www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 07:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 ruj 2010 18:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Korana napisao:
Ne mogu zamisliti da primam pricest na ruku. Nikad mi to nije palo na pamet. Ne volim gledati ljude koji to rade. Moje ruke nisu oprane tijekom mise i nisu posvecene.
Sto se klecanja tice, ja stojim, iako osjecam snaznu potrebu da kleknem pred svojim Gospodinom.
A stojim bas zato sto i svi ostali to rade... :(
Mislim da je primanje pricesti na ruku dovelo do vjerovanja mnogih ljudi da u Hostiji nema nicega osim brasna i vode. Susrela sam jako puno ljudi koji ne vjeruju da je to Tijelo Kristovo. Ubrzo ce ljudi otici u pola mise jer im se zuri, a onda doma pojesti komad kruha, jer ima je to isto. (Ovo govorim jer sam to isto cula od jedne osobe neki dan - a onda cu kasnije pojesti komad kruha, to je isto, jel da? :twisted: )


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ruj 2010 20:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2008 15:23
Postovi: 98
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Korana napisao:
Sto se klecanja tice, ja stojim, iako osjecam snaznu potrebu da kleknem pred svojim Gospodinom.
A stojim bas zato sto i svi ostali to rade... :(

Evo jedan lijepi članak o klečanju:
Why Kneel for Communion

(Tko više voli, ima i na talijanskom, francuskom ili španjolskom).

Samo jedan isječak:
Citat:
Jesus himself said to Satan, who wanted to make him kneel wrongfully, that it is only to God that one's knees must bend. Satan is still forcing the choice between God and power, God and wealth, and is tempting even more profoundly. But in this way glory will not be given to God at all; knees will bend to those whom power has favored, to those to whom the heart has been bound through an act.

A good training exercise to overcome idolatry in life is to return to kneeling at Mass, which is moreover one of the ways of "actuosa participatio" spoken of by the last council.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ruj 2010 07:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Timotej napisao:
Kleofa napisao:
bilo bi dobro ovome dodati da osnivači neokatekumenskoga puta nisu htjeli poniziti Krista primajući ga sjedeći nego baš u skladu s idejom o sličnosti prvim kršćanskim zajednicama imati misu što sličniju prvoj misi, posljednjoj večeri, na kojoj apostoli sigurno nisu klečali ni stajali pred Isusom nego baš sjedili.

Ne samo da su sjedili s Isusom, nego im je Isus i noge oprao. Možda ne bi bilo loše i taj znakovit čin implementirati u vaše "mise", kad ste se već ufurali u ideju da bi katolička misa trebala biti doslovna kopija Posljednje Večere. S obzirom da je Isus nakon Uzašašća prisutan samo pod prilikama kruha i vina, mogao bi to raditi Kiko ili pak sljedeći najodgovorniji NKPovac prisutan na večeri (doručku/ručku). :lol: :wink: :? :roll:

neka tebe nazad pa i sa sprdnjom na nkp. 8) :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ruj 2010 07:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
neka tebe nazad pa i sa sprdnjom na nkp. 8) :D

Nisam nazad nego nisam odolio (narugati se). Krhkosti, ime ti je Homo sapiens. :twisted: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: 15 ruj 2010 07:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svirac napisao:
moje osobno misljenje u vezi pricescivanja na ruku, nasuprot klasicnom, jeste da je i to udar na crkvenu hijerarhiju. jedan od razloga odbijanja tradicionalnog primanja hostije, jeste diskreditacija svecenika kao nekog oblika "prvog medju jednakim" u sluzbi euharistije. po mom misljenju, radi se o cisto ljudskom, egoisticnom motivu.

svirče, ovaj argument se topi u vodi sam od sebe jer baš svećenici daju pričest na usta ili na ruku (već kako tko hoće), pa po ovoj logici diskreditiraju sami sebe i crkvenu hijerarhiju kojoj pripadaju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ruj 2010 07:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Timotej napisao:
Kleofa napisao:
neka tebe nazad pa i sa sprdnjom na nkp. 8) :D

Nisam nazad nego nisam odolio (narugati se). Krhkosti, ime ti je Homo sapiens. :twisted: :lol:

trk kući i jednu turu bičevanja. sram te bilo tico rugalico. :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ruj 2010 07:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
Timotej napisao:
Kleofa napisao:
neka tebe nazad pa i sa sprdnjom na nkp. 8) :D

Nisam nazad nego nisam odolio (narugati se). Krhkosti, ime ti je Homo sapiens. :twisted: :lol:

trk kući i jednu turu bičevanja. sram te bilo tico rugalico. :a1250:

Sorry, od krvi koja mi se slijeva po licu** ništ ne vidim pročitati. :twisted: :b101:

** posljedica žestokog lupanja glavom o zid.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ruj 2010 07:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Timotej napisao:
Sorry, od krvi koja mi se slijeva po licu** ništ ne vidim pročitati. :twisted: :b101:

** posljedica žestokog lupanja glavom o zid.

žao mi zida... :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ruj 2010 07:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
žao mi zida... :?

I meni. Ali, što ćeš, sve sam bičeve istrošio do drška. Sljedeća pošiljka mi dolazi tek u petak. :? :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: 16 ruj 2010 06:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
svirac napisao:
moje osobno misljenje u vezi pricescivanja na ruku, nasuprot klasicnom, jeste da je i to udar na crkvenu hijerarhiju. jedan od razloga odbijanja tradicionalnog primanja hostije, jeste diskreditacija svecenika kao nekog oblika "prvog medju jednakim" u sluzbi euharistije. po mom misljenju, radi se o cisto ljudskom, egoisticnom motivu.

svirče, ovaj argument se topi u vodi sam od sebe jer baš svećenici daju pričest na usta ili na ruku (već kako tko hoće), pa po ovoj logici diskreditiraju sami sebe i crkvenu hijerarhiju kojoj pripadaju.

zasto mislis da se taj argument topi sam od sebe?
naprotiv. on ako je istinit, dokazuje stetnu posljedicu odredjenih unutarnjih reformacija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr