www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 08:23

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 lis 2011 06:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Kefa napisao:
Draga Ivona, i meni se događalo da me najmiliji ne razumiju, iako katolici, iako redoviti na nedjeljnim misama... ali Bog još nije dotaknuo njihova srca... i zato ne shvaćaju... ne shvaćaju da On mora biti prvi, i da je ljubav na prvom mjestu... a ne osuda...
Ja vjerujem da će i tvoji i moji progledati, moramo moliti za njih...
I usprkos svemu, ljubi ih...
Nemoj dopustiti da se tvoje srce ispuni bijesom i gorčinom...
A njih će tvoja ljubav polako mijenjati, tj. vaša ljubav...
Ništa ne ide na silu, pa tako ni njihovo prihvaćanje tvog dragog... ali našem dragom Bogu sve je moguće!
Zato ne odustaj, možda baš tako treba biti, možda će baš zbog te situacije i oni uskoro otvoriti svoja srca Njegovoj ljubavi...
Bvb!
:grlim te: :grlim te:




Hvala, Kefa :grlim te:
Da, treba moliti za njih..i čuvat svoje srce osude, bijesa, gorčine..Mada nije lako uvijek ostati miran, kad te jako, jako povrijede..i ne da se ljutim na njih, već toliko me neke riječi rane da se jednostavno zatvorim u sebe, da ne mogu više razgovarati. U biti, to i ne bude "normalan" razgovor, već vrijeđanje mene, mog dečka, njegove obitelji....a sve s namjerom da mene "probude", dovedu na pravi put" s kojeg sam se izgubila, prihvaćajući svog dečka, takvim kakav jest...jer, kao nisu bitna sredstva, već cilj koji žele postići...
I da, možda baš ovo sve mora biti tako...da bi otvorili svoja srca u potpunosti Isusu, potpuno se predali Njemu..Jer, i prva ja imam puno toga raditi na sebi..a ne samo se učahurit kad me napadaju, a i cijeli život treba raditi na sebi, na svom srcu..da bi našim primjerom potakli i druge da Njega ljube, da Ga puste u svoje živote...Sve mi je bio šok, nisam se snalazila...jer, teško je kad cijeli život ne funkcioniramo kao "prava" obitelj, kad nikad nije bilo obiteljskog razgovora...
Vjerujem, doći će dan kada će biti bolje :)
Božji blagoslov :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2011 21:45 
u biti zašto se mala bebe krste kaj nije logičnije da se krstiš svojevoljno ili gluposti pripovedam???

iako da dobim djete krstio bi dijete!

evo pitanje, kako mogu u bolnici krstiti tek rođeno dijete (dijete je živjelo par sati) bez pitanja obitelji, mozda jer su znali da neće poživjeti ali bez obzira na to kaj mislite jel to u redu, mislim meni nebi smetalo da se radi o mom djetetu al bez znanja obitelji malo mi je to bedasto i krstili su dijete krivim imenom???

ovo je malo off topic, al bu te me pardonirali, kaj ne ???


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2011 00:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
lyrical napisao:
u biti zašto se mala bebe krste kaj nije logičnije da se krstiš svojevoljno ili gluposti pripovedam???

iako da dobim djete krstio bi dijete!

evo pitanje, kako mogu u bolnici krstiti tek rođeno dijete (dijete je živjelo par sati) bez pitanja obitelji, mozda jer su znali da neće poživjeti ali bez obzira na to kaj mislite jel to u redu, mislim meni nebi smetalo da se radi o mom djetetu al bez znanja obitelji malo mi je to bedasto i krstili su dijete krivim imenom???

ovo je malo off topic, al bu te me pardonirali, kaj ne ???



Pa ovo pitanje je jedno od osnova :b130:

Rađamo se sa Istočnim grijehom. Krštenje je u biti oprost toga grijeha. Zato se i zove iskonski grijeh - od početka je s čovjekom (Adam i Eva), od rođenja je sa svakim od nas. Onda je logično da svaki liječnik/med sestra katolik imaju potrebu krstiti dijete ako vide kakva je situacija.
Pravo "primanje u vjeru" je krizma - potvrda naše vjere, svojevoljna odluka osobe da ustraje u onomu što je dobila krštenjem.

Ne znam koliko bi isto tako primjereno bilo reći ženi koja je 9 mjeseci nosila to dijete, upravo rodila, a uz to je presretna radi poroda: "Oprostite gospođo, vjerujemo da će vaše dijete umrijeti pa nas zanima želite li ga krstiti?"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2011 07:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Slažem se s prethodnim odgovorom!

Isto tako, ako ikad dobijem dijete, krstit ću ga kao maleno..i ne bi mi smetalo, da ne daj Bože, bude neka krizna situacija, da ga krste i u bolnici bez mog znanja,..a naravno, da poslije obavjeste. Ali, to su sve pretpostavke mogućih situacija. I mišljenja sam, da je u tome bitnije da dijete primi sakramenat krštenja, da bude oslobođeno Istočnog grijeha, nego kakvo će mu ime dati....Svome bi djetetu nastojala u djetinstvu približiti Isusa, kao prijatelja (a nas su do neke mjere plašili, nekad sam imala sliku Boga kao strašnog sudca)..učiti ga nekim temeljima..a kasnije, pratiti ga svojim molitvama, a ne sputavati, što da čini sa svojim životom..
Ali, nismo imali svi tu sreću i blagoslov da se rodimo i odgajamo u katoličkoj obitelji, zato..tko to kasnije odluči, izabere svojevoljno, jako to poštujem i cijenim...i eto, zbog takvog stava imam problema sa vlastitom obitelji, koji to ne mogu shvatiti...groznih muka i poniženja. Misle, da smo samo mi "odabrano stado" i drugi nemaju pravo pristupa...tužna sam zbog toga, ali..jednog dana sve će imati svoju plaću.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2011 07:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
:grlim te:
sve će se to popraviti.. vrijeme svoje odnese..
tako da ti mogu reći.. samo polako i strpljivo..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2011 07:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Hvala!! :grlim te:
Znala sam zbog toga proplakati dane i noći...i sad mi se to događa, ali vjerujem da će biti i boljih dana :a1250:

I sinoć sam bila u Međugorju, išli smo skupa na brdo ukazanja, molili se...i baš sam olakšala dušu, tu uvijek dobijem neki nutarnji mir..I bilo je baš prekrasno, nije bilo gužve ni galame, u samo predvečerje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2011 09:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ivona napisao:
Slažem se s prethodnim odgovorom!

Isto tako, ako ikad dobijem dijete, krstit ću ga kao maleno..i ne bi mi smetalo, da ne daj Bože, bude neka krizna situacija, da ga krste i u bolnici bez mog znanja,..a naravno, da poslije obavjeste. Ali, to su sve pretpostavke mogućih situacija. I mišljenja sam, da je u tome bitnije da dijete primi sakramenat krštenja, da bude oslobođeno Istočnog grijeha, nego kakvo će mu ime dati....Svome bi djetetu nastojala u djetinstvu približiti Isusa, kao prijatelja (a nas su do neke mjere plašili, nekad sam imala sliku Boga kao strašnog sudca)..učiti ga nekim temeljima..a kasnije, pratiti ga svojim molitvama, a ne sputavati, što da čini sa svojim životom..
Ali, nismo imali svi tu sreću i blagoslov da se rodimo i odgajamo u katoličkoj obitelji, zato..tko to kasnije odluči, izabere svojevoljno, jako to poštujem i cijenim...i eto, zbog takvog stava imam problema sa vlastitom obitelji, koji to ne mogu shvatiti...groznih muka i poniženja. Misle, da smo samo mi "odabrano stado" i drugi nemaju pravo pristupa...tužna sam zbog toga, ali..jednog dana sve će imati svoju plaću.


A ti svojima lijepo objasni da je i Isus rođen kao Židov, a kršten u odrasloj dobi. :b112:
Isto tako tek nakon što su Židovi odbili Isusa krenula je evangelizacija "poganih".
A onda si daš malo truda, zaletiš na internet i pronađeš sve velike obraćenike, počevši od Svetog Pavla, preko Svetog Augustina pa do danas. Ima ih na stotine :wink:

I za kraj ih podsjetiš na Isusove zapovijedi ljubavi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2011 10:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Eh, da ide s tim... :cry: ...ne žele ni čuti o tome..
Lako je s ljudima koji žele slušati i saslušati, bar pokušat razumjeti...što s mojima nije slučaj, nažalost..Mogu razumjeti donekle, da su zabrinuti..ali ovakvo ponašanje stvarno ne mogu shvatiti. Razumjem da je rat ostavio posljedice, al nije cijeli narod kriv zbog nekih loših pojedinaca. Oni su jednostavno ostali zatvoreni za sve,..ne mogu i ne smijem suditi kolika je čija vjera, al' oni se više, po mom shvaćanju, boje okoline, što će reći drugi ljudi. Mama mi je tako rekla da joj ne trebam ni živoj ni mrtvoj ako se udam za njega..a kad bi svećenik pri navještenju pročitao imena njegovih roditelja, to bi bio ukop za nju....
A što se tiče zapovjedi ljubavi...po njihovu, ja sam ta koja je gazi, jer takvim izborom ne poštujem njih kao roditelje..a preko njih ni dragog Boga...
Tako...ne vidim nikakvog drugog načina osim molitve....
Ne bih volila početi novi život bez njihova blagoslova, al po sadašnjoj situaciji, neću ga ni dobiti...al Bogu su čuda moguća...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2011 19:51 
no no sve će doć na svoje , ne treba se brinuti, nekad malo potraje , samo treba izdržat :grlim te: :) :) :)


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2011 08:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
lyrical napisao:
no no sve će doć na svoje , ne treba se brinuti, nekad malo potraje , samo treba izdržat :grlim te: :) :) :)


Eh, a kako je nekad teško izdržati... :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr