www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Medaljoni
PostPostano: 11 srp 2008 09:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ožu 2008 22:54
Postovi: 83
Lokacija: ST
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jel postoji kakav drugi medaljon osim onog svetog Benedikta? Mislim da sam negdje vidio medaljon svetog Ante ili svetog Franje nisam siguran. Htio bih si nabavit nešto posebno danas svako drugi ima sv.Benedikta a ja sam bio među prvima koji ga je imao. Hvala :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2008 09:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
prijatelju dragi prov ti zelim jedan veliki i topli pozdrav uputit...

zanima me zasto zelis biti "poseban"... ne razumijem tu teznju za necim sto drugi nemaju... medaljon kao medaljno je kao predmet kojeg kada posvetis ima ucinka da te "stiti" ali ni to te nece zastiti ako nemas ZIVU VJERU u Spasitelja i Otkupitelja naseg...

prije sam i ja u pocetku stavljao i krunice pod jastuk i oko vrata svasta kupljeno od medjugorja da bi se sve raspalo nakon nekog vremena na cudne nacine... zasto? pa vjerojatno kako bi mi se pokazalo kako ne stite predmeti covjeka vec ZIVI KRIST I NJEGOVA MAJKA...

ovo nisam bas tebi direktno uputio vec svima koji citaju a medu njima i gosti koji dolaze svakoga dana... neka se ne zavaravjau previse te neka se prime molitve krunice jer ona je najjace oruzje protiv svakoga zla

i za kraj: mozes imati sto tisuca medaljona, lancica, privjesaka ali ako nemas vjeru ni to te nece spasiti na nasrtajima sotone koji kruzi kao ricuci lav cekajuci nasu slabost da nas POZDERE....

BVB i neka se nitko ne naljuti na ovo... to je moj stav i takav ce ostat...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2008 10:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 vel 2007 19:32
Postovi: 27
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i ja se slazem sa tim. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Medaljoni
PostPostano: 11 srp 2008 11:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
slomljeno_krilo napisao:
Jel postoji kakav drugi medaljon osim onog svetog Benedikta? Mislim da sam negdje vidio medaljon svetog Ante ili svetog Franje nisam siguran. Htio bih si nabavit nešto posebno danas svako drugi ima sv.Benedikta a ja sam bio među prvima koji ga je imao. Hvala :grlim te:

a pitaj u Crkvi svojoj kod svećenika..on vjerovatno ima.. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2008 12:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja ti preporučam da fino staviš škapular :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2008 12:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Da škapular je prekrasan....meni žao što ga ja nisam stavila....no bit će vremena :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2008 12:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja imam škapular, nosim ga od proljetos...divan je a i pobožnost koja ide s njim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2008 12:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
BiTLorD napisao:
zanima me zasto zelis biti "poseban"...


Lorde ne mogu odoljeti .... :lol: :lol: :lol:
Nije krilce želio da bude poseban nego je želio "poseban" medaljon, onaj koji je malo neobičniji - meni tu ništa loše nije ..

Citat:
ovo nisam bas tebi direktno uputio vec svima koji citaju a medu njima i gosti koji dolaze svakoga dana... neka se ne zavaravjau previse te neka se prime molitve krunice jer ona je najjace oruzje protiv svakoga zla


Ajde dobro sad si se malo izvukao heheheheh :lol:

Citat:
i za kraj: mozes imati sto tisuca medaljona, lancica, privjesaka ali ako nemas vjeru ni to te nece spasiti na nasrtajima sotone koji kruzi kao ricuci lav cekajuci nasu slabost da nas POZDERE....


Mili Lordinjo evo npr. ja nosim križ oko vrata....ne zato da bih se zaštitila od sotone....jer samo me živi Bog može od Zloga zaštititi nego upravo iz razloga jer me svaki pogled na Raspetog oko mog vrata podsjeti da me On toliko ljubi da je svoju krv prolio da bi mene spasio....i sretna sam ako križ na mom vratu i druge ljude koji ga vide podsjeti na to.
Dakle možda krilce jednostavno osjeća da su mu po svojim biografijama najbliži sveci sv. Ante i sv. Franjo pa se isto kao ja s križem želi uvijek kad vidi medaljon oko vrata podsjetiti što znači suobličiti se s Kristom kako su to činili oni čiji medaljon nosi.

Citat:
BVB i neka se nitko ne naljuti na ovo... to je moj stav i takav ce ostat...


Naravno Lorde da se nitko ne ljuti na tebe jer ti kao i svi imaš pravo na svoje mišljenje, a ljubiti jedni druge bez obzira na sve razlike koje postoje među nama je ono što nas Gospodin uči.

Ljubim te u Kristu Gospodinu i ....bez obzora na sve .... čeka te sobica u Mo ako odlučiš da te udomimo heheheheh :b206: :b101: :b101: [/quote]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2008 13:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Citat:
Lorde ne mogu odoljeti .... :lol: :lol: :lol:
Nije krilce želio da bude poseban nego je želio "poseban" medaljon, onaj koji je malo neobičniji - meni tu ništa loše nije ..


ako je tako tj ako sam krivo shvatio primi moju ispriku krilce... iako ja ne osjecam da bi trebao imati nesto posebno oko svog vrata, svoje ruke ili neznam cega...

Citat:
Mili Lordinjo evo npr. ja nosim križ oko vrata....ne zato da bih se zaštitila od sotone....jer samo me živi Bog može od Zloga zaštititi nego upravo iz razloga jer me svaki pogled na Raspetog oko mog vrata podsjeti da me On toliko ljubi da je svoju krv prolio da bi mene spasio....i sretna sam ako križ na mom vratu i druge ljude koji ga vide podsjeti na to.
Dakle možda krilce jednostavno osjeća da su mu po svojim biografijama najbliži sveci sv. Ante i sv. Franjo pa se isto kao ja s križem želi uvijek kad vidi medaljon oko vrata podsjetiti što znači suobličiti se s Kristom kako su to činili oni čiji medaljon nosi.


evo moga iskustva i zasto sam to tako napisao... oko vrata imam lancic sa krizem razapetog Isusa... i medaljicu sv. Benedikta... naravno posvecen je lancic... i negdje sam procitao da je Gospa rekla da u kucu stavimo sto vise poboznih stvari... i ja u sobi imam hrpu toga kupljenog i posvecenog iz Medjugorja... i sve to stoji... blagoslivljam i sobu i kucu... i krevet na kojem spava... pa ipak uza svu tu "ovozemaljsku zastitu" (mislim na predmete) nista ne moze sprijeciti napastovanje sotone tokom snova i tokom dana... kako imam dar raspoznavanja duhova osjetim cesto ta napastovanja i podmetanja i naravno treba se boriti podtiv tih zamki... i nedavno sam cak i upao u zamku jer nisam prepoznao vec se prepustio... no na greskama se uci... zivotna skola...

no kako sam napisao nisam direktno mislio na krlice (on zna najbolje sto osjeca i sto mu je ciniti > ja sam okvirno pisao ali mi se kasnije nije dalo ispravljati) vec i na ostale koji su navezani na stvari... kod mene je to prije bila doslovno bolest... ako nisam imao ovo ili ono poludio sam jer se nisam osjecao "zasticeno" umjesto da sam na Nebu trazio zastitu...

Citat:
čeka te sobica u Mo ako odlučiš da te udomimo heheheheh :b206: :b101: :b101:


kako sada nisam upao u Zagrebu vrata su mi otvorena da idem bilo gdje studirat... trenutno nemam volje za nista pa se malo i mucim sa izrazavanjem misli... pa koji puta krivo misli pretocim u rijeci... mozda odem kod zuki_1 studirat, mozda u Zadar gdje mi zivi jako puno rodbine...

za sad sam strpljiv i danas krecem na molivu da mi Duh Sveti pokaze pravi put koji trebam hoditi... ako je to Australija putujem tamo kod tete, ako je to Rijeka ili Zadar putujem tamo... ako je to Mo kucam Zozy na vrata... :grlim te: :grlim te:

za sad neznam nista i zbunjen sam u potpunosti... cudi me sto jos znam kako se zovem...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2008 13:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
BiTLorD napisao:
no kako sam napisao nisam direktno mislio na krlice (on zna najbolje sto osjeca i sto mu je ciniti > ja sam okvirno pisao ali mi se kasnije nije dalo ispravljati) vec i na ostale koji su navezani na stvari... kod mene je to prije bila doslovno bolest... ako nisam imao ovo ili ono poludio sam jer se nisam osjecao "zasticeno" umjesto da sam na Nebu trazio zastitu...


Upravo tako mili Lorde - to što si opisao čista je navezanost i praznovjerje da si slab i nezaštićen ako nema tvoje medaljice ili krunice

Citat:
za sad neznam nista i zbunjen sam u potpunosti... cudi me sto jos znam kako se zovem...


Ma samo se u Boga uzdaj dušice mila....a i naše molitve bi mogle pomoći ....ja vjerujem da hoće....i da uskoro nećeš lutati nego ćeš imati jasan stav o tom što Gospodin želi od tebe.

Pusa :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr