www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 02:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2008 21:22 
Dragi brate Naggare, mislim da ovim svojim "neronovskim" traktatom i njegovim sadržajem reče više o sebi nego o bilo čemu/kome drugome.
Pogotovo zadnji pasus. Ti si jedini koji spominje strankinje i poprsja - možda si na odmoru upravo pa si sam u takvoj situaciji?
Ljubim i ja tvoju dušu i molim Gospodina da ti podari znanja i strpljenja da bolje uštimaš tu svoju harfu uz koju voliš tako epski "oplesti" po svemu jer ja ipak ne mislim da je "žalostan i jadan extrakt tvog duha".
I, da - neće mi trebati godine, nego cijeli život da izvučem sve trupce iz svoga oka.....i opet će ih ostati...svjestan sam toga. Itekako.

Pozdravljam te i blagoslivljam i molim za tebe.


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2008 21:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Jakov napisao:
Dragi brate Naggare, mislim da ovim svojim "neronovskim" traktatom i njegovim sadržajem reče više o sebi nego o bilo čemu/kome drugome.
Pogotovo zadnji pasus. Ti si jedini koji spominje strankinje i poprsja - možda si na odmoru upravo pa si sam u takvoj situaciji?
Ljubim i ja tvoju dušu i molim Gospodina da ti podari znanja i strpljenja da bolje uštimaš tu svoju harfu uz koju voliš tako epski "oplesti" po svemu jer ja ipak ne mislim da je "žalostan i jadan extrakt tvog duha".
I, da - neće mi trebati godine, nego cijeli život da izvučem sve trupce iz svoga oka.....i opet će ih ostati...svjestan sam toga. Itekako.

Pozdravljam te i blagoslivljam i molim za tebe.



.moraš se moliti dosta za mene..
..ako misliš da trebam svariti..
.tvoju fariziještinu..

..već dugo ne pročitah..nešto tako bešćutno..

..strahota...svećenik u papučama..a možda i u kratkim hlačama..
.kladim se da si ti bio na misi..u ronilačkom odijelu..
..da se ljudi ne bi sablažnjivali..nad tvojim atletskim pločicama...
.na trbušćiću..:lol:

..dragi jakove..
..pozdrav s mora. od naggara.. :lol:
.ima na plaži ,stvarno divnih lipota.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2008 21:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
naggar napisao:
Jakov napisao:
Dragi brate Naggare, mislim da ovim svojim "neronovskim" traktatom i njegovim sadržajem reče više o sebi nego o bilo čemu/kome drugome.
Pogotovo zadnji pasus. Ti si jedini koji spominje strankinje i poprsja - možda si na odmoru upravo pa si sam u takvoj situaciji?
Ljubim i ja tvoju dušu i molim Gospodina da ti podari znanja i strpljenja da bolje uštimaš tu svoju harfu uz koju voliš tako epski "oplesti" po svemu jer ja ipak ne mislim da je "žalostan i jadan extrakt tvog duha".
I, da - neće mi trebati godine, nego cijeli život da izvučem sve trupce iz svoga oka.....i opet će ih ostati...svjestan sam toga. Itekako.

Pozdravljam te i blagoslivljam i molim za tebe.

po


.moraš se moliti dosta za mene..
..ako misliš da trebam svariti..
.tvoju fariziještinu..

..već dugo ne pročitah..nešto tako bešćutno..

..strahota...svećenik u papučama..a možda i u kratkim hlačama..
.kladim se da si ti bio na misi..u ronilačkom odijelu..
..da se ljudi ne bi sablažnjivali..nad tvojim atletskim pločicama...
.na trbušćiću..:lol:

..dragi jakove..
..pozdrav s mora. od naggara.. :lol:
.ima na plaži ,stvarno divnih lipota.. :lol:


E moj dragi brate i ti nesmiješ ovako osuđivati Jakova :twisted: .
Tema je "Kako do prikladnoga ponašanja na misnim slavljima?" izvađena iz Glasa Koncila i na koju svatko može reći šta misli i staviti neko svoje iskustvo. :grlim te:
Asti miša :) oli danas nije bilo janjetine pa si se najutija :cry: :mrgreen:

Pozdrav boljoj polovici i onim lipim Spličanima :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2008 22:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
E moj dragi brate i ti nesmiješ ovako osuđivati Jakova :twisted: .
Tema je "Kako do prikladnoga ponašanja na misnim slavljima?" izvađena iz Glasa Koncila i na koju svatko može reći šta misli i staviti neko svoje iskustvo. :grlim te:
Asti miša :) oli danas nije bilo janjetine pa si se najutija :cry: :mrgreen:

Pozdrav boljoj polovici i onim lipim Spličanima :grlim te: :grlim te

------------------

.ponovit ću jakovljevu impresiju...

[
Citat:
i]Čitam to kad danas ovakva situacija kod nas na večernjoj misi: župnik ima na sebi onu bijelu haljinu (nije alba, ona druga, ne znam pravi izraz) i samo stolu prebačenu preko ramena. No, ta mu "haljina" nije dovoljno dugačka tako da se uredno vidi da je u običnim papučama obuvenim na bosu nogu i da je, očigledno, u kratkim hlačama jer se ne vide uopće nogavice od hlača. Dan jeste bio ekstremno vruć i kod nas u crkvi je jako vruće, ali bilo mi malo čudno to što vidim jer zaista nikada u životu nisam vidio da župnik služi misu tako obuven.
Nije da me je to sablaznilo, i župnici su ljudi i njima je vruće, sve to razumijem - ali jednostavno mi bilo neobično i nekako žao što se tako "spremio". Istina, viđam u crkvi još ponekog muškarca u papučama no ja nekako ne bih mogao tako doći na misu. Obujem pristojnije, zatvorenije sandale i naravno duge hlače i majicu/košulju s rukavima, nikako bez (s kratkim rukavima, [/i]

..kakvo je to ..srce ..koje može tako bešćutno..
..secirati...nebitno...
..pa taj je jakov...pola mise ..proveo u istraživanju..
..kako se svećenik..obukao..
.

..već zamišljam kako bi opisao ..skromno obučenog Leopolda Mandića..
..u sandalama i u starom habitu..

.ja više od pola mise...žmirim..
..i slušam svećenika..
..u Međugorju..uživam u "govoru u jezicima"
..to je za mene pjesma..

..jer ne dolazi ..nečistoća izvana..
..već iznutra..

..Molim vas..manite..se NEBITNOG..
..Radujete se svakom članu koji dolazi na misu..
..ma kako bio on ..obučen...

.pa nije .NITKO došao ma S.Misu..na silu..

..radujte se ..što je uopće došao..
..jer ga njegov duh vodi..na S.MISU..

..zar je vanjska forma važnija..
..od unutarnjeg duha..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2008 22:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Spominješ Sv. Leopolda, pa taj mali franjevac je nosio svoj abit po propisu i fratarske sandale. Bio je primjer i uzor svima i čitavo njegovo biće je odisalo svetošču. To je svetac kojega posebno volim i poštiujem a bila sam i nekoliko puta u njegovom svetištu u Padovi i jedanputa u Hercegnovom svom rodnom mjestu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2008 22:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slažem se sa i sa Speranzom, i Naggarom djelomično. Prikladna odjeća- to je više izraz nekog poštovanja prema svetinjama odnosno Božjem domu. Današnji je "svit" moderan pa se i na misi žele pokazati u "najboljem sviltlu", mislim da je bit u "ne znanju" više negoli u "namjernom" nebontonskom ponašanju. Slažem se sa tvrdnjom da treba gledati u "srca" ali mislim da donekle ljudi pretjeruju sa slobodom ponašanja, pa to više liči na anarhiju.


P.S. Trebate vidjeti kad se fra Smiljan na misi raspali na polugole žemskinje u bretelicama i dekolteima. :lol: :p59:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 srp 2008 22:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
IVT napisao:
Slažem se sa i sa Speranzom, i Naggarom djelomično. Prikladna odjeća- to je više izraz nekog poštovanja prema svetinjama odnosno Božjem domu. Današnji je "svit" moderan pa se i na misi žele pokazati u "najboljem sviltlu", mislim da je bit u "ne znanju" više negoli u "namjernom" nebontonskom ponašanju. Slažem se sa tvrdnjom da treba gledati u "srca" ali mislim da donekle ljudi pretjeruju sa slobodom ponašanja, pa to više liči na anarhiju.


P.S. Trebate vidjeti kad se fra Smiljan na misi raspali na polugole žemskinje u bretelicama i dekolteima. :lol: :p59:


..takav sam i sam.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr