www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 19:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
 Naslov: Re:
PostPostano: 26 lis 2011 21:38 
Samuel napisao:
Ja osijećam potrebu da kleknem oba puta,jer otkad sam proćitao "sveta misna žrtva"shvatio sam što je misa i što se događa,tako da više to doživljavam i imam osiječaj da sve to treba više cijeniti.A kod mene isto malo klekne drugi puta,pa imam nekad neugodan osijećaj.

ja ne kleknem ni jednom, a puno ljudi isto tako ne klekne i u čem je razlika zašto neki kleknu na jednu nogu a neki na obje ili to uopće nije bitno, hvala.


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: 26 lis 2011 22:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
lyrical napisao:
Samuel napisao:
Ja osijećam potrebu da kleknem oba puta,jer otkad sam proćitao "sveta misna žrtva"shvatio sam što je misa i što se događa,tako da više to doživljavam i imam osiječaj da sve to treba više cijeniti.A kod mene isto malo klekne drugi puta,pa imam nekad neugodan osijećaj.

ja ne kleknem ni jednom, a puno ljudi isto tako ne klekne i u čem je razlika zašto neki kleknu na jednu nogu a neki na obje ili to uopće nije bitno, hvala.

Stvar je uvjek u pojedincu i kako on doživljava.
Ali postoje i govori tijela, što je dokazano!
Sad oni koji ne žele kleknuti kažu da oni nisu ništa mnej vjernici pa ne kleknu, i odmah poslije toga napadnu one koji kleknu da se prave veći sveci od pape.
Ali eto na kraju neće biti više niti potrebno ići ni u Crkvu!!
Kakvo vrijeme dolazi, nebih se čudio.
Ovo ne govorim na osobnoj razini prema nikom, ali ja to tako doživljavam, kad malko promotrim oko sebe, ipak imam oči i neke stvari nemoš da nevidiš, ne zato da bih sudio, nego bude mi žao jer po pokretima se ako može vidjeti kako netko nešto shvaća.
Od ulaska u Crkvu kad rastjeruje neke mušice ispred nosa, do odlaska gdje se pod župnim obavijestima ode do izlaza da što prije izađe.
O klečanju ne volim govoriti, jer uvjek ima uvrijeđenih koji ne žele kleknuti, ne znam zašto??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: SVETA MISA
PostPostano: 27 lis 2011 15:41 
to nisam zna,l da neki ljudi misle da je onaj ko klekne veći vjernik, nisam ja uvrijeđen, neko eto zanimalo me, jer naime kad se doma molim obavezno klečim a u crkvi rijetko a moram priznat da ni neznam kad se kleči odnosno u kojem dijelu mise bi bilo "normalno" kleknuti.

:a1250:


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov: Re: SVETA MISA
PostPostano: 16 vel 2014 15:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 sij 2014 14:01
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Imam jedno pitanje.
Zadnji put sam se pricestila prije 15 godina.Zaboravila sam kako to ide.Strah me da se ne osramotim.Znam da se prvo moram ispovijediti.Ali, mene zanima sam cin uzimanja hostije.Sto svecenik kaze,pa onda sto ja moram reci i kada ,da li prije uzimanja hostije ili nakon.Ako bi mi netko mogao napisati to bila bih mu zahvalna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: SVETA MISA
PostPostano: 16 vel 2014 15:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
eli napisao:
Imam jedno pitanje.
Zadnji put sam se pricestila prije 15 godina.Zaboravila sam kako to ide.Strah me da se ne osramotim.Znam da se prvo moram ispovijediti.Ali, mene zanima sam cin uzimanja hostije.Sto svecenik kaze,pa onda sto ja moram reci i kada ,da li prije uzimanja hostije ili nakon.Ako bi mi netko mogao napisati to bila bih mu zahvalna.


Svećenik kaže Tijelo Kristovo, a ti kažeš Amen (što znači "tako je", znači da potvrđuješ i vjeruješ da je to zbilja Tijelo Kristovo)
Nećeš se osramotiti.. ;) Možeš ju primiti na usta ili na ruke.. Na ruke staviš desnu ispod lijeve i kad ju svećenik spusti na tvoj lijevi dlan, desnim uzmeš i prineseš u usta. Uputiš se na svoje mjesto, možeš kleknuti, posvijestiš si da se sjedinjuješ s Isusom Kristom, i kažeš mu sve što ti je na srcu, na kraju možeš i molitvu:

Dušo Kristova, posveti me!
Tijelo Kristovo, spasi me!
Krvi Kristova, napoji me!
Vodo iz prsiju Kristovih, operi me!
Muko Kristova, okrijepi me!
O dobri Isuse, usliši me!
Među rane svoje sakrij me!
Ne dopusti mi da se odijelim od tebe!
Od neprijatelja zlobnoga brani me!
Na času smrti moje zovni me!
I zapovjedi mi da dođem tebi,
da te sa svetima tvojim hvalim
u vijeke vjekova! Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: SVETA MISA
PostPostano: 16 vel 2014 20:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 sij 2014 14:01
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala ti bozja ovcice ,takvo sam objasnjenje i trazila.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr