www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:23

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 451 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 46  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2007 13:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
rebeka, hvala ti, bilo mi je drago to procitati :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2007 17:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Isus ljeci tvoju dusu u ispovjedi..

Preveliki broj ljudi,ima ranjenu dusu.Poneki puta vlastitom krivicom,vecinom medjutim krivicom mnogih generacija vucemo teret
na nasoj dusi.Gotovo nitko danas ne ljubi dijete,jer su vec njihovi roditelji bili bez ljubavi i tako nisu mogli steci iskustvo ljubavi.
Ono sto nismo dobili nismo ,i ne mozemo dati..??
Tako je u njihovoj dusi rastao strah,bjes i depresija,laz je cesto bila njohov oblik zivota,jos prije nego sto su sami dosli do razlikovanja dobra i zla.
Tko je bio mnogo zapostavljen taj i sam odbacuje druge.Samo Bog pozna duse.
Samo on moze razlikovati sto dolazi od vlastite krivice,a sto krivica mnogih generacija,koje su svoju tamu usadile u svoju djecu.
Isus je ljecnik koji moze izljeciti nase duse.
"ON NAS LJECI U ISPOVJEDI."Ako u Njega vjerujemo.
On je ljecio uzete,bogalje,sljepe,gluhe,njeme i mnoge druge bolesnike.
Tu mu pristupi silan narod vodeci sa sobom hrome,kljakaste,slijepe ,nijeme i mnoge druge,te ih spustio do njegovih nogu ,a on ih ozdravio."(Mt 15,30)

On ce izljeciti i tebe,ako imas pouzdanje u njega.Ispovjed nije jednostavno nabrajanje propusta,nego ispovjed trazi tvoje pouzdanje u Isusa Krista..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2007 20:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Svi se brimo sa grijesima,i jedan ide cesce na svetu ispovijed,a drugi rijedje...Buduci da smo uvidjeli koliko su ti grijesi stetni..bilo bi dobro..
uciniti "Zivotnu ispovijed"...koja je u svakom slucaju,jos jednom potvrditi
da se kajemo za svoje grijehe,i dacemo se popraviti..!
Ispovijedamo sve grijehe kojih se sjecamo,te ih na taj nacin predocimo bozanskom milosrdju da nam oprosti..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lis 2007 21:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Nasi padovi i nasi grijesi,tjeraju nas na cesce ispovjedanje..
Njih moramo ljeciti..Isus krist je ostavio ljek --Sakramena Ispovjedi..
Krscanin grijesnik mora biti spreman na to,spreman na obracenje,na pokoru
na izmirenje,na promjenu zivota...Ispovjed nije nabrojiti grijehe..
izmoliti pokoru,pa sutra nastaviti gdje smo jucer stali..
Ozbiljna i prava ispovjed je "ozbiljan" preokret i pravi preokret u zivotu..
promjena stava,misljenja,srca prema Bogu,drustvu i vlastitom zivotu..
Ispovjed mora biti bar donekle promjena.Novi zivot ,i novi put..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2007 15:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
rebeka napisao:
POKORA I ZADOVOLJSTINA

Pokoru obavljam kako mi je bilo odredjeno,u najkracem vremenu,poslje svete ispovijedi.
Nalozit cu si i sam kakvu pokoru,na primjer molitvu,posjet usamljenome bolesniku,sudjelovati na sv. misi tijekom tjedna,citanje svetog pisma,odricanje od televizije i drugo....

MOLITVA POSLJE SVETE ISPOVIJEDI!
Gospodine zahvaljujem Ti jer si cekao moj povratak i otpustio mi grijehe .Molim Te,podari mi milost da vise ne grijesim,da Ti vjerno sluzim i da sve vise budem Tebe dostojan.Nadam se da ces mi uvjek doci u pomoc,osobito u casovima iskusenja.Zahvaljujem Ti na svemu sto si vec sada ucinio za mene,da Te primam sa sve vise dostojanstva.
Budi slavljen,Boze,u vjeke vjekova,Amen.(ili moli svojim rijecima.)


Zadovoljština za grijehe
U ispovijedi ili kad probudimo savršeno pokajanje, Bog oprašta grijeh i vječne kazne, ali ne sve vremenite ili prolazne. Oproštenje vremenitih kazni dobivamo pokorničkim djelima. Njima svladavamo i sklonosti na grijeh koje ostaju poslije grijeha, osobito po grješnoj navici.



Da za grijehe zadovoljimo, treba strpljivo podnosimo trpljenje i neugodnosti koje Bog često dopušta kao posljedice grijeha. Lijepo pokorničko djelo je savjesno vršenje staleških dužnosti.



Svojevoljna djela zadovoljštine jesu: post i milostinja. Najizvrsniji pokornički čin je ispovijed.

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2007 16:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Da Joakime tako je,ja se cesto krivo izrazavam,mjesto
milostinje,kazem dar..Darivanje je danas vrlo vazno,
sto mnogo ljudi ne shvaca,da svi skupa mozemo puno vise darivati,nego sto dajemo..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 stu 2007 17:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovako:
Bio sam na ispovijedi i imao dosta grijeha za reči,uključujuči ono na što nikad nisam obračao pažnju.Ispovijedio me jedan stariji svečenik.Za vrijeme dok sam mu govorio grijehe zaustavljao me je,zatim bi počeo govoriti nešto vezano uz grijehe i to se odužilo,a imao sam još mnogo toga za reći,i tako par puta i na kraju nisam stigao reći sve do kraja jer se približavalo vrijeme za misu i bilo me sram dalje ga zadržavati,a stvarno sam imao najbolju namjeru sve reći do kraja.Grijehe koje nisam stigao reći nisu smrtni,al opet su grijesi i zanima me dali je ta ispovijed bila valjana jer na kraju sam odustao reći sve jer su okolnosti eto bile takve?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 stu 2007 19:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
zuki_1 napisao:
Ovako:
Bio sam na ispovijedi i imao dosta grijeha za reči,uključujuči ono na što nikad nisam obračao pažnju.Ispovijedio me jedan stariji svečenik.Za vrijeme dok sam mu govorio grijehe zaustavljao me je,zatim bi počeo govoriti nešto vezano uz grijehe i to se odužilo,a imao sam još mnogo toga za reći,i tako par puta i na kraju nisam stigao reći sve do kraja jer se približavalo vrijeme za misu i bilo me sram dalje ga zadržavati,a stvarno sam imao najbolju namjeru sve reći do kraja.Grijehe koje nisam stigao reći nisu smrtni,al opet su grijesi i zanima me dali je ta ispovijed bila valjana jer na kraju sam odustao reći sve jer su okolnosti eto bile takve?


Da...ispovijed je valjana dragi moj prijatelju,pogoto što Ti sam kažeš da Tvoja savjest osjeća da nisu smrtni grijesi,oni koje nisi stigao reći...Osim toga u svakoj svetoj misi,u početku kod pokajničkog čina,svi grijesi koji ne spadaju u kategoriju smrtnosti-se opraštaju! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 stu 2007 20:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Puno ti hvala!BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 pro 2007 12:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 13:51
Postovi: 128
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da, to se i meni zna dogoditi. Jednostavno zaboravim reći sve što trebam. Ali znam napraviti grešku. Npr. ispovijedim se i nekom ispričam što sam pričao sa svećenikom. Ali ne u zlom smislu. Ali svejedno takve stvari ne bih trebao raditi. :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 451 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 46  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr