www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 08:34

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 21:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
Ne želi on meni objasniti ništa nego mi imputira da ja brojim drugima grijehe, što nekada i činim. Al nisam zato ja napisao ovo. Nego se pitam ako je nekom svećeniku na prvom mjestu novac, tko će pomoći tim ljudima u župi, tko će njih sokoliti, tko će njih bodriti, tko će moliti za njih, tko će ih savjetovati, tko će plakati s uplakanima, a smijati se s radosnima, tko će im naviještati Evanđelje iz ljubavi a ne iz koristi. Nije meni drago kad neko spominje da njegovog svećenika zanima samo novac, draži su mi ovakvi primjeri kakve je spominjala anapaula. Naravno da treba moliti za sve svećenike kakvi god bili, al treba i vidjet šta ne valja a ne se pravit da to ne postoji.
Onom kome je do evanđelja i takvoga života ne treba Zlatko Sudac ili Linić u župi,već če ga naći ako mu je potrebno duhovno vodstvo.A ako ga nezanima može mu Papa Benedikt biti župnik i Padre Pio kapelan,i nema tu pomoći.NEVINOST OSTAJE ČISTA I KAD IZMEĐU DVA VRAGA SJEDI!!!!Ne prosipaj perje s mosta koje nećeš više moći pokupiti.Nikad ne budi siguran da je sve što vidiš ili čuješ 100% istina.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 21:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
O čemu ti pričaš, u ovoj temi nitko nije spomenuo ni Zlatka Sudca, ni patera Linića. Ti briješ neki svoj film u glavi. E da, status ti je uvijek skriven kad se logiraš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 21:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
naggar napisao:
nepozvan napisao:
visnja napisao:
Nepozvani ,brate dragi ne pretjeruj...jesi li se pomolio za te svecenike i te casne ? Jesi li ih blagoslovio ? Ovo su ciste gluposti koje ti tu iznosis...Malo se saberi pa onda pisi,ali pisi nesto pametno...BtB.


sva napisano vidjeh svojim vlastitim očima.i sve opisano bez pretjerivanja.osim ako imputiras da lazem?bas sve opisano sam dozivio i sam vidio.jel zabranjeno iznositi vlastita iskustva tj vidjene činjenice,de facto realne stvari.nisam opisao nista subjektivno nego objektivno.


lijepo je što postojiš..i eto što si došo na ovaj forum...
..kao nepozvan i eto upoznao nas s anomalijama u životu svećenika..
..Nevjerovatno...tko bi reko...da je to moguće..
..Bravo..nepozvani ..samo nastavi...sakupljati i bilježiti..
..takve događaje..
.jednog dana čovječanstvo će ti biti zahvalno..


Lol,da hvala brate nepozvani što nam otvaraš oči.Dobro je imati na tt-u nekog tko brižno pazi da sve prolazi u redu. :P
Sad odmah vidim drugačije nakon ovog tvog posta.
Za zahvalu da nam otvaraš oči ovdje na tt-u stavljam ti jednu pismu. :P
p.s. Samo se ti pozovi ovde,budi pozvan brate a ne nepozvan. :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NxVMNQo4HAM&feature=related[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 21:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
O čemu ti pričaš, u ovoj temi nitko nije spomenuo ni Zlatka Sudca, ni patera Linića. Ti briješ neki svoj film u glavi. E da, status ti je uvijek skriven kad se logiraš.
Govorim ti o ljudima u župi,kojima traba utjehe i novca ili već što si nabrojao,nemoj se izvlačiti sa tobožnjim nerazumijevanjem kad shvatiš da si pogriješio.Idi na ispovijed i reci da si prićao loše o drugima i da si klevetao.Izmoli pokoru i počni moliti za te svečenike po kojima dobivaš sakramente ma kakvi oni bili,ali vrijede.I vzavoli ih pa ćeš vidjeti kako će ti biti krasni,možda oni mogu naučiti nešto i iz tvog svetog primjera,samo im pokaži.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 21:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Ko što sam rekao tebi je sad najvažnije pokazati kako sam ja pogriješio, ne samo to još mi propisuješ ispovijed, ne znam jesi ti svećenik ili si laik. Stani na loptu. Sv. Pavao je rekao da gledamo korist drugoga a ne svoju. Ja ne govorim o sebi, lako za mene, al oko nas su ljudi kojima treba pomoć, a ne može im pomoć svećenik kojeg zanima samo svoj džep. Da te pitam nešto jel po tebi papa Benedikt ogovarao Crkvu kad je rekao da je ko brod koji curi na sve strane, jel Zlatko sudac kojeg si spomenuo ogovarao kad je rekao da su se neki došli uhljebiti u Crkvu. Ja nisam konkretno nikog spomenuo, hvala Bogu u župi nisam imao tu situaciju da svećenik proziva za novce. A okani se tih djetinjarija da ćeš ti meni propisivati ipovijed, i ukazivati mi na moje grijehe. Ne budi dijete.


Zadnja izmjena: johnny 5; 31 lis 2009 21:45; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 21:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
Ko što sam rekao tebi je sad najvažnije pokazati kako sam ja pogriješio, ne samo to još mi propisuješ ispovijed, ne znam jesi ti svećenik ili si laik. Stani na loptu. Sv. pavao je rekao da gledamo korist drugoga a ne svoju. Ja ne govorim o sebi, lako za mene, al oko nas su ljudi kojima treba pomoć, a ne može im pomoć svećenik kojeg zanima samo svoj džep. Da te pitam nešto jel po tebi papa Benedikt ogovarao Crkvu kad je rekao da je ko brod koji curi na sve strane, jel Zlatko sudac kojeg si spomenuo ogovarao kad je rekao da su se neki došli uhljebiti u Crkvu. Ja nisam konkretno nikog spomenuo, hvala Bogu u župi nisam imao tu sitaciju da svećenik proziva za novce. A okani se tih djetinjarija da ćeš ti meni propisivati ipovijed, i ukazivati mi na moje grijehe. Ne budi dijete.
Oprosti samo se služim tvojom taktikom,pa ti ukazujem na tvoje grijehe,kao što ti ukazuješ na grijehe nekih svečenika,bili oni ovdije ili tko zna gdje.Papa sigurno nije mislio da pojedinci kritiziraju i ogovaraju svaki grijeh svečenika.To nije tvoja stvar,ako hočeš moli za njih ili plati misu,ili posti.To pomaže,ali iznošenje nečijeg prljavog veša,ama baš nikome ne koristi.Nisam svečenik i ništa ti ne propisujem,samo ti dajem savijet koji su meni davali drugi i koristili su.Nije mi cilj ovdije da budem JA u pravu već da ti ukažem na grešku dok je vrijeme da neodgovaraš na kraju svoga života za nepotrebne stvari.Apošto si mi drag,sad ću si dati malo truda i prepisat ću jedan tekst Rajka Bundala koji će ti sigurno koristiti,napominjem ovo nisu moje rijeći,tako da mi ne predbacuješ da te ja nešto želim učiti i soliti pamet.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 21:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
OK ako sam ogovarao pojedinog svećenika nema problema, samo nađi to u ovoj temi gdje sam to ja ogovarao pojedinog svećenika i kojeg pa onda napiši. E da i čiji konkretno sam ja to prljavi veš iznio? Gdje si to pročitao?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 22:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Složio si se s nepozvanim i još si ga podržao,"ako je to čovjek doživio,šta bi on trebao pohvaliti takvu praksu".Kako to da nisam odgovorio višnji,naggaru ili franu,il misliš da te mrzim pa ti to govorim iz mržnje.Uostalom i naggar vas je tako shvatio,nisam sam.ALI NIJE BITNO!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 22:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Svećenik hlepi za novcem, ma ne, tko sam ja da nešto kažem...............I ovo si napisao,nije da ti nabijam na nos,samo si tražio dokaz zašto mislim da ti tako misliš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 22:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Svečenici su ljudi kao i mi.Grešnici su,kao i mi.I oni se ispovijedaju,kao i mi.I prema njima je kao prema nama milosrdan Bog.I njima će kao i nama,po dijelima suditi.Mnogo strože nego nama,jer im je više dano.Klonim se gledati trn u oku brata svoga dok god imam brvno u vlastitom oku.Da nemam nebih se tako ćesto ispovijedao.Pa i kad bih bio bez grijeha,po onoj-«čistima je sve čisto»(Tit 1,15)-opet ne bih gledao mane svoje braće,nego se upitao što mogu učiniti za njihovo spasenje.Mudrost bi me poučila i dala priliku i moć da mi žrtva urodi plodom.Svi smo mi grešnici.Nema među nama nikoga na kojemu se ne bi mogla naći mana.To ne znaći da se trebamo zadovoljiti općim stanjem grijeha,nego naka nam ljubav bude ispred svega.Samo ona djeluje spasonosno.Dok god smo u grijehu prstom upiremo u druge,da se naša grešnost ne bi razotkrila.Optužujući drugoga,pokušavamo zbaciti teret vlastite krivice.Tko optužuje drugoga,navodno radi pravednosti,ne vidi da je već sama ta pravda nemilosrdna prema njemu;dakle zla.On tada zapravo,pokušava stati s one strane pravde gdje Bog stoji.Ne pod njezin gnjev koji ga satire kao grešnika,nego s one strane otkuda se ona obara na grijeh.Želi biti kao Bog koji sudi dobro i zlo.Tako još više griješi.Na sve što je zgriješio,pridodaje još oholost,optužbu i nemilosrđe prema slaboj braći.Tko griješi,neće umaći strašnoj posljedici.Tako ni svečenik.Mi mu ne trebamo biti ni tužitelji ni učitelji.Jao njemu zbog sablazni,rekao je Gospodin.Kad priznajemo vlastiti grijeh,nije nam do progona drugih,već do toga da se oslobodimo.Raskajani i ražaloščeni nad sobom,po iskustvu Kristova milosrđa,druge lakše opravdavamo.NITKO POD OPTUŽBOM NE MOŽE POSTATI BOLJI.Milosrđe je jedini izlaz iz zla.Bog ga izlijeva,ne da bi smo se oholili,nego da ga podijelimo sa sebi sličnima i tako zavrijedimo vlastito spasenje……..(RAJKO BUNDALO)!!!
Evo dragi brate da podijelim ovaj prekrasan tekst,iz kojeg sam i sam puno naučio,ne samo za svečenike,nego i za svu braću na svijetu.Često se pitam kad nekog vidim u gorem stanju nego sam ja,možda onaj drugi nije dobio još milost kao ja,pa neću nšta reći,jer mi se moja može oduzeti pa dati njemu,i biti ću triput gori nego je on sad.Ispričavam se ako sam te ćime uvrijedio,samo nevolim loše pričanje o drugima jer sam to i sam radio i još uvijek radim,i često budem u krivi ili pokvareni telefon.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 34 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr