www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 17:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 278 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 sij 2015 22:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Samuel napisao:
Bravo za don Damira, ali što je zanimljivo da je on tek sada saznao neke stvari, kako sam kaže!!

https://www.youtube.com/watch?v=zPMsBEz ... ture=share


Kako jednostavno koji puta padnu koprene sa očiju i sve bude kristalno jasno! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Toma.Didimos na 11 sij 2015 00:03.
Razlog: krivi citat
PostPostano: 11 sij 2015 00:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
[quote="Discipula Domini"]Dosta razmišljam o tome kako se današnja slavlja Svete Mise polako pretvaraju u svojevrsne "derneke".
Sve se više odmičemo od naše zaista predivne tradicije slavljenja liturgije.
Sve se manje mogu čuti liturgijski primjerene pjesme.
[b]Čini mi se kao [/b]da se izgubilo ono neko pobožno i sveto strahopoštovanje prema onome što se na oltaru događa.
Rijetko sam razmišljala o tome da se ne radi o PRISUSTVOVANJU na Misi...već da se radi o SUDJELOVANJU!
I Isus je živ prisutan na oltaru. Ali...kao da Ga nema tamo...kao da smo Ga izgubili iz nekoga vida.
Osjećam neko nezadovoljstvo kada zapravo gledam kako se gubi dostojanstvo i poštovanje prema misnoj Žrtvi.



Meni se ništa ne čini, niti osjećam nezadovoljstvo.
Idem na svetu misu , sebe radi, a ne radi predivne tradicije itd.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2015 08:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Toma.Didimos napisao:
Discipula Domini napisao:
Dosta razmišljam o tome kako se današnja slavlja Svete Mise polako pretvaraju u svojevrsne "derneke".
Sve se više odmičemo od naše zaista predivne tradicije slavljenja liturgije.
Sve se manje mogu čuti liturgijski primjerene pjesme.
[b]Čini mi se kao [/b]da se izgubilo ono neko pobožno i sveto strahopoštovanje prema onome što se na oltaru događa.
Rijetko sam razmišljala o tome da se ne radi o PRISUSTVOVANJU na Misi...već da se radi o SUDJELOVANJU!
I Isus je živ prisutan na oltaru. Ali...kao da Ga nema tamo...kao da smo Ga izgubili iz nekoga vida.
Osjećam neko nezadovoljstvo kada zapravo gledam kako se gubi dostojanstvo i poštovanje prema misnoj Žrtvi.



Meni se ništa ne čini, niti osjećam nezadovoljstvo.
Idem na svetu misu , sebe radi, a ne radi predivne tradicije itd.


Kap prvo,Discipula nije rekla da ide zbog tradicije, nego da osjeća neko nezadovoljstvo kada gleda da se gubi dostojanstvo i poštovanje prema Misnoj žrtvi! Tako da je bezobrazno nekom stavljati svoj osobni dojam u tuđa usta i izvrtati riječi!
A ovako izgleda kada netko privatizira Misu samo za sebe, i kada je došao samo rasi sebe: https://www.youtube.com/watch?v=hShUhz9ZvlY

Tako je moj frende, kad Misu privatiziraš i prilagođavaš samo ljudima, kada oni postanu središte Mise, kada je sve okrenuto njima, kada ih razmaziš pa ideš slaviti Misu tamo odakle neće da se maknu, bilo na bazene bilo u luna parkove ili na kojekakve livade!
Ili kada ih zabavljaš na Misi praveći cirkus, samo da im nije dosadno, pa im čak dopuštaš da se vozaju motorima na Misi po Crkvi!
Svaka čast care, doista si me razočarao. A taman sam mislio da si jedan kvalitetan forumaš, koji doista ima znanje, ali izgleda da je to samo copy/paste forumaštvo!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
[img]
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 203372f1f2[/img]

Slika

Slika

Slika

A sada vidi razliku, i molim te shvati o ćemu govori Discipula!

[img]http://3.bp.blogspot.com/-3AL0YNZkUo4/VChO_1nfU_I/AAAAAAAABCE/mKoYuKYxqB0/s1600/Start%2BMass02.JPG
[/img]

Slika

Slika

Slika

Slika
I nemoj ići na Misu samo zbog sebe, kao što ne ideš ni na rođendan, krštenje,krizmu,vjenčanje, samo zbog sebe, ili ideš, ne znam sad!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2015 10:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel napisao:
Tako je moj frende, kad Misu privatiziraš i prilagođavaš samo ljudima, kada oni postanu središte Mise, kada je sve okrenuto njima, kada ih razmaziš pa ideš slaviti Misu tamo odakle neće da se maknu, bilo na bazene bilo u luna parkove ili na kojekakve livade!
Ili kada ih zabavljaš na Misi praveći cirkus, samo da im nije dosadno, pa im čak dopuštaš da se vozaju motorima na Misi po Crkvi!
Svaka čast care, doista si me razočarao. A taman sam mislio da si jedan kvalitetan forumaš, koji doista ima znanje, ali izgleda da je to samo copy/paste forumaštvo!


Ajde, ajde nemoj prodavat kvazitradicionalnu maglu. Ti o liturgiji nemaš blage veze, a nemaš ni o teologiji. Budimo realni ti ne znaš ni engleski jezik. Dakle preostaje ti christus rex, par naših blogova na hrvatskom i facebook stranice, tak da se ti ne bi trebao javljat o copy - paste-u.

Drugo ove slike liturgijskih horora nisu iz Hrvatske.
Treće što se tiče okretanja svećenika to je već apsolvirano, i papa Ivan Pavao II i Benedikt XVI i sada papa Franjo su okrenuti "prema narodu" dok služe misu.

Dakle nemoj mi stavljat slike s FSSPX i onda njih stavljat kao primjer, oni nemaju nikakve kanonske ovlasti u Crkvi, nevaljano ispovijedaju ljude, neposlušni su i debelo zabrazdili, oni nisu primjer nikome.

Dakle ako ćemo se pravit pametni o liturgiji za što ti nisi pozvan jer nemaš znanja o liturgiji, onda treba vidjet šta kaže Kongregacija za bogoštovlje i disciplinu sakramenata a i Kongregacija za nauk vjere, a ne šta neko laprda po blogu i facebooku.
Jednostavno je šta oni kažu, to je zakon, i toga se svi trebaju držati i točka, rasprava gotova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2015 13:03 
Ova zadnja slika više djeluje na neki svjetovni-moralni fanatizam nego bogoštovlje.

Puno se cirkusira,tambura i trubi a malo istinski podržava Bog.Posebno se to odnosi na gradove.

Crkva je za sve ljude ne samo za usijane glave i tobožnje fanatike.

Dok jedni obiluju u znanju drugi su totalno zbunjeni i počimaju sve to zapostavljati.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2015 14:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Vidim ovdje ima većih katolika od pape, boljih teologa od pape emeritusa Benedikta XVI i kardinala Gerharda Mullera , i boljih liturgičara od kardinala Roberta Saraha.
:shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2015 14:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
johnny 5 napisao:
Samuel napisao:
Tako je moj frende, kad Misu privatiziraš i prilagođavaš samo ljudima, kada oni postanu središte Mise, kada je sve okrenuto njima, kada ih razmaziš pa ideš slaviti Misu tamo odakle neće da se maknu, bilo na bazene bilo u luna parkove ili na kojekakve livade!
Ili kada ih zabavljaš na Misi praveći cirkus, samo da im nije dosadno, pa im čak dopuštaš da se vozaju motorima na Misi po Crkvi!
Svaka čast care, doista si me razočarao. A taman sam mislio da si jedan kvalitetan forumaš, koji doista ima znanje, ali izgleda da je to samo copy/paste forumaštvo!


Ajde, ajde nemoj prodavat kvazitradicionalnu maglu. Ti o liturgiji nemaš blage veze, a nemaš ni o teologiji. Budimo realni ti ne znaš ni engleski jezik. Dakle preostaje ti christus rex, par naših blogova na hrvatskom i facebook stranice, tak da se ti ne bi trebao javljat o copy - paste-u.

Drugo ove slike liturgijskih horora nisu iz Hrvatske.
Treće što se tiče okretanja svećenika to je već apsolvirano, i papa Ivan Pavao II i Benedikt XVI i sada papa Franjo su okrenuti "prema narodu" dok služe misu.

Dakle nemoj mi stavljat slike s FSSPX i onda njih stavljat kao primjer, oni nemaju nikakve kanonske ovlasti u Crkvi, nevaljano ispovijedaju ljude, neposlušni su i debelo zabrazdili, oni nisu primjer nikome.

Dakle ako ćemo se pravit pametni o liturgiji za što ti nisi pozvan jer nemaš znanja o liturgiji, onda treba vidjet šta kaže Kongregacija za bogoštovlje i disciplinu sakramenata a i Kongregacija za nauk vjere, a ne šta neko laprda po blogu i facebooku.
Jednostavno je šta oni kažu, to je zakon, i toga se svi trebaju držati i točka, rasprava gotova.




Čini mi se da ovjde ima puno "Lefebreovaca" koji nisu u jedinstvu sa Svetom Majkom Crkvom ?!?!?!
:(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2015 15:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Toma.Didimos napisao:
Vidim ovdje ima većih katolika od pape, boljih teologa od pape emeritusa Benedikta XVI i kardinala Gerharda Mullera , i boljih liturgičara od kardinala Roberta Saraha.
:shock:


Pa naravno, šta ti nije drago da imaš internet vezu, jer bez interneta ti ne bi znao kakvi sve genijalci haraju internet bespućima, ko zna možda se i konklava održi na netu. Dakle ako je pitanje liturgije, nema beda, kakva Kongregacija, ma šta oni znaju, pa blogeri i forumaši su tu najstručniji, od kuhara 8) , do strojobravara sve oni znaju o liturgiji samo ih pitaj.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2015 22:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Đoniju opet nije uspjelo kršćansko barenje, pa mu je Samuel kriv!!
Slika

Al šta ću ti ja kad si ljigav i još glasuješ za svog lignjoslava! :D

Citat:
Ajde, ajde nemoj prodavat kvazitradicionalnu maglu. Ti o liturgiji nemaš blage veze, a nemaš ni o teologiji. Budimo realni ti ne znaš ni engleski jezik. Dakle preostaje ti christus rex, par naših blogova na hrvatskom i facebook stranice, tak da se ti ne bi trebao javljat o copy - paste-u.

Što je to kavzitradicionalna magla, jesi to pokupio sa križa života? ne bi me čudilo!
Neka ti o liturgiji imaš blage veze, a da ne govorim i o teologiji. Pogotovo o protestantskoj, gdje si i počeo graditi karijeru, a vidim, koja ti jako nedostaje!
Naravno da ne znam engleski, a bilo bi i sramota da ga znam kao i ti, jer ga ja nisam učio u školi, mi smo imali njemački! Kužiš foru? I drži se križa života, šićka, josipovića, frljića i ostalih mantraša!

Citat:
Drugo ove slike liturgijskih horora nisu iz Hrvatske.

Aha, veliki poznavatelju liturgije i teologije, ako nisu iz hrvatske, onda su OK?? Bitno je u kojoj je zemlji, jel da?
U nekim zemljama je ovo dozvoljeno, jer eto kongregacija za bogoštovlje za svaku zemlju ima obred posebno!
Svaka čast liturgičaru i teolože! :b112:

Citat:
Treće što se tiče okretanja svećenika to je već apsolvirano, i papa Ivan Pavao II i Benedikt XVI i sada papa Franjo su okrenuti "prema narodu" dok služe misu.

E moj Cazanova, naući koristit google, ako ja već ne znam engleski i liturgiju, pa nije li sramota da ti koji visiš po kompu i živiš na grbači staraca, a žensku bariš ko šefa na razgovoru za posao, ne znaš koristiti google i saznati najnormalnije stvari kada nekog želi lupati!

Slika
U svome blagoslovu upućenom Svećeničkom bratstvu svetog Petra povodom proslave 25. godišnjice njihova osnutka, papa Franjo je naglasio da “služenje izvanrednog oblika rimskog obreda (tradicionalne latinske mise, op. autora) pomaže nam bolje shvatiti provedbu načela Drugoga vatikanskog koncila, ostajući pritom vjerni živoj tradiciji Crkve”.

Svećeničko bratstvo svetog Petra trenutno ima 400 članova u cijelom svijetu, od čega su 244 svećenika i 153 sjemeništarca. Osnovano je 1988. radi onih koji su htjeli nastaviti služiti misu po misalu Ivana XXIII. iz 1962., zadnjem misalu koji je predstavljen prije postkoncilske liturgijske reforme, a nisu htjeli više nasljedovati nadbiskupa Marcela Lefebvrea koji je tada bio ekskomuniciran zbog ređenja novih biskupa bez odobrenja Svetog Oca.

Papa Franjo je potaknuo Bratstvo da “aktivno sudjeluje u svjetskoj misiji Crkve koristeći svoju osobnu karizmu, živeći svetim životom i prenoseći vjeru na kreativne i velikodušne načine”.

Papa je također nedavno izjavio “da nema ništa protiv tradicionalne latinske mise, laika i udruga koji ju slijede”, rekao je kardinal Dario Castrillon Hoyos za Vatican Insider.

Kardinal Hoyos je bivši prefekt Kongregacije za kler i predsjednik komisije Ecclesia Dei koja se bavi odnosima između Rima i Svećeničkog bratstva sv. Pia X. i ostalih grupacija, bratstava i redova koji služe misu po izvanrednom obliku rimskog obreda tj. tradicionalnu latinsku misu.

Kardinal Hoyos je u obraćanju članovima pokreta Una Voce International, jednog od udruženje koje promoviraju tradicionalnu latinsku misu, rekao:
– Papa mi je tijekom nedavne audijencije rekao da nema ništa protiv izvanrednog oblika rimskog obreda niti protiv onih koji ga slave i koji šire znanje o njemu prema duhu motu proprija Summorum Pontificum pape Benedikta XVI.

Slika


Citat:
Dakle nemoj mi stavljat slike s FSSPX i onda njih stavljat kao primjer, oni nemaju nikakve kanonske ovlasti u Crkvi, nevaljano ispovijedaju ljude, neposlušni su i debelo zabrazdili, oni nisu primjer nikome.

Da baš tebi sam stavio, ti si mi jako bitan!!
Stavio sam slike latinskog obreda i slike modernog cirkusa, ali tebi su izgleda slike latinskog obreda odvratne, ali su ti ove OK, dok ih baš i ne komentiraš.
Ali budimo realni, javio si se da bi vrijeđao Samuela, zbog starih računa. hehehe Samo daj, to je taj đoni, ma koliko se umiljkavao ovdje curkama i glumio nekog velikog poslušnog katolika, ali opet ne propušta priliku da mrzi i vrijeđa starog "frenda"! :b112:
FSSPX me ne zanima, kao što ih nisam ni spomenuo, ali temi tradicionalna Misa izgleda zvuči sablažnjujuče, što je vlika stvar neznanja jer je ona odobrena, i te kako odobrena! Ali đoni veliki teolog i liturgičar to nije rekao, ili ne zna, ili mu to ne ide u prilog! :roll:

Citat:
Dakle ako ćemo se pravit pametni o liturgiji za što ti nisi pozvan jer nemaš znanja o liturgiji, onda treba vidjet šta kaže Kongregacija za bogoštovlje i disciplinu sakramenata a i Kongregacija za nauk vjere, a ne šta neko laprda po blogu i facebooku.
Jednostavno je šta oni kažu, to je zakon, i toga se svi trebaju držati i točka, rasprava gotova.


Dakle ako ćemo se pravit pametni o liturgiji za što ti nisi pozvan jer nemaš znanja o liturgiji, onda treba vidjet šta kaže Kongregacija za bogoštovlje i disciplinu sakramenata a i Kongregacija za nauk vjere, a ne šta neko laprda po blogu i facebooku.
Jednostavno je šta oni kažu, to je zakon, i toga se svi trebaju držati i točka, rasprava gotova
Jel tradicionalna Misa na latinskom odobrena, kako u hrvatskoj tako i u svijetu?????????????????
Ajmo Đoni!!!!!
Jel vozanje motora pod Misom po Crkvi odobreno, kako ovdje tako i vani????????
Ajmo đoni!!! Ti veliki zavodniče kavicama s pjenicom!
Znam ja da ti imaš koplekse prema meni, a to govori i to što me spominješ po kavicama, jer meni dok ne vidim da mi se obratiš na TT-u, nisi niti zadnja pomisao na svijetu.
Tako đonik ada bariš, ostavi se svog plitkog ljigavog relativiziranja svega i svačega i nauči razgovarat s curama, jer s tom spikom neš zbarit niti najgoru sponzorušu dok sjediš u ferariju!! :wink: :wink:
Možeš i mene pozvati na kavicu!! :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 278 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr