www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 17:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 252 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 08 ruj 2009 09:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 kol 2009 21:10
Postovi: 17
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvala ti draga Visnja na odgovoru,pomogao je.
to i radim,molim jer drugog nacina nemam i ne znam,i ne znam ni sama sto da molim pa prepustam sve u ruke Isusa i molim samo da nam da snage da prihvatimo volju Njegovu,Isus zna sto je najbolje za nas.
jos jednom hvala na savjetu :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 ruj 2009 09:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
:grlim te: :grlim te: :grlim te:

"Bože, ti si čovjeka divno stvorio i još divnije obnovio."
I nakon grijeha Bog stvoritelj svemira i ljudi vodio je uvijek brigu o svojim stvorovima, i o pojedincima i o narodima. Očinski ih je vodio prema ostvarivanju njihova određenja.
Iako su pobuna i grijeh, a s njima i patnja i smrt, od prvih početaka prodrli u ljudsku povijest, Bog je uvijek s ljubavlju pazio na svoje stvorove, "dajući im životni dah i sve ostalo" (Dj 17,25).
S osobitom je brigom izabrao izraelski narod da u njemu za sav svijet podržava i hrani nadu u Spasitelja koji će izaći iz toga naroda. Veliki pravednici vapili su za Spasiteljem i pripravljali mu put. Njihovu je želju najbolje izrazio prorok Izaija u vapaju i molitvi koju i danas Crkva ponavlja u vrijeme Došašća: "Rosite, nebesa, odozgor - i oblaci daždite Pravednika! Neka se rastvori zemlja da procvjeta Spasiteljem" (usp. Iz 45,8).

Draga moja,neznas kako i sto moliti...Otvori svaki dan Bibliju i procitaj ponesto iz nje ili po koji Psalam i razmisljaj o tim procitanim Rijecima,jer to Bog govori tebi...Razgovaraj jednostavno sa Gospodinom svojim osobnim rijecima kao sa najboljim prijateljem i pitaj Ga sto ti On zeli reci.Blagoslivljaj svaki dan sebe i sve svoje i moli Ga za oprostenje.Kad si na svetoj Misi predaj Mu u trenutku Pretvorbe sve svoje misli i molitve i zahvaljuj Mu na svemu i na dobru i na zlu.Kad Ga primis u Svetoj Hostiji u svoje srce,tada Mu sve u svojim mislima iznesi sto te tisti i moli Ga i zahvaljuj Mu na svemu i vidjet ces kako ce se tvoj zivot preokrenuti.Oprosti prvo sve svoje slabosti sebi i prihvati sebe takovu kakova jesi i tada ces se ti poceti mjenjati ,a onda ce se mjenjati i svi oni uz tebe.
Mnogo ce ti u tome pomoci jedna dobra duhovna obnova i ako ima u tvome mjestu u blizini jedna MOLITVENA ZAJEDNICA tada se u nju pridruzi i to ce ti biti od velike pomoci i jos cu ti dati par savjeta na privatnu poruku i to bi bilo toliko od mene za sada...Svi moramo nositi svoje krizeve,ali nismo sami u nosenju tih krizeva,jer Gospodin je uvijek uz nas i onda kada mi to i ne mislimo.BtB. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 ruj 2009 09:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
:grlim te: :grlim te: :grlim te:

"Bože, ti si čovjeka divno stvorio i još divnije obnovio."
I nakon grijeha Bog stvoritelj svemira i ljudi vodio je uvijek brigu o svojim stvorovima, i o pojedincima i o narodima. Očinski ih je vodio prema ostvarivanju njihova određenja.
Iako su pobuna i grijeh, a s njima i patnja i smrt, od prvih početaka prodrli u ljudsku povijest, Bog je uvijek s ljubavlju pazio na svoje stvorove, "dajući im životni dah i sve ostalo" (Dj 17,25).
S osobitom je brigom izabrao izraelski narod da u njemu za sav svijet podržava i hrani nadu u Spasitelja koji će izaći iz toga naroda. Veliki pravednici vapili su za Spasiteljem i pripravljali mu put. Njihovu je želju najbolje izrazio prorok Izaija u vapaju i molitvi koju i danas Crkva ponavlja u vrijeme Došašća: "Rosite, nebesa, odozgor - i oblaci daždite Pravednika! Neka se rastvori zemlja da procvjeta Spasiteljem" (usp. Iz 45,8).

Draga moja,neznas kako i sto moliti...Otvori svaki dan Bibliju i procitaj ponesto iz nje ili po koji Psalam i razmisljaj o tim procitanim Rijecima,jer to Bog govori tebi...Razgovaraj jednostavno sa Gospodinom svojim osobnim rijecima kao sa najboljim prijateljem i pitaj Ga sto ti On zeli reci.Blagoslivljaj svaki dan sebe i sve svoje i moli Ga za oprostenje.Kad si na svetoj Misi predaj Mu u trenutku Pretvorbe sve svoje misli i molitve i zahvaljuj Mu na svemu i na dobru i na zlu.Kad Ga primis u Svetoj Hostiji u svoje srce,tada Mu sve u svojim mislima iznesi sto te tisti i moli Ga i zahvaljuj Mu na svemu i vidjet ces kako ce se tvoj zivot preokrenuti.Oprosti prvo sve svoje slabosti sebi i prihvati sebe takovu kakova jesi i tada ces se ti poceti mjenjati ,a onda ce se mjenjati i svi oni uz tebe.
Mnogo ce ti u tome pomoci jedna dobra duhovna obnova i ako ima u tvome mjestu u blizini jedna MOLITVENA ZAJEDNICA tada se u nju pridruzi i to ce ti biti od velike pomoci i jos cu ti dati par savjeta na privatnu poruku i to bi bilo toliko od mene za sada...Svi moramo nositi svoje krizeve,ali nismo sami u nosenju tih krizeva,jer Gospodin je uvijek uz nas i onda kada mi to i ne mislimo.BtB. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 ruj 2009 10:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
ana-st napisao:
naggar evo mene opet,nemoj se ljutiti ako sam dosadna i sto opet postavljam pitanja-jos sam nova u svemu i trebam savjete iskusnijih.procitala sam temu,od pocetka do kraja,i jos mnogo tema al sam i dalje malo zbunjena.
jasno je meni da je brak sklopljen u crkvi jedan i jedini i da je za vjeke vjekova,jasan je meni i onaj dio s oprostom,ali sam zbunjena u dijelu kako se postaviti prema tom vanbracnom djetetu?kako organizirati zivot nakon tog grijeha?2 obitelji-nije bas po pravilima crkve? :?: :?: :?:


.ma boli te briga za pravila. :lol:

.ima samo jedno pravilo kojeg se trebaš držati.. a to je

"LJUBITE JEDNI DRUGE KAO ŠTO SAM JA LJUBIO VAS"..REČE ISUS..

..nije bitno čije je dijete...tvoje..vanbračno..od muža vanbračno..
..od susjeda..itd.. :lol:

..Treba..bez predrasuda VOLJETI TO BIĆE..

..evo..primjer žene kojoj je muž imao vanbračnog sina..
..i ona ga je prihvatila kao svoje djete..
..kad je djete odraslo ..njegova mama je umrla..
..i mali je došao živjeti kod njih..
..a oni nisu imali svoje djece..

..jer LJUBAV...AKO TRAŽI VLASNIŠTVO I POSJEDOVANJE
..DA BI MOGLA LJUBITI..NIJE PRAVA LJUBAV...
..VEĆ EGOISTČKA TEŽNJA ..LJUBAVI PREMA ..SAMOM SEBI..


..jer kad je čovjek u nevolji..
.svaka ona ruka ..koja mu pomaže..
..koja mu daje...koricu kruha..čašu vode..
..nema predznaka...
..jedini predznak = JEST LJUBAV..

..pa čak i onda..
..kad se razočarate..
..u one kojima ste pomagali..
..a oni su vam to uzvratili..
..na loš način..

..čak i onda ih VOLITE ISTO..

..jer Ljubav..pripada NAMA..a ne njima...
..jer ..to je naš kapital..
..JEDINI..s kojim se ide pred OCA..

+


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2009 23:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
ana-st napisao:
naggar evo mene opet,nemoj se ljutiti ako sam dosadna i sto opet postavljam pitanja-jos sam nova u svemu i trebam savjete iskusnijih.procitala sam temu,od pocetka do kraja,i jos mnogo tema al sam i dalje malo zbunjena.
jasno je meni da je brak sklopljen u crkvi jedan i jedini i da je za vjeke vjekova,jasan je meni i onaj dio s oprostom,ali sam zbunjena u dijelu kako se postaviti prema tom vanbracnom djetetu?kako organizirati zivot nakon tog grijeha?2 obitelji-nije bas po pravilima crkve? :?: :?: :?:
Dijeca rođena iz nezakonita spavanja svijedoće na sudu o zlu roditelja"(Mudr 4,6).To je teška Božja rijeć za one na čiji se grijeh obara.Nezakonito dijete ne može imati blagoslov zato što pravedni Bog grijeh ne može blagosloviti.U knjizi mudrosti piše;"Djeca preljubnička neće doći do savršenstva i rod nezakonite ložnice propada."(Mudr 3,16-19).Neka novo zlo ne ćine a za staro neka se u Svetoj Ispovijedi pokaju te neka ne griješe više.Ako se oboje izmire s Bogom, On če poslati Duha Svetoga i anđele svoje u pomoć tome djetetu da živi kao Božje siroće.Duh psalmom objavljuje;"Otac sirota,branitelj udovica,Bog je u svom svetom šatoru"(Ps 68,6).Ako mu kao siročetu Bog bude Otac,u ćemu može oskudjevati!Sijeti se Salomona čiju je majku Dvaid grijehom ubojstva dobio za ženu.Na dijete začeto u grijehu smrt se oborila kao nea Evinu djecu.No pogledaj 51 psalam da vidiš kako se David pred Bogom raskajao pa češ razumjeti zašto je Salomon,dijete Davidovo s tom istom ženom bio tako blagoslovljen.Život je dragocijen,bez obzira bio on grešnički ili pravednički,jer Bog se obračenu grešniku smiluje i vraća mu dostojanstvo svoga dijeteta.Što se tiće djetetove budučnosti,istina je da nem roditelj u stanovitoj mjri određuje sudbinu,ali je istina i to da da je rezanje pupkovine zadnji čin rađanja.Mi pripadamo roditeljima,a još više Bogu koji nas je stvorio.Uz koga se više priljubimo njegov će utjecaj prevagnuti na naš život.Premda pripadamo ocu i majci nismo njihovi robovi.Premda smo njihov rod,imamo Otkupitelja Isusa Krista,koji nas od svakog ropstva tjelesnome rodu oslobađa.Ako se majka valjano ispovijedi i zadobije oproštenje,to dijete neće morati nositi njezin grijeh kao vlastitu sudbinu.,ali ako u Krvi Kristovoj ne opere grijeh,nositi će dijete na sebi ne znajući mu korijna.Zagonetni će ga gnjev satirati sve dok u bezdnu patnje Bogu ne zavapi da mu istinu otkrije.ČovjeK traži Ljubav,jer od nje potječe i Ona ga iz prauspomene bića,iz pradoba stvaranja u Duhu i iz začeća u tijelu,zove i privlači.Kad je nađe sretan je,a kada je nema ,nesretan je.No Ljubav se može naći i kad rasteš uz roditelje i kad ih nemaš.Za život u Njoj,dovoljno je obračenje!Neke dijelove teksta sam našao u knjizi Rajka Bundala.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2009 12:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Zaista je bolna spoznaja da djeca koja nisu rođena unutar crkvenog braka nemaju puninu blagoslova ukoliko se njihovi roditelji ne pokaju...
Mislim da se malobrojni pokaju, a da ih većina nikad ne shvati da su ta djeca rođena u grijehu.
Koliko je samo djece rođeno u građanskim brakovima koji su sklopljeni po drugi puta...
Baš je sve to jako teško...i mislim da većina ljudi nikad neće spoznati svoje grijehe...
Vjerujem da će im se suditi milosrdnije nego nama jer naprosto im nije dano da spoznaju svoje grijehe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2009 19:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
ela bredi napisao:
Zaista je bolna spoznaja da djeca koja nisu rođena unutar crkvenog braka nemaju puninu blagoslova ukoliko se njihovi roditelji ne pokaju...
Mislim da se malobrojni pokaju, a da ih većina nikad ne shvati da su ta djeca rođena u grijehu.
Koliko je samo djece rođeno u građanskim brakovima koji su sklopljeni po drugi puta...
Baš je sve to jako teško...i mislim da većina ljudi nikad neće spoznati svoje grijehe...
Vjerujem da će im se suditi milosrdnije nego nama jer naprosto im nije dano da spoznaju svoje grijehe.



..nećemo donositi farizejske zakone..

..koji nadilaze sve...čak i zakon ljubavi..

"LJUBITE JEDNI DRUGE KAO ŠTO SAM JA LJUBIO VAS"

..ISUS se obraća svakoj duši...osobno..
..Jedan na jedan...Isus i stvorenje..

..pa makar to stvorenje bilo i iz nezakonitog braka..

..ono jest...plod suhe smokve..koja ne donosi ploda..
..ako nastavi...živjeti kao ta .."suha smokva"

..no ako to stvorenje..ljubi ISUSA..

..ISUS će mu darovati NOVO KORIJENJE..

.i neće ovisiti...o stablu suhe smokve..koja ne donosi ploda..

..JER LJUBAV PREMA STVORENJU JE IZNAD SVEGA..

.ne kombinirajte zakone iz Biblije..
..ako ne uključite

..ovo
..EVO SVE ČINIM NOVO..

..I BESKRAJNO MORE MILOSRĐA KOJE JE IZLIVENO NAD OVAJ GRIJEŠNI
..SVIJET..


..inače će se u vaša srca ..uvući.."štih"..farizejski zakonika..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2009 20:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Danas golemi broj ljudi dolazi na svijet kao plod bluda,a ne ljubavi.Milijuni djece bivaju začeti u najstrašnijem grijehu.Veliku večinu te djece majčina utroba odbacuje,a na milijune njih biva pobačeno.Djeca donijeta na svijet bez ljubavi nose tert ne samo Istočnoga grijeha,nego o grijeha svojih roditelja(Grešan sam već rođen,u grijehu me zaće majka moja.-kako kaže David u psalmu).Istina je da nasljeđujemo blagoslov krštenja u Kristu i da nas se time oslobađa svake veze s našim pretcima i s njhovim grijesima.Također je istin da kad dosegnemo razumnu dob i počnemo griješiti,gubimo tu milost i vraćamo se korijenima zla u kojemu smo rođeni,a grijesima koje sami činimo bivamo vezani u dodatne lance.Grijehe se ne može naslijediti,jer nam je dana sloboda izbora između dobra i zla.Ali,Bog kaže da nasljeđujemo posljedice toga grijeha.Tako je i s ljudskim tijelom.Beskrajna rijeka grešnika ljudskoga tijela teče od svoga izvora,Adama i Eve.MARINO RESTREPO!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2009 20:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Samuel napisao:
Danas golemi broj ljudi dolazi na svijet kao plod bluda,a ne ljubavi.Milijuni djece bivaju začeti u najstrašnijem grijehu.Veliku večinu te djece majčina utroba odbacuje,a na milijune njih biva pobačeno.Djeca donijeta na svijet bez ljubavi nose tert ne samo Istočnoga grijeha,nego o grijeha svojih roditelja(Grešan sam već rođen,u grijehu me zaće majka moja.-kako kaže David u psalmu).Istina je da nasljeđujemo blagoslov krštenja u Kristu i da nas se time oslobađa svake veze s našim pretcima i s njhovim grijesima.Također je istin da kad dosegnemo razumnu dob i počnemo griješiti,gubimo tu milost i vraćamo se korijenima zla u kojemu smo rođeni,a grijesima koje sami činimo bivamo vezani u dodatne lance.Grijehe se ne može naslijediti,jer nam je dana sloboda izbora između dobra i zla.Ali,Bog kaže da nasljeđujemo posljedice toga grijeha.Tako je i s ljudskim tijelom.Beskrajna rijeka grešnika ljudskoga tijela teče od svoga izvora,Adama i Eve.MARINO RESTREPO!!!


.."IZ TAME U SVJETLOST"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2009 21:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
meni je jednom svećenik rekao da je svatko plod ljubavi jer dijete Božja ljubav stvara..
a naslijeđujemo blagoslove ili prokletstva predaka...ali možemo gledati i obrnuto-ako smo naslijedili posljedice grijeha onda smo dobili i milost da te grijehe mi "okajemo",izmolimo oproste i oslobodimo svoju djecu-znači veliku milost da budemo slični s Isusom i s Njim surađujemo u Njegovom otkupiteljskom djelu...jer svatko u svemu tome ima osobnu slobodu prihvatiti grešno naslijeđe ili reći stop i krenuti putem dobra...svi smo dobili savjest...i svi znamo što se događa kad je ne slušamo..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 252 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr