www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 02:09

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: 16 ruj 2010 07:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svirac napisao:
zasto mislis da se taj argument topi sam od sebe?
naprotiv. on ako je istinit, dokazuje stetnu posljedicu odredjenih unutarnjih reformacija.

pa napisao sam svoje mišljenje. svirče, nismo 'reformacije' pokrenuli ti i ja. nema smisla unositi razdor u crkvu proglašavajući 'manje vjernicima' one koji se pričešćuju na ruku. uostalom, to je promašaj same biti, pranje zdjele izvana.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: 16 ruj 2010 07:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
svirac napisao:
zasto mislis da se taj argument topi sam od sebe?
naprotiv. on ako je istinit, dokazuje stetnu posljedicu odredjenih unutarnjih reformacija.

pa napisao sam svoje mišljenje. svirče, nismo 'reformacije' pokrenuli ti i ja.

pa naravno da nismo. ali mozemo iznijeti svoja misljenja, i kako gledamo na stvar.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: 16 ruj 2010 07:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
nema smisla unositi razdor u crkvu proglašavajući 'manje vjernicima' one koji se pričešćuju na ruku. uostalom, to je promašaj same biti, pranje zdjele izvana.

radi se o formi. necemo je valjda skroz izrelativizirati?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re:
PostPostano: 16 ruj 2010 08:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2006 09:35
Postovi: 276
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
baš me zanima odakle ti ovaj članak jeronima. vjerujem da je ovo djelo tzv.tradicionalista koji su našli načina kako proturiti svoje ideje 'kroz papina usta'. nigdje papina citata iz naslova.
radi se o praksi na misama koje papa služi a ne o papinoj preporuci svim katolicima i svugdje a nekome je cilj ovo proturiti kao savjet svim katolicima i svugdje a što nije istina.
poznato je da crkva jednako odobrava primanje svete pričesti na usta kao i na ruku i da tu nema razlike.
neki bi, međutim, htjeli biti veći katolici od drugih pa se bace na koljena kod primanja svete pričesti (što je bila obvezna praksa prije 2. vatikanskoga sabora). pratim prekjučer moju susjedu koja to čini i mislim si kako ona zapravo čini protivno duhu liturgije koji traži da se na liturgiji ne izdvajamo od većine...ako većina kleči i mi klečimo, ako većina stoji i mi stojimo itd.
izvanjske geste mogu ali ne moraju odražavati unutrašnje stanje duha. lakše je klečati nego se u duhu poniziti.


Ja sam već na prvom postu mislila napisat isto što i Kleofa, al nisam da ne ispadne da ja nevjernik ovde solim pamet. Vjerovala sam da će se naći netko od vjernika ko će to napisat. Nisam falila. :D Ovo stavljam samo da provjerim jel mi radi quotanje izvan skrivenog foruma. :D Čini mi se da će ovdje radit, jer mi ovdje piše 'BBCode is ON' za razliku od tamo. Yup - radi na preview.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2010 08:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
samo neznam jesi li kleofi vise pomogla, il odmogla... :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2010 08:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2006 09:35
Postovi: 276
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svirac napisao:
samo neznam jesi li kleofi vise pomogla, il odmogla... :lol: :lol: :lol:


Mislim da sam mu pomogla, jerbo to nije stvar vjere nego najobičnijeg razuma. Ja sam kao i on pošla pogledati gdje je to papa napisao jer mi je bilo sumnjivo (iako sam nevjernik, to ne znači da ne poznam nauk crkve). I nisam pronašla da je papa to igdje rekao, nego su iskorišteni neki njegovi deseti citati da bi ih se upogonilo u svoju tvrdnju. To ako se dobro sjećam od pred nekoliko dana. I opet mi ovdje radi quotanje. I imam opcije uključivanja i isključivanja što tamo nemam. Hmm :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: 16 ruj 2010 08:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svirac napisao:
radi se o formi. necemo je valjda skroz izrelativizirati?

pa naravno da ne ćemo. ali se još više od toga nadam da nam ona ne će bit toliko bitna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2010 08:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Maroon napisao:

Mislim da sam mu pomogla, jerbo to nije stvar vjere nego najobičnijeg razuma. Ja sam kao i on pošla pogledati gdje je to papa napisao jer mi je bilo sumnjivo (iako sam nevjernik, to ne znači da ne poznam nauk crkve). I nisam pronašla da je papa to igdje rekao, nego su iskorišteni neki njegovi deseti citati da bi ih se upogonilo u svoju tvrdnju. To ako se dobro sjećam od pred nekoliko dana. I opet mi ovdje radi quotanje. I imam opcije uključivanja i isključivanja što tamo nemam. Hmm :?

dobro, samo nemoras vise ponavljati da nevjerujes, barem ne kad samnom ulazis u diskusiju, iz prostog razloga sto ja nevjerujem da itko nevjeruje u Boga :lol: mozda u ljude, mozda u instituciju, ali jako tesko u Boga. ali ok, pustimo to...
vec sam napisao, ako papa vec nesto prakticira, zar to onda nije odredjena poruka, pogotovo ako se gleda kroz prizmu vremena...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: 16 ruj 2010 08:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kleofa napisao:
svirac napisao:
radi se o formi. necemo je valjda skroz izrelativizirati?

pa naravno da ne ćemo. ali se još više od toga nadam da nam ona ne će bit toliko bitna.

a neznam... bez forme, tesko da moze opstati sam sadrzaj. treba mijenjati - unapredjivati, ali kako, pitanje je...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2010 08:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svirac napisao:
vec sam napisao, ako papa vec nesto prakticira, zar to onda nije odredjena poruka, pogotovo ako se gleda kroz prizmu vremena...


možemo li drugačije postavit stvar: ako papa doista želi da to bude praksa u cijeloj crkvi, zašto ne učini da tako bude. nije mu to nikakav problem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr