www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 17 tra 2024 00:56

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 451 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 46  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2007 21:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Leo napisao:
[Vjerujem da je zato sto sebi nisi oprostila, no nemoj zaboraviti na grijeh da ga ne bi ponavljala.



Upravo tako...ne mogu sebi oprostit...niti mogu da ga zaboravim...a ponovit ga sigurno neću..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2007 21:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slava ti hvala Isuse !Oprosti nam naše grijehe jer spoznasmo da si ti jedan i jedini i da nas nikad nisi ni napustio samim tim što se kajemo!!!!!
Slava i hvala Isuse! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2007 21:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
moya napisao:
Leo napisao:
[Vjerujem da je zato sto sebi nisi oprostila, no nemoj zaboraviti na grijeh da ga ne bi ponavljala.



Upravo tako...ne mogu sebi oprostit...niti mogu da ga zaboravim...a ponovit ga sigurno neću..


Sto cemo onda? Ako si ne mozes oprostiti, promisli vrijedjas li Boga tako, koji ti moze oprostiti i koji ti je oprostio ako si se iskreno pokajala i valjano ispovjedila i ucinila pokoru, a vjerujem da jesi. Oprosti si i oslobodi se, to bi Bog zelio, a sotona ne bi zelio da si oprostis. Opredjeli se za naseg Boga koji je neizmjeran u milosrdju svom, ta umro je mucen u krvi do smrti da bi nam se oprostilo. Ogrezli smo u opacinama svojim, no On je veci od svega toga jer Mu je ljubav za nas veca od icega. Oprosti si i slavi Ga u velicini Njegovoj.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2007 21:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
:twisted: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 tra 2007 20:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Kad ispovjed nista ne koristi.?
Sam Isus je govorio o tome,da ne mozemo primiti oprostenje,ako i sami nismo spremni oprastati drugima:
"Ako li vi ne oprostite ljudima njihove pogreske,ni vas Otac nece vama oprostiti vasih."(Mt6,15)...Ako ne oprastamo,tada ispovjed gubi snagu.
Ako u srcu nosimo mrznju,nesklonost,predbacivanja i optuzbe,tada je u nama suprotnost Duhu,koja Duhu ne ostavlja slobodno mjesto.
Bog nam u ispovjedi ne moze dati svoga Duha,ako zivimo u zavadi,neslozi,razdoru,neprijateljstvu,mrznji,ljubomori ,rivalitetu.
Sta da cinimo ako nam ljudi iz neposredne okoline idu na zivce,prijete nam,klevecu nas,izdaju nas,ili su nam neprijateljski nastrojeni.?
Isus nam kaze:"Moli za svoje neprijatelje." Tada ces bolje spoznati zasto je to tako,i ti ces s ljudima imati smilovanje.
Tada ces u njima vidjeti jadne grijesnike,a ne sotonu,pravog "neprijatelja."
Snagu ispovjedi iskusit ces samo onda ,ako i ti sam prije toga oprastas:

"Podnosite jedan drugoga i dobrostivo oprastajte,medjusobno ako tako protiv koga imas nesto sto je za ukor.Kao sto je Gospodin vama dobrostivo oprostio,tako i vi cinite."(Kol3,13)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 tra 2007 21:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
I ja mislim da je to to što veliš...Svećenik mi je reka da mi je oprošteno al da molim Isusa da zacijeli rane na mom srcu...Polako se obnavljam ...i vjerujem da ću se obnoviti...
Da ću se roditi okupana u Božijoj milosti...
Al znam da još čistim svoje srce od slabosti koje me tište..
Kao što napisah...kolika je radost kad oprostiš a kako je teško reć OPROSTI...
Vjerujem u Boga,u Isusa...i putem vjere...koju napokon počinjem živjeti..da ću svima oprostiti..znanim i neznanim...vjerujem da ću uspiti dobiti srce od mesa... :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 tra 2007 22:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
prije sam mislila kako mi je lakse oprostiti nego povjerovati da mi je oprosteno. a tesko je i jedno i drugo, ako to zelimo obaviti sami.

ako i nisam sigurna da sam do kraja oprostila, ako nisam sigurna da sam to u stanju, onda Isusu predam tu svoju zelju, ali i tu svoju slabost i Njemu kazem neka ucini onaj dio koji ja ne mogu.

desavalo mi se da proslost stalno iznova ispovjedam, potkrepljujuci uvijek nekim novim sjecanjem, sve dok na jednoj ispovjedi nisam prikazala tu svoju muku kao nemoc i jednostavno pozalila za svakim trenom kad mi On nije bio na prvom mjestu. i povjerovala sam da ova nova "ja" kakvu On oblikuje ne bi to isto krivo napravila, ne namjerno. za kraj sam povjerovala da smo se culi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 tra 2007 19:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Primit cete snagu odozgo..Mnogi se muce,da savladaju svoje neobuzdane nagone ,i da prevaladaju svoje glavne grijehe:oholost,lakomnost,necistocu ,zavist,neumjernost,srdzbu,lijenost.Ali to im ne polazi za rukom,jer su njihove vlastite snage nedovoljne.
Ipak jednog dana dogadja se "Cudo"u njihovom zivotu.
U jednoj dobroj ispovjedi stavili su svoje siromastvo pred noge Gospodinu i govore mu :Gospodine ,ti vidis moje propuste"Nastupi sada ti."
Jer ja sam preslab,zelim uciniti sve sto mi ti preporucujes.I tada se i tebi javlja nova dusevna snaga.Snaga koja ne dolazi od tebe samog,i sada ide sve"kao samo od sebe."Bog nastupa,on daje snagu.To je ona snaga iz visine:"Evo ja cu poslati na vas ono sto je Otac moj obecao.A vi ostanite u gradu dok se ne obucete u sili odozgo.!"(Lk24,49)-sto je svima becano,koji ga slusaju i Bogu se posve predaju.
Bog zeli da oblikuje tvoju dusu,poslusaj ga sa zarom u srcu..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 tra 2007 21:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
O draga Rebeka sam Bog govori iz tebe ,tako si to ljepo napisala Bog nek te blagosovi sva sam se naježila od miline. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2007 09:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
toya napisao:
O draga Rebeka sam Bog govori iz tebe ,tako si to ljepo napisala Bog nek te blagosovi sva sam se naježila od miline. :grlim te:


Bas tako :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 451 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 46  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr