana prije Uskrsa. No post nije počinjao u nedjelju, kad se niti ne posti, već četiri dana ranije. Dan kojim ulazimo u korizmu prozvan je Pepelnica, zbog obreda posipanja pepelom. Nekoć je obred posipanja pepelom bio samo za javne grešnike. Ali u 10. stoljeću, kad se ukida javna pokora, taj je obred zadržan za sve vjernike.

Tako Pepelnicom počinje vrijeme priprave za veliki blagdan. Vrijeme iščekivanja. Iščekivanja uskrslog Krista koji, iako je uvijek s nama, opet uvijek iznova dolazi na Božji način. To je vrijeme posebnog prisjećanja Kristove muke, zahvaljivanja Bogu za njegovo milosrđe. Milosrđe toliko veliko da mnogi ljudi, među kojima ima i kršćana, to gotovo ne mogu shvatiti.

Sam Bog opravdava čovjeka. Opravdava, a ne osuđuje njegove slabosti i grijehe. Poništava ih u svojoj krvi. "Na njega pade kazna radi našeg mira, njegove nas rane iscijeliše" (Iz 53, 5). Kristove rane donose iscjeljenje, samo On je iscjelitelj. Kristove rane trebamo gledati kad želimo ozdraviti od bilo koje bolesti. Njegove rane, ne svoje. Svoje ako gledamo - bez obzira jesu li tjelesne, duševne ili duhovne - razboljeti ćemo se još više. Njegove kad gledamo - primiti ćemo snagu ili ozdravljenje. Kristove rane donose spasenje! Bog se u Bibliji predstavlja kao jedini Bog, kao stvoritelj i kao otkupitelj. Jahve otkupitelj rastjerao je sve ljudske grijehe i opačine poput oblaka i magle (Iz 44, 22). Sluga Jahvin, Svetac Izraelov čije rane nam donose spasenje jest - Isus. "Sluga moj pravedni opravdat će mnoge i krivicu njihovu na sebe uzeti" (Iz 53, 11).



Koliku snagu možemo zadobiti promatrajući Kristove rane. Razmišljanjem o Kristovoj muci dajemo Bogu hvalu, dajemo sebi mir i spasenje. Pogotovo tada kad nam se čini da smo sami na križu i da baš nikoga nema uz nas da nas utješi, da nas razumije. I čini se da oni koji bi nas trebali najviše razumjeti, da nas razumiju premalo ili čak nikako. Tada opet dobivamo snagu promatrajući Kristove patnje i znajući da je On s nama u sve dane našeg života. I ne samo u sve dane, nego i u sve minute i sekunde i onda je s nama kad ne osjetimo Njegovu blizinu.

Sjetimo se tada Isusa na križu, gdje je bio sam. Njegovi učenici i prijatelji ustuknuli su pred tajnom križa. Ostali su na udaljenosti. Zato, kad nam se čini da smo sami na križu, tada sigurno nismo sami. Isus nas tada nosi, On nosi naš križ. On najbolje zna kako je nositi križ sam. On ga je nosio sam. Isus najbolje od svih znade kako je biti na križu pribijen, ranjen i izrugivan - sam. Slijediti Krista uključuje i biti sam na križu. A to je jako teško.

Još je teže padati pod križem, a onda biti izrugivan i popljuvan. To je toliko teško da se mnogi sablažnjavaju nad tim te ostaju kršćani samo na papiru. Bog želi da imamo radost, i to potpunu radost. Ali često da bi se ostvarila takva radost, moramo najprije nositi križ, biti pribijeni na križ, i to - sami. Tko bi htio takav život - trpjeti patnju, nositi težak križ, tako težak da se pada pod njim, a onda biti ismjehivan i ostavljen od onih za koje vjeruješ da su ti prijatelji, da su ti najbliži? Tko bi se odlučio na to?

To je jedan od razloga zašto mnogi ljudi ne prihvaćaju Krista u punini. Jer prihvatiti Krista znači prihvatiti istinu. Isus sam za sebe kaže da je put, istina i život. Tako prihvatiti Krista koji je jedina istina, znači i prihvatiti takvu patnju.

To mogu samo oni koji Isusa, tj. Boga koji se objavio u Isusu zaista vole. Zaista voljeti Isusa znači da je On najvažnija osoba u našem životu. On ne dopušta da bude na nekom drugom mjestu u našem srcu i u našem životu, osim na pravom mjestu. Ako nam je Bog na drugom mjestu, mi smo već u pogrešnom odnosu prema Bogu i zato griješimo, jer Bogu ne dopuštamo da nas prožme svojom milošću onako kako to On želi i kako je to za nas najbolje. Sam Isus je rekao ove riječi: "Tko više ljubi oca ili majku nego mene, nije me dostojan. Tko više ljubi sina ili kćer nego mene, nije me dostojan. Tko ne uzme križ svoj i ne ide za mnom, nije me dostojan" (Mt 10, 37-38 ).



Te je riječi mogao reći jedino Onaj koji je za sebe rekao da je put i istina, uskrsnuće i život, prvi i posljednji. A te riječi za sebe nije rekao nikad nitko - osim Isusa.

HENRIETA ZAJEC




Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 vel 2009 19:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 vel 2009 17:51
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
KRISTna krizu govori "žedan sam".ON nam govori da je žedan naše ljubavi,IMAJMO TO UVJEK NA SRCU.HVALJEN BOG


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 vel 2009 20:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
evo jedne istinite priče koja dobro ilustrira ono što je Isus učinio za nas...

Dok je Nikola II bio car Rusije, jedan je otac dao svoga sina u vojsku nadajući se da će ga vojska naučiti stezi i da će naći svoj put u životu. Među ostalim porocima, mladić je imao slabost prema kockanju, i vojnički mu je život u tome više odmogao nego pomogao.

Njegov posao u vojsci bio je knjigovodstvo. Kako su njegovi kockarski dugovi rasli, on je posuđivao sve više novca iz blagajne da bi platio svoje dugove. Nastavio je i dalje gubiti umjesto dobivati i tonuti sve dublje u dug.

Kad je jedne noći uvidio koliko je taj iznos golem, napisao je preko ruba knjige:''Tako veliki dug, tko to može platiti?'' Zavalio se u stolac s pištoljem u ruci, želeći se prije smrti prisjetiti nekih trenutaka. Dok je razmišljao o svom životu, zadrijemao je.

Slika

Te je noći car Nikola II obilazio prednju stražu. Ušavši u knjigovođinu stražarsku kućicu ugledao je usnulog čovjeka sa pištoljem u ruci i otvorenu poslovnu knjigu.
Kad se vojnik u neko doba noći probudio, pogledao je u knjigu i pročitao riječi:''Tako veliki dug, tko to može platiti?'', a ispod toga je pisalo:''U potpunosti isplaćeno - car Nikola II !'' Car Nikola II imao je dovoljno novaca da plati dug.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 vel 2009 07:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
iz Božanskog časoslova,Službe čitanja,II čitanje,da vidimo kako je prva Crkva poticala na pokoru...

Iz Poslanice Korinćanima svetoga Klementa Prvoga. pape
(Pogl.7,4-8,3;8,5-9,1;13,1-4;19,2; Funk1,71-73,77-79.87)

Činite pokoru

Uprimo oči u krv Kristovu i spoznajmo kako je dragociena Bogu i Ocu njegovu koja je , prolivena radi našega spasenja, donijela čitavom svijetu milosr obraćenja.

Prođimo sva razdoblja povijesti svijeta i uočimo kako je Bog u svakom pokoljenju dao prigodu za pokoru onima koji su se htjeli njemu obratiti . Noa je propovijedao pokoru, i oni koji su ga poslušali bili su spašeni. Jona je propovijedao propast Ninivljanima, onim izvršivši grešničku pokoru, molitvama Bogu udobrovoljiše i postigoše spasenje, premda su se bili Bogu otuđili.

Službenici Božje milosti, nadahnuti Duhom Svetim, govorili su o pokori. I sam Gospodin svih stvari govorio je sa zakletvom o pokori: Tako živ bio ja, reče Gospodin, neću smrti grešnika nego pokoru, dadavši ovoj onu izvrsnu izreku: Opametite se, dome Izraelov, od nepravde svoje. Reci sinovima naroda mojega : ako grijesi vaši sa zemlje stignu do neba, ako budu crveniji od grimza i crniji od cilicija, ali ako se svim srcem meni obratite i reknete : Oče! , uslišat ću vas kao sveti narod.

Htijući dakle da svi koji su mu mili postanu dionici pokore, potvrdio je ono proroštvo svojom svemogućom voljom.

Stoga se pokoravajmo njegovoj veličanstvenoj i slavnoj volji i dok ga ponizno molimo za milosrđe i dobrotu, kleknimo do njegova smilovanja i obratimo se. Napustimo tašta djela i prepirku i zavist koja vodi u smrt.

Budimo, dakle braćo, ponizna srca te napustimo svaku nadutost i oholost i ludost i srdžbu te izvršimo ono što je pisano: Duh Sveti naime veli: Neka se mudar ne nadima svojom mudrošću, ni jak svojom jakošću, ni bogat svojim bogatstvom, nego onaj koji se ponosi neka se u Gospodinu ponosi tražeći Gospodina i čineći pravo i pravicu imajući na pameti govore Gospodina Isusa koje je izgovorio naučavajući jednakost i velikodušnost.

On je naime ovako govorio: Budite milosrdni da biste milosrđe postigli. Oprostite da bi se i vama oprostilo. Kako vi drugima činite tako će i vama učiniti. Kako dajete tako će se i vama dati. Kako sudite tako će se i vama suditi. Kako ste milosrdni tako ćete milosrđe iskusiti. Kako budete mjerili onako će se i vama mjeriti.

Ovim zakonom i ovim zapovijedima sami sebe utvrđujete da uvijek hodamo sa svom pomiznošću poslušni njegovim svetim riječima. Sveta nam Riječ ovo veli: Na koga ću se obazreti ako ne na poniznoga i smirenoga i onoga koji se mojih govora boji? Zato, pošto smo postali dionicima mnogih i velikih i slavnih djela, utecimo se k cilju našemu, miru, koji nam je od početka predan, i marljivo motrimo Roditelja i Stvoritelja čitavog svijeta i čvrsto prianjajmo njegovim veličanstvenim i izoblinim darovima mira i dobročinstvima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ožu 2009 11:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika

Evo sad je vrijeme milosno, evo sad je vrijeme spasa.
2Kor 6,1

Korizma je vrijeme milosti, osobite Božje blizine. Ulazim u korizmu. Predamnom je četrdeset dana šanse da osjetim blagodati milosti, da osjetim da sam zamilovan Božjom ljubavlju.
Korizma nije ponajprije odricanje, naglasak je na rastu, razvijanju onoga što je u mene usađeno. Bog me želi obradovati u ovo vrijeme upravo osjetom svoje blizine, bliskosti. Možda sam opijen vlastitom snagom, vlastitim sposobnostima – zbog toga ne mogu osjetiti Boga. Bog se osjeća…

Bože, daj mi ponizno srce, otvoreno srce da te mogu osjetiti, da mogu osjetiti tvoj dodir, toplinu tvoje ruke iz koje struji život, teku rijeke života. Bože, daj mi život!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 vel 2011 18:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Za par dana počinje korizma. Pripremamo li čišćenje i olakšanje naše duše i tijela, našeg srca kroz nadolazeću 40-dnevnicu?
Kroz pripremljenu i odlučnu pokoru, post i molitvu naučimo se u vremenu kušnje,priprave i išćekivanja, odlikama koje najviše nedostaju danas nama i čitavom svijetu: poniznosti, skrušenosti, strpljivosti, mudrosti ...
Obuzdajmo svoj ego, oholost svoga srca da možemo u ovoj duhovnoj borbi, raskajanja srca, osloboditi se ovozemaljskih navezanosti i pristupiti pred križ Uskrsloga Gospodina Isusa Krista!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 svi 2011 12:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 lip 2010 19:38
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da se nadovezem posto duuuugo nisam bila na forumu. Evo sto mi je donila ova korizma. 8)
Najveca zelja mi je bila da mi materija ne bude vazna, tako i bi. Postila sam na "svoj" nacin i Isus mi je da tu milost da shvatim da ono u cem jesam, sto imam, kako izgledam je daaaleko od toga da bude vazno. Sada niti mi se da ici po ducanima, niti me zanima koja je moda, ni sto se nosi i kad idem u centar da kupih hranu ma ni da bi glavu okrenila za nekom majicom ili nesto. Bog mi je da da shvatim da je u kuci moje najlipse, najmodernije i najvece bogatstvo(mislim na obitelj). I na tome mu velika HVALA!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2013 22:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika

Cista srijeda..Pepelnica...

Očekuješ me
Tražim Te u nebu, Ti me očekuješ na zemlji na kojoj je Krist boravio. Želiš da Te ovdje djelom i riječju svjedočim, a ja se bojim. Očekuješ li me uzalud? Još uvijek čekaš na moju zahvalnost. Gospodine, svim srcem Ti zahvaljujem, jer sve što imam, od Tebe mi je darovano. Ništa nisam zaslužio. Očekuješ me u mome bližnjemu; pomozi mi da budem pažljiv i nesebičan. Očekuješ me u mojim dnevnim obvezama; pomozi mi da budem odgovoran i da pobijedim lijenost. Očekuješ me, Gospodine, o daj da Te s ljubavlju nađem! Amen.
(molitvenici.net)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr