www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 451 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 46  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2010 08:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 kol 2010 00:13
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
U jednoj instituciji, ali nebih sada imenovao, baš ću pitat svećenika kad dode o čemu se tu radilo. Znam da je bio popis onih koji žele ispovjed, te su se podjelili u 3 grupe. Jednu grupu rješavao je svećenik a ostale dvije, časne. Osim ako su bile u nekom svojstvu dušebrižnika, ali mislim da to nije, jer su se ovi uredno najavili za ispovjed, pa kako koji dode na red, ide kod onoga koji je slobodan.
Zato sam Vas i pitao u vezi toga, jer se nisam to nigdje vidio.
Pozdrav svima!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 03 sij 2011 00:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Zanima me koliko od vas koji naiđete na ovu temu ,odnosno koliko često se ispovijedate i jesu li to pretežno isti grijesi,pogotovo veči kojih se nemožete otarasiti!!
Da li se pripremate i kako za ispovijed,koliko dugo izdržite u revnosti,i kad padnete u neki grijeh povlači li sve ostale grijehe :roll: :roll: :roll: za sobom??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 04 sij 2011 10:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel napisao:
Zanima me koliko od vas koji naiđete na ovu temu ,odnosno koliko često se ispovijedate i jesu li to pretežno isti grijesi,pogotovo veči kojih se nemožete otarasiti!!
Da li se pripremate i kako za ispovijed,koliko dugo izdržite u revnosti,i kad padnete u neki grijeh povlači li sve ostale grijehe :roll: :roll: :roll: za sobom??


Ne prečesto, zadnjih godinu dana svaki mjesec, ili svaka dva mjeseca, mada je bilo nekad češće nekad rjeđe. Normalno najčešće ispovjedam iste grijehe, mada pretpostavljam da ima dosta koje ne ispovjedam jer ih nisam svjestan.
Pripremim se tak da se taj dan pomolim Duhu Svetom uzmem onaj letak koji je tiskao fra Kožul i to je to. Nekad sam si i zapisivo na papir sad baš i ne.

E sad mislim da sam ovdje čitao da neki osjećaju silno olakšanje nakon ispovijedi, ja sam nekad osjetio olakšanje češće ne. Zna mi se često dogoditi da mislim ovaj tjedan ću na ispovijed pa mi se ne da, pa ću danas pa mi se ne da. Već sam pisao da sam par puta bio pa nema nikog pa mi to digne živac, pa se bezveze iživciram.
Nekad se pitam koja je svrha ponavljat isto nonstop ali valjda ima neke svrhe.
Nekad jedan grijeh povlači druge nekad ne, ovisi kak se uzme. Općenito mislim da još nemam dobar uvid u grijeh i odnos grijeha i milosti Božje. Jer šta nitko ne može ne sagriješit nikad, a ne znam da li bi se trebao fokusirati na to da ne griješim ili bi posvećenje trebala biti posljedica približavanja Bogu a ne nekakvog napora tipa asketske vježbe, cilicija, izglađivanje i ne znam kakve još nebuloze. smajlic25


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 04 sij 2011 15:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 lip 2010 13:53
Postovi: 162
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nastojim otići na ispovijed bar jednom u mjesec dana, ali nekad se to malo i otegne.
I istina, ispovijedam i ja pretežno uvijek iste grijehe, zašto ih se ne mogu riješiti, ne znam.
Jednom sam čak i rekla svećeniku da se sad kajem i sve, ali da znam da ću taj grijeh
ponoviti, a on mi je na to rekao da nakon toga požurim što prije na ispovijed.
Mislim da bi morali biti odlučniji kad kažemo da ćemo pokušati ne griješiti više.
Možda čak mi katolici lakše ponovimo grijeh, jer znamo da će nam na ispovijedi biti
oprošten. Naravno da to nije u redu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 04 sij 2011 19:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Samuel napisao:
Zanima me koliko od vas koji naiđete na ovu temu ,odnosno koliko često se ispovijedate i jesu li to pretežno isti grijesi,pogotovo veči kojih se nemožete otarasiti!!Da li se pripremate i kako za ispovijed,koliko dugo izdržite u revnosti,i kad padnete u neki grijeh povlači li sve ostale grijehe :roll: :roll: :roll: za sobom??


Dobro pitanje,koje je svakome od nas jako dobro poznato...Mozda nije toliko vazno,koliko se cesto ispovjedamo...nego sta mijenjamo..? " kako se ispovjedamo"
Jer,ako neki grijeh ispovjedamo uvjek,pa mozda i godinama onda on osatje " navika",koju smo obecali promjeniti,s nasim POKAJANJEM...a koju nismo shvatili..( ili nismo u stanju.." ne mozemo" iz nekog razloga?)i nismo ODLUCILI..da vise necemo to ciniti...( ?)
Dosta zavisi i od Milosti Bozje,jer bez nje smo puno slabiji...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 04 sij 2011 19:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Nekad se osjećam da zloupotrebljavam ispovijed,misleći ako sagriješim bit će mi oprošteno,pa se nakon grijeha osijećam užasno i nastane potpuni kolaps.A pogotovo ako se nemoliš dva dana,dolazi do takve nemoči pred grijehom i "ravnodušnost" za nepovijerovati.
Ali poslije ispovijedi,ja osobno osiječam olakšanje i nekakav ushit,i mislim kako će sve biti bolje,kako ću sad ovo ili ono,kako ću moliti u beskraj,kako ću biti jači,i onda kad dolazi do toga svega,sve mi je nakako preče i stalno mislim kasnije ću.Zatrpavam se kojekakvim nebitnim stvarima,molitva slabi jer je zapostavljena i grijeh dolazi po svoje.
Imam osječaj,da je najbolje pobijeći u pustinju od svega i svakog,ali ni to nije riješenje!!
Samo mi je više neugodno govoriti u kajanju"i čvrsto obečajem da ću se popraviti i neću više griješiti",kud su to uopće ubacivali u kajanje,tvrde su to rijeći i tako teške za naša ljudska obečanja!!
Možda i ovo čak bila dobra poseban tema:
"...i čvrsto obečajem da ću se popraviti i neću više griješiti"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 04 sij 2011 20:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 srp 2010 00:19
Postovi: 46
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja se ispovijedam svaki mjesec, pošto obavljam prve petke. E sad, kad završim s time, vidjet ću kako će onda ići, premda bih i dalje trebao nastaviti se ispovijedati barem jednom mjesečno.

Grijesi uglavnom budu pretežno isti, samo što se polako smanjuje njihov broj, nekih se uspijevam posve riješiti, nekih baš i ne. No težim prema boljem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 04 sij 2011 21:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
"i čvrsto obečajem da ću se popraviti i neću više griješiti"
Ovdje vec postoje neke teme o ispovjedi...

viewtopic.php?f=1&t=465

viewtopic.php?f=3&t=869

http://www.tebe-trazim.hr/forum/viewtop ... ed5ab79a44


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 05 sij 2011 13:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 lip 2010 13:53
Postovi: 162
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Što se tiče ovoga: ČVRSTO OBEĆAJEM DA ĆU SE POPRAVITI I NEĆU VIŠE GRIJEŠITI,
jedan svećenik me ispravio kad sam to molila pri kajanju, i rekao da je ispravno reći:
ČVRSTO OBEĆAJEM DA ĆU SE POPRAVITI I POKUŠATI NE VIŠE GRIJEŠITI.
Rekao je da smo svi ljudi, griješni i slabi, i da ćemo takvi i ostati, ali Bog je milostiv
i vidi i naše pokušaje, pa i kad pokleknemo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ISPOVIJED
PostPostano: 05 sij 2011 14:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
I meni bi bilo tako nekako logičnije.
Ali ne znam ni sam jeli tako dopušteno,ironije li!
Ali Zlatice u svakom slučaju bi bilo bolje!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 451 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 46  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr