www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 05:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 23 ožu 2009 11:44 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 22 ožu 2009 10:49
Postovi: 3
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav, Da li se moguće krstiti ponovo u Katoličkoj crkvi, iako si već bio kršten kao beba? hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ožu 2009 13:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Nema potrebe da se ponovo krstiš. Krštenje se obavlja samo jednom. BTB.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 ožu 2009 13:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
cito napisao:
Pozdrav, Da li se moguće krstiti ponovo u Katoličkoj crkvi, iako si već bio kršten kao beba? hvala na odgovoru


a u kojoj crkvi si se krstio kao beba???

..naime, iako nije pitanje, čini mi se da neki protestanti ne priznaju kštenje beba...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ožu 2009 14:13 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 22 ožu 2009 10:49
Postovi: 3
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"odradio" sam ja sve Katoličke sakramente, ali zbog roditelja, a ne zbog moje osobne vjere, pa na neki način gledam te sakramente kao nedoživljene i nerazumljene. Ako se čovjek ponovo rodi milošću Božjom i povjeruje i nakon toga sagledava sebe te se sam sebi gadi zbog stvari koje jer radio ili mislio, potrebno je ipak primiti Duha Svetoga kako bi zapravo djelovao onako kako misliš da bi trebao, jer tijelo je slabo i grešno, a sam ne možeš apslolutno ništa. Snagom svoje volje ja ne mogu ništa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ožu 2009 14:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
cito napisao:
"odradio" sam ja sve Katoličke sakramente, ali zbog roditelja, a ne zbog moje osobne vjere, pa na neki način gledam te sakramente kao nedoživljene i nerazumljene. Ako se čovjek ponovo rodi milošću Božjom i povjeruje i nakon toga sagledava sebe te se sam sebi gadi zbog stvari koje jer radio ili mislio, potrebno je ipak primiti Duha Svetoga kako bi zapravo djelovao onako kako misliš da bi trebao, jer tijelo je slabo i grešno, a sam ne možeš apslolutno ništa. Snagom svoje volje ja ne mogu ništa.


:grlim te: Dragi brate u Kristu,nazalost nema dva puta istog krstenja,ali ti svoje grijehe mozes fino ispovjediti i tako ces bit nanovo krsten ali u Duhu Svetom.Vidjet ces kako ces biti obnovljen samo ako zelis.Vjera,predanje Bogu i molitva cine cuda.Cine novog covjeka pa probaj i ti otici na sv. ispovjed ,pokaj se za sve sto si radio i predaj sve Isusu,a Isus te vec ceka rasirenih ruku i zove te -dodi mi,volim te. Eto ,Bog te blagoslovio i ako ti je nesto nejasno,pitaj slobodno. :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ožu 2009 14:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2008 21:16
Postovi: 154
Lokacija: Beograd, Srbija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Brate, ako si ti te sakramente i primio iz pogrešnih razloga, možda su upravo oni ti koji te sada bude na posvećenu veru. Na tebi je da sada te sakramente (Krštenje i Krizmane) ispuniš u svome životu, a ne da ih ,,ponavljaš'' jer su bili ,,pogrešni'' pa da time Bog nije kadar da ih učini neblagodatnim u tvome životu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ožu 2009 14:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2009 22:22
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi brate u Kristu i ja sam sve sakremente primila pod pritiskom(osim zenidbe) Odazeci na susrete karizmatske gdje se moli za izlice Duha svetoga mozes biti krsten u duhu. Sve si darove dobio samo trebas moliti da se oni oslobode u tebi. Ako si duhovno bolestan trebas primiti bolesnicko pomazanje ili molitvu polaganja ruku. U subotu u Iloku u 9 h je duhovna obnova i tamo svaka osoba dobiva polaganje ruku. To je direktan izljev Duha svetoga . To ce biti tvojom voljom i nadam se da ces se zadovoljiti. Jer tada mozes biti krsten u duhu. Bog te blagoslovio. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ožu 2009 15:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ja sam na mojoj molitvenoj grupi OBNOVILA Sakramente,... PRIHVATILA njihovo znacenje,..

i mislim da se to moze napraviti, i da se ne komi nikakvom zakonu,.. bio je uz nas Fratar, pripremali smo se za taj dan,.. i svjesno prihvatili znacenje nasih Sakramenata,... davno je to bilo pa se ne mogu sjetiti podataka,.. ali znam da sam obnovila Sakramente,...

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 ožu 2009 16:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2009 22:22
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
A ja sam kod Fra Ive na karizmatskom susretu obnovila krsne zavjete. To je ono kad svecenik pita :"odricete li se sotone? svih dijela njegovih? svog sjaja njegova?......... I Cito jesi li se zadovoljio bar malo odgovorima??? :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 ožu 2009 17:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam sinoć obnovila svoje zavjete :D letim ko ptica krila mi netrebaju ha ha ha


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr