www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2009 18:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Naravno da prihvaćam. Oprosti i ti meni što sam išo malo žešće. Uzalud nam sve rasprave, ovim si ti meni pokazao da si bolji kršćanin od mene, i da mogu od tebe puno naučit. Volim ja mudrovat ali vidi se po ovom tko je mudriji i jači u Duhu od mene. Budi blagoslovljen.
Nepozvani ako si imao ovakva iskustva to se trebaš obratit lokalnom biskupu. Sigurno ga nije teško naći. A ne znam i ako si imao takva iskustva šta bi mi trebali sad pasti u nesvijest.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2009 19:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
Naravno da prihvaćam. Oprosti i ti meni što sam išo malo žešće. Uzalud nam sve rasprave, ovim si ti meni pokazao da si bolji kršćanin od mene, i da mogu od tebe puno naučit. Volim ja mudrovat ali vidi se po ovom tko je mudriji i jači u Duhu od mene. Budi blagoslovljen.
Nepozvani ako si imao ovakva iskustva to se trebaš obratit lokalnom biskupu. Sigurno ga nije teško naći. A ne znam i ako si imao takva iskustva šta bi mi trebali sad pasti u nesvijest.
Brate uljepšao si mi dan i većer,nisi loš i neželim s dobrim ljudima biti u nesporazumu ma koliko bili daleko,ali sad si mi u srcu tako blizu.I s ovim što si odgovorio nepozvanom u potpunosti potpisujem,pa neće nam valjda forum postati "crna kronika".Čak si mi i malo sumnjiv "nepozvani",da možda ne provociraš,previše se ove stvari lijepe za tebe,a i nije prvi put da si sumnjiv i drugima,sa tako malo postova.Baciš kost pa odeš,pa opet tako!!!!Ako je istina,imaš biskupa.I jako puno molitvi za tog svečenika,jer više je njegova duša u opasnosti nego tvoja,tako da si u prednosti.Neznam uopće što da mislim o tvojim postovima,ako provociraš,osječam se glup jer sam nasjeo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2009 19:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel sve 5, al nisam ja riješio ovu situaciju već ti. Ono što si pisao da osuđujem je istina al ja sam imao dojam da to nije slučaj u ovoj situaciji. Samo nemoj pisati da sam dobar čovjek, zaguljen sam ja nekad.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2009 19:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
1 Pt 3,8 Napokon, budite svi jednodušni, puni suosjećanja i bratske ljubavi, milosrdni, ponizni! :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2009 19:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
Samuel sve 5, al nisam ja riješio ovu situaciju već ti. Ono što si pisao da osuđujem je istina al ja sam imao dojam da to nije slučaj u ovoj situaciji. Samo nemoj pisati da sam dobar čovjek, zaguljen sam ja nekad.
Možda nisi doslovno osuđivao,ali nemoj si trovati dušu nepotrebnim stvarima i pričama.Evo poklanjam ti jenu priču,koju sam davno prije pročitao,i čuo na dosta propovijedi,možda si i ti!!

Sokrat je slovio za mudraca.

Jednoga dana potraži ga neki čovjek i reče:

Znaš li što sam sve čuo o tvome prijatelju?


Trenutak, - odgovori Sokrat. Prije nego mi to ispričaš volio bih da prođeš brzu provjeru:

jesi li to što mi želiš reći prosijao kroz tri sita?

- Tri sita?

Da, odgovori Sokrat. - Prije nego ispričaš neke stvari o drugome, dobro je da uzmeš malo vremena i presiješ ono što želiš reći. To nazivam provjerom od tri sita!

Prvo je sito ISTINE.

Jesi li provjerio da je istinito ono što mi želiš ispričati?

- Ne, pa i nisam. Nisam vidio, samo sam čuo kako pričaju.

Dobro! Ne znaš, dakle, je li to istina. Idemo ponovno: pokušajmo prosijati drukčije. Sada ćemo uzeti sito DOBROTE.

Ono što mi želiš ispričati o prijatelju, je li nešto dobro?

- Ne, baš suprotno! Čuo sam kako se tvoj prijatelj loše ponio.



Dakle, - nastavi Sokrat, - želiš mi ispričati loše stvari o prijatelju, a nisi uvjeren jesu li istinite. To i nije baš ohrabrujuće! Još uvijek možeš proći provjeru, jer je ostalo još sito KORISTI.

Je li korisno da mi ispričaš sve što je moj prijatelj napravio?

- Korisno? Pa i ne, ne vjerujem da bi ti to moglo koristiti.


Dakle, - zaključi Sokrat, - ono što si mi htio ispričati nije istina, nije dobro, ni korisno.

- Pa zašto bi mi pričao? Ne želim ništa znati od onoga što si mi htio ispričati, a i tebi će biti bolje da sve to zaboraviš
Kad bi svi mi koristili tu provjeru,svijet bi bio daleko bolji!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2009 19:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
E vidiš nisam nikad čuo ovu priču i dobro da si je stavio. Poučna je i mudra.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 stu 2009 11:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuel napisao:
Sokrat je slovio za mudraca.

Jednoga dana potraži ga neki čovjek i reče:

Znaš li što sam sve čuo o tvome prijatelju?


Trenutak, - odgovori Sokrat. Prije nego mi to ispričaš volio bih da prođeš brzu provjeru:

jesi li to što mi želiš reći prosijao kroz tri sita?

- Tri sita?

Da, odgovori Sokrat. - Prije nego ispričaš neke stvari o drugome, dobro je da uzmeš malo vremena i presiješ ono što želiš reći. To nazivam provjerom od tri sita!

Prvo je sito ISTINE.

Jesi li provjerio da je istinito ono što mi želiš ispričati?

- Ne, pa i nisam. Nisam vidio, samo sam čuo kako pričaju.

Dobro! Ne znaš, dakle, je li to istina. Idemo ponovno: pokušajmo prosijati drukčije. Sada ćemo uzeti sito DOBROTE.

Ono što mi želiš ispričati o prijatelju, je li nešto dobro?

- Ne, baš suprotno! Čuo sam kako se tvoj prijatelj loše ponio.



Dakle, - nastavi Sokrat, - želiš mi ispričati loše stvari o prijatelju, a nisi uvjeren jesu li istinite. To i nije baš ohrabrujuće! Još uvijek možeš proći provjeru, jer je ostalo još sito KORISTI.

Je li korisno da mi ispričaš sve što je moj prijatelj napravio?

- Korisno? Pa i ne, ne vjerujem da bi ti to moglo koristiti.


Dakle, - zaključi Sokrat, - ono što si mi htio ispričati nije istina, nije dobro, ni korisno.

- Pa zašto bi mi pričao? Ne želim ništa znati od onoga što si mi htio ispričati, a i tebi će biti bolje da sve to zaboraviš
Kad bi svi mi koristili tu provjeru,svijet bi bio daleko bolji!


odlična priča...uh kad bi se držali ove svi bi puno manje pričali..
ovo ću uokviriti negdje...
:b112: :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 stu 2009 13:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Samuel napisao:
Matyjesus napisao:
Jedva cekam da opisete vasu prvu kavicu,.. Johnny i Samuel,.. mislim da ce to biti veliko prijateljstvo,.. BVB smajlic24 jedva cekam smajlic24 :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:
Mogao si nas pozvat kod sebe u "španiju"!!!!!!!!! :P :P :P


JER VELIK SI,.. CINIS DJELA VELIKA,... NITKO NIJE KAO TI--- ISUSE...-- NITKO NIJE KAO TI,... :grlim te: :grlim te: :r086: :r086: :r086: :r086: :r086:
i vas dvoje/troje uz nepoznatog/nepozvanog, ste mi uljepsali dan,.. :D

ma vidila (female ;-) )sam ja da ste super decki,.. ali straaaasno tvrdoglavi,.. iznosili ste slicna razmisljanja,.. ali,..

ma Bogu hvala,.. sad samo cekam na prve utiske sa prve kavice ;-)

nek vas Blagoslovi i Vodi Svemoguci Sveti Bog :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 stu 2009 15:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Fran26 napisao:
1 Pt 3,8 Napokon, budite svi jednodušni, puni suosjećanja i bratske ljubavi, milosrdni, ponizni! :grlim te: :grlim te: :grlim te:
Kako stalno mijenjaš ove slike ili avatare,kak se več kaže.Svaki put mislim da je netko novi,dok nevidim ime.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr