www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 00:30

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2010 17:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Moj navjeci post je,kada se odreknem "kave"..jer sam bila teski ovisnik...
sada vec vise godina uz strogu kontrolu pijem samo 2 salice na dan..
Lako mi se odreci mesa..kolaca tu i tamo,a kavu nikako..?
to je onda ZRTVA..i POST..kada se odreknes onoga sto najvise volis,i jos vise ako si ovisnik...
Recimo,cigarete,alkohol...itd...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2010 18:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 lip 2010 19:38
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pa to sam i tila reci, volim bilu kavu i kad se nje odreknem i pijem crnu znam da cinim nesto dobro. A i ja sam rodom iz Posavine tako da je i kod nas takav obicaj. Sad svako radi kako zna i misli i odrekne se sveg sto voli. I znam da kad postim sretna sam i slavim Boga i preporucim Gospi da od mog posta uradi sto je moguce u svijetu za neko dobro. Ako kuzite sto mislim reci?? :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 srp 2010 20:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
POZZ....DA NEŠTO NAPIŠEM!PRAVI POST I NEMRS ZA KRŠĆANINA BI TREBAO BITI O KRUHU I VODI,SVI MI SE DRUGI POSTOVI ČINE JAKO LAGNI,JA BIIH SVRSTALA U POLOVIČNE POSTOVE ILI POLUPOŠĆENJE,TAKO NEKAKO.............NARAVNO ČOVJEK MOŽE POSTITI I LAKŠIM POSTOM,NO SVAKI POST TREBA DOLAZITI IZ SRCA,BEZ DA SE BUDE LJUTITO ILI SA LOŠIM NAVIKAMA KOJE SU UOBIČAJNE ZA POJEDINU OSOBU,NO SVE U SVEMU BOLJE IKAKAV POST,NEGO NIKAKAV....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 srp 2010 22:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jučer sam čula još jednu istinu o postu,sve ono bez čega ne možemo je od zloga to je napast,i navezanost , ujutro prije posta predaj dan i post Gospi da ti pomogne, i pomaže,barem meni :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 srp 2010 14:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 lip 2010 13:53
Postovi: 162
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zar post zaista ima smisla, slušajući Isusove riječi, kad je o postu rekao
"Milije mi je milosrđe nego žrtva!"
Ja nastojim postiti utorkom i petkom, za posebnu nakanu, ali sve više mi
se to čini nekako besmisleno, i mislim kako bi bilo puno bolje i Isusu milije
da učinim neko djelo mirosrđa, posjetim bolesnika, ili starca, ili udijelim
prosjaku, ili nešto slično? Zar to ne bi bilo puno bolje nego postiti, od čega nitko nema nikakve koristi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 srp 2010 20:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 srp 2010 00:19
Postovi: 46
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ima post itekako smisla. Ne bi vjerovao koliko je jak. I ja sam se to isto pitao, nisam znao koliko post pomaze, ali sam nedavno imao prilike postiti za jednu osobu koja je bolovala od raka (nisam je poznavao uzivo). Postio sam na kruhu i vodi zajedno s jos nekoliko ljudi jednog petka, i nekoliko tjedana kasnije sam saznao da je ta osoba potpuno ozdravila, nema ni znaka raku. Tako da post svakako jak.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ruj 2010 22:54 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 ruj 2010 06:06
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo da se i ja priključim temi. Odnedavno sam počela postiti petkom o kruhu i vodi uz malo voća. Nakon nekoliko tjedana počela sam postiti i srijedom na isti način, ali ne mogu izdržati. Nisam nervozna i ljutita nego dolazi mi slabo, nekava mučnina a posebno u one dane kad radim noćne smjene.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ruj 2010 22:56 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 ruj 2010 06:06
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da se nadovežem na prethodi post imam jaku želju postiti. Imam i neke nakane zašto postim i stvarno bi željela izdržati. Petkom mi je nekako lakše izdržati ali srijedom ne ide jednostavno pojedem nešto jer mi se čini da bih se od slabosti mogla srušiti u nesvjest.
Zašto je to tako?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2010 09:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Marija2 napisao:
Da se nadovežem na prethodi post imam jaku želju postiti. Imam i neke nakane zašto postim i stvarno bi željela izdržati. Petkom mi je nekako lakše izdržati ali srijedom ne ide jednostavno pojedem nešto jer mi se čini da bih se od slabosti mogla srušiti u nesvjest.
Zašto je to tako?


Ja sam par puta probao postiti i nijedanput nisam izdržao cijeli dan. Tako da sam post definitivno prekrižio i odbacio.

Pitaš zašto je to tako, takav ti je organizam. Neko može postit neko ne.
Bolje ti je da se ne trapiš previše jer se tako može i naštetit zdravlju a kome će to onda koristit. Dvaput tjedno posta je previše.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2010 09:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
Marija2 napisao:
Da se nadovežem na prethodi post imam jaku želju postiti. Imam i neke nakane zašto postim i stvarno bi željela izdržati. Petkom mi je nekako lakše izdržati ali srijedom ne ide jednostavno pojedem nešto jer mi se čini da bih se od slabosti mogla srušiti u nesvjest.
Zašto je to tako?


Ja sam par puta probao postiti i nijedanput nisam izdržao cijeli dan. Tako da sam post definitivno prekrižio i odbacio.

Pitaš zašto je to tako, takav ti je organizam. Neko može postit neko ne.
Bolje ti je da se ne trapiš previše jer se tako može i naštetit zdravlju a kome će to onda koristit. Dvaput tjedno posta je previše.


Ja osobno mislim da svi osim bolesnih mogu postiti,to s organizmom zaista vrijedi ali za pojedince,međutim u ostalim slučajevima se radi o napasti,koja ti neda da izdržiš post koji je spasonosan.Kome je to post naštetio zdravlju?! ljudi poste 40 dana o kruhu i vodi pa živi i zdravi ostanu,opet kažem ima pojedinaca koji opravdano nemogu izdržat,ali ostali....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr