www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 22:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Jedva cekam da opisete vasu prvu kavicu,.. Johnny i Samuel,.. mislim da ce to biti veliko prijateljstvo,.. BVB smajlic24 jedva cekam smajlic24 :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2009 23:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Matyjesus napisao:
Jedva cekam da opisete vasu prvu kavicu,.. Johnny i Samuel,.. mislim da ce to biti veliko prijateljstvo,.. BVB smajlic24 jedva cekam smajlic24 :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:
Mogao si nas pozvat kod sebe u "španiju"!!!!!!!!! :P :P :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2009 09:52 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 lis 2009 22:26
Postovi: 75
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuel napisao:
Složio si se s nepozvanim i još si ga podržao,"ako je to čovjek doživio,šta bi on trebao pohvaliti takvu praksu".Kako to da nisam odgovorio višnji,naggaru ili franu,il misliš da te mrzim pa ti to govorim iz mržnje.Uostalom i naggar vas je tako shvatio,nisam sam.ALI NIJE BITNO!!!


samo sam nabrojao neka svoja vidjena objektivna iskustva.to nije nista sto bi trebalo ili ne podrzavati.pitanje je samo dal će netko vjerovati ili neće.ako je nekome lakse reći da sam sve izmislio,nek mu bude lakse.ili nek mi se kaze kako je tabu tema ovdje iznositi takva iskustva.jednom sam vidio svećenika u autu koji uopće nisam skuzio koji je auto jer je radjen po narudjbi vrijednosti najmanje pola milijuna kuna.jel i to zabranjeno reći?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2009 10:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
nepozvan napisao:
samo sam nabrojao neka svoja vidjena objektivna iskustva.to nije nista sto bi trebalo ili ne podrzavati.pitanje je samo dal će netko vjerovati ili neće.ako je nekome lakse reći da sam sve izmislio,nek mu bude lakse.ili nek mi se kaze kako je tabu tema ovdje iznositi takva iskustva.jednom sam vidio svećenika u autu koji uopće nisam skuzio koji je auto jer je radjen po narudjbi vrijednosti najmanje pola milijuna kuna.jel i to zabranjeno reći?
Svečenici su ljudi kao i mi.Grešnici su,kao i mi.I oni se ispovijedaju,kao i mi.I prema njima je kao prema nama milosrdan Bog.I njima će kao i nama,po dijelima suditi.Mnogo strože nego nama,jer im je više dano.Klonim se gledati trn u oku brata svoga dok god imam brvno u vlastitom oku.Da nemam nebih se tako ćesto ispovijedao.Pa i kad bih bio bez grijeha,po onoj-«čistima je sve čisto»(Tit 1,15)-opet ne bih gledao mane svoje braće,nego se upitao što mogu učiniti za njihovo spasenje.Mudrost bi me poučila i dala priliku i moć da mi žrtva urodi plodom.Svi smo mi grešnici.Nema među nama nikoga na kojemu se ne bi mogla naći mana.To ne znaći da se trebamo zadovoljiti općim stanjem grijeha,nego naka nam ljubav bude ispred svega.Samo ona djeluje spasonosno.Dok god smo u grijehu prstom upiremo u druge,da se naša grešnost ne bi razotkrila.Optužujući drugoga,pokušavamo zbaciti teret vlastite krivice.Tko optužuje drugoga,navodno radi pravednosti,ne vidi da je već sama ta pravda nemilosrdna prema njemu;dakle zla.On tada zapravo,pokušava stati s one strane pravde gdje Bog stoji.Ne pod njezin gnjev koji ga satire kao grešnika,nego s one strane otkuda se ona obara na grijeh.Želi biti kao Bog koji sudi dobro i zlo.Tako još više griješi.Na sve što je zgriješio,pridodaje još oholost,optužbu i nemilosrđe prema slaboj braći.Tko griješi,neće umaći strašnoj posljedici.Tako ni svečenik.Mi mu ne trebamo biti ni tužitelji ni učitelji.Jao njemu zbog sablazni,rekao je Gospodin.Kad priznajemo vlastiti grijeh,nije nam do progona drugih,već do toga da se oslobodimo.Raskajani i ražaloščeni nad sobom,po iskustvu Kristova milosrđa,druge lakše opravdavamo.NITKO POD OPTUŽBOM NE MOŽE POSTATI BOLJI.Milosrđe je jedini izlaz iz zla.Bog ga izlijeva,ne da bi smo se oholili,nego da ga podijelimo sa sebi sličnima i tako zavrijedimo vlastito spasenje……..(RAJKO BUNDALO)!!!
Evo dragi brate da podijelim ovaj prekrasan tekst,iz kojeg sam i sam puno naučio,ne samo za svečenike,nego i za svu braću na svijetu.Često se pitam kad nekog vidim u gorem stanju nego sam ja,možda onaj drugi nije dobio još milost kao ja,pa neću nšta reći,jer mi se moja može oduzeti pa dati njemu,i biti ću triput gori nego je on sad.Ispričavam se ako sam te ćime uvrijedio,samo nevolim loše pričanje o drugima jer sam to i sam radio i još uvijek radim,i često budem u krivi ili pokvareni telefon.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2009 10:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Samuel napisao:
Često se pitam kad nekog vidim u gorem stanju nego sam ja,možda onaj drugi nije dobio još milost kao ja,pa neću nšta reći,jer mi se moja može oduzeti pa dati njemu,i biti ću triput gori nego je on sad.Ispričavam se ako sam te ćime uvrijedio,samo nevolim loše pričanje o drugima jer sam to i sam radio i još uvijek radim,i često budem u krivi ili pokvareni telefon.


Samuel brate :b41:

Rim 2,1-3 Zato nemaš isprike, čovječe koji sudiš, tko god ti bio. Jer time što drugoga sudiš, sebe osuđuješ: ta to isto činiš ti što sudiš. Znamo pak: Bog po istini sudi one koji takvo što čine. Misliš li da ćeš izbjeći sudu Božjemu, ti čovječe što sudiš one koji takvo što čine, a sam to isto činiš?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2009 12:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Evo ja citam ovo ovdje i nikako da vidim gdje su to nepzvani i Johnny pisali o svojim grijesima. Ako mi moze netko reci broj posta ili slicno? :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2009 12:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel ovaj tekst što si ga stavio od Rajka Bundala je dobar. I istina je da ja često gledam trn drugima u oku, i često napadam pojedince u Crkvi, ali ovaj put ne bi rekao da je to tako. Ali ti se pomiješao neke bitne stvari. Dakle ako ja napišem bez imena da ova praksa koju je opisao nepozvani (ja idem od postavke da čovjek ne laže) nije dobra i da razara Crkvu, onda je ne osuđujem i ne ogovaram, samo kažem da to nije dobro što bi i malo dijete moglo zaključit, dakle nisam otkrio Ameriku). Osuđivanje bi bilo kad bi ja rekao da takve treba izbacit iz Crkve ili da ga treba popljuvat, a ja to nisam nigdje napisao. Po tvojoj logici onda bi mogao i Zlatku Sudcu poslati mail i pitati ga zašto ogovara kad je rekao da su se neki došli uhljebiti u Crkvu. Druga stvar nije ni nepozvani pisao o imenima samo je rekao da je to doživio.Ko što ti piše u teksto od Bundala ako si ga dobro čitao tko optužuje druge radi pravednosti, bez milosrđa a ovdje se ne radi o tome nego samo piše da to nije dobro, opet kažem malo dijete to može zaključit, nisam otkrio novu galaksiju. Ti si pobrkao lončiće. Nije iznošenje iskustva bez imena osuđivanje, jel onda po tebi kad piše da su pojedinci u Crkvi prodavali oprost grijeha opet bilo osuđivanje i ogovaranje, i da ne nabarajma druge primjere. Ne brkaj kruške i jabuke.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2009 13:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
Samuel ovaj tekst što si ga stavio od Rajka Bundala je dobar. I istina je da ja često gledam trn drugima u oku, i često napadam pojedince u Crkvi, ali ovaj put ne bi rekao da je to tako. Ali ti se pomiješao neke bitne stvari. Dakle ako ja napišem bez imena da ova praksa koju je opisao nepozvani (ja idem od postavke da čovjek ne laže) nije dobra i da razara Crkvu, onda je ne osuđujem i ne ogovaram, samo kažem da to nije dobro što bi i malo dijete moglo zaključit, dakle nisam otkrio Ameriku). Osuđivanje bi bilo kad bi ja rekao da takve treba izbacit iz Crkve ili da ga treba popljuvat, a ja to nisam nigdje napisao. Po tvojoj logici onda bi mogao i Zlatku Sudcu poslati mail i pitati ga zašto ogovara kad je rekao da su se neki došli uhljebiti u Crkvu. Druga stvar nije ni nepozvani pisao o imenima samo je rekao da je to doživio.Ko što ti piše u teksto od Bundala ako si ga dobro čitao tko optužuje druge radi pravednosti, bez milosrđa a ovdje se ne radi o tome nego samo piše da to nije dobro, opet kažem malo dijete to može zaključit, nisam otkrio novu galaksiju. Ti si pobrkao lončiće. Nije iznošenje iskustva bez imena osuđivanje, jel onda po tebi kad piše da su pojedinci u Crkvi prodavali oprost grijeha opet bilo osuđivanje i ogovaranje, i da ne nabarajma druge primjere. Ne brkaj kruške i jabuke.
Kao prvo-svi znamo da to nije dobro i da toga ima,kao što sam kažeš da nisi otkrio ameriku,znači prestani je otkrivati kad je otkrivena.!!!Kao drugo ne treba ime već je dosta da kažete i "svečenik",jer to mnogi čekaju da bi se mogli opravdavati zbog svojih grijeha,!!!Kao treče-osuda nije kad ćeš nekog izbacit iz crkve,već je to presuda,a osudom ideš prema presudi!!!!Kao četvrto-ćemu pisanje o takvim stvarima i kome pomažete,osim onima koji jedva čekaju da si preko drugih peru savjest.!!!Kao peto dobro sam ja pročitao tekst već 20 puta,ali ti sebi opet izvučeš što tebi paše.!!!Kao šesto-možemo li napokon ćuti malo tvojih grijeha,pa da nam i s tim ukažeš na nepravdu,sigurno ih imaš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2009 14:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Pa gle kad se je otkrila Amerika nije sve bilo poznato. Otkrije se kontinent ali onda se treba dalje istraživati tko živi na kontinentu, koje su autohtone životinjske i biljne vrste, kakav je reljef, kakva je klima itd. Dobar ti je odgovor, iskreno sam se nasmijao, baš od srca. Nema potrebe da tekst čitaš dvadeset puta, ti pitaš mene čemu pisanje o takvim stvarima, pa da se izmijene iskustva. Osuđivanje znači kad se nekoga izolira, odbacuje, drži ga se manje vrijednim ,a ja to nisam činio u ovom slučaju.Opet ću ti reći ako neko kaže vidio sam da je je jučer ovaj ubio onoga šta je po tebi to osuđivanje, ili kad Zlatko Sudac napiše da se razočarao kad je vido da su se neki došli uhljebiti u Crkvu jel to osuđivanje i ogovaranje. Sad ti reci koja je razlika. Ovo je već smiješno, dobro možda se još neko osim mene dobro nasmije, a možda otkrijemo neki nepoznat kontinent.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2009 14:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
Pa gle kad se je otkrila Amerika nije sve bilo poznato. Otkrije se kontinent ali onda se treba dalje istraživati tko živi na kontinentu, koje su autohtone životinjske i biljne vrste, kakav je reljef, kakva je klima itd. Dobar ti je odgovor, iskreno sam se nasmijao, baš od srca. Nema potrebe da tekst čitaš dvadeset puta, ti pitaš mene čemu pisanje o takvim stvarima, pa da se izmijene iskustva. Osuđivanje znači kad se nekoga izolira, odbacuje, drži ga se manje vrijednim ,a ja to nisam činio u ovom slučaju.Opet ću ti reći ako neko kaže vidio sam da je je jučer ovaj ubio onoga šta je po tebi to osuđivanje, ili kad Zlatko Sudac napiše da se razočarao kad je vido da su se neki došli uhljebiti u Crkvu jel to osuđivanje i ogovaranje. Sad ti reci koja je razlika. Ovo je već smiješno, dobro možda se još neko osim mene dobro nasmije, a možda otkrijemo neki nepoznat kontinent.
Zlatko Sudac je to rekao kroz propovijed usput,a nije nabrajao i držao se toga kao pijan plota.Mi svi znamo kakvih ima,netrebamo nekog da nam ovdije ponavlja kao ti i nepozvani.A sad nam nabroji i svoje grijehe,možda i kod tebe ima neistraženih vrsta grijeha,možda i si ti neistražena amerika pa da znamo što da izbjegnemo?????i ne izbjegavaj nam reći koji je smisao toga klepetanja o tuđim grijesima.Da sam bar savršen kao i ti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr