www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 09:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Milodari
PostPostano: 21 kol 2009 13:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Evo nisam do sada stigla da vam napišem nešto što me se dojmilo,pa ću sada da vam napišem,baš me zanima što mislite o tome.
Prošle nedjelje bila sam na misi u jednom manjem mjestu,gdje često odlazimo preko vikenda.Crkva je prelijepa,ali župljana na prste izbrojati,osim nas koji dođemo za vikend.
Svaki put je na misi jedna starica koja govori malo sporije od svih nas,i onda uvijek kasni za svima nama.To meni ne smeta,čak mi je simpatično,ali ostali se samo okreću i čudno je gledaju.
Ali nije to ono što sam htjela reći,nego u crkvi s desne strane stoji oglasna ploča i na njoj imenom i prezimenom popis ljudi koji su dali novac za crkvu.To me je malo začudilo zašto popis?Svatko zna,ako je dao,da je dao,i to je mislim dovoljno.Zašto moramo sada svi znati da je netko dao novac,i koliko.Komu se to želi pokazati?Kome je to potrebno?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2009 13:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Za to razumijeti takve stvari trebas puno promisljati. Ne kazem ovim da ces shvatiti da tako treba, vec ces shvatiti zasto je tako. A mozda i shvatis zasto ona starica kasni. ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2009 13:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Nasmijesen napisao:
Za to razumijeti takve stvari trebas puno promisljati. Ne kazem ovim da ces shvatiti da tako treba, vec ces shvatiti zasto je tako. A mozda i shvatis zasto ona starica kasni. ;)


ma nisam ja ništa za staricu mislila,ona mi je u redu.Nego mi samo smetaju ti popisi s ljudima koliko su dali novaca.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2009 14:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Magda napisao:
Nasmijesen napisao:
Za to razumijeti takve stvari trebas puno promisljati. Ne kazem ovim da ces shvatiti da tako treba, vec ces shvatiti zasto je tako. A mozda i shvatis zasto ona starica kasni. ;)


ma nisam ja ništa za staricu mislila,ona mi je u redu.Nego mi samo smetaju ti popisi s ljudima koliko su dali novaca.


..Neki ljudi vole da se vidi popis..
..tko to ne želi ..obično to naglasi..
..tak da ne vidim problem..

..Bitno je da para , kaplje... :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2009 14:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evanđelje Mt 6,1-6.16-18)

Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti,

uzvratit će ti.


U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: “Pazite da svoje pravednosti ne činite pred ljudima da vas oni vide. Inače nema vam plaće u vašeg Oca koji je na nebesima. Kada dakle dijeliš milostinju, ne trubi pred sobom, kako to po sinagogama i ulicama čine licemjeri da bi ih ljudi hvalili. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću. Ti, naprotiv, kada daješ milostinju - neka ti ne zna ljevica što čini desnica, da tvoja milostinja bude u skrovitosti.
I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti! "


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2009 15:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
IVT napisao:
Evanđelje Mt 6,1-6.16-18)

Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti,

uzvratit će ti.


U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: “Pazite da svoje pravednosti ne činite pred ljudima da vas oni vide. Inače nema vam plaće u vašeg Oca koji je na nebesima. Kada dakle dijeliš milostinju, ne trubi pred sobom, kako to po sinagogama i ulicama čine licemjeri da bi ih ljudi hvalili. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću. Ti, naprotiv, kada daješ milostinju - neka ti ne zna ljevica što čini desnica, da tvoja milostinja bude u skrovitosti.
I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti! "



E na ovo sam mislila.To je ono što osjećam.Ivt :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2009 15:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
IVT napisao:
Evanđelje Mt 6,1-6.16-18)

Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti,

uzvratit će ti.


U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: “Pazite da svoje pravednosti ne činite pred ljudima da vas oni vide. Inače nema vam plaće u vašeg Oca koji je na nebesima. Kada dakle dijeliš milostinju, ne trubi pred sobom, kako to po sinagogama i ulicama čine licemjeri da bi ih ljudi hvalili. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću. Ti, naprotiv, kada daješ milostinju - neka ti ne zna ljevica što čini desnica, da tvoja milostinja bude u skrovitosti.
I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti! "


.to stoji no u praksi ima iznimaka.. :lol:

.npr jedan kolega s posla otišao je u bolnicu na dulje vrijeme..

..ja sam uzeo kovertu i napisao da skupljamo za njega po 50 kn,,
..tko hoće tko neće..

..i skoro su svi dali.. :lol:

..nikome nije bilo do dike..

..da nisam napravio spisak..
..pomoći ne bi ni bilo.. :lol:

..tak je i s forumskim skupljanjem..
.uvijek bilo kolizija.. :lol:

..mnogi su navodili taj.,primjer..
Evanđelje Mt 6,1-6.16-18)

[b]Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti,

uzvratit će ti


..ali to se odnosi na ..osobne projekte..
..kad se želi..zaštiti dostojanstvo ..osobe koja se dariva..
..ili jednostavno čovjek želi ostati anoniman..

..tak je sada na forumu..

..nema popisa..
..al nema ni akcija..
..da ne bi kome pozlilo.. :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2009 21:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Mi smo isto imali akcije u firmi,što posebnmo za nekoga,što za dječje ustanove,za napuštene,i svi smo davali,nije bilo nikakvoga spiska,nije nitko niti tražio.Bilo je daj ako imaš,i koliko možeš,i to mi se sviđa.Nekako ne volim ta javna iskazivanja,osobito kada vidim na Tv kada netko donira i onda zovne kamere.To mi je bez veze.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2009 20:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 svi 2008 15:54
Postovi: 180
Podijelio: 16 zahvala
Zahvaljeno je: 56 zahvala
Popis nije radi onih što su dali........


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Milodari
PostPostano: 30 lis 2009 21:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 lis 2009 22:26
Postovi: 75
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="Magda"]Evo nisam do sada stigla da vam napišem nešto što me se dojmilo,pa ću sada da vam napišem,baš me zanima što mislite o tome.
Prošle nedjelje bila sam na misi u jednom manjem mjestu,gdje često odlazimo preko vikenda.Crkva je prelijepa,ali župljana na prste izbrojati,osim nas koji dođemo za vikend.
Svaki put je na misi jedna starica koja govori malo sporije od svih nas,i onda uvijek kasni za svima nama.To meni ne smeta,čak mi je simpatično,ali ostali se samo okreću i čudno je gledaju.
Ali nije to ono što sam htjela reći,nego u crkvi s desne strane stoji oglasna ploča i na njoj imenom i prezimenom popis ljudi koji su dali novac za crkvu.To me je malo začudilo zašto popis?Svatko zna,ako je dao,da je dao,i to je mislim dovoljno.Zašto moramo sada svi znati da je netko dao novac,i koliko.Komu se to želi pokazati?Kome je to potrebno?

čest je slučaj da svećenici direktno ili indirektno daju do znanja koliko je tko dao a to čine da bi poticali natjecanje u davanju.naročito su zanimljiva naglasena velika davanja lokalnih moćnika i obrtnika koji su svoje bogatstvo stekli izrabljujući ljude.znam za slučaj izrabljivača (izrabljivača najtezeg kova)koji je dao za uredjenje pročelja crkve radeći sebi samoreklamu uz pomoć svećenika.isto tako jednom sam slusao svećenika o jednom davatelju koji je htio ostati anoniman ali je svećenik naveo toliko podataka o njemu,čak i dio naselja gdje zivi i godine i firmu u kojoj radi ,tako da je svatko zaključio o kome je riječ.uz ovo još bih i dodao kako su prednja mjesta u katedrali rezervirana ponekad za moćnike i politčare.čak i piše rezervirano.ima toga još sto sam dozivio ali i ovo je dovoljno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 27 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr