www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Egzorcizam
PostPostano: 20 stu 2010 11:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 stu 2010 10:28
Postovi: 27
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Baš bi htjela malo diskutirat o temi egzorcizam.
Zanima me kako vi mislite o egzorcizmu. Je li smatrate da je to nepotrebno ili bi trebalo ovu temu koja je jako negirana shvaćat više ozbniljno...

napišite sve što mislite :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 20 stu 2010 12:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
I meni je egzorcizam prije bio zanimljiva tema. Sjećam se kad sam prvi put bio na duhovnoj obnovi u Ciboni, pa počne molitva a ono vrištanje, pogledam neka klinka na tribinama se počne tresti, frajer iza nas počne se grčiti i kao da povraća. Svašta je tu bilo.
Naravno i Holywood je obradio temu, svi smo gledali Egzorcista, malo je tu dodavano stvari, al ipak je to film. Onda Egzorcizam Emily Rose, poslije tog filma nisam spavao cijelu večer.
Čini mi se da je tema postala otvorenija sa početkom duhovnih obnova. Sama riječ znači oslobođenje, molitva oslobođenja.

Trebali bi umati na umu da egzorcizam nije show, niti cirkus, pa se ne bi smio ni izvoditi pred gomilom ljudi, treba voditi računa o dostojanstvu te osobe koja je pogođena.
Također treba biti svjestan da je medicina danas napredovala tako da neke bolesti koje su prije bile označavane kao opsjednuće danas više nisu, npr. epilepsija, Tourettov sindrom,itd.
U jednoj knjizi od protestantskog teologa piše da su mnogi sa svojom pretjeranom revnošću na ovom polju napravili više štete nego koristi.

Uglavnom Crkva ima službu egzorcizma i treba to ostaviti onima koji se s time bave, a ne ko što je pater Linić jednom napisao da neki vrše egzorcizam kao privatni obrtnici.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 22 stu 2010 09:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 stu 2010 10:28
Postovi: 27
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Možda to šta si doživija u Cinoboni nije pravi egzorcizam bija nego jedna jednostavna molitva za oslobođenje. Egzorcizam (onaj pravi) se moli na latinskome jeziku a prije svega zahtjeva da se prvo priprema osobu koju se triba egzorcizirat i slažem se potpuno da ne bi smilo izvest ispred puno ljudi jer je ipak to velika borba i za dotičnu osobu i za svećenika.

Napisa si da ima neke bolesti koje se više ne gleda kao opsjednuće nego normalnu bolest. U toj točki se ne slažem potpuno. Znam par slučajeve gdje su ljudi imali epilepsiju i nakon što je svećenik s tom osobom duže vrime molija i blagoslivlja ta epilepsija je nestala. Naravno ne negiram da ta bolest stvarno ne postoji ali ima je u obliku zloduha kojeg se može osoba riješit s vjerom i molitvom.

Isto se slažem da egzorcizam treba onaj izvest koji ima dopuštenje od crkve. Ali njih je malo. Npr. opsjednuća onih pravih su rijetki ali zato postoju u velikom broju đavolska uznemirivanja. A tim osobama triba stručna pomoć svećenika ali je teško nađu. Većinom osoba idu kod magičara jer ili ne znaju da postoji pomoć u crkvi ili čak i kad znaju i tražu pomoć nitko ih ne shvaća ozbiljno.

A egzorcizam je posta popularniji zbog tih filmova o egzorcizmu i jer je fascinantno. Samo malo njih vjeruje u to da to stvarno postoji...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 22 stu 2010 12:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Fra Zvjezdan Linić:
Ne igrajte se egzorcizmom



Piše: Darko Pavičić

Kad se novinar sprema na intervju s egzorcistom, morao bi, valjda, imati nekakav grč u trbuhu, bar malu glavobolju ili vrtoglavicu. Ma, makar mizernu mučninu, no ništa od toga. S fra Zvjezdanom Linićem, egzorcistom i voditeljem Tabora -Kuće susreta u Samoboru odradili smo i ovaj intervju, kao i desetke prije toga, u ležerno-duhovnom stilu kakav samo on zna priuštiti sugovorniku. Bez obzira na to je li novinar na zadatku, polaznik nekog od njegovih seminara ili možda nevoljnik pod opsjednućem.

Splašnjava li egzorcizam kao top-tema?

Ne, jer su pristupi ekstremni. S jedne se strane još o tome voli govoriti senzacionalistički.

Zašto?

Zato što je misteriozno. Za neke je ljude to možda glupo, srednjovjekovno i do kraja zatucano, a s druge strane nečega ima. Ljudi ’njuše’ da ima đavla, da postoji neko zlo u duhovnim prostorima. Čim se negdje govori o tome, meni kao svećeniku to namakne posao.

Čim se negdje nešto izjavi i poveže s mojim imenom, dobivam pozive često bolesnih ljudi kojima ne izbjegavam pomoći ako ikako mogu, premda je riječ više o duševnim, a ne duhovnim problemima.

No ljudima jasno treba reći o čemu je riječ. Čvrsto vjerujem da postoji zlo, đavo kao duhovna sila, da su vidljivi i nevidljivi svijet povezani jer nije sva stvarnost ono što vidim. Vjera prvih kršćana upozorava na vjerovanje u vidljivi i nevidljivi svijet koji nije ništa manje stvaran ako ga ja ne vidim. I čvrsto vjerujem da u tom nevidljivom svijetu, nošen Biblijom i riječju Božjom, to mogu definirati.

Primjerice, kao što se definiraju anđeli kao osobna i slobodna bića. Ali pazite, vjeru u taj nevidljivi svijet mnogo nam je pokvarila mašta pa govorimo o paklu kao plamenu, vatri i žaru, što kvari teološku viziju pakla jer bit pakla je biti odvojen od Boga koji je izvor svakog života i sreće. Tako smo maštom pokvarili i slike đavla i anđela. Đavla ne možete vidjeti, možete imati neku prikazu i misliti da ste nešto vidjeli.

Tvrde li ljudi da su ga vidjeli?

Ma, ja čovjeku vjerujem da je nešto vidio, ali samo onako kao što čovjek može vidjeti. No, sigurno nije vidio ono što je isključivo u dosegu nevidljivog svijeta! Mi jesmo u povezanosti s nevidljivim svijetom, ali volim izbjeći ono što nam servira mašta. Tako dobre anđele zamišljamo na slikama umjetnika s krilima, kao dobre ljude…, ali to nije to i tako samo možemo sve pokvariti. Tako je i sa zlim duhovima. Zaboravlja se da su oni uvijek stvorenja i krajnje je pogrešno uspoređivati đavla s Bogom kao princip zla i dobra. Jer je Bog jedina apsolutna stvarnost, a đavo je stvorenje.

Ne uspoređuje se on s Bogom, on je naš neprijatelj. Ja ga prepoznajem u kušnjama, u napastima, u svim negativnostima koje dolaze u trenutku kada je čovjek skloniji učiniti zlo nego dobro, u ovisnostima o drogi, kocki, alkoholu… On se koristi našim slabostima da zakomplicira našu situaciju u težnji za dobrim i srećom. Droga je, recimo, apsolutno đavolska. A u opasnosti je i seksualnost kao nevjera, promiskuitet i lako se može upasti u zamku.

Ali takvim ljudima ne treba egzorcizam?

Ne treba im egzorcizam, ali im treba molitva oslobođenja. Ima situacija kada bih mogao reći da se radi o krajnjim oblicima, odnosno o prisutnosti zloga, đavla u ljudskom životu, tj. kada je kao neka druga osoba u čovjeku. I to zovemo opsjednuće jer kao da ta druga osoba vlada njime.

Postoji li razlika između opsjednuća, tj. kad je netko u napasti i zaposjednuća kad je u vlasti zloga?

Nisam prihvatio točno neki rječnik kojim bih to definirao. Recimo, kad nekoga muče prisilne misli, nikako da izađe iz njih, kao i prisilne radnje koje traju neko vrijeme, ne bih rekao da je to kompletno opsjednuće đavolsko. Premda katkad đavo pusti čovjeka na miru. No, ima ljudi koji su opsjednuti đavlom, ali žive takvim stilom života da se to i ne pokazuje. Pa odreagiraju tek kada pokrenu neki duhovni proces.

Reagiraju na sveto?

Kad svećenik moli otklinjanje, onda moli i za zaštitu svih prisutnih. Ja to jako ozbiljno shvaćam jer đavo može na duhovnom planu to iskoristiti.
Kad požele molitvu, pomoć Božju, kad požele sakramente, onda se to može manifestirati i lakše dijagnosticirati. Ako čovjek živi raspušteno, pokvareno i kriminalno, nije daleko od opsjednuća jer đavo vlada njime. Ali kada se netko želi tomu oteti ili traži duhovnu pomoć u vjeri, onda se to može jače očitovati.

I onda nastupate vi egzorcisti, odnosno svećenici s većom duhovnom snagom od prosjeka?

U prvim kršćanskim vremenima svaki je vjernik, pogotovo službenik Crkve, mogao biti egzorcist. Nije to bilo tako nebulozno i misteriozno kao danas. Neki su bili notari, neki čitači, posluživači, a neki su bili egzorcisti. To je pripadalo nižim redovima hijerarhije.

Bili su kao liječnici opće prakse u duhovnome smislu?

Poslije se otkrivalo da je to mučniji i teži posao koji treba veću zaštitu i duhovnost pa je bio potreban mandat. Čovjek koji se time bavi mora osjećati da to ne radi na svoju ruku, da to nije ništa privatno…

Ali ima vjernika koji to rade upravo na svoju ruku i bez svećenika!

To je malo neoprezno s njihove strane. Poznati su ’privatni egzorcizmi’ vjernika gdje se oni služe nekim formulama koje su bliske obredu egzorcizma. Ja im to ne preporučujem jer izlazi iz normalnoga vjerničkoga konteksta. Bolje je to prepustiti stručnjaku. To se može usporediti s time kao kad neka baba načini pobačaj na selu ili to učini liječnik. I jedno i drugo je zlo, ali ovo može biti opasno po život.

Kakvih posljedica to može imati za čovjeka koji ima problema?

Možda mu i mogu malo pomoći, ali ja se više bojim za one koji to rade jer mogu imati negativan efekt prema sebi. Nisu dovoljno zaštićeni i upućeni i sami mogu doći pod utjecaj zloga. Opsjednuti često moraju biti i fizički sputani kad se za njih moli. I to zbog toga da ne naude sebi i bližnjima.

Govori se o peterostrukoj snazi?

Da. Kad svećenik moli otklinjanje, onda moli i za zaštitu svih prisutnih. Ja to jako ozbiljno shvaćam jer đavo može na duhovnom planu to iskoristiti.

Kako?

Ne bih rekao da će prijeći iz jednog u drugoga, ali duhovno može nauditi. To su duhovne silnice kod kojih nema pravila.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 22 stu 2010 12:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Fra Zvjezdan Linić, voditelj Kuće susreta Tabor



Piše: Tamara Vrančić Sokač

Otac Gabriele Amorth, predsjednik međunarodne udruge egzorcista i najpoznatiji istjerivač đavla, smatra kako je kler danas nepripremljen na sva događanja u toj oblasti, a niz se godina upravo on zalagao za pokretanje takve škole za svećenike.

Danas nam se sve o egzorcizmu može činiti kao bajka, kao neka mitska priča prošlih vremena. Međutim, vjerujemo li u Isusa Krista, koji je često upravo egzorcizmom "liječio", ona se i ne čini tako bajkovita.

Kod nas u Hrvatskoj obredi egzorcizma nisu nepoznanica. Tako ćete rijetko susresti vjernika koji ne zna za fra Zvjezdana Linića i njegovo poznavanje i moć istjerivanja nečastivog iz duša opsjednutih. Nedavno je dozvolu za egzorcizam dobio i velečasni Zlatko Sudac, koji, poput patera Linića, održava seminare duhovne obnove, na kojima se nerijetko "otkriju" opsjednuti.

Što o osnivanju studija misli pater Zvjezdan Linić saznali smo u razgovoru, u kojem nam je pokušao objasniti i približiti egzorcizam i probleme vezane uz opsjednutost.

Što mislite o osnivanju studija egzorcizma?

Pozdravljam to i mislim da je jako pametno dublje educirati svećenike kako bi mogli pomoći ljudima s takvim poteškoćama, tj. opsjednutima i sličnima.

Jeste li vi egzorcist po službi?

Ne, nisam, prije bih rekao da sam egzorcist po okolnostima, onda kad treba. Po crkvenom običaju i pravu, svaka bi biskupija trebala osigurati da ima svećenika koji bi bio po službi egzorcist. Tada bi se ljude koji imaju takav problem moglo upućivati na njega. To kod nas još nije uigrano, tako da neki svećenici koji su se malo istakli u tom jednom intenzivnijem duhovnom pomaganju ljudima, u takvim slučajevima, koji su nekako granični, traže od biskupa upute i savjet. Točnije, traže punomoć za određeni slučaj ili za neke slične slučajeve koji su dodirni sa službom egzorcista. Zato se i ja ograđujem od naslova egzorcista, ja nisam egzorcist, ali služim se tim molitvama, molitvama oslobođenja, koje se mole u kritičnim slučajevima kad se nešto takvo kod nekoga prepozna.

Kada ste prvi puta radili egzorcizam?

Bilo je to davno, prije sigurno 25 godina. Tada sam bio zatečen time, ali kontaktirao sam i tražio pomoć od biskupa. Tada to nije bilo tako često. Otkad sam u Taboru, takvi su slučajevi češći, jer držim seminare duhovne obnove na kojima se znam susretati s ovakvim slučajevima. Ljudi na tim seminarima različito reagiraju, otvaraju se u molitvi, i, jer su umorni od svakodnevnog života, kod ovakve intenzivne duhovne terapije i poniranja u sebe reagiraju plačem, radošću i smijehom, mirom, ali i čišćenjem koje može imati čudne fizičke reakcije i druge simptome koji zabrinjavaju. Kod nekih ljudi osjetim da im treba posebna pomoć, oslobođenje. No, svaki je slučaj poseban, različit.

Imate li vi ovdje u Taboru suradnike koji su educirani da vam pomognu u obredu egzorcizma, ako ga trebate učiniti ili činite to sami?

Znate, svaki svećenik bi trebao biti educiran za tu uslugu potrebnim vjernicima. To je nekako u njihovoj službi i vlasti. Međutim, i za sakrament ispovijedi svi prođemo potrebnu pripravu i studij, a ipak da bismo počeli ispovijedati biskup nam mora dati posebnu ovlast koja se zove jurisdikcija. Tako se s vremenom pokazalo da je važno da radi zaštite i urednosti svećenik mora imati za egzorcizam posebnu ovlast biskupa da može primjenjivati ono za što se spremao. Ja imam ovdje suradnike, najprije svećenika kolegu koji je na isti način na službu ljudima koji trebaju oslobođenje. Zatim su tu laici koji su u molitvi iskusni, koji se trude oko kršćanskog života i spremni su darovati za potrebne svoje vrijeme. Oni to čine uvijek uz svećenika, pomažu mu duhovno molitvom, a ako treba i fizički da pridrže čovjeka koji može imati stanovite reakcije. Nemaju oni neku posebnu edukaciju, osim što je njihovo služenje na Taboru prava škola molitve i služenja. Važno je da to žele, da se ne boje i da imaju ljubavi i poniznosti.

Može li to biti opasno?

Uglavnom ne može. Ali može izgledati šokantno, pa prestrašiti čovjeka. Tako da to moraju biti zaista duhovne osobe koje će moći iskreno moliti i nastaviti tako moliti i dalje za te i takve osobe.

Čula sam da vi imate onaj rijedak dar - "dar čitanja duše", da kad netko stane pred vas, vi sve znate.

Ja bih to htio imati, ne znam da li to imam.

Ja sam čula da imate, zar nije istina?

Ne znam zapravo. Želio bih imati, naime, volio bih kad bi svaki svećenik to imao, jer kod ispovijedi pomoglo bi to i meni, a i osobi koja se ispovijeda, da ispovijed bude kompletnija. To je jedan divan dar, ja molim za taj dar. Znate, to ne ide po narudžbi i bilo bi opasno da ide, jer to onda više ne bi bilo "čisto". Ali kad se dogodi, to je u trenutku - kada to Bog da.

Možete li nam pojasniti razne termine koji se spominju kad se govori o egzorcizmu, pa se kaže, opsjednut, zaposjednut, posjednut, koja je razlika?

Postoji cijela ljestvica đavolskih utjecaja na čovjeka. Malo ljudi uopće zna išta o pojmu vraga. Jedan ovakav tekst ne dozvoljava ulaz u tako široku temu. Međutim, možemo govoriti o terminima koje koristimo, recimo svake nedjelje molimo Vjerovanje, pa kažemo "vjerujem u jednoga Boga - Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga". Tako da bih na neki način krenuo od toga. Osim vidljivoga svijeta, u kojem je sve do čega čovjek može doći, postoji i onaj koji ne možemo ispitati, a mi smo kao ljudska bića na granici tog svijeta i nevidljivih bića. U tom svijetu, Bog je najveća stvarnost, a mi vjerujemo kako je Bog stvorio i nevidljiva bića. Mi ih zovemo anđelima, to je naš naziv, na to nas upućuje Biblija. Mi ih shvaćamo kao Božje sluge, poslanike. Oni su u zajedništvu s Bogom, a opet na neki su način veza između vidljivog i nevidljivog svijeta. Kroz tradiciju Biblije jasno je dano do znanja da su anđeli bića kao i mi. Slobodna, obdarena, osobna bića, te da se i u tom svijetu može dogoditi neka kušnja. Unutar te priče treba spomenuti ime Lucifera, vođe zlih anđela koji je želio biti kao Bog i nije više želio služiti. Tu već dolazimo do termina vječne đavolske napasti, točnije, "bit ćete kao Bog!" Isto tako dolazimo i do Arkanđela Mihaela, vođe nebeske vojske koja se bori sa zlom i služi Boga. Ima anđela koji su se odmah pridružili Luciferu, dakle i kroz to vidimo da imaju slobodnu volju. U tom kontekstu ne možemo reći da je pakao koji oni žive stvorio Bog - već su ga sami stvorili svojim odlukama. Takva je mogućnost dana dakle svima, pa i nama. Ljudi mi često kažu da je Bog sve stvorio, pa tako i vraga. Bog nije stvorio vraga, On je stvorio anđele. Ali neki od njih su u svojoj slobodi odabrali, pa to je i nama Bog dao u svojoj svemoći, da biramo. Bog nije stvorio zle ljude, stvorio je ljude, ali nije želio robote. Čovjek po svom izboru postaje dobar ili zao. Vjernici koji vjeruju u Boga, vjeruju u vidljivo i nevidljivo, time imaju čvrstu vjeru da se Bog brine za nas. Kao dokaz da vjerujemo i u nevidljivi svijet i njegova bića, mnoštvo je molitava koje upućujemo anđelima. Međutim, zli anđeli se trude pridobiti na svoju stranu i čovjeka. Tu je riječ o utjecaju zlih duhova. Početak toga bio je još kod Adama i Eve.

Tako možemo govoriti o načinu i intenzitetu đavolskog djelovanja kao što su kušnje, razna opterećenja u životu, pogrešnim mislima i osjećajima, prisilne misli kroz koje djeluju zli anđeli, sve do stanovitog posjednuća gdje čovjek ne može više shvatiti što je njegovo, a što mu je nametnuto. Tako dolazimo i do granice klasičnog potpunog opsjednuća, tj. kad to više nije samo taj čovjek, već se osjeća da je u njemu i neka sasvim druga zla osoba koja uznemirava. Može biti opsjednut jednim ili s više zlih duhova koji u njemu prebivaju. Međutim, znate, koliko god to grozno izgledalo, ipak i u toj situaciji čovjek je slobodan. Ima primjera gdje čovjek nije stalno pod pritiskom opsjednutosti. Gledao sam i slušao ljude koji imaju takav sindrom. Oni su bili svoji, u potpunoj svijesti, primaju sakramente, mole se i pričešćuju, a opet naizmjence su se nalazili u periodima kad su u groznoj muci, raskomadani, fizički i psihički na kraju toliko izmučeni da im je vrlo teško nositi se s tim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 22 stu 2010 14:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 stu 2010 02:21
Postovi: 22
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
u mom selu jedno čeljade je bilo opsjednuto nekin đavlom ili demonon, neznan. onda je došao svećenik iz italije i istira to iz nje. To je bilo zastašujuće, pa nebih puno o tome. :a1430: poslje toga mi se vjera učvrstila :a1250:
Isuse spasi me.

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 22 stu 2010 16:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Oduvijek mi je ova tema bila interesantna, i trebalo bi se mnogo više govoriti o ovome.
Film Egzorcist je snimljen na temelju istinitog događaja. Evo dokumentarac o tome, ima hrvatski prijevod.











Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 22 stu 2010 21:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
pogledala sam ove filmove koje je Mario stsavio
mogu samo reći - slava Bogu i hvala mu jer nem je dao Crkvu svoju, Crkvu katoličku

naime, posebno me se dojmilo to što je obitelj iz filma bila luteranske vjere, a navodno oni ne poznaju egzorcizam..te ih je njihov luteranski župnik uputio na katoličke svećenike...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 23 stu 2010 00:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Je li tko čitao "Posjednuć Ivane Fery"??
Redovnice koja je s krvlju potpisala 18 ugovora s đavlom.
A poćelo je sve kako joj se otac vraćao s polja,suretne svoju ženu i poželivši je ugleda malu Ivanu u naručju i predade je vragu s uzrečicom"Neka id k vragu"!!I od toga časa đavao je smatrao da ima pravo na nju,pa joj je poćeo ukazivati od njezine 4. godine kao lijep mladić,tražeći da ga smatra ocem i donosio joj jabuke i kolaće,a od 12.godine uz tog demona pojavi se i drugi koji joj obeća da će učiniti da ne osjeća udarce koje dobija,te joj ponudiše paklene ugovore..I ona ih krvlju potpisa.Itd..

To se je dogodilo 1584.godine,i kažu da je bio jedan od najgorih i najtežih exorcizama u povijesti!!!Gadno za čitati.što se sve događalo!! :shock: :shock: :shock: :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 23 stu 2010 04:11 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 21 stu 2010 13:35
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jel postoje zabilježeni slučajevi opsjednutosti kod priradnika drugih religija? npr muslimana, židova, budista, hinduista, roma i sl.

ako netko zna nesto o tome molim da iznese svoje mišljenje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr