www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 00:58

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 11 sij 2010 00:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 pro 2009 17:38
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo ovako nakon nekog ispitivanja i razgovaranja sa ljudima iz raznih zajednica zaključila sam da je svima njima zajedničko šta oni misle da kod nas u misi nema Duha svetoga! ja im želim dokazati drugačije a neznam kako? oni dokazuju svoj stav s tim da se kod njih očituje Duh sveti kroz njihovo ponašanje,znači širenje ljubavi,propovjedanje,klonjenje od svakog grijeha,dok se mi prilagođavamo svakoj situaciji a time i svom grijehu! šta mislite vi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2010 09:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Gdje je Otac tu je i Sin a isti poklon je Bogu Trojedinom. Bez Duha Svetoga tako ne mozes spoznati i pronaci ni Oca ni Sina.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2010 09:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 pro 2009 21:43
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mislim kako nema smisla ulaziti u velike rasprave oko Duha Svetoga sa pripadnicima raznih zajednica.

Najbolje bi bilo da ih pozoveš na našu misu, pa kad završi neka ti kažu što osjećaju? Prije te mise ih samo zamoli da joj pristupe otvorenog srca te bez kočnica i zadrške prema Duhu Svetomu, tj. onako kako navodno pristupaju misi svojih raznih zajednica pa da vidiš kako će ga osjetiti :)

PS. Nisi navela koje su to točno "razne zajednice"?
(Hrvatske Demokratske, možda?
...šala mala... :lol:
jučer smo birali predsjednika pa sam još pod dojmom politike... )


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2010 09:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Prije svega mi nije jasno iz tvog posta da li se radi o zajednicama unutar katoličke crkve ili se radi o zajednicama koje ne pripadaju RKC (npr. protestantske zajednice, pentakostelci i sl.)

Ukoliko se radi o zajednicama unutar Katoličke crkve (karizmatske zajednice, neokatekumeni, opus dei i sl.) prije svega mislim draga sakazulu da si ti ili pogrešno shvatila te ljude ili da su doista to bili ljudi koji su na pogrešan način i oholo svjedočili o zajednicama.

Osobno sam član jedne karizmatske zajednice i mogu ustvrditi baš suprotno, da sve zajednice unutar RKC smatraju sv. Euharistiju tj Misu najsvetijim činom koji nam je Gospodin ostavio. Vazano za to upravo je dokaz da većina članova živih zajednica unutar RKC gotovo svakodnevno prisustvuje Sv. Misi, da se tu napaja Izvorom Žive Vode tj. Duhom Svetim i hrani Kruhom Života (Isusom Kristom). Da zajednice nisu isključene iz RKC nego djeluju unutar RKC prihvaćajući i vjerujući u sve ono što je u Evanđelju objavljeno i prihvaćajući sve dogme RKC i sve ono što je službeno RKC prihvatila i objavila.

Reći da na Misi nije prisutan Duh Sveti bilo bi potpuna bogohula, stoga ako ti je netko to i rekao onda vjerujem da se radi o članovima protestantskih zajednica jer za njih je Misa samo uspomena na Posljednju večeru, simboličan čin sjećanja jer ne vjeruju da pod prilikama kruha i vina doista primamo u srce živog Boga Isusa Krista.

Po meni ne stoji ni ova podjela na - oni i mi......Po meni smo svi mi (i ovi i oni) djeca Božja jednako ljubljena i željena. Gospodin za svakog ima put i za nekog taj put vodi preko zajednice, za nekog ne. Bitno je ne djeliti se pod "jednim krovom", zajedništvo....to nam je u Evanđelju Krist ostavio.....
Draga sakazulu.....pa i u Raju je zajedništvo.....nema ovih i onih.....tamo su skupa i članovi zajednica i oni koji to nisu bili svi zajedno slave Boga.....

Što se tiče ovog što si napisala

Citat:
klonjenje od svakog grijeha,dok se mi prilagođavamo svakoj situaciji a time i svom grijehu!


Ovo mi nije potpuno jasno......

Čovjek je grešno stvorenje i stalno griješi i ako je u Gospodinu onda za svoje grijehe osjeća kajanje i ide na ispovijed i ispovijeda grijehe.....

Zadaća svakog kršćanina, a ne samo članova zajednice, jeste da se klonemo grijeha jer ne znamo ni dan ni čas kad će Gospodin opet doći i suditi žive i mrtve......kloniti se od grijeha ne znači automatski nikad ne sagriješiti više, jer čovjek je slab i griješi svakodnevno, no to znači izbjegavati grešne prilike, znati prepoznati kušnju kad se pojavi i pokušati koliko možemo uzdržati se da ne sagriješimo.

Evo budi dobra sestrice pa mi objasni što ti je značilo ovo:

Citat:
dok se mi prilagođavamo svakoj situaciji a time i svom grijehu


Da li to znači prihvatiti da živim u grijehu i prilagoditi se tome ili shvatiti da sam grešan i da driješim i prihvatiti vlastitu grešnost uz pokajanje za svaki učinjeni grijeh i primanje sakramenta ispovijedi.

Jer jedna je stvar prihvatiti sebe grešnikom (jer grešnici smo svi i samo je jedan bez grijeha - Isus Krist), a druga prihvatiti grijeh u kojem živim i prilagoditi se grijehu......to je lutanje....

Molim te draga sestro nemoj zamjeriti na ovolikom postu i ovolikim pitanjima.....molim te samo da preciziraš na što si mislila.

Drago mi je prije svega što si ovdje s nama i nadam se da ćeš dugo ostati.

Pozdrav u Kristu od mene :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 sij 2010 17:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 sij 2009 16:46
Postovi: 75
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sakazulu napisao:
evo ovako nakon nekog ispitivanja i razgovaranja sa ljudima iz raznih zajednica zaključila sam da je svima njima zajedničko šta oni misle da kod nas u misi nema Duha svetoga! ja im želim dokazati drugačije a neznam kako? oni dokazuju svoj stav s tim da se kod njih očituje Duh sveti kroz njihovo ponašanje,znači širenje ljubavi,propovjedanje,klonjenje od svakog grijeha,dok se mi prilagođavamo svakoj situaciji a time i svom grijehu! šta mislite vi?


Širenje ljubavi, propovjedanje, klonjenje grijeha, sve su to sastavni dijelovi katoličke vjere i života vjernika.
To što netko govori drugačije nije istina i o tome se jednstavno nema puno šta reći, kome nije jasno neka pročita Bibliju i Katekizam katoličke crkve.

Ali vidim kako je lako steći krivu sliku o katolicima, pogotovo u Hrvatskoj, gdje svi žive kao ateisti, ne znaju manje više ništa o onome u što vjeruju, pa kako bi mogli raditi to što ih se optužuje da ne rade.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2010 20:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
:?: :?:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2010 22:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 lip 2009 12:54
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
ljudima iz raznih zajednica
Misliš protestanskih zajednica?
Jasno mi je kako je lako pomisliti da je kod nas sve forma, jer naš obred ima uvijek istu nepromjenjivu formu, a i mnogi katolici na misi "spavaju", nisu srcem ni glavom prisutni. Ali mislim da se jednako tako odsutan može biti na protestanskoj misi, to nije do forme mise nego do osobe. (Mala usporedba - ja sam otišla na svoj prvi seminar duhovne obnove i prodrmalo me do temelja, a neki ljudi su išli na isti taj seminar i ništa, nula rezultata.) Koliko znam, protestanti imaju duge propovijedi, živahne pjesme (često modernijeg zvuka) koje slave Boga... kod njih je naglasak na RIJEČI, a nemaju pričest kao takvu. Znam jednu osobu koja je balansirala između katoličke i protestanske zajednice, bili smo zajedno na jednoj obnovi, i sjećam se kako je govorila da se poslije pričesti osjećala kao da je posve sama, okolina nestala, toliko snažan doživljaj.. Ipak se priklonila protestantima. Bilo mi je malo žao, ali to je njen izbor. U konačnici važno je da svi vjerujemo u istog Krista Spasitelja.
Ali ti koji te uvjeravaju da je tvoja ...fali mi izraz, pa ću reći vjera.. pogrešna, čini mi se da oni možda sebe imaju potrebu u to uvjeravati. Tu ti onda argumenti neće puno pomoći..
Mislim da i jedni i drugi imamo bogatstva.. Oni puno više čitaju i bolje poznaju Bibliju. Ali ne volim kad vade stvari iz konteksta da bi me uvjerili da nešto u katoličkoj vjeri ne valja. Ja nemam potrebu nikog uvjeravati da je katolička vjera bolja od protestanske, ali ne želim ni suprotno. Mir, međusobno uvažavanje, bez nametljivosti.. I to je to. Suradnja.. to više ovisi od osoba nego od vjerskog opredjeljenja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 ožu 2010 18:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sakazulu napisao:
evo ovako nakon nekog ispitivanja i razgovaranja sa ljudima iz raznih zajednica zaključila sam da je svima njima zajedničko šta oni misle da kod nas u misi nema Duha svetoga! ja im želim dokazati drugačije a neznam kako? oni dokazuju svoj stav s tim da se kod njih očituje Duh sveti kroz njihovo ponašanje,znači širenje ljubavi,propovjedanje,klonjenje od svakog grijeha,dok se mi prilagođavamo svakoj situaciji a time i svom grijehu! šta mislite vi?

uh,ovo je zanimljivo
pokaži im Djela apostolska kako su sami apostoli zaključili da Duha imaju ne samo oni nego i pogani...znači Duha Svetoga u sebi ima svaki dobar čovjek...tj.koji se prepušta dobru...a ne samo katolici ili oni ili neki drugi...
a te manifestacije koje si pribavljaju u dokaz nisu mjerilo.
Tim više što se pozivaju na svoje dobre strane i tkzv.bezgrešnost-
objasni im da su i ljudi SZ a i NZ bili grešnici i sami apostoli su bili grešnici.
Po čemu oni vide da se mi prilagođavamo grijehu?
još ako smijem pitat o kojoj je religiji riječ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 ožu 2010 19:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
još samo da dodam jedino katolička crkva danas na svijetu čuva zajedništvo,potiče na sakramente koji znače život-blagovanje Tijela i Krvi Kristove...
jedina se bori protiv pobačaja i teških grijeha bludnosti(protunaravnih)
a ostali da sad ne pišem koji su to sve odavno zanemarili
da ne pričam ispovijed,Isus kaže:''Idite i otpuštajte im grijehe,što otpustite-otpušteno je i na nebu..a što zadržite,zadržano je i na nebu..''
to znači da postoje u Isusovim riječima ''VI'' i ''ONI''
očito je da je Gospodin želio ostaviti cijelom svijetu oproštenje kroz svoje posrednike...
a nije rekao:idite i recite im da si sami opraštaju..ili recite im neka se ne brinu sve je riješeno..nema više ikakve potrebe za otpuštanjem...
i jedino KC (znatno manje i Pravosl.Crkva) imaju taj sakrament..
a da nema Duha Svetoga-pa smješno


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 ožu 2010 21:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Sami smo si krivi. U djelima apostolskim apostoli su gorili vatrom Duha Svetoga, bili su kao zapaljeni, sve za Krista. Nazivali su se braćom, ozdravljali i izgonili zloduhe. Poganima se nisu ustručavali propovjedati. Pa i pred sabore su izlazili gdje su ih osuđivali, sa smrtima su se suočavali s molitvom i osmjesima na licu.
Danas se to razvodnilo. Ne vidimo te svete ljude pune Duha Svetoga. Čak neki ne vjeruju u istjerivanje đavola, žive u ugodi i komfortu, ali to je samo zbog toga što nas je mnogo i nismo proganjani.
Ali sigurno ima onih koji su kao apostili prije, samo ih je teško prepoznati a i sotona se trudi sve to zamutiti da se takvi ljudi ne istaknu!
Pa tomu tko ti je to rekao ti reci, da da, ima nas takvih, mirna misa i slično, ali također mu reci da ima MNOGO onih koji gore poput prvih apostola za Kristom, onih koji ga ljube do neba!

Također mu reci da, ukoliko nebi bilo Katoličke Crkve, njegova zajednica vrlo vjerovatno nebi ni postojala. Katolička Crkva je ta koja je generacijama propovijedala, čuvala i širila riječ Božiju i nauk samog svemogućeg i svevišnjeg Isusa Krista!
Da nije bilo Katoličke Crkve, ta osoba vrlo vjerovatno nikad nebi čula za tog Isusa Krista, i neka ima više poštovanja prema Katoličkoj Crkvi.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rWzpCHNAaFM&feature=player_embedded[/youtube]

Sveti Maksimilian Kolbe, franjevac, umro u II.Svjetskom ratu. On i drugi fratri su organizirali sklonište za 3000 ljudi, među kojima 2000 židova, i brinuli se o njima. 1931 uhićeni i odvedeni u koncentracioni logor u Aušvic. U logoru se molio, pomagao i ispovijedao zatvorenike. Zatvorenici su ponekad preko noći dopuzal...i do njega, da mu budu blizu i dobiju utjeku. Maksimilian im je govorio da oproste Njemcima. 10 ljudi je poslano da umru od gladi i žeđi, među njima jedan čovjek koji je bio otac. Sveti Maksimilian Kolbe je pitao dali može zauzeti mjesto tog čovjeka, pošto taj čovjek ima ženu i djecu. Dok su ostavljeni da gladuju i žeđaju, fratar Maksimilian Kolbe je poticao druge da mole, meditiraju i razmišljaju o muci Kristovoj. Nakon 2 tjedna, četvorica su bila živa među njima i fratar. Fratar je s molitvom na usnama primio inekciju za smaknuće. Čovjek kojeg je spasio Maksimilian doživio je 95 godina.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr