www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 05:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 451 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 46  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 14 ožu 2014 22:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 kol 2013 21:55
Postovi: 32
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
korisnica1 napisao:
Moja današnja ispovijed:
ušla sam, pozdravila, svećenik (prešutjet ću ime) je odzdravio ne dižuću pogled s knjige; čitao je knjigu dok sam ja "recitirala" svoje grijehe, nakon toga je rekao:"Za pokoru izmoli (...) i pokaj se." Podigao je ruku i (barem se nadam) molio u sebi dok sam ja molila pokajanje. Nakon toga je rekao:"Hvaljen Isus i Marija!" i nastavio čitati knjigu. (Nije rekao da me odrješuje od grijeha.)
Je l' meni ta ispovijed valjana? (Pričestila sam se nakon toga.)


Mislim da ti je ispovijed valjana (kažem- mislim, jer ipak nemam autoritet da to sto posto tvrdim :) ) Odrješenje grijeha je, naravno, uvjet za valjanu ispovijed i za pristupanje sv.pričesti. Međutim, u ovom slučaju ne radi se o tome da ti je svećenik uskratio odrješenje već je očito zaboravio. Da ti je grijeh bio takav da ne možeš dobit odrješenje to bi i rekao tj naglasio. S tvoje strane ispovijed je valjana ako si "ispunila" sve uvjete za valjanu ispovijed: pokajala se, odlučila da nećeš više griješiti...
I ja sam bila u takvoj situaciji, čini mi se dva puta, da mi svećenik nije dao odrješenje. Zadnji put kad se to desilo nisam to odmah ni skužila nego kad sam izašla iz ispovjedaonice i počela moliti pokoru, najednom mi je sinulo da se ne mogu sjetit je li me svećenik uopće odriješio, pokušavala sam odvrtit film unatrag al nikako se nisam mogla sjetit.. Pričestila sam se tada, ali me je to grizlo tako da sam za dva dana išla ispovijediti tu svoju "sumnju". Svećenik (drugi) mi je tada rekao da mi je ispovijed bila valjana.
Svakako, najbolje je prilikom sljedeće ispovijedi pitat svećenika za mišljenje :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 17 ožu 2014 18:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Mirisni Ljiljan napisao:

Da,slušala sam na youtube njegovo svjedočanstvo. Nego, jesi li ti bio na individualnom razgovoru kod njega?
Poznam jednu osobu koja boluje od teške neizlječive bolesti i upravo tog svećenika mu je preporučio fra Ivo Pavić. Stoga vjerujem da kod njega ispovijedi moraju biti nešto posebno.


nisam, idem u 4om mjesecu, al sam pricao s dosta ljudi o tome pa su i meni rekli da odem.. kod njega su razgovori posebni, puno toga ces razjasniti tamo uglavnom al bilo bi dobro da uzivo poslusas njegovu pricu i da prisustvujes klanjanju, posebno nesto ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 24 ožu 2014 01:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Trebam samo jednu informaciju. Kad se ide kod don Stepana, kako je potrebno napraviti ispit savjesti, da li se može napisati ili kako bi trebalo!! Treba mi ta informacija!! Thanks unaprijed!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 24 ožu 2014 01:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 27 ožu 2014 15:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 stu 2011 09:32
Postovi: 85
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Već dulje vrijeme namjeravam pristupiti životnoj ispovijedi pa bih molio informaciju o nekom svečeniku iz Splita ili okolice.

Ime ili čak nekakav telefonski broj, može i na PP.

Unaprijed zahvaljujem! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 01 tra 2014 11:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 stu 2011 09:32
Postovi: 85
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma je li moguće da baš niko ne zna za nekog svećenika sa splitskog područja za preporučit? :shock: :o :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 01 tra 2014 13:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 kol 2013 21:55
Postovi: 32
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
angelo napisao:
Ma je li moguće da baš niko ne zna za nekog svećenika sa splitskog područja za preporučit? :shock: :o :(


Možeš otić kod isusovaca na Manuš. Oni su dobri ispovijednici, bar su meni uvik ok. Imaš na njihovoj web stranici kontakt broj, nazovi i kaži da bi se htio dogovorit sa životnu ispovid i uputit će te na nekoga (vjerojatno na p. Karamana, ili koga drugog), onda ćeš se dog detalje s njim, termin i sl. imaju neko vrijeme, termin kad primaju na razgovor...
Ne sumnjam da ima u Splitu dobrih svećenika za životnu ispovijed, al eto ja isto ne znam baš za njih, tj. ovako po netu, nisam naišla na neke konkretne informacije, iskustva drugih....
Čula sam da je dobar ispovjednik don Alojzije, on je u Vepricu, da ima dar spoznaje il tako nešto...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 01 tra 2014 13:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 stu 2011 09:32
Postovi: 85
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma reka mi je i jedan prijatelj za isusovce na Manušu, ali oni navodno ne žele da se grijesi donesu napisani već da se ispovijedaju iz glave jer da su ti grijesi kojih se sjetimo kao zapravo "na duši", pa me strah da bi u tom slućaju pola zaboravija ispovijediti.
Zato su me zanimala konkretna iskustva sa nekim svećenicima, ali nema veze valjda ću se moć koristit šalabahterom. :)
Zahvaljujem!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 01 tra 2014 14:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 kol 2013 21:55
Postovi: 32
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
angelo napisao:
Ma reka mi je i jedan prijatelj za isusovce na Manušu, ali oni navodno ne žele da se grijesi donesu napisani već da se ispovijedaju iz glave jer da su ti grijesi kojih se sjetimo kao zapravo "na duši", pa me strah da bi u tom slućaju pola zaboravija ispovijediti.
Zato su me zanimala konkretna iskustva sa nekim svećenicima, ali nema veze valjda ću se moć koristit šalabahterom. :)
Zahvaljujem!


Ma mozes se korisit salabahterom, ja jesam, i opet sam pola pozaboravljala. Svakako, ono sto zaboravis ispovjedis naknadno. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 01 tra 2014 16:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 stu 2011 09:32
Postovi: 85
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fiat napisao:
Ma mozes se korisit salabahterom, ja jesam, i opet sam pola pozaboravljala. Svakako, ono sto zaboravis ispovjedis naknadno. :)

OK :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 451 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 46  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 26 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr