www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 04:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2008 13:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Citat:
Upravo tako mili Lorde - to što si opisao čista je navezanost i praznovjerje da si slab i nezaštićen ako nema tvoje medaljice ili krunice


to su pocetnicke greske u vjeri... ta navezanost... a tamna noc osjeta kroz koju sad prolazim i cistim se mi je pomogla da se toga rijesim... puno toga jos treba Otac "ocistiti" a jedino sto meni zaista sad treba je -> strpljivost dok sve to ne prode

Citat:
Ma samo se u Boga uzdaj dušice mila....a i naše molitve bi mogle pomoći ....ja vjerujem da hoće....i da uskoro nećeš lutati nego ćeš imati jasan stav o tom što Gospodin želi od tebe.

Pusa :grlim te:


za sad sam strpljiv i cekam da On "progovori" kako i kamo dalje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2008 14:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jedno je Lorde sigurno....

Isus ima njabolji put za tebe... put kojim nitko drugi nemože nego samo Ti.... put koji samo ti Njemu možeš ispuniti..... u dobrim si i čvrstim i vjernim Rukama :P

Ja recimo nisam "navezana" na matrijal (krunicu) al volim je imat oko vrata da me podsjeća svaku sekundu na Isusa i Mariju... a kad je zaboravim..osjećam se nekak "golo".. he..he..

ali nebih nikad mogla nositi nešto što NE MOLIM.. bilo bi mi to "suho" nekak ... ja znam da kad molim Krunicu koja mi je oko vrata da me ona (moja vjera) štiti....

pusa i Božji blagoslov!!! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2008 15:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Elenora napisao:
ali nebih nikad mogla nositi nešto što NE MOLIM.. bilo bi mi to "suho" nekak ...


Gle ja sam sigurna da nosiš vjenčani prsten, a na njega sigurno ne moliš - kaj ne :?: :!:

Za mene takve stvari kao medaljon sveca....vjenčani prsten i sl...ne nose se radi nekakve navezanosti nego prvenstveno kao simbol - u slučaju medaljona da želimo sljediti primjer onog koji je na medaljonu...na putu prema Kristu, - dok prsten pak svjedoči da smo po sakramentu vjenčanja postali pred Bogom jedno sa svojim bračnim drugom....

Stoga osobno nemam ništa protiv nošenja medaljica, križeva i sl. dok god je to samo simbol pripadnosti Kristu, a ne nakekav modni krik ili pak navezanost na predmete.

Nadam se da se ne ljutiš mila Elenorice....samo mi malo zaparalo uši, a ja kao dežurna "svađalica" odmah da odgovorim heheheheh

Pusa :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2008 16:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Citat:
Nadam se da se ne ljutiš mila Elenorice....samo mi malo zaparalo uši, a ja kao dežurna "svađalica" odmah da odgovorim heheheheh


Tu smo da se nadopunjujemo i međusobno podučavamo, poučeni Kristovim naukom i Životom :grlim te:
Ma sve vas jaako :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:

:D BVB :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Medaljoni
PostPostano: 11 srp 2008 16:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
slomljeno_krilo napisao:
Jel postoji kakav drugi medaljon osim onog svetog Benedikta? Mislim da sam negdje vidio medaljon svetog Ante ili svetog Franje nisam siguran. Htio bih si nabavit nešto posebno danas svako drugi ima sv.Benedikta a ja sam bio među prvima koji ga je imao. Hvala :grlim te:


Mir kuci tvojoj..."slomljeno krolo"...

Dali bi mogao malo vise pojasniti.. :?: :twisted:


Htio bih si nabavit nešto posebno danas svako drugi ima sv.Benedikta a ja sam bio među prvima koji ga je imao.

Sta bi to trebalo da bude posebno.?

Molim te,pojasni ovu receni,koju sam podebljala..Moze..

Bog te blagoslovio,cuvao u miru i ljubavi..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2008 17:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ožu 2008 22:54
Postovi: 83
Lokacija: ST
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zozy napisao:
BiTLorD napisao:
zanima me zasto zelis biti "poseban"...


Lorde ne mogu odoljeti .... :lol: :lol: :lol:
Nije krilce želio da bude poseban nego je želio "poseban" medaljon, onaj koji je malo neobičniji - meni tu ništa loše nije ..

evo...ovdje ti je odgovor na tvoje pitanje...ostalo nisam ni čitao....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2008 17:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
slomljeno_krilo napisao:
Lorde ne mogu odoljeti .... :lol: :lol: :lol:
Nije krilce želio da bude poseban nego je želio "poseban" medaljon, onaj koji je malo neobičniji - meni tu ništa loše nije ..

evo...ovdje ti je odgovor na tvoje pitanje...ostalo nisam ni čitao....


molim te primi moji ispriku ako sam krivo shvatio jer sam na brzinu procitao i pomislio posto nisi dugo na forumu da te "zanjela" ta posebnost za koju nazalost vecina "zivi"... kasnije sam i napisao kako nisam direktno mislio na tebe ali mi se nije vracalo gore i umjesto "zelis" pisat "zelite"...

cinjenica jest da puno ljudi kupe neki predmet kao u ovom slucaju "poseban" toliko se "spoje" sa njime da im ne pada na pamet nekome pokloniti taj predmet jer im znaci sve... to je mene duze vrijeme progonilo...

pa eto spominjem svoje greske i nadam se da ih drugi nece ponavljati... ali opet ne razumijem jednu stvar: zasto trazis posebne predmete? kolekcionar si tih svetih predmeta?

ili jednostavno zelis pokazat drugima da imas nesto sto oni nemaju... to zakljucujem iz ovoga:

Citat:
Jel postoji kakav drugi medaljon osim onog svetog Benedikta? Mislim da sam negdje vidio medaljon svetog Ante ili svetog Franje nisam siguran. Htio bih si nabavit nešto posebno danas svako drugi ima sv.Benedikta a ja sam bio među prvima koji ga je imao.


iz toga se da zakljuciti da si uvijek tezio imati nesto sto drugi nemaju i tako biti poseban... sad kad svi imaju sv. Benedikta ti vise nisi poseban i treba ti "nesto" s cim bi se opet osjecao posebnim...

ja to tako razumijem...

i molim te nemoj se naljutiti na ovo sto sam napisao... nakon prvog posta osjetio sam kako cu te povrijediti... ne poznajem te ali mi srce govori da cu te ponovo malo povrijediti nakon ovog...

neznam koliko si dugo pratio ovaj forum pa vjerojatno neznas na koji nacin ja pisem... procackaj moje postove od ranije pa ces vidit "s kim imas posla" i da nisam zlonamjeran nego ti pisem svoje shvacanje svega sto si iznio na ovom forumu...

primi jedan topli bratski zagrljaj :grlim te: i BTB i cuvao


Zadnja izmjena: BiTLorD; 11 srp 2008 17:30; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2008 17:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ožu 2008 22:54
Postovi: 83
Lokacija: ST
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ma ok je :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 srp 2008 13:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 tra 2007 16:22
Postovi: 321
Lokacija: PROZRAČNI OBLAČIĆ
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bogec.Ja mislim da je prvi medaljon star bar 500 godina i mislim da ga nisi imao prvi al nije bitno.Bitno je da želiš nosit nešto posebno a škapular je jako poseban i još ga vrlo malo ljudi nosi a pogotovo u splitu samo škapular se nosi da se ne vidi ispod odjeće i to će tebi biti prikladno.Osobno ne nosim često medaljone a nakit nikakav nenosim a medaljicu sv.Benedikta nosim kad molim za ljude a posebno one koji su zagazili u okultne prakse.Medaljon ne štiti al vjera jest.Ako ja nosim nešto da drugi vide onda bolje ne nosit ništa a ako nosim radi sebe onda je OK.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 ruj 2008 18:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 kol 2008 19:41
Postovi: 23
Lokacija: mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja nosim škapular i čudesnu medaljicu (O Marijo bez grijeha začeta moli za nas koji se tebi utječemo). Medaljica je naravno blagoslovljena i sve što je blagoslovljeno u ime Crkve od velike je pomoći! U knjižici koja se zove Oče Tebi je sve moguće piše da se u kušnjama treba poslužiti sredstvima koja vjernici časte, a posebno se spominje Čudesna medaljica i Medaljica Sv. Benedikta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 22 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr