www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 23 ruj 2010 09:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
marija-elena napisao:
Ja osobno mislim da svi osim bolesnih mogu postiti,to s organizmom zaista vrijedi ali za pojedince,međutim u ostalim slučajevima se radi o napasti,koja ti neda da izdržiš post koji je spasonosan.Kome je to post naštetio zdravlju?! ljudi poste 40 dana o kruhu i vodi pa živi i zdravi ostanu,opet kažem ima pojedinaca koji opravdano nemogu izdržat,ali ostali....


Dakle ti želiš reći da je to napast kad ti već pozli od gladi i toliko ti je loše da se gubiš. :roll:
Naravno da ako netko posti dvaput tjedno da mu to može naštetit zdravlju.

Daj mi reci koji su to ljudi postili 40 dana o kruhu i vodi???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2010 09:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
marija-elena napisao:
Ja osobno mislim da svi osim bolesnih mogu postiti,to s organizmom zaista vrijedi ali za pojedince,međutim u ostalim slučajevima se radi o napasti,koja ti neda da izdržiš post koji je spasonosan.Kome je to post naštetio zdravlju?! ljudi poste 40 dana o kruhu i vodi pa živi i zdravi ostanu,opet kažem ima pojedinaca koji opravdano nemogu izdržat,ali ostali....


Dakle ti želiš reći da je to napast kad ti već pozli od gladi i toliko ti je loše da se gubiš. :roll:
Naravno da ako netko posti dvaput tjedno da mu to može naštetit zdravlju.

Daj mi reci koji su to ljudi postili 40 dana o kruhu i vodi???


Johnny,rekla sam postoje ljudi koji imaju izrazito slab organizam i nemogu izdržati post,a post je žrtva a ne nešto što se mora po život "odradit"što znači, ako postiš kruh i voda i imaš nelagodu,mantanje ili šta ja znam neće te Bog lupit po glavi ako pojedeš bananu,jabuku ili nešto tako...ali reći ja to nemogu manta mi se i onda se nemilice najest već pripremljenog ručka ili 4 šnite neznam čega???
Ja postim dva puta tjedno i živa sam i zdrava i uzbrdo brza :mrgreen:
Kod nas to nije ništa spektakularno postit 40dana kruh i voda i ne poste svi naravno,al ima žena koje korizmu tako poste,ja nisam probala i neznam dali ću ikad,al bože im usliši tu žrtvu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2010 09:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
marija-elena napisao:
Ja postim dva puta tjedno i živa sam i zdrava i uzbrdo brza :mrgreen:
Kod nas to nije ništa spektakularno postit 40dana kruh i voda i ne poste svi naravno,al ima žena koje korizmu tako poste,ja nisam probala i neznam dali ću ikad,al bože im usliši tu žrtvu


Ako si ti sama sebi mjerilo svega i svih stvari onda dobro. :roll:
Ali nisu svi ljudi isti, možda tebi i paše post a nekome organizam možda nikako ne podnosi taj post. I zato nema potrebe da se bezveze trapi ako će cijeli dan bit malaksao i maltene se rušiti okolo.

Al vidio sam u ranijim postovima da si rekla da je taj post srijedom i pekom preporučila Gospa. Pretpostavljam da je to preporučila "Gospa koja se ukazuje u Međugorju". A znamo da poruke te "Gospe" nisu za nikoga obavezne ni mjerodavne.

Ako netko kaže da mu je od posta zlo i da je malaksao ja bi mu savjetovao da prekine s tim a ne da se ubija.
A baš bi ja volio pratiti medicinski te ljude koji poste 40 dana o kruhu i vodi da vidimo koji su to procesi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2010 10:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
nema potrebe da se bezveze trapi
ja bi mu savjetovao da prekine s tim a ne da se ubija.


Dragi moj johnny nek te dragi Bog blagoslovi i čuva :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2010 14:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Niti u snu ne pomišljam da tvrdim kako post nema svoju vrijednost, no ipak se držim onog posta koji je Bogu više "pri srcu".

Iz 58,6-11 Ovo je post koji mi je po volji, riječ je Jahve Gospoda: Kidati okove nepravedne, razvezivat' spone jarmene, puštati na slobodu potlačene, slomiti sve jarmove; podijeliti kruh svoj s gladnima, uvesti pod krov svoj beskućnike, odjenuti onog koga vidiš gola i ne kriti se od onog tko je tvoje krvi. Tad će sinut' poput zore tvoja svjetlost, i zdravlje će tvoje brzo procvasti. Pred tobom će ići tvoja pravda, a Slava Jahvina bit će ti zalaznicom. Vikneš li, Jahve će ti odgovorit, kad zavapiš, reći će: "Evo me!" Ukloniš li iz svoje sredine jaram, ispružen prst i besjedu bezbožnu, dadeš li kruha gladnome, nasitiš li potlačenog, tvoja će svjetlost zasjati u tmini i tama će tvoja kao podne postati, Jahve će te vodit' bez prestanka, sitit će te u sušnim krajevima. On će krijepit' kosti tvoje i bit ćeš kao vrt zaljeven, kao studenac kojem voda nikad ne presuši.

Mt 9,13 Hajdete i proučite što znači: Milosrđe mi je milo, a ne žrtva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 ruj 2010 21:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 lip 2007 11:28
Postovi: 365
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja se trudim postiti srijedom i petkom o kruhu i vodi. Nije da je, meni proždrljivoj, lako ali mi donosi i puno radosti.

Često sam utorkom na večer bila tako radosna jer sutra postim, ko da mi duša zna da će sutra biti malo lakša i bliža Bogu nego danas :). Lakše mi je moliti kad postim.

Post te ojača. Na malim stvarima se vježbaš za nešto veće. Ako se ne mogu odupirjet čokoladi kako ću se oduprijet npr. požudi.


johnny 5 napisao:
Al vidio sam u ranijim postovima da si rekla da je taj post srijedom i pekom preporučila Gospa.


Prvi su kršćani postili dva puta tjedno, srijedom i petkom, tako da to nije ništa novo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lis 2010 08:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Marijeta napisao:
Ja se trudim postiti srijedom i petkom o kruhu i vodi. Nije da je, meni proždrljivoj, lako ali mi donosi i puno radosti.

Često sam utorkom na večer bila tako radosna jer sutra postim, ko da mi duša zna da će sutra biti malo lakša i bliža Bogu nego danas :). Lakše mi je moliti kad postim.

Post te ojača. Na malim stvarima se vježbaš za nešto veće. Ako se ne mogu odupirjet čokoladi kako ću se oduprijet npr. požudi.


Prvi su kršćani postili dva puta tjedno, srijedom i petkom, tako da to nije ništa novo.


Čekaj nisam shvatio tvoj odgovor. Spominješ da se trudiš postiti dva puta tjedno o kruhu i vodi. Ako sam ja to dobro shvatio onda si cijeli dan samo na kruhi i vodi, jel tako???

Kakva veze ima čokolada onda s tim, mogu ja bez čokolade al ne mogu bez jela, da cijeli dan budem samo na kruhu i vodi otkud mi energija, šta da lovim sunce za snagu kao neki jogiji???

Probao sam par puta i vidio da ne ide, ne ide ni na pola dana, možda ni četvrtinu a kamoli cijeli dan, a kamoli dvaput tjedno, nemam snage onda za niš, i koja je onda svrha takvog posta, šta da iscrpi organizam pa da oslabi čovjek???

E da gdje to piše da su prvi kršćani postili o kruhu i vodi dvaput tjedno???

Nije mi jasno to što kažeš na malim stvarima čovjek vježba veće, al kako je post o kruhu i vodi mala stvar, odakle čovjek dobiva energiju ako ne iz hrane. Dakle ako hoću preko dana normalno funkcionirati moram nešto pojesti da bi imao energije. Čista logika. Ako sam samo na kruhu i vodi, smanjujem unos kalorija, i unos energije i kako je to onda mala stvar.

Uglavnom meni je post o kruhu i vodi nemoguća misija, nije izvedivo, nije moguće.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lis 2010 09:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
u jednoj knjižici o postu piše:
"U starom crkvenom dokumentu zvanom Didache ili "Upute apostolske", koji potječe iz približno 90. godine n.e. i u kojem se nalaze opisi iz života prvih kršćana toga vremena, nalazimo zabilješku kako "hipokriti(farizeji) poste utorkom i četvrtkom, dok mi postimo srijedom i petkom".

knjižica se zove "Ozdravljenje kroz post" sestra Emmanuel Maillard


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lis 2010 10:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
Probao sam par puta i vidio da ne ide, ne ide ni na pola dana, možda ni četvrtinu a kamoli cijeli dan, a kamoli dvaput tjedno, nemam snage onda za niš, i koja je onda svrha takvog posta, šta da iscrpi organizam pa da oslabi čovjek???


Johnny mislim da je kod tebe problem volja,niti je imaš niti pokušavaš uspjet u postu,odustao si i sad nemaš brige vezano za post. Eto toliko smajlic7


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lis 2010 17:39 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 ruj 2010 06:06
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga braćo i sestre po Kristu evo samo da kažem da dana nisam imala snage postiti. Bilo mi je toliko slabo da sam išla pojesti malo sira i meda. Tako mi je žao što sam tako slaba i nisam izdržala, a tako sam željela uspijeti. Voljela bih da se javi netko tko ima sličnih iskustava. BVB. :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr