www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:09

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 252 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2009 21:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
naggar napisao:
Samuel napisao:
Danas golemi broj ljudi dolazi na svijet kao plod bluda,a ne ljubavi.Milijuni djece bivaju začeti u najstrašnijem grijehu.Veliku večinu te djece majčina utroba odbacuje,a na milijune njih biva pobačeno.Djeca donijeta na svijet bez ljubavi nose tert ne samo Istočnoga grijeha,nego o grijeha svojih roditelja(Grešan sam već rođen,u grijehu me zaće majka moja.-kako kaže David u psalmu).Istina je da nasljeđujemo blagoslov krštenja u Kristu i da nas se time oslobađa svake veze s našim pretcima i s njhovim grijesima.Također je istin da kad dosegnemo razumnu dob i počnemo griješiti,gubimo tu milost i vraćamo se korijenima zla u kojemu smo rođeni,a grijesima koje sami činimo bivamo vezani u dodatne lance.Grijehe se ne može naslijediti,jer nam je dana sloboda izbora između dobra i zla.Ali,Bog kaže da nasljeđujemo posljedice toga grijeha.Tako je i s ljudskim tijelom.Beskrajna rijeka grešnika ljudskoga tijela teče od svoga izvora,Adama i Eve.MARINO RESTREPO!!!


.."IZ TAME U SVJETLOST"
Tako je dragi brate,predivna knjiga!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2009 21:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
anapaula napisao:
meni je jednom svećenik rekao da je svatko plod ljubavi jer dijete Božja ljubav stvara..
a naslijeđujemo blagoslove ili prokletstva predaka...ali možemo gledati i obrnuto-ako smo naslijedili posljedice grijeha onda smo dobili i milost da te grijehe mi "okajemo",izmolimo oproste i oslobodimo svoju djecu-znači veliku milost da budemo slični s Isusom i s Njim surađujemo u Njegovom otkupiteljskom djelu...jer svatko u svemu tome ima osobnu slobodu prihvatiti grešno naslijeđe ili reći stop i krenuti putem dobra...svi smo dobili savjest...i svi znamo što se događa kad je ne slušamo..
Kakav primjer da Bog i krivudavim crtama ispravno piše,kakvo nas god zlo ili dobro snašlo u vijek je na nama da izustimo kao Marija, "DA EVO SLUŽBENICE GOSPODNJE"!!!!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ruj 2009 20:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 kol 2009 21:10
Postovi: 17
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja ne znam citate iz biblije kao vi,zato sam i pitala savjet-mjesecima se vec borim sama sa sobom i jos i danas ne znam sto napraviti-netko od vas je rekao prihvati to dijete-ja znam da dijete nista nije krivo,ja tom djetetu ionako ne zelim nista lose,to dijete je obiljezila njegova majka za cijeli zivot,tezak kriz mu je dala-ono je vanbracno dijete koje cak nije niti plod ljubavi svojih roditelja nego cisto plod pozude i strasti,nije bilo zeljeno od strane oca,al je od strane majke iz jednog jedinog razloga-materijalne koristi.majka tog djeteta ima sumnjivu prostlost koja je javna tajna(vec je pokusala 2 braka razoriti,nije uspjela do kraja-evo treca sreca i posrecilo joj se...)a Bog joj je strani pojam.nekako sumnjam da ce se pokajati-kako sad stvari stoje,ali opet nikad se ne zna...
e sad-kako prihvatiti to dijete????kako??kad ja ne zelim to dijete u svojoj kuci-nece zivjeti sa mnom,ima svoju majku za to,ali ja ga ne zelim niti u posjetama.imam li ja na to pravo??ne zeljeti vidati to dijete??jel to grijeh s moje strane? otac tog djeteta zeli zivjeti na 2 stolice-sa dvije obitelji,malo sa nama,starom obitelji-malo sa svojom novom obitelji.pa jel to normalno???
ja ne znam vise sto da mislim,kako da se postavim,kako da razmisljam....oprostiti sam spremna,ali na dvostruki zivot ja ne mogu pristati-meni to jednostavno nije normalno,jel spominje to negdje Biblija kao prihvatljivo-ja se ne sjecam da sam to igdje procitala...
savjetujte me dragi moji,od velikih emocija ja vise ne znam sto i kako dalje,ne zelim odluciti nesto ili raditi nesto sto nije po pravilu Crkve (da to tako kazem),totalno sam izgubljena...
:grlim te: :grlim te:
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ruj 2009 21:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
ana-st napisao:
ja ne znam citate iz biblije kao vi,zato sam i pitala savjet-mjesecima se vec borim sama sa sobom i jos i danas ne znam sto napraviti-netko od vas je rekao prihvati to dijete-ja znam da dijete nista nije krivo,ja tom djetetu ionako ne zelim nista lose,to dijete je obiljezila njegova majka za cijeli zivot,tezak kriz mu je dala-ono je vanbracno dijete koje cak nije niti plod ljubavi svojih roditelja nego cisto plod pozude i strasti,nije bilo zeljeno od strane oca,al je od strane majke iz jednog jedinog razloga-materijalne koristi.majka tog djeteta ima sumnjivu prostlost koja je javna tajna(vec je pokusala 2 braka razoriti,nije uspjela do kraja-evo treca sreca i posrecilo joj se...)a Bog joj je strani pojam.nekako sumnjam da ce se pokajati-kako sad stvari stoje,ali opet nikad se ne zna...
e sad-kako prihvatiti to dijete????kako??kad ja ne zelim to dijete u svojoj kuci-nece zivjeti sa mnom,ima svoju majku za to,ali ja ga ne zelim niti u posjetama.imam li ja na to pravo??ne zeljeti vidati to dijete??jel to grijeh s moje strane? otac tog djeteta zeli zivjeti na 2 stolice-sa dvije obitelji,malo sa nama,starom obitelji-malo sa svojom novom obitelji.pa jel to normalno???
ja ne znam vise sto da mislim,kako da se postavim,kako da razmisljam....oprostiti sam spremna,ali na dvostruki zivot ja ne mogu pristati-meni to jednostavno nije normalno,jel spominje to negdje Biblija kao prihvatljivo-ja se ne sjecam da sam to igdje procitala...
savjetujte me dragi moji,od velikih emocija ja vise ne znam sto i kako dalje,ne zelim odluciti nesto ili raditi nesto sto nije po pravilu Crkve (da to tako kazem),totalno sam izgubljena...
:grlim te: :grlim te:
BVB
To što ti je muž ućinio,svi smo mi učinili Bogu.Napustili Ga svakim svojim grijehom.Ali nije On nas napustio,nego je u milosrđu sačuvao svu ljubav za nas.Samo u toj ljubav mogao je na Golgoti položiti svoj život za spas svih grešnika koji su ga napustili.Sada je tvoje stanje najsličnije Božjem stanju.Samo,je li tvoje srce u ovaj čas slično velikodušnome,na smrt probodenome,ali uvijek živome i milosrdnome Srcu Isusovu?Možeš ljubavlju najprije spasiti svoju dušu.Možeš tom istom ljuavlju,po vjeri,od propasti zaštititi svoju djecu.Iako očevim grijehom preduboko ranjeni,tvojom vjerom prema Bogu ne mogu propasti nego ih patnja u vjeri Božjom ljubavlju posvečuje.Ipak,ono najviše što možeš učiniti,da postaneš slična svome Gospodinu,jest položiti život svoj za nepravedna,vjernošču i ljubavlju na svom križu postati suspasiteljica svoga muža i tako se blaženo sjediniti sa Kristom.Budeš li tako činila,zadrhtat će srce Očevo i Božja će dobrota svladati ovo zlo i spasiti ti muža.Ako zbog svoje nevjer propada,tvoja ga vjera spasava,jer ,po sakramentu vi ste jedno tijelo,a vjera je jača od nevjere,jer je jači Onaj koji se očituje po vjeri nago li začetnik nevjere.Tvoj je siromah več u propasti, grijehom okovan,slijep i gluh na svetu zapovijed Božju.Ne treba mu veću kaznu davati od,za njega,,već otvorenoga jednog mjesta u paklu.No,Bog želi da se svi ljudi spase;dakle i on.Žrtvom Kristovom,žrtvom crkve koja moli za obraćenje grešnika i tvojom žrtvom s njima sjedinjenom mogao bi se taj nesretnik dovesti makar na prag čistilišta iz kojeg bi ipak prispio u raj.To bi ti ušlo u zaslugu više nego ikoje djelo u životu.Savršena ljubav Bogu je mila"Ako ljubite one koji ljube vas ,kakvu ćete plaću imati?Zar i carinici ne ćine isto?Ako jedino svoju braću pozdravljate,što izvanredno činite?Zar i pogani ne čine isto?Dakle budite savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski:"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ruj 2009 21:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Samuel napisao:
ana-st napisao:
ja ne znam citate iz biblije kao vi,zato sam i pitala savjet-mjesecima se vec borim sama sa sobom i jos i danas ne znam sto napraviti-netko od vas je rekao prihvati to dijete-ja znam da dijete nista nije krivo,ja tom djetetu ionako ne zelim nista lose,to dijete je obiljezila njegova majka za cijeli zivot,tezak kriz mu je dala-ono je vanbracno dijete koje cak nije niti plod ljubavi svojih roditelja nego cisto plod pozude i strasti,nije bilo zeljeno od strane oca,al je od strane majke iz jednog jedinog razloga-materijalne koristi.majka tog djeteta ima sumnjivu prostlost koja je javna tajna(vec je pokusala 2 braka razoriti,nije uspjela do kraja-evo treca sreca i posrecilo joj se...)a Bog joj je strani pojam.nekako sumnjam da ce se pokajati-kako sad stvari stoje,ali opet nikad se ne zna...
e sad-kako prihvatiti to dijete????kako??kad ja ne zelim to dijete u svojoj kuci-nece zivjeti sa mnom,ima svoju majku za to,ali ja ga ne zelim niti u posjetama.imam li ja na to pravo??ne zeljeti vidati to dijete??jel to grijeh s moje strane? otac tog djeteta zeli zivjeti na 2 stolice-sa dvije obitelji,malo sa nama,starom obitelji-malo sa svojom novom obitelji.pa jel to normalno???
ja ne znam vise sto da mislim,kako da se postavim,kako da razmisljam....oprostiti sam spremna,ali na dvostruki zivot ja ne mogu pristati-meni to jednostavno nije normalno,jel spominje to negdje Biblija kao prihvatljivo-ja se ne sjecam da sam to igdje procitala...
savjetujte me dragi moji,od velikih emocija ja vise ne znam sto i kako dalje,ne zelim odluciti nesto ili raditi nesto sto nije po pravilu Crkve (da to tako kazem),totalno sam izgubljena...
:grlim te: :grlim te:
BVB
To što ti je muž ućinio,svi smo mi učinili Bogu.Napustili Ga svakim svojim grijehom.Ali nije On nas napustio,nego je u milosrđu sačuvao svu ljubav za nas.Samo u toj ljubav mogao je na Golgoti položiti svoj život za spas svih grešnika koji su ga napustili.Sada je tvoje stanje najsličnije Božjem stanju.Samo,je li tvoje srce u ovaj čas slično velikodušnome,na smrt probodenome,ali uvijek živome i milosrdnome Srcu Isusovu?Možeš ljubavlju najprije spasiti svoju dušu.Možeš tom istom ljuavlju,po vjeri,od propasti zaštititi svoju djecu.Iako očevim grijehom preduboko ranjeni,tvojom vjerom prema Bogu ne mogu propasti nego ih patnja u vjeri Božjom ljubavlju posvečuje.Ipak,ono najviše što možeš učiniti,da postaneš slična svome Gospodinu,jest položiti život svoj za nepravedna,vjernošču i ljubavlju na svom križu postati suspasiteljica svoga muža i tako se blaženo sjediniti sa Kristom.Budeš li tako činila,zadrhtat će srce Očevo i Božja će dobrota svladati ovo zlo i spasiti ti muža.Ako zbog svoje nevjer propada,tvoja ga vjera spasava,jer ,po sakramentu vi ste jedno tijelo,a vjera je jača od nevjere,jer je jači Onaj koji se očituje po vjeri nago li začetnik nevjere.Tvoj je siromah več u propasti, grijehom okovan,slijep i gluh na svetu zapovijed Božju.Ne treba mu veću kaznu davati od,za njega,,već otvorenoga jednog mjesta u paklu.No,Bog želi da se svi ljudi spase;dakle i on.Žrtvom Kristovom,žrtvom crkve koja moli za obraćenje grešnika i tvojom žrtvom s njima sjedinjenom mogao bi se taj nesretnik dovesti makar na prag čistilišta iz kojeg bi ipak prispio u raj.To bi ti ušlo u zaslugu više nego ikoje djelo u životu.Savršena ljubav Bogu je mila"Ako ljubite one koji ljube vas ,kakvu ćete plaću imati?Zar i carinici ne ćine isto?Ako jedino svoju braću pozdravljate,što izvanredno činite?Zar i pogani ne čine isto?Dakle budite savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski:"
TO će biti jako teško,ali ne i nemoguće.Osuđuj grijeh,ali ne i grešnika.Pokaži da ti se grijeh gadi,ali isto toliko pokaži koliko ti je do grešnika stalo.Zbunit ćeš samo zlo da će zanijemiti pred tobom.Moli za milost ljubavi u tako teškim trenucima.Jer to su boli duše,koje mogu izazvati ranu preko koje će svašta pokušavat da uđe u tebe preko te rane.Zato pohitaj pred Presveto,pred samog gospodina da ti zacijeli ranu i da bude tvoj ozdravitelj i spasitelj.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ruj 2009 21:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 srp 2009 19:38
Postovi: 16
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvaljen Isus i Marija,

Malo me potakla ova tema o vanbracnoj djeci,a malo i rastuzila.Kako smo mi siromasni kada trebamo misliti ili se brinuti ili cak voljeti nezeljene!

Ja sam jedno vanbracno dijete,koje se rodilo davno prije 38 godina.Tjelesnoga oca nisam nikada upoznala i cak neznam ni ko je- majka mi nezeli reci.Puno sam trpila dok sam bila mala samo zato sto nisam imala "tatu i mamu"kao drugi.Cak sam mislila da me ni dragi Bog ne voli.Kako sam se varala.Pa On me je zelio i On me je trebao tu i u toj obitelji po Njegovoj svetoj voji.Ja sam Mu zahvalna na svemu sto sam prosla jer patnja nas prociscava.Sada razumijem sve nezeljene,odbacene,gladne ,bolesne i stare a da nisam imala to iskustvo neznam dali bih bila u stanju da ih razumijem.

Blagoslova u mom zivotu ima puno ali sam ih najvise dobila kada sam oprostila mojoj majci i kada sam shvatila da je njoj bilo najteze,jer ona je volila i bila u sramoti ostavljena.Majko moja volim te!!!

Bila sam sramota za cijelu obitelj a kada sam odrasla donijela sam im puno blagoslova.Sada se u nasoj obitelji rado spominje moje ime.

Jednom mi je moj svecenik rekao "sve sto ti je falilo sada ti Otac Nebeski i draga Gospa stostruko vracaju".

Sretna sam jer me moj jedini Otac jako puno voli i dao mi je veliki dar,dar ljubavi.Kada molim Oce nas u crkvi zatvorim oci i osjetim jaku svjetlost i toplinu tako da se smijesim i u duhu idem Ocu u zagrljaj.Ma ko kaze da mi nemamo Blagoslova?

Naggar tvoje misljenje uvjek se zaniva na ljubavi nastavi tako dalje

:grlim te:

Ana-st moli Dragoga Boga za to malo djetesce i za dar ljubavi tebi, da ga mozes prihvatiti. Uz Boziju pomoc mozemo sve,sami po sebi nista.

A svima koji zele u brak mogu samo preporuciti da se mole dragoj Gospi i da svoj brak preporuce Njoj.Ja sam vec 15 godina u sretnom braku odmah prve godine smo isli na zavjet u Medjugorje za nas brak,skupa se molimo i uvjek se utjecemo nasoj Nebeskoj Majci.Kao cura sam se stalno molila za sretan brak.

"Ljubite jedni druge kao sto sam Ja ljubio vas"-kaze nam nas Gospodin smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ruj 2009 22:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3249
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Draga Snježana,

hvala ti što si podjelila s nama tvoju zbilja dirljivu priču.
I ja mislim da trebamo prestati se ograđivati nekakvim uvriježenim navikama i osjećajima,ne smijemo se prepustiti i dozvoliti sebi da budemo sudci bilo kome,moramo biti otvoreni za dati i primati ljubav,pogotovo prema djeci.I dragi Isus je rekao "Što učinite njima,meni ste učinili"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 ruj 2009 22:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 kol 2009 21:10
Postovi: 17
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
snjezana napisao:
Hvaljen Isus i Marija,

Malo me potakla ova tema o vanbracnoj djeci,a malo i rastuzila.Kako smo mi siromasni kada trebamo misliti ili se brinuti ili cak voljeti nezeljene!

Ja sam jedno vanbracno dijete,koje se rodilo davno prije 38 godina.Tjelesnoga oca nisam nikada upoznala i cak neznam ni ko je- majka mi nezeli reci.Puno sam trpila dok sam bila mala samo zato sto nisam imala "tatu i mamu"kao drugi.Cak sam mislila da me ni dragi Bog ne voli.Kako sam se varala.Pa On me je zelio i On me je trebao tu i u toj obitelji po Njegovoj svetoj voji.Ja sam Mu zahvalna na svemu sto sam prosla jer patnja nas prociscava.Sada razumijem sve nezeljene,odbacene,gladne ,bolesne i stare a da nisam imala to iskustvo neznam dali bih bila u stanju da ih razumijem.

Blagoslova u mom zivotu ima puno ali sam ih najvise dobila kada sam oprostila mojoj majci i kada sam shvatila da je njoj bilo najteze,jer ona je volila i bila u sramoti ostavljena.Majko moja volim te!!!

Bila sam sramota za cijelu obitelj a kada sam odrasla donijela sam im puno blagoslova.Sada se u nasoj obitelji rado spominje moje ime.

Jednom mi je moj svecenik rekao "sve sto ti je falilo sada ti Otac Nebeski i draga Gospa stostruko vracaju".

Sretna sam jer me moj jedini Otac jako puno voli i dao mi je veliki dar,dar ljubavi.Kada molim Oce nas u crkvi zatvorim oci i osjetim jaku svjetlost i toplinu tako da se smijesim i u duhu idem Ocu u zagrljaj.Ma ko kaze da mi nemamo Blagoslova?

Naggar tvoje misljenje uvjek se zaniva na ljubavi nastavi tako dalje

:grlim te:

Ana-st moli Dragoga Boga za to malo djetesce i za dar ljubavi tebi, da ga mozes prihvatiti. Uz Boziju pomoc mozemo sve,sami po sebi nista.

A svima koji zele u brak mogu samo preporuciti da se mole dragoj Gospi i da svoj brak preporuce Njoj.Ja sam vec 15 godina u sretnom braku odmah prve godine smo isli na zavjet u Medjugorje za nas brak,skupa se molimo i uvjek se utjecemo nasoj Nebeskoj Majci.Kao cura sam se stalno molila za sretan brak.

"Ljubite jedni druge kao sto sam Ja ljubio vas"-kaze nam nas Gospodin smajlic22



draga moj snjezana,ja razumijem i tebe i drugu stranu price-:grlim te: i vjeruj mi da mislim na to dijete.iako se borim s tim vec dosta dugo vremena,jos to do kraja nije sjelo na svoje,jos ima boljih i gorih dana,ali u dubini srca znam i ja da ce to dijete trebati oca kao i svako drugo dijete,kako ga trebaju prijasnja djeca tako i novo dijete.dijete ko dijete i nije toliki "problem"(ne pada mi na pamet bolja formulacija ovog trenutno,i meni grozno zvuci,al nadam se da ces shvatiti poantu),ali buduci da si i sama u sretnom braku znas da je brak zajednica dvoje ljudi a da je treci tu visak-to je pravi problem oko kojeg se ja lomim vec duuugo vremena,sto nas taj treci ne pusta na miru i ne odustaje od toga da unisti jednu obitelj.
:grlim te: BtB


Zadnja izmjena: ana-st; 27 ruj 2009 22:34; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 ruj 2009 22:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 kol 2009 21:10
Postovi: 17
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
BVB[/quote]To što ti je muž ućinio,svi smo mi učinili Bogu.Napustili Ga svakim svojim grijehom.Ali nije On nas napustio,nego je u milosrđu sačuvao svu ljubav za nas.
[/quote]TO će biti jako teško,ali ne i nemoguće.Osuđuj grijeh,ali ne i grešnika.Pokaži da ti se grijeh gadi,ali isto toliko pokaži koliko ti je do grešnika stalo.Zbunit ćeš samo zlo da će zanijemiti pred tobom.Moli za milost ljubavi u tako teškim trenucima.Jer to su boli duše,koje mogu izazvati ranu preko koje će svašta pokušavat da uđe u tebe preko te rane.Zato pohitaj pred Presveto,pred samog gospodina da ti zacijeli ranu i da bude tvoj ozdravitelj i spasitelj.[/quote]

Hvala ti moj dragi brate na tvojim odgovorima i savjetima,...ovo boldano je taaako tocno,pogodio si u srz-kako ono kaze stara narodna-od šume ne vidjeh stablo-sad vidim... :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 stu 2009 23:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 lis 2009 22:26
Postovi: 75
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svatko ima svog partnera kojeg sudbinski treba prepoznati i vezati se uz njega sakramentom vjenčanja.samo u tom smislu mozemo razmatrati nerzresivost zenidbe.oni koji se vjenčaju zbog pogreske,interesa,nesabranosti i sl ionako su u "svom" braku makar ga upriličili u crkvi.svako poštivanje bozje zapovjedi ili ispravne crkvene odredbe trebalo bi dolaziti od prepoznavanja duha koji je vodilja za sve pa tako i zasakrament vjenčanja.sve drugo je nebitno.govoriti o nerazrjesivosti braka koji je sklopljen zbog interesa ili neke druge ljudske slabosti i nepravednosti je kao govoritti o čostoći vode u prljavoj posudi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 252 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr