www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 20:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 252 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 25 vel 2006 00:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ana napisao:
potpisujem andjelina.....
ja kad razmišljam sto Bog misli to me samo zbunjuje,muti glavu pitanjima i ne mogu shvatiti ništa


I ja potpisujem vas obje. Zato jako volim sv.Malu Tereziju jer je njezin jedini cilj bio ljubiti.
I ja mislim da Bog nema misljenje o nama vec da nas SAMO LJUBI!!!
:?:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 vel 2006 08:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 vel 2006 09:53
Postovi: 31
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"Zemljaski čovjek ne prima ono što dolazi od Duha Božjega, jer je to za njega ludost. On to ne može ni upoznati, jer se to mora uz pomoć Duha prosuđivati. Naprotiv, čovjek duhovan prosuđuje sve, a sam ne podliže ničijem sudu, jer: "Tko je upoznao misao Gospodnju da ga može poučiti?
Ali mi posjedujemo Kristovu misao." 1 Kor 2:14-16

"Ali se bojim da se slučajno ne bi kao što je zmija zavela Evu svojim lukastvom, VAŠE MISLI pokvarile te se UDALJILE OD KRISTU dužne iskrenosti i čistoće." 2Kor 11:3

Iz oluje Bog pita Joba: "Tko je taj koji riječima bezumnim zamračuje BOŽANSKU PROMISAO?" 38:2

I još nešto, potop je uslijedio kad je Bog utvrdio činjenično stanje - da se svaka ljudska misao pokvarila.
Pavao često upozorava na sadržaj naših misli.
Gdje čovjek začne zlo djelo? Što Isus kaže o tome?
Prvi grijeh bio je misaoni grijeh.

Nametnulo mi se pitanje kad kažete da Bog ne misli, tko je on za vas?
Za mene je OSOBA.

Na svom Forumu potaknut ću temu, upravo ponukana vašim razmišljanjem što je bit, suština RADOSNE VIJESTI, jer ona je okosnica kršćanstva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2006 00:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Eta napisao:
Ja smatra da je pravi brak u kojem samo Bog kao treći ima pravo držati svijeću, a ne papa.



Poštovana eta,molim vas da ne zbunjujete ljude...o držanju svijeće- u Rimokatoličkoj Crkvi ne sklapa Papa brak! ". Brak sklapaju supružnici na temelju uzajamne ljubavi pod uvjetom da su se za njega slobodno opredijelili i obećali da će primati od Boga djecu i da će se ljubiti i poštivati u sve dane... i u dobru i u zlu i u zdravlju i u bolesti - tada brak postaje jedinstven i nerazrješiv - sakrament - a svećenik je samo službeni svjedok Crkve koji utvrđuje valjanost njihove privole tj. sakramenta (uz dva svjedoka - a ne kuma!). I kakve sad Papa ima veze s tim? Crkveni sud samo može utvrđivati da li je brak valjano sklopljen, odnosno da li su u trenutku sklapanja braka bili ispunjeni svi navedeni uvjeti za valjanost. Tko ovo ne zna neka onda i ne sklapa crkveni brak!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ožu 2006 11:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 vel 2006 09:53
Postovi: 31
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nije mi namjera praviti zabunu, već govoriti činjenično stanje, zbilju po kojom čvrsto hodam. Ja sam istodobno bila svjedok bezbroj rastava tih brakova koji nose formalni pečat sakramentalnog braka.
I doista većini katolika uopće taj crkveni propis ne znači ništa.
Predugo je godina radnog staža iza mene, da me netko danas može razuvjeravati suprotno onom, što sam iskustvom, radom i stjecanjem znanja, naučila.

Meni zanima puno dublja dimenzija bračnog i obiteljskog odnosa - prvenstveno ona koja otkriva, bez dvojbe da u njima stanuje MILOST.
Vrlo ih je malo, ali Bogu hvala, postoje.
Žao mi je da je malo ljudi koje žele o tome svjedočiti.

Sposobni, zdravi, kreativni i zadovoljni ljudi, ljudi istinske vjere, dolaze iz obitelji u kojima se MILOSTI BOŽJOJ iskazuje dobrodošlica. Svakodnevno. Jer ona je akumulator disanja članova te obitelji.
Za to ne postoji formula, niti paragraf ( ni svjetovnih ni crkvenih zakona) to se ŽIVI i svjedoči. Radi ostvarenja onog što Bog radi u tim obiteljima i brakovima. Njemu na slavu. Nama za poticaj, učenje, ohrabrenje itd.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ožu 2006 13:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Eta napisao:
Nije mi namjera praviti zabunu, već govoriti činjenično stanje, zbilju po kojom čvrsto hodam. Ja sam istodobno bila svjedok bezbroj rastava tih brakova koji nose formalni pečat sakramentalnog braka.
I doista većini katolika uopće taj crkveni propis ne znači ništa.
Predugo je godina radnog staža iza mene, da me netko danas može razuvjeravati suprotno onom, što sam iskustvom, radom i stjecanjem znanja, naučila.

Meni zanima puno dublja dimenzija bračnog i obiteljskog odnosa - prvenstveno ona koja otkriva, bez dvojbe da u njima stanuje MILOST.
Vrlo ih je malo, ali Bogu hvala, postoje.
Žao mi je da je malo ljudi koje žele o tome svjedočiti.

Sposobni, zdravi, kreativni i zadovoljni ljudi, ljudi istinske vjere, dolaze iz obitelji u kojima se MILOSTI BOŽJOJ iskazuje dobrodošlica. Svakodnevno. Jer ona je akumulator disanja članova te obitelji.
Za to ne postoji formula, niti paragraf ( ni svjetovnih ni crkvenih zakona) to se ŽIVI i svjedoči. Radi ostvarenja onog što Bog radi u tim obiteljima i brakovima. Njemu na slavu. Nama za poticaj, učenje, ohrabrenje itd.


Poštovana Eta!
Kao prvo ne želim ulaziti u diskus ukoliko se ne razluče dvije stvari koje sam u svojim prijašnjim postovima napisao.Nitko vam ne osporava da govorite o činjeničnom stanju,dapače tome smo svi svjedoci u svojim osobnim životima-no kada govorimo o Zakonu koji propisuje Rimokatolička Crkva onda se tu ne gleda ni moje ni vaše mišljenje,već zakonsko pravo kojemu je izvor Evanđelje u sakramentalnom dijelu!Vi ukoliko ne pripadate RC(na što me potiče i vaše citiranje Biblije u oznakama redaka sa dvotočkom kako ga označavaju kršćani druge denominacije(protestanti),što ne mora značiti)tada mogu razumjeti,ili bar pokušati razumjeti neke vaše stavove-ali kada to pokušavate "nametati"po načinu shvaćanja koja nisu u skladu sa Kanonima RC,tada poštovana, po svojoj savjeti reagiram i nastojim upozoriti one koji pripadaju RC i žele se podložiti njenom Zakonu!Jer spominjući samo Milost Božju bez barem pokušaja djelovanja vlastitim snagama za rast u samoj vjeri-podsjeća me, na ne tako davna vremena raskola i Luterovske teze?Jer ipak u RC ima i formula i paragrafa i zakona i sve je to lijepo ukomponirano u Život i Svjedočenje Radosne vijesti-naravno onaj koji to želi,hoće i prihvaća i pomaže Kristu nositi križ,kao što i On pomaže nama nositi naš i kada nas okovi ljudskih zakona stegnu,da gledajući Njegovu žrtvu i Ljubav bude nama "breme lako i jaram sladak"!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ožu 2006 01:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 vel 2006 09:53
Postovi: 31
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:?: :evil: :arrow: :arrow: :wink: :P :lol: :lol: :evil: :!: :D :D :arrow: :P :evil: :!: : :wink: :D :?: :!: :evil: :wink: :arrow: :D :wink: Tako izgleda Život po MILOSTI.

:oops: :cry: 8) :twisted: :oops: :cry: :twisted: :idea: :twisted: :oops: :( :cry: :twisted: :cry:

Ovako izgleda životarenje pod Zakonom.

I Isus, i Pavao i ostali apostali u svojim poslanicama su glede tog pitanja sasvim jasni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ožu 2006 09:03 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 19 vel 2006 13:46
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slikovito :?: :?: :?:

:arrow: :arrow: :arrow:

:!: :!: :!:

:P :P :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ožu 2006 11:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Drago mi je da se na postu razvila lijepa rasprava o ovoj temi ali sam htio dati akcent na život u bračnoj zajednici nakon smrti a ne rastave jednog od supružnika, iako mi je drago da možemo nekome pomoći koga je zadesila i ova druga nesreća. Stoga se slažem s Joakinovom neisključivosti crkveno-pravne od evanđeoske razine bračne zajednice.Međutim, koliko mi je crkveno-pravno i jasno, ljubav u braku je teško stavljati u neke pravne okvire, pa se ne bih složio s Teom da je ljubav jedno a nastavak života drugo. Kao što evanđelje kaže, što Bog združi, čovjek ne rastavlja pa je logično pitanje ako nas smrt rastavi da li je po božjoj volji da se po crkvenoj opet možemo udruživati? Logično je za nas katolike da to treba biti definirano od strane crkve jer bi ljudi kako kaže Eta izmislili svoje viđenje božjeg pogleda na brak. Tako je i ovo moje mišljenje o nerazrješivosti ženidbe podložno možda i opravdanim kritikama ,ali tu smo na forumu da približavamo a ne udaljavamo stavove.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ožu 2006 21:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Eta napisao:
:?: :evil: :arrow: :arrow: :wink: :P :lol: :lol: :evil: :!: :D :D :arrow: :P :evil: :!: : :wink: :D :?: :!: :evil: :wink: :arrow: :D :wink: Tako izgleda Život po MILOSTI.

:oops: :cry: 8) :twisted: :oops: :cry: :twisted: :idea: :twisted: :oops: :( :cry: :twisted: :cry:

Ovako izgleda životarenje pod Zakonom.

I Isus, i Pavao i ostali apostali u svojim poslanicama su glede tog pitanja sasvim jasni.



Poštovana Eta!

Meni ove diskusije sve dok se bave međusobnim uvjeravanjima nemaju smisla.Kažete:"Predugo je godina radnog staža iza mene, da me netko danas može razuvjeravati suprotno onom, što sam iskustvom, radom i stjecanjem znanja, naučila..."Ne iščitavam li ja ovdje "pravdanje"?Da li ste čuli za riječ-dijalog?Zašto doživljavate da vas netko u nešto želi uvjeriti ili razuvjeriti?Nije problem vaše mišljenje i stav-to je vaša privatna stvar-problem je u tome što svoje stavove namećete drugima.Vi jednostavno ne želite dijalog,vi želite polemizirati,jer je tako lakše manipulirati jednostavni puk,a u tome iskreno priznajem vrlo ste jaki.Vi se ponašate kao mjerodavni učitelj sa iskustvom. S kojim pravom? I onda držite lekcije Crkvi, vjernicima, svećenicima, zakoniku KC... (možda u dobroj namjeri, ne bi li se i mi "obratili") - ali krivi je postupak.Iz većinu vaših postova se može vidjeti kako pojedini pripadnici razdijeljenih kršćanskih Crkava još uvijek prevše naglašavaju i traže razlike u drugima, kako bi ih napadali i kritizirali i pravdali svoje stavove. To samo produbljuje jaz među i tako velikom podjelom. To je krivi put. Treba poći od onoga što nam je zajedničko - a to je Krist. A Kristova želja je jedinstvo: "da svi budu jedno!"Da li ćemo to ikada shvatiti?Kad to jednoga dana shvatimo,onda se nećemo toliko baviti,disciplinarnim, obrednim, običajnim, pojmovnim i sl. razlikama.Moja Rimokatolička Crkva se želi više baviti dijalogom i ekumenizmom,ona je uvijek u poziciji da se brani, da iznosi, obrazlaže i tumači svoje stavove. Ona nikada ne pretendira da nameće svoje stavove, praksu i tradiciju drugima. Ona jednostavno živi. Tko to od nas ide od kuće do kuće, po stanovima propovijedati ("vrbovati"), dijeliti letke i brošure po trgovima - kao mnoge sekte. Očito da onaj koji ima problem sa sobom, onda kritizira, napada, nameće drugome svoje... stavlja se u mjerodavnu poziciju suca. Pa ni ja, kao član te Crkve nemam pretenzije niti pravo nametati drugome ništa - nego svjedočiti svoje vlastito iskustvo vjere na koje imam pravo - pa makar ga drugi i osporavali.Zašto pojmovima kojima barate ne tumačite ih?-zašto ne govorite o sebi,tada će to djelovati daleko uvjerljivije?Zašto ne kažete što mislite pod pojmom milost,zakon(kad ga već pišete velikim slovom?).I vjerujem da ste svakako čuli za ekumenizam i međureligijski dijalog!Molim vas da ovo ne shvatite kao atak na vaše stavove i vjerskoopredjeljenje ili nedaj Bože na vas kao osobu,već samo želim da svi koji sudjeluju u raspravi znaju sve i o svemu mogu pričati bez nametanja i agitiranja,već na dobrobit svima i svakome tko želi biti bolji kršćanin i čovjek,ali uvijek ću reagirati i braniti Zakone svete mi Matere Crkve koju je Krist ustanovio na sv.Petru!


Zadnja izmjena: joakim; 02 ožu 2006 21:17; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 252 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr