www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 17:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 451 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 46  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2007 16:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
tko bližnjega sudi, može se prevariti, tko mu oprašta- ne vara se nikada!
heinrich waggerl


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2007 19:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 stu 2006 21:13
Postovi: 14
Lokacija: između SB i Novske
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo i novi citat za razmišljanje!


Svećenik ne samo da drži u ruci ključeve neba da u nj dovodi duše, nego još više, beskrajno više. On može otvoriti nebo i učiniti da na zemlju siđe Gospodin nad vojskama, jer imade vlast, da tako kažemo, i nad samim Bogom. Kako?

Svećenik sagnut nad oltarom za vrijeme svete mise, zove Boga, poziva ga da se uprisutni u hostiji i kaležu. Na jeku nekoliko riječi, otvaraju se nebeska vrata i Bog kojemu je sve podložno i od kojega sve zavisi, dolazi u ruke svećenika, njemu se potpuno predaje da s njime raspolaže, uzima ga i dijeli drugima. Sam se dakle Bog pokorava svećeniku te mu stavlja na raspolaganje svoje tijelo i krv, svega sebe.
Vidi Dan 7:25, 8:23-25.
str, 23.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2007 20:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
POKAJANJE

Ako su neki od vas dok su citali ove redke uznemirili,prilikom ispita savijesti,...ne treba se bojati,treba iskreno potraziti Isusa...
On nas zapravo nista ne pita,nista nam ne prebacuje,nego smo mi ti koji bjezimo od Njega i skrivamo se iza Njegovog lica.On nam zeli oprostiti
sve nase grijehe.Zeli ih oprati svojom predragocijenom Krvlju.
Zove nas da mu se vratimo kao Njegova braca i sestre.Isus nas ispunjava utjehom.On nam daje svog Svetog Duha da bismo dobili snagu pokajati se za svoje grijehe.

Mi nismo sami ,nasa majka Marija uvjek je uz nas.U molizvi "Zdravo Mario" molimo:
"Sveta Marijo majko Bozja ,moli za nas gresnike,sada i na casu smrti nase,Amen"
Svaki od nas zna koji se grijesi nalaze u nama,i nasem srcu.
No prije nego pdjemo na Sv.Ispovjed,vazno je da se "pokajemo"za svoje grijehe.
Bozji glas u srcima nam govori...."Obrat se!Obrati se Gospodinu,Bogu svojemu jer si sagrijesio"
Grijeh se dogadja u covjeku,ako on ne zna da zivi u grijehu.Veliki grijeh je i kad covjek kaze ,ja nemam grijeha.No Deste zapovijedi Bozji,uvjek ostaju iste,ne mozemo ih promjeniti.
Isus je isti jucer,danas i zauvjek!Radosna vjest je da mi ne moramo zivjeti u osjecaju krivice jer je nas Bog milosrdan i dobar.On ne zeli da zivimo u grijehu.Zeli da mu se svim srcem vratimo.
"Reknemo li da grijeha nemamo,sami sebe varamo i istine nema u nama"
Da bi se iskreno pokajali za svoje grijehe trebamo biti svjesni svojih grijeha.To je prvi korak prema oprostenju.I pogledajmo stvari koje uistinu jesu,kad smo uvidjeli svoje grijehe ,trebamo uciniti korak dalje.
Svatko od nas treba prihvatiti Isusa kao odkupitelja i Spasitelja.To zanci da Isusu treba pripadati prvo mjesto u nasem zivotu.Ponekad trazimo pomoc na krivim mjestima,uvjek bismo trebali dat prvo mjesto Isusu.
Kad smo se pokajali za grijehe i stavili Isusa na prvo mjesto,ostaje jos posljednji korak "obratiti se"U nasem zivotu potrebna je odluka da uistinu necemo vise grijesiti.
Bozja rijec nam govori.."Ako hoces ,mozes drzati zapovjedi ,u tvojoj moci da budes vjeran.On je preda te stavio vatru i vodu;za cim hoces,pruzi ruku svoju."On nam daje slobodu,i da biramo zivot.
zato i snosimo odgovornost za grijehe,i POKAJMO SE.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 tra 2007 10:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 stu 2006 21:13
Postovi: 14
Lokacija: između SB i Novske
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo i posljednji citat od mene po pitanju ispovijedi!


Kakve li moći i vlasti! Bilo je na svijetu velikih i moćnih ljudi, vladara i vojskovođa koji su vladali u svoje vrijeme velikim dijelom poznata svijeta, na čiju su mig milijuni ljudi sagibali svoje glave u znak pokornosti, na njihovu jednu prijetnju drhtali su narodi i padali na koljena. No njihova se moć dizala na nekoliko pedalja iznad zemlje. Da si je ikoji od njih utvarao da može zapovijedati i Bogu, svi bi ga proglasili luđakom. Moć se pak svećenika diže iznad zemlje i nad oblake, siže sve do neba. Svećenik, naime, možemo reći, ide pred prijestolje Boga živoga i poziva ga da s neba siđe na zemlju.
str, 24.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 tra 2007 20:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Velika ljubav,veliko kajanje..
Bog oprasta svakome,koji se iskreno kaje.On poziva i nas ljude da oprostimo svakome,tko se kaje."Ako ti brat sagrijesi,ukori ga ,pa mu oprosti ako se kaje,ako i sedam puta na sagrijesi protiv tebe i sedam ti puta obrati i rekne:Kajem se-oprosti mi!"(Lk17,3)
Zar je Bog trebao biti manje brizan nego njegovo stvorenje?
On ce oprostiti svakome koji se kaje.
Stvarno pokajenje iskazuje samo onaj koji dista ljubi, LJUBAV..,taj ce u srcu osjecati strasan bol,ako se tu uklijestio ,bilo koji klin nesporazuma.
I on ce se mnogo truditi,da sve opet dovede u red.
Isto je tako i u nasim odnosima prema Bogu.
Onaj koji pokazuje veliko kajanje,taj i mnogo ljubi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2007 20:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Niti jedan covjek ne moze oprostiti grijehe,nego samo onaj,koji je nase grijehe preuzeo na sebe,i koji moze sve nase grijehe ponovno ispraviti,
a to je Isus."ON NAM U ISPOVJEDI OPRASTA NASE GRIJEHE."

"Ohrabri se sinko!Oprosteni su ti grijesi."(Mt9,2)
Isus je svojim apostolima (i njihovim nasljednicima:biskupima i svecenicima)dao tu vlast,da u Njegovo Ime oprastaju grijehe.Sto oni oproste to ce vrijediti i na nebu.Kada izgovaraju spasavajuce rijeci oprostenja u Ime Isusovo,tada se spasavamo i pred Bogom...
"Zaista kazem vam:sto god svezete na zemlji,bit ce svezano i na nebesima,i sto god razrijesite na zemlji,bit ce razrijeseno i na nebesima."
(Mt,18,18)

Zato pouzdajmo se u Isusa,samo on doista moze sprati nasu krivicu,nitko drugi.Isus je ljecnik,koji ljeci i ponovno vraca u zivot.On je dosao pozvati grijesnike,a ne pravednike..zato nam i kaze....
SINKO OPROSTENI SU TI GRIJESI...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2007 20:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Krstenje je sjemenka.Ispovjed je klica iz te sjemenke klija.
Krstenje je priklanjanje Bogu, Ispovjed je konkretan povratak Bogu,cim si krivicom i grijehom odlutao ..Po Krstenju se oprastaju grijesi,u ispovjedi se oprastaju ,potpuno konkretni grijesi:sve zlo koje si pocinio od posljednje ispovjedi.Krstenje se zbiva u Ime Isusovo,s povjerenjem u njega,koji je za nas raspet bio i Uskrsnuo od mrtvih i pobjedio smrt.
Ispovjed se takodjer zbiva u Ime Isusa Krista:s pouzdanjem u onoga koji je za nas svoju krv prolio.
U Krstenju primas kao puni plod oprostenja Duh Bozji!...i to je tajna valjane ispovjedi:primas dar Bozji,Duha Svetoga!
To je Duh Bozjeg zivota,Duh mira i radosti,Duh Bozje blizine i Bozje ljubavi:Primas snagu Duha Svetoga .
Duh Bozji ,kojega primas u ispovjedi za tebe je ono sto je za sjemenku sunce i kisa.rat ces i cjetati...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2007 20:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Zašto se ponekad osjećam da bez obzira na grijeh koji je ispovjeđen ne osjećam da mi je oprošten..zašto još uvijek osjećam krivnju...zašto nosim taj ožiljak još uvik...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2007 21:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
moya napisao:
Zašto se ponekad osjećam da bez obzira na grijeh koji je ispovjeđen ne osjećam da mi je oprošten..zašto još uvijek osjećam krivnju...zašto nosim taj ožiljak još uvik...


Vjerujem da je zato sto sebi nisi oprostila. Zamka, pazi se toga, oprosti si grijeh jer ti ga je Bog oprostio, no nemoj zaboraviti na grijeh da ga ne bi ponavljala.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2007 21:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Svi mi uvjek nosimo neku krivnju u sebi ,bez obzira što ispovjedimo svoj grijeh kako bi bilo da neosjećamo ništa?Kako bi bilo da nakon što se ispovjedimo mislimo ovako:e sgriješila sam ,ispovjedila sam se i sad sam čista pa dokle bi to išlo i kakvi bi mi ljudi bili pred Bogom?Bog nama oprašta grijehe ali mi moramo biti svjesni svojih grijeha,ako uistinu vjerujemo u svoje pokajanje!
Blago čovjeku koji nije zgriješio riječima i koga nemuči grižnja zbog grijeha.
Blago čovjeku koga ne optužuje vlastita savjest i koji se nije odrekao nade!!!!
Slava ti i hvala Isuse!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 451 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 46  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 31 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr