www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 451 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 46  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2008 08:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
_Ivica_ napisao:
Već duže vrijeme (par mjeseci) moje ispovijedi su postale jako čudne, i neznam što da činim.!? :(
Nakon ispovijedi uopće nemam taj osjećaj da mi je Bog oprostio. :twisted:
Sve mi je to nekako postalo-onako-mlako, usput...Svaka ispovijed-jedno te isto, isti grijesi, isti način...
I to me počinje jako brinuti! :? Što se to sa mnom događa??? :twisted: :twisted: :twisted:


Ma Gdje si Ivica :b41: :D :D 8) 8)
Šta te muči? 8)
ma gle događa se to svima..
i meni puno puta..
ja sam si to nekad protumačio i kao možda nagla promjena..iz grešnog stanja u dobro..
Možda može pomoći;Malo detaljnija i opsežnija priprema..
prije ispovijedi..
Ja sam onda shvatio da i vrag oće brže bolje da te optuži i ubaci krivicu i sumnju..
ali ispovijed uvijek doživi kao jednostavno prekid grijeha..i kao ponovni dolazak zatražiti Božu milost..
gle mi ne znamo da li ćemo sutra pogriješit..
ali u tom trenutku
1.mi je žao što sam Boga iznevjerio
2.želim se pomiriti s Njim
3.Ne želim to više nikad ponoviti..
i to je potrebno imati za valjanu ispovijed..
a šta će biti sutra..Trudim se čim bolje..
možda bi pomoglo i malo detaljnije primjetit i razotkrit sve svoje pogreške i pokušat ih otklanjat ili u startu bar negirati..
tj.jako je važno ne odobravati neki grijeh..
tipa..
ko jedna cura mi veli;
Ja smatram da nije grijeh ako nedeljom ne idem u crkvu..i ako ne ispovjedam baš sve pred svećenikom;jer šta on mora sve znat;i on je običan grešnik; i onda idem na pričest..
a za Božić i Uskrs odem na ispovijed da se riješim grijeha..
e vidiš to je npr.nevaljano i vjeruj takva uopće neće ni posumnjat;jeli joj valjana ispovijed..

a meni je jedan fratar kod nas u Brodu rekao..
kaže ako sumnjaš da su ti oprošteni grijesi;Onda možda nisu ni oprošteni..
Zato moramo imati vjere i POVJEROVATI da Bog oprašta sveki grijeh..
ako si iskren i dobronamjeran;nemaj straha ni sumnje..
pa taman i ako si nešto zaboravio..

Naravno nije dobro biti mlak u smislu;Oprostit će Bog..mogu ja kako oću..
samo je potrebno otići na ispovijed..
U svakom slučaju;Dobro je kad si stavio pod povećalo svoju ispovijed;jer to upravo znači da ti nije sve svejedno..
ma polako...i to je dio Puta
aj živio :b41: :b130:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2008 11:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
kresho napisao:
naggar napisao:
Citat:
ispovijed je pravi psihijatrijski tretman nakon kojeg se stvarno osjecam lakse..


..za to nemoraš ići u crkvu..
..odeš kod nekog psihijatra..


..ako ipak želiš..osloboditi se grijeha..
..onda ipak moraš ići u crkvu na ispovijed i S.Pričest..


NE MJEŠAJ PSIHU I DUH..


:D :D Nagare,Nagare 8) :lol:
pa nije Ane ništa loše rekla;
samo se je možda malo nespretno izrazila..
Ona je htjela reći da je Psiha Povezana s Duhom..pa kad se dobro duhovno izliječiš onda ti je i psihički dobro :b41:



E TOCNO TAK.. malo sam se krivo izrazila..
bio je jedan period nakon zlostavljanja u osnovnoj skoli da sam morala ici i psihoterapeutu, ali on mi nije nikako mogao pomoci, sve dok se ja nisam okrenula Bogu...
Dakle, psihijatar bez vjere.. Tesko da bu pomogo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2008 13:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 13:51
Postovi: 128
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Teško da bu pomogo....hehe.... da bu...... :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 pro 2008 00:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 svi 2008 18:26
Postovi: 343
Lokacija: Lipa zemlja Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Evo da vam i ja napišem moje sviježe lijepo iskustvo. Često se ispovijedam (jedanput mjesečno a nekada i više) Već sam dugo vremena osječala potrebu za životnom ispovijedi. Zašto ? Zato jer se često pitam dali sam se u prošlosti dobro ispovijedila. Često se sramimo svojih grijeha pa ih recimo ispovijedamo u "dva dijela" Wink Kao da Bog ne vidi. Sramimo se svečenika. Nekoliko puta mi se je desilo da svečenik ne želi čuti sve grijehe i da mi kaže "ja uzimam sve tvoje grijehe na sebe " i da mi dade odriješenje. Pred jedno 2 mjeseca sam zamolila svečenika za veču ispovijed ali on je odgovorio da nema vremena. Tako od moje životne ispovijedi ništa.
Jučer Bezgriješno Začeće i mogao se je dobiti potpuni oprost otišla sam na talijansku Misu koja je bila u 10 sati u žutoj dvorani a pošto sam uranila svratila sam se pomoliti u crkvu. Vidim otvorenu ispovijedaonicu ali u njoj jedan fratar kojeg inače izbjegavam jer je star i bolestan a i malo nervozan . No pošto sam se ispovijedila pred 10 dana mislim u sebi " za ovo što moram ispovijediti " ostati ću. Počnem se ispovijedati ( to vam je ono kad neznate što će te reći pa kažete " nisam dovoljno molila, osuđivala sam bližnjega " I onda moj dragi svečenik kaže meni " Danas je blagdan Bezgriješnog Začeća Marijinog a Gospa u jednoj poruci traži da očistimo naša srca i od najmanjeg grijeha i doda sada ćemo mi životnu ispovijed. I tako ja počela a iza toga on još nabrajao grjehe protiv 10 Zapovijedi Božjih i ja odgovarala "jesam" ili "nisam" . BOŽE KOJA MILOST i dar GOSPE na njezin blagdan kada sam se najmanje nadala- U žutoj dvorani ima jedna ogromna statua Sv. Oca Pia i za vrijeme sv. Mise pogledam ga a on se smije. Inaće sam uvijek gledala njegovo strogo lice i nakon tolikih godina baš jućer iza sv. Ispvijedi vidim ga po prvi puta ne nasmiješenog nego nasmijanog kao da je htio reći . Svi smo radosni jer si očistila svoje srce i pripremila dom Isusu.
Eto to je moje iskustvo a i vama preporučam da u ovo vrijeme Došašča očistite vaše srce i od najmanjeg grijeha da mali Isus u njemu nađe svoj topli dom pun ljubavi .


Speranza, predivno svjedočanstvo. :grlim te: :grlim te: :grlim te:

Čudesna je naša Majčica... :D

btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: ISPOVIJED
PostPostano: 12 kol 2010 15:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 kol 2010 00:13
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ZANIMA ME DALI ČASNE SESTRE MOGU VRŠITI SAKRAMENT ISPOVJEDI? HVALA :?:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: POZDRAV !!!
PostPostano: 12 kol 2010 16:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
zoran napisao:
ZANIMA ME DALI ČASNE SESTRE MOGU VRŠITI SAKRAMENT ISPOVJEDI?

Ne.

KKC 1461 Buduci da je Krist sluzbu pomirenja povjerio apostolima, tu službu nastavljaju vršiti biskupi, njihovi nasljednici, i prezbiteri, suradnici biskupa. Snagom sakramenta Reda, biskupi i prezbiteri imaju vlast opraštati sve grijehe "u ime Oca i Sina i Duha Svetoga".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2010 17:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 kol 2010 00:13
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
To sam i mislio, ali me začudilo kada sam vidio da ispovjed vrše i Časne sestre. Bio je jedan Kapuciner i dvije Časne sestre, ispovjed se odvijala u 3 grupe, znači svatko je imao svoju grupu.
Ok., znam da su one ovdje mogle biti u svojstvu dušebrižnika, ali to je isključeno jer, ovi sto su cekali red za ispovjed, nisu znali tko će ih dopast, nego kako koji dođe na red, pristupi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2010 18:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
gdje si to vidio?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2010 18:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
zoran napisao:
To sam i mislio, ali me začudilo kada sam vidio da ispovjed vrše i Časne sestre. Bio je jedan Kapuciner i dvije Časne sestre, ispovjed se odvijala u 3 grupe, znači svatko je imao svoju grupu.
Ok., znam da su one ovdje mogle biti u svojstvu dušebrižnika, ali to je isključeno jer, ovi sto su cekali red za ispovjed, nisu znali tko će ih dopast, nego kako koji dođe na red, pristupi.


Mozes li brate ovo pojasniti...gdje si to vidio..???

Kakva je to ispovjed bila...Casna sestra je sjedila u ispovjedaonici i ispovjedala..??????


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2010 20:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2008 15:23
Postovi: 98
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zoran napisao:
To sam i mislio, ali me začudilo kada sam vidio da ispovjed vrše i Časne sestre. Bio je jedan Kapuciner i dvije Časne sestre, ispovjed se odvijala u 3 grupe, znači svatko je imao svoju grupu.
Ok., znam da su one ovdje mogle biti u svojstvu dušebrižnika, ali to je isključeno jer, ovi sto su cekali red za ispovjed, nisu znali tko će ih dopast, nego kako koji dođe na red, pristupi.


Boze sacuvaj, takvu ludost nisam cuo ni kod najludjih modernistickih redovnica po zapadu. Takvi obicno nemaju ispovijed ili imaju zajednicko odrjesenje (sto je u pravilu zabranjeno).

Jesi siguran da to nije bilo nekakvo duhovno savjetovanje i razgovor? Jer ako je stvarno bila "ispovijed" (naravno nevazeca), treba prijaviti hitno biskupu. Pitaj prvo svecenika iz te crkve o cemu se tu radi!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 451 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 46  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr