www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 vel 2011 08:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 pro 2010 18:54
Postovi: 74
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pregledavala sam teme, pa nigdje ne mogu naći ništa o počivanju u duhu, ili polaganju ruku.

Neki karizmatici, svećenici nakon mise pozivaju puk da stane u red, a onda na njih polaže ruke, pa netko zatetura, netko mirno ode, a netko padne i leži 5, 10, 15 minuta...

Objašnjenje toga sam čitala u jednoj knjižici Jamesa Manjakla i čini mi se ok da tako djeluje Duh Sveti, ali ipak nekako to zbunjuje vjernike. Konkretno mene. Zašto?

Prvo pravi se razlika između vjernika, tko je veći vjernik, onaj koji je pao ili onaj koji nije...
Drugo, što čovjek dobiva time...izliječenje tijela, duha...ili samo ugodu.
Treće, oni koji stalno idu na to, pridaju tome preveliku važnost. To su uglavnom novoobraćenici, pa mi se čini da od toga rade novi kult.
Sad su frustrirani, jer je Nadbiskup zabranio konkretno ocu Paviću iz Bosne takvo djelovanje u Hrvatskoj.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2011 09:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Postoji Duh Sveti ali i Kundalini duh koji se pojavljuje u hinduizmu i često kod nekih protestantskih sekti. To je nečisti duh i ljudi kad ga prime imaju neke tikove, treskaju se i pokazuju nemir dok kad primiš Duha Svetoga počivaš u Miru i Mir te prožima.
O ovome izgleda jedino ne znaju biskupi i nadbiskupi u Hrvatskoj jer su oni očito zaokupljeni geopolitikom, sastancima s Jadrankom Kosor, nekretninama, očuvanjem okoliša i raznim drugim jako jako krucijalno važnim pitanjima koje muče hrvatsku sirotinju. :oops: :oops: :oops: Umisto za zabranjuju i guše Duha, radije neka vrate dostojanstvo svetoj Misi i neka kada drže propovijed govore iz srca i duše a ne da čitaju sa šalabahtera i to ko da čitaju recept za sarmu!
Molimo se da ih Duh prosvijetli da nam ne otjeraju i ono malo ljudi koji su ostali vjerni Crkvi!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2011 10:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvala bogu da imamo biskupe i nadbiskupe koji određuju što se smije, a što se ne smije, koji postavljaju granice, koji preispituju....
da toga nema nastao bi sveopći kaos od pravih i lažnih karizmatika do pravih i lažnih privatnih i inih objava.
sad zamisli situaciju da se pojavi duševno bolestan svećenik karizmatik i povuče mase za sobom svojim naopakim djelovanjem (svaku sličnost sa stvarnim svećenicima isključujem, ovo samo slikovito navodim...). bi li veća šteta bila da biskup zabrani njegovo djelovanje ili da mu se dozvoli djelovanje jer eto ljudi ga vole? možeš li zamisliti štetu koja bi nastala kad bi se zaista doznalo da sa svećenikom nešto nije u redu? šteta bi po Crkvu bila ogromna....

a što se tiče broja vjernika i da će im se smanjiti broj ako se ne dozvoli rad karizmaticima, ako ćemo tako gledati onda ti ljudi nisu ni bili vjernici.

nemam ništa protiv karizmatskih susreta, i sama sam mnogo puta bila tamo, ali naša je vjera puno više od toga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2011 11:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ma ne bi im bio grijeh da oni ne znaju ko je don Ivo Pavić, ali pošto jako dobro znaju za njega i njegov rad onda su itekako u grijehu! Itekako! Ali neću puno lajat, Bog neka sudi! :idea: :idea: :idea:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2011 11:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Ma ne bi im bio grijeh da oni ne znaju ko je don Ivo Pavić, ali pošto jako dobro znaju za njega i njegov rad onda su itekako u grijehu! Itekako! Ali neću puno lajat, Bog neka sudi! :idea: :idea: :idea:


a možda se uopće ne radi o fra Ivi Paviću, možda oni znaju ono što ti ne znaš, možda su samo diskretni jer znaju što rade....
kakobilo, naše je da budemo poslušni svojoj Crkvi.
isto tako, naše nije da određujemo tko je u grijehu, a tko ne....
najviše bi nas se trebali ticati naši vlastiti grijesi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2011 11:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ma možda je svizac zamotao čokoladu. :lol: Kažem ti, ukucaj na youtube pa vidi malo ko je fra Ivo Pavić. A onda ukucaj na youtube nekoga od naših biskupa pa zdravorazumski procjeni ko više radi na slavu Božju...ko je više duša spasio...ko više približava ljude Bogu!
Živi i pusti ljude da žive. Neka ekskomuniciraju ove šta voze mercedese i bmw-e, ove ala Vinko Sanader a neka puste duhovne ljude ala Sudac ili Pavić da rade posao koji bi i ovi činovnici i računovođe tribali radit!!! Pametnome dosta. :idea: :idea: :idea:

A ja sam poslušan nauku Crkve i dragome Bogu! I svećeniku i majci i ocu i ženi i šefu na poslu i babi u tramvaju!! Ali i svome mozgu kojega mi je Bog darovao! I njemu sam poslušan!! :D 8) :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2011 12:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
a mi se nikako ne razumijemo.
znam tko je fra Ivo Pavić, osobno ga upoznala 8) (krasan svećenik i čovjek), ali to ovdje nije bitno....

htjela sam reći da je crkveni autoritet potreban, da su zabrane od strane Crkve potrebne, da ponekad mi ne znamo ono što oni znaju i zašto su nešto zabranili....da se to drži u tajnosti jer bi veća šteta nastala kad bi se u medijima o tome razglabalo....
da moramo biti poslušni svojoj Crkvi taman nam se ne sviđalo što radi, da za svećenike koji su po našem mišljenju skrenuli s puta molimo....

i naravno, da koristimo svoj mozak što nam ga je dragi Bog podario u dobre svrhe.
pa ako fra Ivo može biti poslušan (a on to jest), onda možemo to biti i mi ....

jer nam se može dogoditi da postanemo kao protestanti (svaki protestant, crkva za sebe...ovo sam ukrala od Maroon :wink:)

i Ante, mir s tobom :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2011 12:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Meni ti jedan "uvaženi" i "ugledni" svećenik neda da se pričešćujem klečeći. I ja sam njemu poslušan. I da mi zabrani da više ne dolazim u crkvu, ja ne bi više dolazio. Išao bi u susjednu. :D
Ali imam pravo na katoličkom forumu izrazit svoje mišljenje jer smo mi vjernici Katoličke crkve a ne Komunističke partije pa da kad drug tito kaže: ti si druže glup, a ja kažem - slažem se druže tito! :lol:

Mir i tebi i neka nas Bog sačuva od lešinara van i unutra Svete Crkve! :idea:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2011 12:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pa naravno da smiješ izraziti svoje mišljenje :)

i vjeruj mi, potpuno te razumijem, više nego što misliš.....

jednom je fra Zvjezdan Linić ovako nekako rekao (ne znam točno pa ću morati opisno...): bolje je u tami upaliti malo svjetlo, bit će više efekta, nego da kopamo po toj tami i bavimo se njome.... ovo je vrlo slobodno interpretirano...

a da je dobro imati jednog Antu, da malo protrese i razmrda forum, dobro je :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 vel 2011 14:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Htio bi još reć da ja nisam baš ljubitelj tih karizmatskih hepeninga, ja volim Svetu Misu i Krunicu...meni Bog dolazi u tišini...dok sam par puta bio na tim karizmatskim obnovama imao sam osjećaj da sam na tehno partyiju...vraćali su mi se neki stari fleševi....po meni : 1.MISA, 2.KRUNICA, 3. POKORA
ali koliko čujem puno ljudi se obratilo na tim obnovama i zato je po meni zločin to zabranjivat...možda se varam, svakome na dušu što ga ide.. :idea:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr