www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 22:06

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2009 21:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Smirna napisao:
Niste me shvatili što pitam. Dok ja postim, ja nešto činim u odnosu prema Bogu. Podcrtavam upravo ovo: dok postimo, često mislimo što mi činimo. Važnije je razmatrati što Bog čini sa mnom dok ja postim, koji je njegov odgovor na moje djelo posta.


nema u Njega "ja tebi ti meni"!!!
jer, znaj da i dok postiš, žarko i svjesno, najčešće i ne osjetiš "povratnu informaciju"... ona se pojavi kad je to Njegov naum...
a ti to moraš samo "čitati"... otvoriti se Božjoj ljubavi u svakodnevici.... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2009 00:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Smirna napisao:
anapaula napisao:
kresho napisao:
šta bi činio..?!??!
isto što i uvijek..


:b101: :b101: :b101: :a1490: :a1490: :a1490:

A zašto ti je to tako smiješno?


ma nisam mislila ništa loše,samo mi je nekako simpatično napisano...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2009 14:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 lip 2009 12:54
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da...
Citat:
dakle ja vjerujem da nas time Bog čisteći od svjetovnih želja,fizičkih ljepila čisti i onda taj prostor pretvara u potrebu,glad, krik za Bogom-te ga onda time i ispunja..ljubavlju..samim sobom...hranom nebeskom...
lijepa vježba za izdizanje nad svojim navezanostima..za pobjeđivanje istih...
ili moćno sredstvo za uslišenje molitve-pogotovo ako je za drugoga...


Super mi je i svjedočanstvo od Jakovljev crvić.

Samo što se ja radnim danom baš ne stignem moliti, nego tek navečer, kad mi se već oči sklapaju. Nisam bila živčana od posta, nego od posla, trke, vožnje na pet kolosijeka istovremeno... S tim se i inače borim.
A postiti ne mogu u skrovitosti kad marenadmo svi zajedno, a inače smažem sendvičinu od sira i salame. I ručam kod mojih. Ako se ne pojavim, isto će znati koliko je sati.
Možda da probam postiti neradnim danom, ili samo se odreći nečeg, tipa slatkiši?
To bi mogla. Lako. Samo dobra volja.. A kud mi se ta volja izgubila? Mic-mic, dobra volja, di si...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 srp 2009 16:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tinka napisao:

A postiti ne mogu u skrovitosti kad marenadmo svi zajedno, a inače smažem sendvičinu od sira i salame. I ručam kod mojih. Ako se ne pojavim, isto će znati koliko je sati.
Možda da probam postiti neradnim danom, ili samo se odreći nečeg, tipa slatkiši?
To bi mogla. Lako. Samo dobra volja.. A kud mi se ta volja izgubila? Mic-mic, dobra volja, di si...


ma ja mislim da to u skrovitosti ne znači nužno da nitko ne zna da postiš,već da postiš u skrovitosti svoga srca...da ne daješ to sad namjerno na sva zvona samo hvale radi...nije to skrivanje od drugih, samo da se ne oholimo time tipa kao "ajme ja postim,vidi me kako sam divna ili ne daj Bože bolja od tebe,ili ono namjerno puhanje tipa ajme kako mi je teško,pa ja postim!!ajde divite mi se malo.a vi ne postite,aha da ja sam bolja od vas..."
i ja ih imam pet doma pa sigurno bi netko vidio da ne jedem...znaju to kao činjenicu...danas postim i to je to..ni manje ni više.. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 srp 2010 02:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 lip 2010 19:38
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo kako ja postim. "postim 2 dana odprilike tjednom, zavisi. Sto ne jedem: meso, cslatkise, jaja, sve sto olazi od zivotinje i sve sto se od njih sastoji.. mliko itd... Jedem povrce i ribu i voce. Ali jedino i najvise sto ne volim kad postim je kava bez mlika!!! AAAAAAAAAJJJJJoOOOOOOOOOOOJJ!!!!! Uzas! Ali ipak vise puta je pijem bez, jer mislim da mi ta kava vise donosi neg sve ovo ostalo!!
Sto mislite o tome?? :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 srp 2010 05:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Zapovjedani Post i Nemrs je cista srijeda i Veliki Petak.
Sve ostalo dolazi po nakani iz tvog srca i ti odredujes
za koju svrhu postis,ali ne da sada postis i zivciras se
i na sve oko sebe si ljut zbog gladi.Taj post nema svrhe.
Vise grijesis neg sto cinis dobra.A sve se moze u ljubavi
Bozjoj i kad se za to pripremis.BvB. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 srp 2010 10:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
mala alex napisao:
Evo kako ja postim. "postim 2 dana odprilike tjednom, zavisi. Sto ne jedem: meso, cslatkise, jaja, sve sto olazi od zivotinje i sve sto se od njih sastoji.. mliko itd... Jedem povrce i ribu i voce. Ali jedino i najvise sto ne volim kad postim je kava bez mlika!!! AAAAAAAAAJJJJJoOOOOOOOOOOOJJ!!!!! Uzas! Ali ipak vise puta je pijem bez, jer mislim da mi ta kava vise donosi neg sve ovo ostalo!!
Sto mislite o tome?? :roll:


Mala Alex...Divno je da postis...samo ja nisam jos cula za ovakvu vrstu posta..ne kod nas katolila...
To mi vise lici na Pravoslavlje,jer oni u svojim postovima..ne jedu jaja i mljeko..
Mala Alex..da li bi mogla malo objasniti,kako si dosla do ove posti..nacina posta..
Nema tu nista lose,samo nije uobicajeno za nas katolike...


Pravi post bi trebao biti ...jesti: jednom na dan...a ako je bas potrebno onda nesto prezalogajaiti..

Inace je cilj posta...ZRTVA..pa novac koji usparamo s postom..da kupimo jednom beskucniku ili prosjaku OBROK-jauznu...DAR..
Post je uvjek i MOLITVA...Tako je to jedan paket..posta..
koje Gospa najcesce trazi od nas vjernika...

Ja dajem u " kruh sv.Ante"..jer nemam ovdje prosjaka..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2010 15:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 lip 2010 19:38
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne, ne postim ja po pravoslavnom. Nego takvu sam zrtvu sebi odredila. Ne postim s jednim obrokom nego kazem sama sebi Boze za ovaj dan ne jedem to, to, to i to... Mislim da nije tu nista lose, a ako je odma prestajem :oops:
Kakav je to post u kruh Sv Ante????


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2010 16:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo da se i ja uključim u ovu temu jer mi je zanimljiva :D
pvp što je mala alex napisala vezano uz post ne znam od kuda da je to pravoslavna vrsta posta, možda da i je al nisam čula ,uglavnom ja sam iz Hercegovine i kod nas se tako posti, kao od mesa ili "od svega" (mliječni proizvodi,jaja),iako ja ne postim već odavno tako već kako je Gospa tražila posta srijedom i petkom uzela sam kruh i vodu,slažem se da je post s nervozom,ljutnjom na sve žive i nežive bolje prekinuti jer ako nije od srca i ako nema žrtve,nema smisla... [/quote]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2010 17:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Misim da dosta igra ulogu i gdje zivimo,pa tako cesto nas post prilagodimo obicaju toga kraja...
Ponovn kazem,da nije nista lose kada netko odabere na kakav ce nacin postiti...i da recimo izostavi mljeko i jaja...
Ali,kod nas nekada davno ljudi nisu imali struje,hladnjaka .i mljeko i jaja su bila hrana od osnovnih,sto si imao kod kuce...i mogao ponuditi obitelji..
Jer nije mogao svatko da posti samo o kruhu i vodi..tako,da tjestenina,sir mljeko,jaja je najcesce korisceno u postu..
Kakva riba i slicno...

KRUH SV.ANTE...je "fond"...udruga,ima sanducic u crkvi za milostinju,i na njemu pise...Kruh sv.Ante...( obicno u vecim mjestima)S tim novcem kojega se nakupi po crkvama financira se topla kuhinja beskucnicima..prosjacima..tako,da oni mogu dobiti na dan jedan topli obrok dzabe...Takve kuce,obicno se zna za njih imaju svoje nazive i ljudi ih posjecuju...to se najcesce s Caritasom radi..

U zadnje vrijeme se trazi i za samohrane majke,koje tesko zive i na rubu neimastine ,postale su socijalni slucaj da prehrane svoju djecu...No,ovaj fond jos nije raspostranjen po crkvama,nego zupa odluci da skuplja nekoliko puta kroz godinu ,milostinju za njih...DAR..nvcani..

Kada postmo,najcesce namjenimo za koga i s kojom nakanom pstimo...tako da je molitva takodjer vazna..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 29 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr